Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.09.2021 22:39

W samej Makarskiej jest też kilku mechaników, na bank kupisz u któregoś akumulator. Kupisz go też w którymś z marketów na wlocie od Podgory. Jak nie masz auta w którym jest multum wyposażenia to kup cokolwiek o zbliżonych parametrach. Ten marketowy może posłużyć 2 lata, może 5 , dokładnie tyle samo co firmowy
Szemik
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 15.09.2021 23:28

Dzięki! Jak się uda to podjadę jutro w te miejsca.
Tak to jest jak w aucie nawalone elektroniki :|
Chyba ze zaryzykuje i w pt zrobię 1111 km do domu na strzała, jeśli znów ktoś użyczy prądu 8) mam automat wiec teoretycznie przypadkowo nie zgasnie.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.09.2021 07:07

Opiszę swoją sytuację, może (oby nie) komuś się przyda :wink:
Będzie długo :lol:
Jak co roku w drodze do Cro tankowałem na Petrolu w Dolga Vas w Słowenii. Podczas przejazdu przez granicę w Mursko Sredisce zauważyłem, że silnik na jałowym nierówno pracuje, po wejściu na wyższe obroty chodził normalnie, więc stwierdziłem, że pewnie jakiś syf w słoweńskim paliwie i za chwilę go przepalę. Po dojechaniu przed Cakovec silnik zgasł i już wstać nie chciał :evil:
Szczęście w nieszczęściu, że zgasł obok galerii, wiec dotoczyłem się na parking i dzwonię do ubezpieczalni. Porponowali mi holowanie do mechanika, z tym że sytuacja działa się o 2:00, a mechanicy otwierali się średnio o 8:00. Decyzja - czekamy do rana, zwłaszcza, że jakieś 400m wcześniej jest stacja, a za nią mechanik, który wg dziewczyny ze stacji jest podobno całkiem "dobry", a jak nam nie pomoże to wtedy holowanie. Przepchneliśmy auto pod tego mechaniora i poszliśmy spać, choć spaniem ciężko to nazwać :wink:
Mechanik okazał się tak na prawdę synem właściciela i mimo młodego wieku po angielsku nie mówił, więc przy pomocy translatora jakoś mu tam wytłumaczyliśmy co się stało. Gość bardzo chętny do pomocy nie był, ponieważ "i don't have time" ale łaskawie wziął kompa i podłączył się do naszego auta. Widać było po nim, że nie jest bardzo kumaty i po kilku minutach stwierdził, że nam nie pomoże i se poszedł. Stwierdziliśmy, że holujemy i tu doświadczyliśmy tej legendarnej uprzejmości miejscowych. Podczas próby dodzwonienia się do ubezpieczalni zagadał do nas lokals - fotograf. Czystym angielskim stwierdził, że nam pomoże, bo sam miał kiedyś taką sytuację w Niemczech. Zadzwonił do swojego mechanika ale ten nie mógł przyjechać, więc pojechał do kolejnego warsztatu (jakieś 200m dalej - chyba trafiliśmy na jakieś zagłębie mechaników :lol: ) i przywiózł nam chętnego do pomocy mechaniora. Gość wziął się od razu do roboty, oczywiście upewniając się dwa razy czy nie wlałem złego paliwa. Podpiął się kompem i za chwilę skoczył na stację po placka - ten do czyszczenia kokpitu w sprayu :lol: i psikając nim przy dolocie powietrza odpalił silnik 8). Oczywiście na niskich obrotach dalej gasł, więc padła diagnoza - uszkodzony filtr paliwa. Skoczył do sklepu i za chwilę wrócił z nowiutkim filtrem i go zamontował. Pzy okazji sprawdził i przeczyścił przewody doprowadzające paliwo do wtrysków i zarobił na nowo kable od czujnika temperatury, bo się przetarły i wywalały błąd na kompie. Całość "interwencji" trwała jakieś 3h i przez cały ten czas był z nami fotograf, który służył wszelką pomocą i robił za tłumacza - na koniec podziękowaliśmy mu dużą, zimniutką flachą amerykańskiej wishey :wink:
Mechanik za nowy filtr i robotę skasował 1000 Kun.
A tu ma swój warsztat: o tutaj

Kilka zdań co do różnego rodzaju assistance.
1. Holowanie do warsztatu bez żadnego problemu, ale jak awaria się przytrafi w sobotę wieczorem albo w niedzielę, to raczej zostaje czekać do poniedziałku lub szukać czegoś 24h.
2. Jeśli macie opcje samochód zastępczy to dostaniecie go tylko jeśli macie kartę kredytową, jak nie to możecie się pocałować
3. Nocleg jak wyżej.
4. W środku nocy jest się łatwiej dodzwonić niż w dzień.

Ja zawsze wykupowałem droższy assistance, ale i tak mi się nie przydał z racji tego, że w środku nocy serwisy pozamykane. Pewnie trafiłby się jakiś 24h ale z kilka setek kilometrów dalej, a liczba miejsc na lawecie ograniczona :wink:

Pozdrawiam :hut:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.09.2021 10:34

Szemik napisał(a):Dzięki! Jak się uda to podjadę jutro w te miejsca.
Tak to jest jak w aucie nawalone elektroniki :|
Chyba ze zaryzykuje i w pt zrobię 1111 km do domu na strzała, jeśli znów ktoś użyczy prądu 8) mam automat wiec teoretycznie przypadkowo nie zgasnie.


Jak masz ładowanie to dojedziesz do domu. Mnie padło kilka lat temu ładowanie (dioda) i na podładowanym u miejscowych akumulatorze dojechałem z Poreć do Tarn.Gór, auto na benzynę, dasz radę.
Szemik
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 16.09.2021 19:18

Taki właśnie plan, nie chciało mi się jednak jeździć za aku, lepiej było wykorzystać ost dzień pogody 8) Rano jestem umówiony na odpalanie od rodakow a potem to już sie tylko pilnować żeby nie zgasić auta na jakimś postoju :wink:
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 10.06.2022 15:51

Potrzebuje pilnej pomocy dla znajomego, który utknął z zepsutym motocyklem w Jospidol (jest to mniej więcej w połowie drogi między Zadarem, a Zagrzebiem).
Jeśli ktokolwiek posiada namiary/jakiekolwiek kontakty do sprawdzonych mechaników z tych rejonów, którzy byliby w stanie ogarnąć temat z motorem to proszę o kontakt.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2022 15:58

Twister85 napisał(a):Potrzebuje pilnej pomocy dla znajomego, który utknął z zepsutym motocyklem w Jospidol (jest to mniej więcej w połowie drogi między Zadarem, a Zagrzebiem).
Jeśli ktokolwiek posiada namiary/jakiekolwiek kontakty do sprawdzonych mechaników z tych rejonów, którzy byliby w stanie ogarnąć temat z motorem to proszę o kontakt.

https://www.poslovna.hr/lite/auto-servi ... eSupport=1

Czy naprawia motocykle - nie wiem.

I jeszcze coś jest tutaj >>> https://katalog-firm.cybo.com/HR/josipd ... od%C3%B3w/
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 19.06.2022 20:37

Bardzo dziękuję za szybką pomoc Panie Januszu.
Jedna z tych osób pomogła znajomemu ogarnąć problem z awarią motocykla.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2022 20:40

No to bardzo się cieszę, że linki były pomocne.
sadek125
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sadek125 » 23.06.2022 08:46

Witam. Jestem w Podgorze, potrzebuje mechanika od instalacjii LPG w tych rejonach. Samochód odmówił współpracy z LPG i jadę na samej benzynie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.06.2022 10:21

Dzwoń, pytaj - może polecą kogoś:

AUTO ČOVIĆ D.O.O.
4,8- 4 opinie z Google
Warsztat samochodowy w Tučepi, Chorwacja
Adres: Blato 24, 21325, Tučepi, Chorwacja
Godziny: Teraz otwarte
Telefon: +385 21 623 710


AUTOSERVIS T.D.M.
5,0 - 10 opinii z Google
Produkcja części samochodowych w Tučepi, Chorwacja
Adres: Blato 9, 21325, Tučepi, Chorwacja
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 16:00
Telefon: +385 91 884 9346


Auto Vukadin
4,8 - 111 opinii z Google
Warsztat samochodowy w Makarskiej, Chorwacja
Adres: Zadarska ul. 9, 21300, Makarska, Chorwacja
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 16:00
Telefon: +385 98 438 039


AUTO SERVIS "IVO"
4,9 - 124 opinie z Google
Warsztat tuningu samochodów w Makarskiej, Chorwacja
Adres: Vukovarska ul. 16, 21300, Makarska, Chorwacja
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 16:00
Telefon: +385 98 995 3018


ANTUNOVIĆ ŽARKO
4,9 - 171 opinii z Google
Warsztat samochodowy w Makarskiej, Chorwacja
Adres: Vukovarska ul. 16B, 21300, Makarska, Chorwacja
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 13:00 ⋅ Ponowne otwarcie o 16:00
Telefon: +385 21 691 111


OBRT- AUTOSERVIS STIPIČEVIĆ, VL. PERIŠA STIPIČEVIĆ, KOTIŠKA 34.
4,7 - 41 opinii z Google
Warsztat samochodowy w Makarskiej, Chorwacja
Adres: Kotiška ul. 34, 21300, Makarska, Chorwacja
Godziny: Otwarte ⋅ Zamknięcie: 16:00
Telefon: +385 98 433 474
sadek125
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sadek125 » 23.06.2022 10:46

Dzięki będę próbował się jakoś dogadać A wiesz może który z tych podanych specjalizuje się w instalacji LPG. Typowy gazownik?
Kris80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris80 » 28.06.2022 12:04

Witam potrzebuję namiaru na serwis klimatyzacji i mechanika w jednym w Puli. Cieknie nam jakaś woda i przy skręcie w lewo kierownicą z włączoną klimą słychać jakby szuranie czy przesypywanie piasku, jak w prawo skręcamy kierownicą to nic się nie dzieje. Jak jest wyłączona klima to tego nie ma.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.06.2022 12:14

Kris80 napisał(a):Witam potrzebuję namiaru na serwis klimatyzacji i mechanika w jednym w Puli. Cieknie nam jakaś woda i przy skręcie w lewo kierownicą z włączoną klimą słychać jakby szuranie czy przesypywanie piasku, jak w prawo skręcamy kierownicą to nic się nie dzieje. Jak jest wyłączona klima to tego nie ma.


Co do cieknącej wody z układu klimatyzacji to raczej dobry objaw :lol:

Tu masz listę mechaników z Puli i okolic

https://www.eistra.info/auto-moto/auto- ... /pula/1035 z ocenami wg googla
Kris80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris80 » 28.06.2022 12:26

Dziękuję bardzo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone