Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 08.07.2021 18:51

Witam. Niestety tak jak u koleżanki nikaaa_87, u mnie tez zaświecił się akumulator w Toyota Verso 1.8 / 2009 rok.

Wczoraj przejechaliśmy z Rzeszowa do Smoljanac w okolice Jezior Plitwickich. Dziś rano podjechaliśmy 10km w obie strony, zostawiliśmy na cały dzień i wróciliśmy do domku. Przed chwila wsiadłem do auta i przywitała mnie kontrolka. Auto odpaliło, nie dostrzegłem tez żadnych różnic w pracy silnika ani nic jadąc do pobliskiego sklepu.

Czy ktoś poleci jakieś namiary, bo niestety obawiam się ze wizyta będzie potrzebna choć pewnie jutro rano się okaże czy odpali i będę mógł dojechać do Splitu.

@edit
Właśnie zdjąłem klemę, samochód zgasł więc wygląda na to, że nie ma prądu. :(
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.07.2021 23:34

mski czy masz assistance?

Gdzie szukasz mechaników? - w Smoljanac czy w Splicie?

Ja kilkadziesiąt minut temu przyjechałem do Szibenika - ewentualna moja pomoc w poszukiwaniach warsztatów dopiero jutro. Muszę odespać trasę.
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 09.07.2021 06:55

stachan napisał(a):mski czy masz assistance?
N
Gdzie szukasz mechaników? - w Smoljanac czy w Splicie?

Ja kilkadziesiąt minut temu przyjechałem do Szibenika - ewentualna moja pomoc w poszukiwaniach warsztatów dopiero jutro. Muszę odespać trasę.


Utknąłem w Smoljanac.

Tak, mamy assistance i powiem szczerze myslalem ze PZU auto w drodze super daje większe opcje.
Kobieta powiedziała mi, ze mogą mnie zholowac do Polski, lub 150km w Chorwacji. Samochodu zastępczego niestety nie dostanę bo nie mam karty kredytowej :evil:

Ale być może uda się odholować do Splitu 250km. 150km aasistance plus reszta dopłata. Teraz muszę znaleźć kogoś w Splicie, wiec zaczynam od przeszukania wątku i ew. prosze o namiary jeśli ktoś ostatnio korzystał.

@edit:
Udało mi się dodzwonić do
Marko Anćić d.o.o.
Put Sirobuje 51A
21000 Split

Gość zadeklarował się, że nas przyjmie, zasugerował co to może być. Czekam teraz tylko na info z PZU, bo zgłaszając szkodę się dowiedziałem, że czasami laweciarze nie chcą dzielić rachunku. Natomiast mam nadzieję, że nie będzie problemu.

Dzięi Stachan za dobre intencje i za chęć pomocy.

@edit 2
800 zł za dodatkowe 100km lawety. Ze starsza córka niestety muszę jechać busem do Splitu bo w lawecie są tylko dwa dodatkowe miejsca.
Ostatnio edytowano 09.07.2021 08:36 przez mski, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2021 08:35

mski napisał(a):Witam. Niestety tak jak u koleżanki nikaaa_87, u mnie tez zaświecił się akumulator w Toyota Verso 1.8 / 2009 rok.

Wczoraj przejechaliśmy z Rzeszowa do Smoljanac w okolice Jezior Plitwickich. Dziś rano podjechaliśmy 10km w obie strony, zostawiliśmy na cały dzień i wróciliśmy do domku. Przed chwila wsiadłem do auta i przywitała mnie kontrolka. Auto odpaliło, nie dostrzegłem tez żadnych różnic w pracy silnika ani nic jadąc do pobliskiego sklepu.

Czy ktoś poleci jakieś namiary, bo niestety obawiam się ze wizyta będzie potrzebna choć pewnie jutro rano się okaże czy odpali i będę mógł dojechać do Splitu.

@edit
Właśnie zdjąłem klemę, samochód zgasł więc wygląda na to, że nie ma prądu. :(


Alternator kolego się posypał. Prawdopodobnie szczotki się skończyły , albo podwiesiły i brak ładowania jest. Puknij kilka razy w okolicy szczotek jak masz dostęp do alternatora i sprawdź czy kontrolka nie zgaśnie może sam dojedziesz do warsztatu.
Nie wiem czy na murter masz daleko. Tutaj kolega naprawiał auto i był zadowolony, w zasadzie od ręki mu zrobili:

https://www.google.pl/maps/place/Autose ... 15.6023956

tak patrzyłem na alternator do twojego auta to max 500-600PLN na allegro. W cro masz intercars w Zadarze tam możesz zapytać o cenę alternatora i dostępność. Jeżeli alternator nie był do tej pory nigdy ruszany to do wymiany łożyska itd żeby zaraz go z powrotem nie wyciągać. Nie daj się naciągnąć.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.07.2021 08:51

W Zadarze masz autoryzowany serwis Toyoty - bliżej o 100 km niż Split i pewność że odpowiednio zdiagnozują i naprawią własną markę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2021 08:59

Kapitańska Baba napisał(a):W Zadarze masz autoryzowany serwis Toyoty - bliżej o 100 km niż Split i pewność że odpowiednio zdiagnozują i naprawią własną markę


To nie jest poważna usterka, a wymienić alternator to sprawa na max 2h, w ASO Toyota zedrą z niego skórę, ja bym znalazł polecany warsztat w Zadarze i polecił zamówić alternator w Intercars i mu wymienią, ale każdy robi po swojemu.
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 09.07.2021 22:04

Dziękuje wszystkim za porady.

Samochód dowiozlem do Splitu, niestety odbiór dopiero w poniedziałek lub wtorek ze względu na brak alternatora, który ma być zamówiony.

Jeśli chodzi o cenę to niewątpliwie będzie to moj najdroższy alternator w życiu :evil:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 09.07.2021 22:31

Poniżej dobra sugestia kolegi te kiero :idea:

te kiero napisał(a):Tę wydaną kasę należy odkreślić grubą kreską i do niej nie wracać, nie porównywać ile to byłoby u nas itd itp.
Stało się, naprawione i jedziemy dalej, ciesząc się urlopem i bezpiecznym powrotem.
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 12.07.2021 16:02

Dokładnie tak do tego podchodzę. Nie na to bym wydał, to na coś innego. Aczkolwiek cześć kwoty chyba zostanie zwrócona przez PZU ze względu na to ze nie udało się naprawić usterki od ręki. I wtedy zwracają do €80 za nocleg. Przynajmniej w teorii i raczej się nastawiam na to, że będę musiał się z nimi boksować.

Natomiast wyglada na to ze Splitu już chyba nigdy nie zobaczę.
W zeszłym roku jak podjechałem na prom powrotny na Hvarze to się zorientowałem ze milem kupiony bilet na dzień wcześniej a w tym bez samochodu ograniczyłem się tylko do centrum. Wiec może za rok się w końcu uda :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.07.2021 19:22

Zawsze trzeba być dobrej myśli :wink:
bartoii112
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartoii112 » 15.07.2021 00:54

Witam. Szukam mechanika w okolicy Knin nie ładuje mi się niestety mapka z listą czy ktoś może pomóc na szybko ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 15.07.2021 09:11

AUTOMEHANIČARSKI OBRT MICA, VL. ILIJA DOJDER
5,0 - 6 opinii z Google
Mechanik samochodowy, Knin
Adres: Ul. kralja Tomislava 164, 22300, Knin
Telefon: 091 500 2151


AUTOMEHANIČARSKI OBRT SOVA
4,3 - 9 opinii z Google
Warsztat samochodowy w Chorwacji
Adres: Ul. kralja Tomislava, 22300, Knin
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 17:00
Telefon: 091 251 4268
bonaz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 06:14

Witam, czy znajdę wulkanizatora na wyspie Brać? Złapaliśmy gumę, ale dziś niedziela więc raczej nie znajdziemy pomocy zanim dotrzemy na wyspę.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.07.2021 10:03

Tak, znajdziesz - są dwa zakłady:

Autoservis i Vulkanizer Đafer

5 opinii z Google: 5,0

Adres: Pražnica 53A, 21424, Pražnica, Chorwacja
Otwarcie: pon., 08:00
Telefon: +385 91 923 4796


GUMARA, DRAGOVOLJAC U2, SUPETAR

6 opinii z Google: 5,0

Adres: Jadranska ul. 23, 21400, Supetar, Chorwacja



Tutaj warsztaty, ale może zajmują się wulkanizacją:

Auto Servis Ninković

12 opinii z Google: 4,9
Mechanik samochodowy w Sutivanie, Chorwacja
Adres: ul. hrvatskih branitelja 11, 21403, Sutivan, Chorwacja

Otwarcie: pon., 08:30
Telefon: +385 98 488 017


Auto Fabijanović-Auto Stop servis

46 opinii z Google: 4,4

Adres: Put Križa 15, 21400, Supetar, Chorwacja
Otwarcie: pon., 08:00
Telefon: +385 21 630 622
bonaz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 11:20

Stachen, dziękuję za namiary.
Jutro będziemy działać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone