Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz mały Raj na Ziemi - Baska Voda 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 11.09.2009 09:04

GaR napisał(a):lekkie pióro i lekki palec na spuście migawki - tak powstaję "fajne" relacje
Podobno mam w październiku zaliczyć zachodniopomorskie to też fotki zrobie, a co mi tam :-)


Dzięki GaR
Jadąc do CRO nie myślałam, że odważę się w ogóle relację napisać, stąd zdjęć mnóstwo, ale na większości moja rodzina i ja, a ujęć "bezosobowych" bardzo mało.
Co do lekkiej ręki na migawce - może kiedyś uda się poprawić :D i zbliżyć chociaż troszkę poziomem do mistrzów...
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 11.09.2009 09:32

Wspaniale leci się na tym spadochronie..
My mieliśmy dodatkową atrakcję, ponieważ linka trzymająca
pękła i spadochron poszedł w jedną stronę a motorówka w drugą..
Teraz wspominamy to z uśmiechem na ustach, ale wówczas nie wyglądało to tak wspaniale..
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 11.09.2009 11:50

I w Raju jeść coś trzeba...

Kulinarne specjały w postaci wszelkiego rodzaju owoców morza, nie rzuciły mnie na kolana. Próbowałam w wielu miejscach, ale może nie trafiłam na dobrze przyrządzone, albo po prostu to nie moje "podniebienne" klimaty. Najbardziej podeszły mi lignje na żaru, nie wiem tylko, czy były faktycznie najlepsze, czy to zasługa trunku, jakim zapijałam :wink:

Obrazek

Natomiast grillowanie ryby cieszyły się wielkim naszym uznaniem. Pierwszy raz jadłam tam makrelę z grilla (do tej pory nie spotkałam się w Polsce z możliwością kupna świeżej tzn. surowej makreli).

W rankingu ryb grillowanych I miejsce zajęła jednak rybka zubatac, podawana w konobie Galeb (na jednej z bocznych uliczek Baski Vody)

Obrazek

Śniadania przygotowywaliśmy w domu i mniej więcej wyglądały tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast moją ulubioną kolacją były, wychwalane już niejednokrotnie na forum, chorwackie lody. Jadłam je najczęściej w sympatycznej "slasticarni" Hajduk. Z dnia na dzień kelner "po znajomości" przynosił coraz większe porcje

Obrazek

Generalnie najmniej zadowolona z chorwackich specjałów była młodzież, która z utęsknieniem szukała czegoś co przypominałoby kebab, a z braku tegoż, jadała najczesciej pizzę i spagetti, a czasami cevapcici.

Ale pomimo to średnio dwa razy na dzień powtarzali, że za parę lat i tak przeprowadzą się do Chorwacji na stałe
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.09.2009 12:27

Winko na śniadanie, no no :)
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 11.09.2009 12:48

yskyerko, to tylko po lampeczce :wink:, a kończyliśmy wieczorkiem :lol:
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 11.09.2009 22:15

POZDRAWIAM
Fajnie się czyta Twoja relację z wakacji ,wpisuję się do grona stałych czytelników
Pozdrawiam cała Twoja familię a w szczególności Ciebie
Martiniso :D
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 12.09.2009 19:20

Fajnie, że w ogóle ktoś tu zagląda. Pozdrawiam tych, co im się relacja podoba i tych, co niekonieczne... :D :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.09.2009 20:12

sroczka66 napisał(a):Fajnie, że w ogóle ktoś tu zagląda. Pozdrawiam tych, co im się relacja podoba i tych, co niekonieczne... :D :wink:


Zagląda wielu 8) Nie wszyscy się tym zaglądactwem chwalą :lol: :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 12.09.2009 22:31

Wesoła relacja. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2009 23:00

Fajna relacja. Mam nadzieję że będzie ciąg dalszy. :)
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2297
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 13.09.2009 09:53

Fajna relacja,wpisuję się do grona stałych czytelników i czekam na cd.......
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 14.09.2009 08:43

Dni w Chorwacji mijały stanowczo za szybko. Chcąc wydłużyć jakoś pobyt, zrywałam się skoro świt i kładłam bardzo późno spać.
Obserwowałam z zaciekawieniem budzącą się miejscowość i towarzyszyłam, kiedy szykowała się do snu.

Cieszyłam oczy pięknem otaczającej roślinności, wdychałam zapach lawendy, drzewek piniowych i cyprysów.

Dziwiłam się, jak przy tak wysokiej temperaturze i braku deszczu, rośliny moga wyglądać tak świeżo.

Kilka zdjęć chorwackiej roślinności:

czerwone kwiaty
Obrazek

i białe
Obrazek

różowe drobne
Obrazek

bugenwilla
Obrazek

lawenda
Obrazek

palma przypominająca ananasa (to zdjęcie z Jelsy)
Obrazek

i różowe duże
Obrazek

Oprócz bugenwilli, lawendy, no i palmy, nazw pozostałych kwiatów nie udało mi sie jeszcze rozszyfrować :cry:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 14.09.2009 13:13

sroczko, czerwone kwiaty, to milin a białe i różowe małe i duże to oleander. Mnie zawsze najbardziej zachwycają jednak bugenwille :lol: Wszystkie te kwiaty, oprócz wody po prostu potrzebują słońca. A słońca w Chorwacji pod dostatkiem :P .
Może kiedyś i ja polecę uśmiechniętym spadochronem. Mój mąż nie ustaje w wysiłkach, aby mnie namówić na jakieś takie mrożące krew w żyłach przeżycia. Na razie dzielnie odpieram ataki, ale wiadomo- kobieta zmienną jest :wink: .

Już dawno zapisałam się do Twojej czytelni. Pozdrawiam :papa:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 14.09.2009 14:08

Mdziumko, dziękuję za oświecenie mnie w temacie kwiatów :D . Co do bugenwilli, mam identyczne odczucia do Twoich.

Spadochron dostarcza fantastycznych wrażeń, więc warto się na chwilkę zmienić :wink:

Również pozdrawiam :papa:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 14.09.2009 14:31

yskyerka napisał(a):Winko na śniadanie, no no :)



trzeba sobie jakoś radzic z posiłkiem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasz mały Raj na Ziemi - Baska Voda 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone