Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niestety już wróciłem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005
Niestety już wróciłem

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 02.07.2005 21:31

Witam serdecznie!!

Wczoraj niestety wróciłem z Cro :( .Z racji,że przez 2 miesiące przed wyjazdem korzystałem z rad zawartych na forum,to teraz jeżeli ktoś ma pytania to się odwdzięczę.
W Cro spędziłem 2 wspaniałe tygodnie:3 dni w Omisie,tydzień w Dubrovniku i 4 dni na Pagu.Chętnie odpowiem na każde pytanie.Będzie okazja to powspominania tych wspaniałych dni
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 02.07.2005 21:55

witaj. to napisz jak jechałeś)trasa( i jak gazik na nowej autostradzie jest jakiś czy nie)jak jechałeś na gazie( pozdrawiam
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 02.07.2005 22:22

Jechałem przez Cieszyn,Mikulov.Tam mieliśmy nocleg.Spaliśmy w Pensionie Fontana,który szczerze polecam.Na starówce,tylko 3 pokoje i zamknięty parking.A najlepsze było to,że właściciel o 18 poszedł do domu i kazał nam rano po zamknięciu bramy wrzucić klucze przez dziurę w bramię.Śmialiśmy się ,ze to tak samoobsługowy Pension.Z mikulova przez Austrię i Słowenię do Cro.W Cro przez Krapinę, Zagrzeb i nową autocestą do Splitu.Auto mam na benzynę to na gaz nie zwracałem uwagi.
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 02.07.2005 22:46

A ile kosztowała doba w tym hoteliku?Pozdrawiam
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 02.07.2005 23:34

Pokój dla 2 dorosłych i dziecka 650 koron,a 2 pokojowy apartament dla 2 dorosłych i 2 dzieci 1000 koron.Pokoje z Łazienkami.Na dole jest w pełni wyposażona kuchnia.Polecam w ogóle Mikulov.Bardzo sympatyczne miasteczko.Pozdrawiam
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 03.07.2005 00:13

Cześć - interesują mnie wszelkie informacje nt. Dubrovnika (za 2 tygonie mam nadzieje tam stanąć). Ile kosztuje wstęp na mury? Jakie knajpy mógłbyś polecić? Gdzie parkowałeś? To tylko niektóre z pytań, które mi pzychodzą do głowy. WIesz, nie chodzi o szczegółowe opisy wszystkiego tylko garść praktycznych, AKTUALNYCH informacji. Czy spotkały Cię jakieś nieprzyjemne niespodzianki? Zawiodłeś się na czymś? Pozdrawiam.
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 03.07.2005 13:42

Witam rynioo :D
Ty już z powrotem a Beata z Tomkiem jeszcze się grzeją ?? Jeżeli dobrze rozszyfrowałem twojego nicka i plan podróży :?:
Mam nadzieje że wiesz też kto pisze.
Napisz jak było, jak tydzień w Mincecie, jak ten hotelik się sprawdził??

Pozdrawiam
kwlj
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.07.2005 18:38

Najpierw do Trebora.
Zazdroszczę Ci,że tam jedziesz :D .Dubrovnik jest przepiękny.Jeśli chodzi o ceny to wygląda to tak:
Mury 30 kun dorośli i 10 dzieci
Statek na Lokrum 35 kun dorośli i 15 dzieci(ceny w obie strony)
Parking 5 kun godzina(zarówno na ulicy jak i parking strzeżony)
Jeśli będziesz parkował w dzień to polecam parking strzeżony,który rozciąga się wzdłuż wschodniej części murów(można tam znaleśc zacienione miejsce),natomiast wieczorem parkuj na ulicy gdyż od 21 parkuje się za darmo(a w praktyce to po 20 wszyscy sprzedawcy mówią,żeby już nie kupować karnetów).
Jeśli chodzi o mury to polecam wejść tak ok.18 wtedy słońce już tak nie praży.Nam z dziećmi i przerwami na zdjęcia zajęło to 75 minut.
Niestety o knajpkach niewielę mogę napisać gdyż byłem w hotelu z opcją all inclusive.Także jedynie raz usiedliśmy aby się napić.Piwo,soki i cola to koszt 15 kun za sztukę,gałka loda na Stradunie to 5 kun.Moją uwagę zwróciła knajpka w porcie(po lewej stronie gdy wchodzisz przez bramę za Pałacem Rektorów).Zawsze wszystkie stoliki były tam zajęte,a ludzie stali jeszcze w kolejce czekając na miejsce.A więc albo dobre jedzenie,albo niskie ceny,albo jedno i drugie.
To narazie tyle,jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj.Z przyjemnością odpowiem.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.07.2005 18:55

Teraz kwlj.
Oczywiście rozszyfrowałeś mnie doskonale :lol: :lol: :lol:
Pewnie,że wiem kto pisze.Wszakże zdjęcie w avatorze nie może kłamać :o
Jeśli chodzi o Beatę i Tomka to dziś raczej rozbijają namiot ,a nie praża się(właśnie dostałem smsa,że są na kempingu w Szybeniku).
Jeśli chodzi o Mincetę to jak najbardziej na plus.Jedzenie i picie dobre i do bólu.Basen duży,blisko plaża ze ślizgawką i wypożyczalnią sprzetu.
Jedyny minus to mało leżaków i parasoli na basenie.Jeśli nie chcesz wstawać o 7 rano,żeby rezerwować leżaki i parasole to weź ze sobą ze 2 leżaki i jakiś parasol.

Pozdrawiam Rynioo :D :D :D :D :D
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.07.2005 19:50

A i jeszcze jedno do kwlj
Oj ciężko,bardzo ciężko będzie Ci dojechać od razu do Zagrzebia
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 03.07.2005 21:50

rynioo napisał(a):Najpierw do Trebora.
Zazdroszczę Ci,że tam jedziesz :D .Dubrovnik jest przepiękny.Jeśli chodzi o ceny to wygląda to tak:
Mury 30 kun dorośli i 10 dzieci
Statek na Lokrum 35 kun dorośli i 15 dzieci(ceny w obie strony)
Parking 5 kun godzina(zarówno na ulicy jak i parking strzeżony)
Jeśli będziesz parkował w dzień to polecam parking strzeżony,który rozciąga się wzdłuż wschodniej części murów(można tam znaleśc zacienione miejsce),natomiast wieczorem parkuj na ulicy gdyż od 21 parkuje się za darmo(a w praktyce to po 20 wszyscy sprzedawcy mówią,żeby już nie kupować karnetów).
Jeśli chodzi o mury to polecam wejść tak ok.18 wtedy słońce już tak nie praży.Nam z dziećmi i przerwami na zdjęcia zajęło to 75 minut.
Niestety o knajpkach niewielę mogę napisać gdyż byłem w hotelu z opcją all inclusive.Także jedynie raz usiedliśmy aby się napić.Piwo,soki i cola to koszt 15 kun za sztukę,gałka loda na Stradunie to 5 kun.Moją uwagę zwróciła knajpka w porcie(po lewej stronie gdy wchodzisz przez bramę za Pałacem Rektorów).Zawsze wszystkie stoliki były tam zajęte,a ludzie stali jeszcze w kolejce czekając na miejsce.A więc albo dobre jedzenie,albo niskie ceny,albo jedno i drugie.
To narazie tyle,jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj.Z przyjemnością odpowiem.


Bardzo Ci dziekuje za info. Zwlaszcza o parkowaniu. Niby drobiazg, a jak wazny. Odezwe sie jeszcze.
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 03.07.2005 22:05

Rozbijają namiot ale mają nadal urlop, jak ja im zazdroszcze.
Jeżeli chodzi przejazd to wydaje mi sie że dam rade nie jest to znowu taka odległość? Wyjazd w piątek ok 18-19 czas przejazdu przez Polskę ok 10-12 godz czyli ok 6 rano będę w czechach a w dzień pozostanie mi następne 600 km ale już po lepszych drogach. Jade chyba z Cieszyna Bratysławe i dalej na Graz bo w Wiedeń podobno w remontach a po drugie mogę go zachaczyć ok południa w sobotę.

Mamy już rezerwację w Zagrzebiu także nie ma odwrotu, musimy dać rade, a wydaje mi się że nie powinno być problemu, w zeszłym roku dałem rade na raz z Rzymu do Redy w 20 godz, ale bez dzieci, to z dziećmi chyba poradze sobie z 1300 km zwłaszcza ze PL robie w nocy.

Pozdrawiam
kwlj

P.S.
Napisz jeszcze cos ciekawego, jak trasa itd.
Leżaków nie biore, pierdziele gdzie ja je zmieszcze, karimaty mogę wziąść ale nie wielkie leżaki :D
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.07.2005 22:28

Jeśli przez Cieszyn to staraj się tak jechać,żeby tam być przed 6 rano,bo jest remont między Cieszynem i Bielsko-Białą i w dzień jest tam straszny kibel.Jak wracałem to przez godzinę przejechałem 22 km.Jabym jednak polecał Ci trasę przez CZechy i Wiedeń.CZechy zajęły nam 3 godziny,a Wiedeń to nie taka tragedia,tym bardziej,że w sobotę.My jechaliśmy w piątek o 7 rano i przejechaliśmy płynnie.
Odnośnie leżaków to w sumie masz rację,a parasol to zawsze możesz dzień prędzej z animatorami zagadać,zeby Ci jeden schowali dla dzieci.My tak robiliśmy pod koniec .Chodziliśmy do nich z Martyną i mówiliśmy,żeby nam jeden schowali dla niej.
A odnośnie Tomka i Beaty to pomyśl sobie,że jak oni wrócą to Ty dopiero będziesz się pakował szczęściarzu :D

Co jeszcze chcesz wiedzieć?To Ci napiszę
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 03.07.2005 22:45

Planowaliśmy po tygodniu zostać jeszcze na ok 3 dni żeby sobie przedłużyć urlop. Powiedz czy nie bedzie problemu ze znalezieniem jakis kwater, co zwiedzić w dubrovniku ? Ile wydaliście kasy dodatkowo mając All inclusiv??

Pozdrawiam
kwlj
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.07.2005 23:01

Wydaliśmy jeszcze 350 kun.Ale z tego 50 na autobus do miasta(nie daj się na to nabrać-jedź zawsze autem do miasta,50 kun to 10 godzin parkowania) 50 na pocztówki i znaczki i 50 w aptece na wapno,bo Ania dostała uczulenia.
Co warto zobaczyć?Poszwędać się po wszystkich zakamarkach dubrovnika,koniecznie wejśc na mury,popłynąć na Lokrum(jest tam słone jezioro jakieś ruiny a także plaże,nawet dla nudystów.Ja byłem jeszcze w Cavtacie,podobało mi się.Niesamowity spokój po zgiełku Dubrovnika.Niestety nie dojechałem do Czarnogóry,a podobno warto,no ale tydzień to za mało aby wszystko zobaczyć.Zdecydowanie nie polecam arboretrum w Trsteno.
Nie wiem jak tam jest z kwaterami w Lipcu.Ja z Dubrovnika pojechałem jeszcze na 4 dni na Pag.Tam biuro turystyczne prowadzi Polka,która tam mieszka od 15 lat,zawsze coś Ci znajdzie,a poza tym są tam super dzikie plaże do popływania z maską i rurką.A poza tym z Pagu do Gdańska jest 1600 km to może byś to zrobił za jednym razem :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone