Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 25.08.2017 12:24

I to by było na tyle tylko laweta
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 27.08.2017 18:48

Przytrafiło się i nam, stop na granicy Chorwacko - Węgierskiej Gorycan, pompka przy sprzęgle i koniec jazdy, szybka decyzja - pomoc z Chorwacji czy na Węgrzech, wybraliśmy Węgry. Czekanie na lawetę ok. 2 godzin z dwójka dzieci na pokładzie, później holowanie do serwisu, następna miejscowość za Letenje, na szczęście zrozumienie sytuacji właściciela serwisu, mimo iż miał sporo samochodów w naprawie skierował do nas dwóch mechaników i szybko zdiagnozowali i naprawili naszą Hondę CRV. Samochód 12 letni więc ubezpieczenie nie działa, ale koniec końców cena za naprawę (wymiana pompki) plus holowanie ok 1100 zł więc chyba nie najgorzej. Jesteśmy wdzięczni właścicielowi serwisu (Zala Car Center Bt. 8866 Becsehely, Kossuth L. ut 248)) i śmiało podaję namiary ponieważ gość ma serce, to było w piątek popołudniu mogliśmy czekać do poniedziałku.
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 27.08.2017 21:11

bigredone napisał(a): Jeszcze tylko napisz co to znaczy "w ramach assistance", bo może ktoś coś źle zrozumieć. Rozumiem, że zgłosiłeś awarię i laweta zawiozła cię do najbliższego warsztatu ?
Dokładnie :-)
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 28.08.2017 10:17

[quote="Ewa B"] Samochód 12 letni więc ubezpieczenie nie działa, ale koniec końców cena za naprawę (wymiana pompki) plus holowanie ok 1100 zł więc chyba nie najgorzej.
Dałoby sie kupić assistance na 12 letni samochód,Pewnie trochę byście zaoszczedzili
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 28.08.2017 10:19

drakul napisał(a):
bigredone napisał(a): Jeszcze tylko napisz co to znaczy "w ramach assistance", bo może ktoś coś źle zrozumieć. Rozumiem, że zgłosiłeś awarię i laweta zawiozła cię do najbliższego warsztatu ?
Dokładnie :-)




A możesz to opisać,gdzie miales ubezpieczone itp.Wiele osób szuka assistance ale potem nie piszą o przygodach.
Tutaj wazne,że dobrze zadziałalo.
Zamieść to w wątku assistance
Wap12
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wap12 » 02.09.2017 17:02

Witam, pilnie potrzebuję namiaru na mechanika w okolicach Primosten. Chodzi o lusterka. Komuś się nie spodobało i o wybił nam oba lustreka.nie mamy jak się poruszać. Pomocy.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 02.09.2017 18:19

Może się mylę ale pozostaje tylko ASO. Nie wiem jaka marka Twojego samochodu ale pewnie, znajdziesz w Sibeniku lub Splicie. Napisz czy wybili wkłady (czyli same lusterka ) czy też polamali całe obudowy. Jeśli same wkłady a jesteś jeszcze kilka dni to popatrz może, kupisz na Allegro i przesłać do Cro. Jestem teraz w Primosten i jakby co to postaram się pomóc.
PS.Gdzie stałeś że to Cię dopadło? Pod apartamentami? Jeśli tak to niech właściciel pomoże.
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 05.09.2017 20:28

mkbojarczuk napisał(a):

A możesz to opisać,gdzie miales ubezpieczone itp.Wiele osób szuka assistance ale potem nie piszą o przygodach.
Tutaj wazne,że dobrze zadziałalo.
Zamieść to w wątku assistance

Dorzucę i do assistance.... Miałem kupione w Gothaer, chyba sie to nazywa europa lux, czy jakoś tak. W każdym bądź razie miałem tam holowanie do 700 km do kraju lub auto zastępcze. Niestety skończyło mi się dzień po powrocie i nie mam już papieru, dostępne tylko dla ludzi którzy mieli u nich OC.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.09.2017 21:06

Niedaleko Plitvic, w Dreznik Grad.Polecam gościa.Znajomym zepsulo się auto (egr) gdy zmierzalismy nad Adriatyk. Sobota po południu....Gość zabiera sie do roboty po 18, po 23 wszystko hula jak "cza".
Sprawnie, skutecznie i nie zdarł skóry. Wszysc mieliśmy szczęście.... 8O :wink:
stefanm86
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanm86 » 09.09.2017 11:30

16 godzin i jesteśmy w Celine koło Omisia;) ale od ok 800 km jechaliśmy w scenicu bez wlaczajacej sie turbiny, ciągle " service" i " einspritzung pruefen" jak tylko zblizalem się do obrotów 3 tyś
Wydaje mi się że jakiś czujnik temperatury padł ;\ na górkach było ciężko, myślalem ze staniemy :\
Za tydz powrót ale jak
Może ktoś miał podobną sytuacje


Hej, Przydazylo mi sie dokladnie to samo, stacjonujemy w Celinie :(. Czy znalazles rozwiazanie ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2017 13:28

na szybko, to zreknij co piszą na forum Scenica lub Renault...
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 11.09.2017 13:48

Aktualnie oddałem auto do mechanika w Makarskiej:

IVO AUTOSERVIS
Vukovarska 16

Wyskakuje mi kontrolka aku, brak ładowania
Powiedzieli, że koszt od 500-1000 kun.
Mam odebrać auto za 5h.
Pewnie jakaś regeneracja, u nas w PL koszty byłyby w granicach 250 zł max.

Zdam relacje jak odbiorę.
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 11.09.2017 18:57

Oddane do warsztatu chorwackiego. Zabulilem 400 zł, zaśpiewali więcej ale coś tam targowalem, w PL pewnie połowę taniej. Na starcie oczywiście padła kwota 1000 kun tak jak powiedział na początku jako kwota maksymalna.

Szczerze to nie wiem co zrobili z alternatorem, co wymienili, co było nie tak, wiem, że jakiś elektryk przy tym grzebał. kilka ulic dalej, po angielsku też ciężko się było dogadać, chorwackiego nie znam. Kontrolka aku póki co nie wraca.

Oby temat nie wrócił, tym bardziej na obcym terenie.

Myślę, że jak ktoś jest zdesperowany usterka to w/w warsztat mogę polecić w Makarskiej. Z tego co patrzyłem nie ma go chyba na mapce.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 17.09.2017 20:43

lukeboss napisał(a):Szczerze to nie wiem co zrobili z alternatorem, co wymienili, co było nie tak, wiem, że jakiś elektryk przy tym grzebał. kilka ulic dalej, po angielsku też ciężko się było dogadać, chorwackiego nie znam. Kontrolka aku póki co nie wraca.


Jak to bywa w alternatorach pewnie skończyły się szczotki, zatarło łożysko, albo skończył się komutator.
Bardzo uczciwa cena w Twoim przypadku kolego!.
W PL dla przykładu regenerowany alternator do aut grupy VW z oddaniem swojego uszkodzonego to kwota średnio 450-550 PLN.
ZaBsI
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaBsI » 29.04.2018 09:43

Witajcie,
Czy ktoś z Was ma namiary na sprawdzonego wulkanizatora w okolicach Makarskiej - Baśka Voda - Brela?
W Polsce zmieniali mi oponę i nie do końca dobrze wyważyli koło. Potrzebuję na powrót to zrobić, bo te wibracje już mnie drażnią.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone