Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 04.09.2021 07:30

Polećcie jakiegoś mechanika w okolicy Cakovec. Chwilę po zatankowaniu silnik zaczął nierówno pracować na jalowym, a później całkiem zgasł. Obstawiam, że jakieś chrzczone paliwo wlałem.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 04.09.2021 08:42

Ciekawe, że tak szybko to się stało.

Na fb jest grupa pomocy w razie awarii auta w Cro.
https://www.facebook.com/groups/750251925428931/
Ostatnio edytowano 04.09.2021 13:57 przez damianisko5, łącznie edytowano 4 razy
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 04.09.2021 10:08

Polecić żadnego nie mogę, ale znalazłem trochę w Google, a to:

Car Service Bašek
4,7 - 43 opinie z Google
Adres: Putjane ul. 84, 40000, Čakovec, Chorwacja


AUTO SERVIS ŠIMEK
4,3 - 25 opinii z Google
Adres: Preloška ul. 78, 40000, Čakovec, Chorwacja


AUTO SERVISNI CENTAR SINIŠA D.O.O.
4,7 - 19 opinii z Google
Adres: Ul. dr. Ivana Novaka 38, 40000, Čakovec, Chorwacja


M-AUTOSTART d.o.o.
4,2 - 12 opinii z Google
Adres: Zelena ul. 1, 40000, Čakovec, Chorwacja


KRUMPIĆ D.O.O.
4,9 - 13 opinii z Google
Adres: Ul. Pavleka Miškine 44, 40000, Čakovec, Chorwacja


Daj znać jak skończyła się ta awaria. Życzę szybkiej i niedrogiej naprawy :!:
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 04.09.2021 20:57

Dzięki za polecenia.
Udało się ogarnąć mechanika z pomocą napotkanego lokalsa. Przyczyną była awaria filtra paliwa.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 05.09.2021 15:18

Witam, potrzebuję pomocy wyspa Hvar miejsce Ivan Dolac.... Sprawa wygląda tak.... Samochód osobowy Insygnia 4x4 opcline bi turbo, przejechaliśmy ponad 1000 km autostrada autko jechało ideał, nagłe pojawił się komunikat... Zdyt wysoka temperatura silnika zmniejsz obroty... Coś w tym m stylu, i jak zwolniliśmy tak do 100 temperatura od razu spadła do prawidłowej ale przy przyspieszeniu i wyższych obrotach znowu wzrasta i temperatura też wzrasta, proszę pomóżcie gdzie na wyspie się z tym udać ..
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 05.09.2021 15:44

dejanira_1978 napisał(a):Witam, potrzebuję pomocy wyspa Hvar miejsce Ivan Dolac.... Sprawa wygląda tak.... Samochód osobowy Insygnia 4x4 opcline bi turbo, przejechaliśmy ponad 1000 km autostrada autko jechało ideał, nagłe pojawił się komunikat... Zdyt wysoka temperatura silnika zmniejsz obroty... Coś w tym m stylu, i jak zwolniliśmy tak do 100 temperatura od razu spadła do prawidłowej ale przy przyspieszeniu i wyższych obrotach znowu wzrasta i temperatura też wzrasta, proszę pomóżcie gdzie na wyspie się z tym udać ..


Telefon do firmy, w której wykupiliście assistance i dadzą wam namiar.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.09.2021 15:46

dejanira_1978 napisał(a):Witam, potrzebuję pomocy wyspa Hvar miejsce Ivan Dolac.... Sprawa wygląda tak.... Samochód osobowy Insygnia 4x4 opcline bi turbo, przejechaliśmy ponad 1000 km autostrada autko jechało ideał, nagłe pojawił się komunikat... Zdyt wysoka temperatura silnika zmniejsz obroty... Coś w tym m stylu, i jak zwolniliśmy tak do 100 temperatura od razu spadła do prawidłowej ale przy przyspieszeniu i wyższych obrotach znowu wzrasta i temperatura też wzrasta, proszę pomóżcie gdzie na wyspie się z tym udać ..


Gdy okaże się, że podczas jazdy wzrośnie temperatura silnika, kontrolka informująca o tym (koloru żółtego) powinna pojawić się na tablicy zegarów. Jakie uszkodzenia pokazuje wysoka temperatura silnika? Poniżej podajemy listę popularnych usterek:

awaria termostatu - zablokował się na obiegu pierwszym, przez co płyn chłodniczy nie może być studzony w obiegu drugim,
nieszczelności układu chłodzenia - za mało płynu oznacza mało wydają pracę układu, nieszczelności mogą wynikać z uszkodzenia pompy wody lub przerwania jednego z przewodów,
niesprawny wentylator chłodnicy - w takim przypadku przegrzewanie silnika pojawia się np. podczas stania w korkach,
uszkodzenie pompy wody - oznacza zbyt słabe krążenie płynu w układzie chłodzenia, usterka może wynikać np. z uszkodzonego paska napędzającego pompę.


Pytaj się lokalsów o namiary. Jeśli na wyspie nie ma mechanika pozostaje ci prom i naprawa w Splicie.
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 05.09.2021 16:26

Miałem identyczne objawy jak u Was i myślałem ze jakoś pomału dojadę. Teraz w duzym skrócie : w zadnym wypadku nie kontynuujcie dalej jazdy tym autem chyba że chcecie mieć kosztowną naprawę. Mnie laweta z Polski po auto i z powrotem kosztowała 4500zl plus koszt naprawy auta następne 4500zl. A co się stało? Urwał się wirnik pompy wody i do pewnego momentu latał sobie bezwładnie aż zablokował ośkę, co spowodowało zablokowanie paska rozrządu, co dalej spowodowało ścięcie paru zębów na pasku co dalej spowodowslo... Nie chce mi się dalej tego opisywać... Od tamtego momentu zawsze mam wykupione najdroższe assistance jakie znajdę. Nie wymienialiście czasami przed wyjazdem rozrzadu? Bo ja wymieniałem cały komplet i niestety ale miałem pecha.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 05.09.2021 18:57

Nasz gospodarz ma skontaktować się ze znajomym miescowym mechanikiem aby do nas zaglądną i rozeznał temat a jak nie to pewnie asistance trzeba obdzwonić tylko pewnie to czasowo może się wydłużyć???
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.09.2021 19:04

dejanira_1978, jedyne, co udało mi się znaleźć, to jeden sklep motoryzacyjny oraz stację kontroli pojazdów:

AUTO GALE Hvar
4,9 - 31 opinii z Google
Sklep samochodowy w Stari Gradzie, Chorwacja
Adres: Šetalište don Šime Ljubića 6, 21460, Stari Grad, Chorwacja
Telefon: +385 21 765 961


AK Hvar
4,7 - 58 opinii z Google
Stacja kontroli pojazdów w Vrbanji, Chorwacja
Adres: D116, 21462, Vrbanj, Chorwacja
Telefon: +385 21 768 177


Popytaj jeszcze miejscowych, ale obawiam się, że musisz szukać rozwiązania nie na Hvarze :cry:
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 05.09.2021 19:05

artom napisał(a):Miałem identyczne objawy jak u Was i myślałem ze jakoś pomału dojadę. Teraz w duzym skrócie : w zadnym wypadku nie kontynuujcie dalej jazdy tym autem chyba że chcecie mieć kosztowną naprawę. Mnie laweta z Polski po auto i z powrotem kosztowała 4500zl plus koszt naprawy auta następne 4500zl. A co się stało? Urwał się wirnik pompy wody i do pewnego momentu latał sobie bezwładnie aż zablokował ośkę, co spowodowało zablokowanie paska rozrządu, co dalej spowodowało ścięcie paru zębów na pasku co dalej spowodowslo... Nie chce mi się dalej tego opisywać... Od tamtego momentu zawsze mam wykupione najdroższe assistance jakie znajdę. Nie wymienialiście czasami przed wyjazdem rozrzadu? Bo ja wymieniałem cały komplet i niestety ale miałem pecha.


Czyli też tak miałeś że przy obrotach do 2000 i około 120 prędkość wszystko było ok a dopiero przy wyższych obrotach szła temperatura w góra va jak zmniejszyłeś obroty zaraz spadała na prawidłowa?
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 05.09.2021 23:25

Tak, u mnie też zaczęło sie na autostradzie przy 150/160km na h. Nagle zaobserwowałem ze temperatura poszła na maxa. Odrazu zjechałem na najbliższy parking, maska w górę i patrzę co się stalo. A tu nic nie widać oprócz tego że silnik gorący jak diabli i płyn się gotuje. Poczekalem pół godziny, trochę ostygł, odpaliłem, patrzę temperatura ok. 90, no to ruszyłem, ale już powoli tzn. 100/110,ogrzewanie na maxa, i tak ujechałem jeszcze z 200km po czym w trakcie wyprzedzania przy V=120km silnik zaczął chodzić jak sieczkarnia do której wsypano wiadro gwoździ, stracił moc i było po jeździe. Miałem opcoma, podłaczyłem pod auto i odczytałem błąd który mi wyskoczył. Już teraz nie pamiętam jego numeru ale dotyczył czujnika położenia wału korbowego. Teraz już wiem że wtedy ten błąd był juz ostatnim tchnieniem silnika. Nie widziałem związku z objawami, dopiero po naprawie mechanik mi wytlumaczył po kolei co i dlaczego, no i dlaczego tyle będzie kosztować naprawa.
Szemik
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 15.09.2021 22:17

Witajcie! Orientuje się ktoś czy w okolicy Makarskiej są jakieś sklepy motoryzacyjne gdzie mógłbym kupic akumulator? Mieszkamy w Podgorze i ni z tego ni z owego mi padł a w piątek trzeba wracać. Coś mnie podkusiło zeby wrzucić do auta kable wiec chociaż tyle że może pożyczę prąd na rozruch i gdzieś podjadę po nowy aku, tylko nie mogę coś znalezc gdzie :?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.09.2021 22:28

Szemik napisał(a):Witajcie! Orientuje się ktoś czy w okolicy Makarskiej są jakieś sklepy motoryzacyjne gdzie mógłbym kupic akumulator? Mieszkamy w Podgorze i ni z tego ni z owego mi padł a w piątek trzeba wracać. Coś mnie podkusiło zeby wrzucić do auta kable wiec chociaż tyle że może pożyczę prąd na rozruch i gdzieś podjadę po nowy aku, tylko nie mogę coś znalezc gdzie :?


Jakie auto i silnik ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.09.2021 22:30

Szemik napisał(a):Witajcie! Orientuje się ktoś czy w okolicy Makarskiej są jakieś sklepy motoryzacyjne gdzie mógłbym kupic akumulator? Mieszkamy w Podgorze i ni z tego ni z owego mi padł a w piątek trzeba wracać. Coś mnie podkusiło zeby wrzucić do auta kable wiec chociaż tyle że może pożyczę prąd na rozruch i gdzieś podjadę po nowy aku, tylko nie mogę coś znalezc gdzie :?

Zrzut ekranu 2021-09-15 222959.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone