Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie wytrzymałem! - Borak 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.11.2010 19:37

Zdjęcie 15 i 16 super 8)
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 26.11.2010 19:50

Bocian napisał(a):Zdjęcie 15 i 16 super 8)


Dzięki,

Co do Nakovanj, a dokładnie Nakovana, pewnie popełnię wtopę ale ....
Wstyd się przyznać, nie miałem o tym pojęcia.

Człowiek uczy się całe życie.

No i już mam plan na kolejną wycieczkę :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.11.2010 19:56

WojteC5 napisał(a):
Bocian napisał(a):Zdjęcie 15 i 16 super 8)


Dzięki,

Co do Nakovanj, a dokładnie Nakovana, pewnie popełnię wtopę ale ....
Wstyd się przyznać, nie miałem o tym pojęcia.

Człowiek uczy się całe życie.

No i już mam plan na kolejną wycieczkę :D

Ja się dowiedziałem o tym miejscu od mojej gospodyni, gdy pytałem się o jakieś lokalne ciekawostki na Pelješcu... Wtedy właśnie dowiedziałem się o Nakovana, która tak naprawdę może się komuś wydać kompletną stratą czasu, o Kunie Pelješkiej, o miejscu gdzie mieszka pan Makłowicz... Wjechałem wtedy chyba w każda dróżkę w którą dało się wjechać i tak mam jeszcze zaległości...
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 26.11.2010 19:57

Bocian napisał(a):Zdjęcie 15 i 16 super 8)


Post jest cały czas "w budowie" więc kolejność zdjęć troszkę się zmieniła.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.11.2010 19:58

Witam zakochanego w Borku i Pelješcu!

Chciałam napisać, że tam nie ma nic ciekawego, brzydko i nuda, ale ponieważ te słowa już wielokrotnie padły, powiem tylko, że tam nie ma nic ciekawego, brzydko i nuda :wink:

Za to nudy nie ma w Twojej relacji :D Bardzo fajne foty!

Pozdrav :papa:
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 26.11.2010 20:17

maslinka napisał(a):Witam zakochanego w Borku i Pelješcu!

Chciałam napisać, że tam nie ma nic ciekawego, brzydko i nuda, ale ponieważ te słowa już wielokrotnie padły, powiem tylko, że tam nie ma nic ciekawego, brzydko i nuda :wink:

Za to nudy nie ma w Twojej relacji :D Bardzo fajne foty!

Pozdrav :papa:


Dzięki wielkie
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 26.11.2010 20:29

9. Blagaj - nad rzeczką opodal krzaczka.

Blagaj to ponoć przede wszystkim twierdza ostatniego władcy Hercegowiny Szćepana Vukczicia Kosaczy (1405-1466).

Ciekawa jest legenda związana z tym miejscem.

Według niej, żona tegoż władcy otoczona była non stop kilkoma służkami, które chodziły całkowicie osłonięte ubraniami, chustami itp.

Pewnego dnia, wydało się, że pod tymi wszystkimi elementami garderoby kryli się sami mężczyźni, którzy namiętnie dogadzali szanownej małżonce wspomnianego władcy.
Chłop się wkurzył i kazał całą ekipę wraz z żoną wybić.

Największą jednak ciekawostką tego miejsca jest dość oryginalna lodówka, w której w sposób naturalny utrzymywana jest stała, optymalna temperatura podawanego do miejscowych przysmaków piwa.

Obrazek

piwko zanurzone jest w zimnej źródlanej wodzie




Żartowałem!!!


Tak naprawdę główną atrakcją nie jest twierdza czy oryginalna zmyślna lodówka ale Tekija, czyli dawny dom derwiszów malowniczo wbity w skałę.

Popatrzcie:


Obrazek

Obrazek
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 26.11.2010 20:59

10. Mostar - Sarajevsko + cevapcici.

Każdy kto był wie, a każdy kto jeszcze nie był, się już nie dowie, co wojna może najlepszego narobić i jaka to głupota i beznadzieja !!!


Obrazek

Obrazek

Nie dowie się, bo miasto jest bardzo szybko odnawiane, a resztki zniszczeń tu i ówdzie jeszcze pozostałych, nie robią już takiego wrażenia jak chociażby dwa lata temu, kiedy ostatni raz tam byłem.

Obrazek

Trudno mieć za złe Hercegowianom, że odnawiają powojenne uszkodzenia, ale - wstyd to mówić - to była bardzo duża atrakcja i "zaleta" tego miasta.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No ale jedno się nie zmieniło: Sarajevsko + cevapcici !!! Niebo w ustach.


Zdjęć wspaniale podanego cevapcici nie zdążyłem zrobić, byłem wtedy strasznie głodny i wchłonąłem je momentalnie, ale za to mam ...


Obrazek

Zdrówko !!!
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.11.2010 21:32

a ja juz myślałam, że ze mną coś nie tak - bo po trzech dniach w Loviste chciałam wyć do księżyca... a to te baterie...... ;)
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 26.11.2010 21:38

WojteC5 napisał(a):9
Obrazek

Czytam i oglądam Twoją relację i wiem gdzie "nie" pojadę. :wink:
Niesamowity widok.
Ciekawe, czy da się wpłynąć do jaskini.
Pozdrawiam.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 27.11.2010 00:55

WojteC5 napisał(a):
A co piwesz na włączenie "Highway to hell" na Chorwackiej autostracie, volume up i do przodu, fajne uczucie co?



Noooo...

Pisz, pisz, masz "lekkie klawisze".
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 27.11.2010 14:15

11. Plaża Divna - sardynki w oleju.

Plażę tą znajdziecie odbijając z drogi na Trpanj w lewo, zgodnie z prowadzącymi tam drogowskazami.

Pragnę zaznaczyć, ażeby wybierając się tam w celu zaznania kąpieli słonecznej,
koniecznie zabrać ze sobą olejek do opalania !!!


Obrazek

Produkt ten wbrew pozorom nie jest w tym miejscu potrzebny do ochrony naszej skóry przed zabójczą dziurą ozonową.


Akurat tam, przyda się w celu ułatwienia wciśnięcia się, pomiędzy polegujące rzesze ludzkich ciał.


Obrazek

Obrazek


Poza tą drobno uwagą, muszę przyznać, że jest na co popatrzeć !!!

Wcale nie mam na myśli przemiłych pań które, sądząc po intensywnej opaleniźnie prawie wszędzie, notorycznie zapominają o zabraniu z domu górnej części stroju kąpielowego.

Tam po prostu jest ładnie.



Obrazek
Ostatnio edytowano 27.11.2010 17:57 przez WojteC5, łącznie edytowano 1 raz
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 27.11.2010 14:46

12. Cavtat - Chorwacki Londyn.

Jadąc w kierunku południowych krańców, dla wielu tu obecnych, naszej drugiej Ojczyzny napotkamy miasto zwące się Cavtat.


Obrazek

Centrum ciekawe, z wychodzącą i prowadzącą wokół cypla promenadą o długości około 7 km.

Na szczycie nad miastem znajdziemy cmentarz i to chyba najładniej położony cmentarz z tych, które widziałem w Chorwacji.

Obrazek

Spocząć w krypcie z kamienia z Korczuli, z widokiem na Dubrownik, zaraz po śmierci głodowej w jakiej dziurze chorwackiej, to dopiero byłoby coś.

W centrum znajdziemy mnóstwo knajpek, kawiarni, sklepików. Miejscowa przystań obfituje w jachty, których wartość znacznie przewyższa budżet naszego NFZ-u.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak jest coś, co chyba mnie osobiście trochę nie do końca tam pasuje.


Jak większość z naszej społeczności wie, obok Cavtatu znajduje się lotnisko Dubrownika, które oprócz tego w okolicach Splitu, odsługuje większość połączeń Chorwacji z innymi krajami.

Co za tym idzie, do Cavtatu codziennie napływa fala wakacyjnej emigracji turystów wszelkiej nacji, głównie anglojęzycznej czyli Anglicy, Amerykanie, Australijczycy i ... Rosjanie mówiący po angielsku.


Obecność tych wszystkich najeźdźców, trochę mąci spokój, który zazwyczaj panuje w tego typu nadmorskich miasteczkach. Klimat bardziej przypomina Dubrownik, Split czy ... Londyn.


Jak już pewnie zdążyliście się domyślić, osobiście wolę umrzeć z głodu na odludziu, albo zginąć, spadając w przepaść w drodze do jakiejś Dziury zlokalizowanej gdzieś między winoroślami i gajami oliwnymi, niż odpoczywać popijać 9 piwo, ucząc się angielskiego ze słuchu, stojąc komuś nad głową i czekając, aż łaskawie zwolni mi miejsce w knajpie zaraz po tym jak przyleci po niego samolot.



Pozdrawiam!
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 27.11.2010 15:34

Ooo jak tu pięknie :D
super foto - relacja
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.11.2010 21:39

WojteC5 napisał(a):Ufffffffffffffff, w końcu ktoś, komu się nie podoba, dzięki Bogu!!!

Nie dziękuj (Bogu). Takich jak ja, jest więcej.
Zauważ, że większość osób wybiera miejscowości większe.

Jednak myślałem, że Ty tam zamierzasz spędzić całe wakcaje (tzn. w tym zad**u).
Teraz jak widzę, trochę się jednak "ruszałeś" więc jest OK. :lol:

Zdjęcia tzn. widoki ładne, zresztą jak w całej Chorwacji.
Relacja, jak dla mnie- zbyt subiektywna. Emocje Cię ponoszą. Pamiętaj - jednemu się podoba drugiemu już niekoniecznie. W takim razie po co pisać w ten sposób jakbyś napotkał "raj na ziemi" :?:
...... A jak ktoś uwierzy i będzie rozczarowany- weźmiesz jego straty na siebie. :?:
Ostatnio edytowano 27.11.2010 21:49 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie wytrzymałem! - Borak 2010 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone