Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja jak narkotyk, czyli Marusici dwa razy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007
Re: Dalmacja jak narkotyk, czyli Marusici po raz drugi

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 29.01.2013 23:53

Czas na śniadanie. A że w Chorwacji można mieć 0,5 promila, to lampka winka przed jazdą nie zaszkodzi :)
Obrazek

No to chłopie pojechałeś !!! W Cro dopuszczalna dawka alkoholu to 0,00 promila !!! 8O
Miałeś dużo szczęścia ale mało zdrowego rozsądku 8O
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.01.2013 09:39

Nie strasz kolegi

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,5 promila (dla kierowców do 24 lat-0 promili)

Przepisy

Pozdrawiam


PS. Pelješac - pycha.
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 08.02.2013 20:00

Czy ja bym mogła prosić o kontakt, nalepiej e-mail do tego apartamentu w Marusici.
Z góry dziękuję
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 08.02.2013 20:25

Do mojego czy Jobera?

pozdrav
kobr
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobr » 08.02.2013 21:56

Jeśli mogę to ja poproszę namiar od greg1595. Z góry dziękuję :) pozdrawiam
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 09.02.2013 11:17

A ja myślałam że byliście u tych samych właścicieli, tylko inne apatamenty :?
W takim razie poproszę oba namiary, jeśli to nie problem.
Dziękuję.
Zastanawiam sie tylko czy Marusici to dobry wybór. Wybieramy sie ze znajomymi, dwie rodzinki 2 + 2. Dzieci w przedziale wiekowym 3-8 lat. Trochę boję się o plaże i kąpiele w wodzie, nie wiem czy znajdziemy tam plażę w miarę bezpieczną pod względem ostrych kamieni, jeżowców, no i nie wiem jak z głębokością wody.
Szukamy cichej małej miejscowości, żeby nie było tak jak nad naszym morzem w kurortach, gdzie dzieci maja sposobność naciągania rodziców na różne niepotrzebne rzeczy (z punktu widzenia rodziców bo dzieciakom to wszystko jest potrzebne).
Nasi znajomi nastawiają sie na opalanie i kąpiel, natomiast my chcieliśmy też jeszcze trochę pozwiedzać.
Dlatego jak czytałam relacje z pobytu w Marusici i tego co dookoła można obejrzeć to byłam zachwycona teraz jednak sie waham ze względu na plaże?
Może doradzicie?
Albo nakierujecie na jakiś temat na forum gdzie inni też mają takie rozterki, i gdzie ktoś będzie mógł mi pomóc?
:|
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 09.02.2013 14:24

Maruśići to właśnie bardzo dobry wybór z dziećmi. My jeździmy grupą w kilka rodzin i przedział wiekowy bywa od 2 do 19 lat ( dzieci) Co do wody jest spokojnie w miarę łagodne przejście z płycizny. Jeżowce są wszędzie nawet na innych plażach i w innych miejscowościach , od tego są właśnie buty do wody zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Miejscowość jest cicha i spokojna a na plażach dzieci znajdą sobie innych rówieśników do zabawy , myślę że pomimo wszystko i tak powinna nad nimi jakaś osoba dorosła czuwać-zerkać na nie. Zwiedzanie natomiast to wspaniały punkt wypadowy do Omiśa , Trogiru , Splitu , Dubrownika , Mostaru, ojej można by jeszcze sporo wymieniać, osobiście byłem , polecam i bez obaw.
Ostatnio edytowano 10.02.2013 12:45 przez dareke, łącznie edytowano 1 raz
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 10.02.2013 11:15

Wczoraj byli nasi znajomi z którymi chcemy sie wybrać i do rejonu ich przekonałam, aczkolwiek zaczniemy czegoś też szukać w Pisaku. Chociaż ja bym chyba wolała Marusici.
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 10.02.2013 11:26

hm, Pisak ma 2 plaże "miejskie" małe jak na ilość kwater i kilka dzikich między Pisakiem a Marusici, ale dostęp nieciekawy ze względu na dzieci.

Maruśka ma plaże bezpieczne właściwie bez jeżowców, Put Borka i plaża od strony willi PIM są bardzo przyjemne, w charakterze zatoczek z dość płytkim morzem na około 5 metrów od plaży z żwirowym dnem. Dla dzieci extra!!!!

Dotka* Ja bym namawiał na Maruske, jest tylko szkopuł, jak na razie na sezon wakacyjny podobno już jest full i ciężko o wolne miejsca. (przynajmniej w mojej kwaterze).

Dojście na plaże w Marusici nie jest kłopotliwe, tylko bardzo męczące ze względu na dużą różnicę poziomów, ale po 2 tygodniach urlopu kondycja że hej:), (szybko zamieniłem wózek na nosidełko hehehe)

jak chcesz namiary to maila proszę, Jober był w apartamencie po drugiej stronie drogi, tzn. ja z mojego apartamentu widziałem jego samochód, który stał na dachu ich domku.

Pozdrav :)
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 10.02.2013 11:34

a i jeszcze jedno,

w lipcu i sierpniu wcale nie jest tak idealnie, na plaży ludź na ludziu :?

Dlatego do puki mogę to tylko wrzesień i wtedy luźno praktycznie tylko Pepiki zostają :lol:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 640
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 10.02.2013 15:30

No piękne miejsca :lol: , pozdrawiam sąsiadów :papa:
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 10.02.2013 15:44

My niestety we wrześniu nie możemy nasze dzieciaki to już w wieku szkolnym.
Wstępnie jestem po rozmowach w jednym z apartamentów w Marusici, ale tam tylko jedna łazienka, a to chyba zbyt mało dla 8 osób.
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 10.02.2013 16:51

Pozdrawiam Tuti :papa: , my to przynajmniej mamy blisko do granicy hehe, wyobraź sobie jazdę z północnego wschodniego krańca Polski heh
madzialaciata
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzialaciata » 10.02.2013 21:01

Witam:) Piszę po raz pierwszy. Jednym tchem przeczytałam relację, a na widoki na zdjeciach nie moge się napatrzeć :) Opisywana miejscowość wydaje się być spokojna i urocza:) Takiego miejsca szukam na wakacje :) Poproszę o namiar na apartament. Planujemy z mężem wyjechać na urlop we wrześniu. Jesli się uda, będzie to nasza pierwsza podróż do Chorwacji i trochę obawiam sie jechać w ciemno:) Mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry bardzo dziękuję:)
Dotka*
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dotka* » 11.02.2013 15:07

greg1595
My także blisko Was, też z południa Polski.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja jak narkotyk, czyli Marusici dwa razy - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone