Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.11.2016 00:01

Dzień piąty.
Drugi poranek w Lokvie rozpoczął się od mojego wyjścia do miejscowego sklepiku. Dziewczyny spały a ja cichaczem na spacerek. Po mimo niewielkiej powierzchni jaką zajmował sklepik można było kupić tam wręcz wszystko. Komunikacja z miła panią ekspedientka nie sprawiała problemu, w miarę rozumiała nasz jeżyk a w razie czego można było użyć palców;). Wielkich zakupów tam nie robiłem, tradycją stało się, że każdego ranka podczas pobytu schodziłem tam po świeże pieczywo i rogalikiii:). Sklep znajdował się w pobliżu plaży i podróż w 2 strony zajmowała ok 10-15 minut.
sniadanko.jpg
Śniadanko na tarasie, to jest to:).

Dziś postanowiliśmy spędzić dzień w Lokvie, do południa plaża pózniej wieczorny spacerek po okolicy. Okazało się, że woda jest dosyć chłodna, na nasze "oko" ok 21-23 stopni. Powodem tego stanu rzeczy był chyba silny wiatr jaki wiał w nocy. Troszkę huczało, morze do południa było dosyć wzburzone ale nam to nie przeszkadzało.
2 plazyy.jpg
Nasza plaża, w oddali ruiny po miejscu gdzie przypływały stateczki z marmurem.

Na szczęście na plaży pustki:).
pustki.jpg
Na plaży pustki:).
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.11.2016 16:19

Witam. Fajna relacja.
Miło powspominać czytając wasza relację , w Lokva Rogoznica - Ruskamen byliśmy pierwszy raz w Cro. w 2012 roku. Było pięknie. Omiś cudeńko uwielbiam.
Pozdrawiam.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 17.11.2016 17:47

amatus1 napisał(a):Nasza plaża, w oddali ruiny po miejscu gdzie przypływały stateczki z marmurem.

Gospodyni, u której wynajmowaliśmy kwaterę powiedziała, że to pozostałość rampy do wywozu urobku przy budowie Jadranki... co gospodarz, to inna historia. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2016 20:52

amatus1 napisał(a):.Moze w te wakacje skusimy się po drodze na Wiedeń albo Budapeszt:).

Polecam Wiedeń. W wakacje (2 połowa lipca) pod Ratuszem jest letni festiwal filmowy i kiermasze z jedzeniem. Super sprawa. Możesz zobaczyć u mnie, wracaliśmy wtedy z Wiednia :D
No i z Wiednia do Makarskiej ledwie 800 km :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.11.2016 22:05

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):.Moze w te wakacje skusimy się po drodze na Wiedeń albo Budapeszt:).

Polecam Wiedeń. W wakacje (2 połowa lipca) pod Ratuszem jest letni festiwal filmowy i kiermasze z jedzeniem. Super sprawa. Możesz zobaczyć u mnie, wracaliśmy wtedy z Wiednia :D
No i z Wiednia do Makarskiej ledwie 800 km :D

ciekawa propozycja i chyba bardziej przemawia za nami niż Budpaeszt z racji dojazdu. Bardzo fajne fotki masz w relacji. Możlwie ze skusimy sie na 2-3 dniowy postój w Wiedniu jadać do cro. :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 17.11.2016 22:39

amatus1 napisał(a):
sniadanko.jpg


8O
No, takie śniadanko to bym chętnie jutro zjadła :D ewentualnie jeszcze dzisiaj naciąganą kolację :D
Świetne miejsce noclegowe znaleźliście :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.11.2016 22:55

Kontynuując relacje w drugim dniu pobytu pod wieczór udaliśmy się na dłuższy spacer po okolicy. Patrząc na nasze wyjazdy to w zasadzie wyglądaoł tak, że do południa wylegiwaliśmy się na plaży a pod wieczór jeździliśmy zwiedzać okolicę bądź chodziliśmy na małe spacerki:).
Załączniki:
okolica.jpg
Wieczorny spacerek, za nami Brac
spacerek.jpg
okolica Campa Sirena
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.11.2016 22:58

ewula91 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
sniadanko.jpg


8O
No, takie śniadanko to bym chętnie jutro zjadła :D ewentualnie jeszcze dzisiaj naciąganą kolację :D
Świetne miejsce noclegowe znaleźliście :)

Jeszcze 6 miesięcy i tam wrócimy:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.11.2016 23:36

Szósty dzień poza domem.
Dzisiejszy dzień już po dwudniowej aklimatyzacji postanowiliśmy urozmaicić. Postanowiliśmy, że podjedziemy na inna plaże w kierunku Medici tak dla porównania. Po 200 metrach zatrzymaliśmy się przy oznaczonym parkingu. Niestety walające się śmieci z parkingowych koszy zniechęciły nas, jedziemy dalej. Po przejechaniu kolejnych ok 300 metrów zauważyliśmy kilka stojących aut.Zatrzymujemy się. Idziemy na mały rekonesans i naszym oczom ukazuje się piękna plaża!
bajka plaza.jpg
Nasza plaza

Ludzi niewiele a plaża bardzo duża. To jest miejsce, którego szukaliśmy. Dla mnie bomba bo jest sporo cienia pod sosnami a ja osobiście nie jestem zwolennikiem non stop leżenia pod chorwacka lampą :hut: .
cien plazy.jpg
Na poprzedniej plaży brakowało sosenek

widok na medici i swiety jure.jpg
Widok na Medici i góry a tam daleko sw. Jure

Dużym plusem w szczególności dla nasze córki był bar przy plaży miejskiej w Medici ok 300 metrów od nas. Nasz mały lodożerca mógł nadrabiać tam zaległości z plaży. Co plażowanie miała odliczone 7 kun i była wielka Kugla:).
w oddali nasza plaza.jpg
Nasza plaża w oddali. Zdjęcie robione z baru w Medici.

Świetne miejsce!Plaża bardzo ładna, mało ludzi i dużo ciekawiej do snurkowania. Trafiły nam się nawet rozgwiazdy jednak zona obrończyni wszelakich zwierząt nie dała nam zrobić im fotek. Cóż następnym razem nie odpuszczę. Dla rekompensaty próbowała zrobić zdjęcie latającym tam motylą. Niestety nie było to takie proste :lol:
motyek.jpg
Cykady cykają a motylki latają...

Jutro tu wrócimy a dziś jeszcze przed nami słynna Brela. Jeszcze tam nie byliśmy a wiele o niej pięknego słyszeliśmy...Jednak o tym dopiero jutro.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.11.2016 08:15

Bardzo się cieszę że trafiłem na tą relację w lipcu jadę dokładnie w to miejsce też z polecenia Pani Karoliny narazie jak widzę strzał w dziesiątkę
Pozdrawiam i czekam na dalsze etapy waszych wakacji :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.11.2016 09:28

czesiu1976 napisał(a):Bardzo się cieszę że trafiłem na tą relację w lipcu jadę dokładnie w to miejsce też z polecenia Pani Karoliny narazie jak widzę strzał w dziesiątkę
Pozdrawiam i czekam na dalsze etapy waszych wakacji :)


na pewno nie będziecie żalować...w dalszej czesci wiecej info 8)
sydonia_buu
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sydonia_buu » 18.11.2016 10:47

W jakim terminie byliście w Lokvie? Zdjęcie przecudne ! No i ta pusta plaża ! Czekam na więcej :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.11.2016 10:57

sydonia_buu napisał(a):W jakim terminie byliście w Lokvie?

Dzień pierwszy 30.06. :wink:
W Lokvie dwa dni później :wink:
karolina031
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina031 » 18.11.2016 11:15

Zbyszku ja dopiero się zorientowałam ze tu jest taka piękna relacja -rewelacja z pobytu u mojego kochanego Iva. Ciesze się ze podobało Wam się to miejsce i ze je tak super poleciliscie się. Że nie byliście zawiedzeni. Ja każdemu polecam pobyt jak wiecie i poprostu serce się raduje ze ludzie są zadowoleni i tam wracają. My w 2017 roku z Mężem także kolejny pobyt choć nie wiem czy lipiec jak zwykle czy sierpień z racji terminu Kamila urlopu. Może się spotkamy... wszystkich zainteresowanych pobytem zachęcam do napisania na priv a podam namiary podobnie pewnie jak i Ty. To miejsce jest cudowne i warte polecenia. Pozdrawiam : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.11.2016 11:32

Janusz Bajcer napisał(a):
sydonia_buu napisał(a):W jakim terminie byliście w Lokvie?

Dzień pierwszy 30.06. :wink:
W Lokvie dwa dni później :wink:

Janusz bardzo dobrze obserwuje:).Do Lokvi przyjechaliśmy w niedziele 3 lipca Miło, że tu taki Gość zagląda:).
Ostatnio edytowano 18.11.2016 12:09 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone