Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja jak narkotyk, czyli Marusici dwa razy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 26.09.2012 09:04

A ja jestem ciekawa, bo podczas naszego pobytu w Marusici, z plaży widziałam jak powstawał nowy, piękny apartament na skarpie, ale nic wokół niego się nie działo, więc nie mogłam zapytać o namiary... Ciekawe czy do przyszłych wakacji się wybuduje...
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 26.09.2012 14:58

kemilia napisał(a):A ja jestem ciekawa, bo podczas naszego pobytu w Marusici, z plaży widziałam jak powstawał nowy, piękny apartament na skarpie, ale nic wokół niego się nie działo, więc nie mogłam zapytać o namiary... Ciekawe czy do przyszłych wakacji się wybuduje...


A jest, wisi na skale jak żagiel, półokrągły. Mam zdjęcie zamieszczę wieczorem.
Był już zamieszkały. Na dachu jest parking a zadaszeniem dla samochodów kolektory słoneczne. Stały autka nie tanie głównie na niemieckich blachach
Pzd
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 26.09.2012 15:03

Pytanie czy z tej samej plaży korzystaliśmy :)
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 26.09.2012 15:43

Założyłem że czytałaś relację a tam plaża jest na zdjęciach:)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 26.09.2012 15:54

Tak tak czytałam, ale jak teraz patrzę to nie jest ta sama plaża. Wstawię tu zdjęcie "mojej plaży" Ten dom, który widziałam i jest fajny znajduje się ( patrząc na zdjęcie) na wysokości tej skały w kształcie trójkąta. Tylko wiadomo, ze wyżej :)
Załączniki:
plaza.jpg
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 26.09.2012 23:01

Dokładnie stały tam auta z Niemiec , Austrii , Szwajcarii. Słyszałem też mowę Francuzów. Te kolektory to bardzo dobry pomysł. Plaża poniżej tego pensjonatu-hotelu jest naprawdę niewielka . Zejście do niej dosyć strome , ale warto było. Coś mi się zdaje , że nasze Maruśići jeszcze trochę i przestanie być cichą , spokojną wioseczką . Obym się mylił. Niestety po kilku latach mogę stwierdzić ,że to co jest teraz pod wodą , jest bardziej zniszczone , więcej różnego rodzaju śmieci i niestety mniej kolorowo niż kilka lat wcześniej.
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 27.09.2012 09:03

eeee Marusici jest nieciekawe, nudne, puste i zabrudzone. Faktycznie nie warto tam spędzać urlop :)
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 27.09.2012 20:21

dareke napisał(a): Coś mi się zdaje , że nasze Maruśići jeszcze trochę i przestanie być cichą , spokojną wioseczką . Obym się mylił. Niestety po kilku latach mogę stwierdzić ,że to co jest teraz pod wodą , jest bardziej zniszczone , więcej różnego rodzaju śmieci i niestety mniej kolorowo niż kilka lat wcześniej.


Powiem tyle, jak sobie będziemy szanować te urocze zakątki Dalmacji, takie je będziemy oglądać.
Tak jest i z plażami bałtyckimi, szlakami górskimi itp..

My zawsze zbieramy odpadki, puste butelki i wynosimy do kosza. (na marginesie w Marusici na plażach były kosze które codziennie były wywożone). Niestety wśród uroczych kamyczków na plaży były szkła, pety i śmieci.
Jednego dnia nasi rodacy rozłożeni byli po środku plaży, na drugi dzień w tym miejscu rozłożyli się gdzie indziej a na starym miejscu zastałem stado pestek po brzoskwiniach.

My wszyscy Cromaniacy kochamy nasze miejsca wakacyjnej odskoczni od szarości syfu i smrodu. Niestety do Cro jeżdżą oprócz nas jednostki, które tego piękna naturalności i czystości nie szanują. Za parę lat podniosą się głosy, że tam brudno a w morzu dziadostwo leży.

Jak sobie ludzie zrobią, tak będzie w Chorwacji czy w Polsce!
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 29.09.2012 10:14

Ale na szczęście Tam dalej jest tak:
Obrazek

i niech tek zostanie na wieki :D
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 29.09.2012 10:18

A to apartamenty o których pisałem wszcześniej, bajka

Obrazek
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 29.09.2012 13:21

Na lewo od tego apartamentu jest to zejście do malutkiej plaży , bardzo uroczej i otoczonej skałami.
jober19
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 29.09.2012 21:00

Max 2 - osobowej :D
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 01.10.2012 10:01

dareke napisał(a):Na lewo od tego apartamentu jest to zejście do malutkiej plaży , bardzo uroczej i otoczonej skałami.


hmmm no to ja pisałam o innym..... należącym do "naszej" plaży.....Apartament nie był jeszcze ukończony :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 09.10.2012 11:44

Witam.
Fantastyczne zdjęcia, za oknem zimno jak to w Polsce w październiku, a u Was w relacji słońce, plaża, piękna woda, to co misie lubią najbardziej !!!!
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 18.11.2012 01:50

Witam, kolego jober19, proszę o namiar na kwaterę

pozdrawiam
Darek B.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja jak narkotyk, czyli Marusici dwa razy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone