Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.06.2022 15:42

Wodą się nie przejmuj - tak ma być :).
Co do odgłosów przy kręceniu kierownicą - zerknij do pojemiczka z płynem wspomagania i w razie czego uzupełnij.
PeterJadran
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) PeterJadran » 14.07.2022 17:24

Ciekawy artykuł ku przestrodze w sprawie nieuczciwych laweciarzy

https://turystyka.wp.pl/pulapka-w-chorw ... 427101408a
Macieywr
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Macieywr » 17.07.2022 23:35

Czy kojarzy ktoś może warsztat samochodów francuskich albo warsztat klimatyzacji samochodowej blisko Omis ? Jedziemy jutro i jak na złość klima coś raz działa raz nie działa (jest pełna). Może uda nam się zrobić jeszcze jutro do wieczora ale nie wiem...
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.07.2022 10:26

A co jak masz problem z oponą w niedzielę o 5 rano w CRO ?
Jak w podtytule, nas takie coś spotkało o 5:20 na wysokości miejscowości Otocač w drodze powrotnej do PL. Okazuje się, że pomoc nie jest taka oczywista. Na autostradzie wymiana na dojazdówkę (wcześniej próba pompowania bo nie widziałem usterki która była od środka) - całość zabiego ok 45'. Napatoczył się facet (anglojęzyczny) od obsługi autostrady, który przysłonił nas swoim autem zapewniając bezpieczeństwo i wskazał miejscowość Ogulin jako najbardziej prawdopodobną do usunięcia usterki.
Tam poprosiliśmy o pomoc (w caffe bar Jazzbina, a była 7 rano i dwóch (anglojęzycznych) przesympatycznych i pomocnych Panów piło poranną kawkę). W pierwszym wskazanym zakładzie, mimo dzwonienia do drzwi domu o 7:15, właściciel zakładu nie otworzył... raczej nikogo nie było w domu. Drugi wskazany adres - udało nam się dodzwonić telefonicznie będąc pod zakładem ale facet powiedział że w niedzielę nie ma opcji (brzmiał jak po imprezie - ma prawo). W poszukiwania i kontakt z trzecim zakładem zaangażowało się już 5ciu kawiarnianych gości... udało się skontaktować z właścicielem zakładu, zgodził się abyśmy przyjechali... a na miejscu wyszła jego żona i powiedziała... że śpi i żebyśmy przyjechali jutro (zakład 24/7).
Postanowiłem odpytać google i wskazało
Vulkanizer Polović w Karlovac (55km dalej). Zadzwoniłem i miła (anglojęzyczna) Pani powiedziała, że będą na nas czekać.
Po drodze jednak (patrz zdjęcia i link) zauważyliśmy w miejscowości Gornji Zvečaj otwarty zakład w którym urzędował starszy pan. Okazało się że ma żonę polkę z pochodzenia (którą tez poznaliśmy), zadzwonił po syna, właściciela zakładu, który po 20 minutach przyjechał i wykonał profesjonalną usługę, dobierając i wymieniając na jedną z używek. Koszt - 300 KUN - oczywiście zapłaciłem z napiwkiem.
Vulkanizer Gornji Zvečaj - link do map google street view.
Myślę, że w przyszłości ktoś może zaryzykować i nawet jak zakład będzie zamknięty, to zapukać do drzwi starszych Państwa z prośbą o pomoc.

Nam całość zajęła BRUTTO 5h (od wystąpienia awarii do wjazdu na autostradę w Karlovac), a pokonaliśmy odcinek, który autostradą pokonuje się w 45 minut.

Btw. czekając na przyjazd wulkanizatora, minął nas rowerzysta z hasłem "cześć rodacy" !!! Okazało się że jedzie dwunasty dzień z Poznania, pokonując 100+ km dziennie !!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.07.2022 10:54

Dwa pytania.
Nie korzystaliście z ubezpieczenia assistance?
Jak długo jechałeś bez powietrza, że tak ta oponę rozwaliło?
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 19.07.2022 11:01

Kawałek przejechałeś na tej dziurawej oponie? Polecam mieć ze sobą zestaw ze sznurem do naprawy opon o ile jest tylko przedziurawiona a nie zmasakrowana.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2022 11:10

Macieywr napisał(a):Czy kojarzy ktoś może warsztat samochodów francuskich albo warsztat klimatyzacji samochodowej blisko Omis ? Jedziemy jutro i jak na złość klima coś raz działa raz nie działa (jest pełna). Może uda nam się zrobić jeszcze jutro do wieczora ale nie wiem...


Podaje komunikat: zawór iglicowy sprężarki klimatyzacji. W PL pewnie ze 250-300zł + wyjęcie/włożenie sprężarki + napełnienie układu.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.07.2022 23:22

mchrob napisał(a):Dwa pytania.
Nie korzystaliście z ubezpieczenia assistance?
Jak długo jechałeś bez powietrza, że tak ta oponę rozwaliło?

1 - Nie... naprawiałem na własną rękę. Założyłem dojazdówkę i zjechałem do najbliższego miasta. Wtedy myślałem, że tak będzie szybciej. Wyjechałem z Pag przed 4:00 bo zależało mi na czasie. Teraz wiem, że z assistance mogło to być zupełnie inaczej (krócej niż 5h).
2 - Jak zaczęło telepać przy przepisowym 130 to zwolniłem do 100... i zaraz się zatrzymałem, więc może ze 300-500m. Auto obciążone... wulkanizator powiedział, że to normalka.
Żeby nie było... to nie był żaden wystrzał. Klasyczne wyhamowanie po wyczuciu drgań na kole. Zero niebezpieczeństwa, zero stresu, zero dziwnych zachowań na drodze.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 19.07.2022 23:24

DominikI napisał(a):Kawałek przejechałeś na tej dziurawej oponie? Polecam mieć ze sobą zestaw ze sznurem do naprawy opon o ile jest tylko przedziurawiona a nie zmasakrowana.

Jak napisałem wyżej 300-500m. Zwykłe wyhamowanie ze 130. Miałem dojazdówkę więc bez stresu. Szkoda tylko tych straconych prawie 5h. To dużo podczas planowania jakiejkolwiek trasy... eeeh
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2022 12:31

el_guapo napisał(a):
Macieywr napisał(a):Czy kojarzy ktoś może warsztat samochodów francuskich albo warsztat klimatyzacji samochodowej blisko Omis ? Jedziemy jutro i jak na złość klima coś raz działa raz nie działa (jest pełna). Może uda nam się zrobić jeszcze jutro do wieczora ale nie wiem...


Podaje komunikat: zawór iglicowy sprężarki klimatyzacji. W PL pewnie ze 250-300zł + wyjęcie/włożenie sprężarki + napełnienie układu.


Miałem identyczne objawy w poprzednim aucie - raz działała, raz nie (jak sobie chciała). Gaz nabity - nic nie pomogło. Też była diagnoza: sprężarka do wymiany. Wymieniłem - nic nie pomogło. Kolejna diagnoza to był uszkodzony zawór ciśnienia. Ale nie wiem, czy to było to, bo nie zdążyłem zrobić i sprzedałem auto.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 19.08.2022 00:15

Witam szanowną grupę.Może wśród was jest ktoś kto poleci namiar na dobrego elektryka w okolicach Makarskiej?Obecnie jestem w Zivogosce.Problem polega na tym że nie świeci mi jedna lampa przednia w Volvo S60.Żarówki były zmienione z H7na ledy wraz z adapterem Canbus około 2 lata temu i do tej pory nie było z tym problemu, wszystkie badania techniczne pojazd przechodził bez problemu.Natomiast w dniu wyjazdu do Cro przestało mi działać oświetlenie świateł mijania w lewej lampie wstępnie naprawione przez elektryka poprzez wymianę adaptera.Naprawa była wykonywana w trakcie dnia i nie pokazywał się żaden komunikat odnośnie usterki świateł mijania.W trakcie dojazdu do Cro po zapadnięciu zmroku oraz w trakcie przejazdu przez tunele światła mijania lampy automatycznie przestają znowu działać i pojawia się ponownie komunikat usterka świateł mijania.Nadmieniam że pojazd posiada oświetlenie ledowe do jazdy dziennej natomiast problemem są światła mijania.Mam ubezpieczenie Assistance w PZM ale być może problem jest prozaiczny i łatwy do rozwiązania przez kogoś znającego się na elektryce na miejscu?Nie jest komfortowa jazda na jednym sprawnym oświetleniu w godzinach wieczornych.Serdecznie dziękuję za wszystkie pozytywne informacje.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.08.2022 00:32

Bunio napisał(a):Witam szanowną grupę.Może wśród was jest ktoś kto poleci namiar na dobrego elektryka w okolicach Makarskiej?Obecnie jestem w Zivogosce.Problem polega na tym że nie świeci mi jedna lampa przednia w Volvo S60.Żarówki były zmienione z H7na ledy wraz z adapterem Canbus około 2 lata temu i do tej pory nie było z tym problemu, wszystkie badania techniczne pojazd przechodził bez problemu.Natomiast w dniu wyjazdu do Cro przestało mi działać oświetlenie świateł mijania w lewej lampie wstępnie naprawione przez elektryka poprzez wymianę adaptera.Naprawa była wykonywana w trakcie dnia i nie pokazywał się żaden komunikat odnośnie usterki świateł mijania.W trakcie dojazdu do Cro po zapadnięciu zmroku oraz w trakcie przejazdu przez tunele światła mijania lampy automatycznie przestają znowu działać i pojawia się ponownie komunikat usterka świateł mijania.Nadmieniam że pojazd posiada oświetlenie ledowe do jazdy dziennej natomiast problemem są światła mijania.Mam ubezpieczenie Assistance w PZM ale być może problem jest prozaiczny i łatwy do rozwiązania przez kogoś znającego się na elektryce na miejscu?Nie jest komfortowa jazda na jednym sprawnym oświetleniu w godzinach wieczornych.Serdecznie dziękuję za wszystkie pozytywne informacje.

Załóż zwykłe H7 i zobacz czy będzie działało. Abstrahując od awarii to mam nadzieję że wiesz, że nie masz legalnego oświetlenia? To że diagnosta nie zauważył niehomologowanych żarówek nie znaczy że jeździsz legalnie. Nie życzę Ci, ale w razie jakiegoś nieszczęścia (szczególnie w nocy) jeśli policja znajdzie te żarówki to ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 19.08.2022 22:46

mchrob napisał(a):
Bunio napisał(a):Witam szanowną grupę.Może wśród was jest ktoś kto poleci namiar na dobrego elektryka w okolicach Makarskiej?Obecnie jestem w Zivogosce.Problem polega na tym że nie świeci mi jedna lampa przednia w Volvo S60.Żarówki były zmienione z H7na ledy wraz z adapterem Canbus około 2 lata temu i do tej pory nie było z tym problemu, wszystkie badania techniczne pojazd przechodził bez problemu.Natomiast w dniu wyjazdu do Cro przestało mi działać oświetlenie świateł mijania w lewej lampie wstępnie naprawione przez elektryka poprzez wymianę adaptera.Naprawa była wykonywana w trakcie dnia i nie pokazywał się żaden komunikat odnośnie usterki świateł mijania.W trakcie dojazdu do Cro po zapadnięciu zmroku oraz w trakcie przejazdu przez tunele światła mijania lampy automatycznie przestają znowu działać i pojawia się ponownie komunikat usterka świateł mijania.Nadmieniam że pojazd posiada oświetlenie ledowe do jazdy dziennej natomiast problemem są światła mijania.Mam ubezpieczenie Assistance w PZM ale być może problem jest prozaiczny i łatwy do rozwiązania przez kogoś znającego się na elektryce na miejscu?Nie jest komfortowa jazda na jednym sprawnym oświetleniu w godzinach wieczornych.Serdecznie dziękuję za wszystkie pozytywne informacje.

Załóż zwykłe H7 i zobacz czy będzie działało. Abstrahując od awarii to mam nadzieję że wiesz, że nie masz legalnego oświetlenia? To że diagnosta nie zauważył niehomologowanych żarówek nie znaczy że jeździsz legalnie. Nie życzę Ci, ale w razie jakiegoś nieszczęścia (szczególnie w nocy) jeśli policja znajdzie te żarówki to ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania.

Z H7 oczywiście spróbuję bo mam zapasowe, być może powrót do poprzedniej wersji oświetlenia będzie ok na chwilę obecną natomiast co do ledów w światłach mijania i adapterów są to światła Philipsa i według diagnosty pomimo braku homologacji w Polsce chociaż spełniają odpowiednie normy to w krajach UE są legalne i dopuszczone do użytku na drogach.Zresztą używam ich ok.2 lat i do tej pory nie było problemów z przeglądem diagnostycznym jak również w mojej ocenie stanowczo poprawiają widoczność na drodze także przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 04.07.2023 00:02

Gdyby miał ktoś problem z oponami na trasie w Chorwacji to bardzo polecam tego wulkanizatora, mego uczciwy i pomocny człowiek. Mówi po angielsku.

https://autopraonica-bobe-dido-vl-josip ... ness.site/

Adres: 8 D, 53261, Križpolje, Chorwacja
Telefon: +385 98 245 953


https://g.co/kgs/kpejqx
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 04.07.2023 20:13

Zdarzenia nieprzewidywalne - umarła na trasie pompa sprzęgła, koło Varażdinu.

Z całego serca polecam ten warsztat: https://www.poslovna.hr/lite/as-antonio ... jekti.aspx
Maksymalnie skracając - właściciel wcisnął mnie w kolejkę w piątek po godzinie 11 i ekspresowo naprawił samochód, po 13:30 już jechaliśmy dalej do domu.
Bez problemu po angielsku i łamanym chorwacko-polskim.
Nie skasował nic dodatkowo, tylko za samą naprawę i część.

Oby tylko takich ludzi spotykać.

https://goo.gl/maps/C4cLa6qnysukkCoP8
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone