Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najtańsze prywatne kampingi?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michalk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk1 » 28.06.2009 22:37

Kir, dzieki wielkie za wytlumaczenie i pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie... bo nie chce popelnic gafy z tymi wyliczeniami.

Chodzi mi o kemping Marina Tunarica
tutaj jest cennik: http://www.tunarica.hr/en/cijenik.html

Nie wiem zbytnio czym sie rozni
Parcel pitch with electric power I ZONA od Pitch with electric power ? Czy parcel tzn ze jestesmy jakos oddzieleni od reszty i miejscowka blizej morza?

Ogolnie mam takie pytanie bo pokombinowalem troche ale znowu nie chce przekombinowac :D

ceny w euro
1. Wariant:

4 (za osobe) + 2 (8 pitch z elektryka / 4) + 0,54 (residence tax) = ~6,6 euro dziennie na osobe.

Ale pomyslalem, ze zrobie obliczenia dla 8 osob (2 samochody, 2 namioty, 8 osob) tam pisza ceny za drugi namiot i drugi samochod wiec chyba mozna to podpiac po 1 pitcha?

2. Wariant:
4 (za osobe) + 1 (8 pitch z elektryka / 8) + 0,54 (residence tax) + 0,3125 (2,5 second tent / 8) + 0,3125 (2,5 second car / 8) = ~6,1 euro za dzien na osobe.

Czyli tak jakby bardziej oplaca sie ten pitch wziasc na 8 osob i dodatkowo wykupic 2 namiot i 2 samochod tylko pytanie czy tak mozna robic?

PS. widze, ze to jest taka dosc konkretna zatoczka, wiec tam woda moze byc cieplejsza od kempow na bardziej otwartych akwenach?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 29.06.2009 07:27

michalk1 napisał(a):Chodzi mi o kemping Marina Tunarica
tutaj jest cennik: http://www.tunarica.hr/en/cijenik.html
Nie wiem zbytnio czym sie rozni
Parcel pitch with electric power I ZONA od Pitch with electric power ? Czy parcel tzn ze jestesmy jakos oddzieleni od reszty i miejscowka blizej morza?


Byłem na Turnaricy dość dawno bo chyba w 2003 roku, to specyficzny kamp nie kazdemu musi się podobać. Proponuję przeszukać forum na słowo Turnarica - trochę opisów jest

Po pierwsze proponuje nie zaprzątać sobie głowy takimi rzeczami jak parcele I zona, 2 zona - parcele to sa zarezerwowane na cały sezon od wielu miesięcy albo od poprzednich wakacji
Na Turnaricy I zona nie oznacza bliskości morza ale specjalną strefę gdzie parcele są ogromne i mieszczą sie na nich kampery z dostawionymi namiotami, takimi po 40m2. Nie ma oddzielenia

Raczej nie policzą was jako parcelę tylko jako "second car" i "second tent" w ogóle. Do tego kiedyś było tak że po 3 nocach było 10 lub 20% zniżki. Młodzi ludzie na Turnaricy to wolą spać w specyficznych warunkach - tam większość kempingu jest w pięknym lesie sosnowym jak nasze bory tucholskie, ale część przy brzegu jest porośnięta specyficzna dla Istri roślinnościa - takei krzaki po 4-5m wysokości splątane kolczastymi pnączami - bez maczety nie przejdziesz. W tych krzaczorach są wycięte takie polanki po ok 100m2, krzaki dokumentnie izolują od otoczenia. Jedynie problem to znalezc pusta i miec dosc przedłużacza żeby dociagnac prąd


michalk1 napisał(a):Ale pomyslalem, ze zrobie obliczenia dla 8 osob (2 samochody, 2 namioty, 8 osob) tam pisza ceny za drugi namiot i drugi samochod wiec chyba mozna to podpiac po 1 pitcha?
Czyli tak jakby bardziej oplaca sie ten pitch wziasc na 8 osob i dodatkowo wykupic 2 namiot i 2 samochod tylko pytanie czy tak mozna robic?


Jak pisałem wyżej - celowanie z parcele sensu nie ma bez rezerwacji. Obawiam sie ze parcele mogą być za małe na 8 osób

michalk1 napisał(a):PS. widze, ze to jest taka dosc konkretna zatoczka, wiec tam woda moze byc cieplejsza od kempow na bardziej otwartych akwenach?


To nie zatoka - to fiord, dokładnie ujście rzeki do morza która kilka km dalej tworzy fiord jak sie patrzy, w zatoce jest marina i dlatego plaza jest raczej brzydka ale wystarczy przejść na drugą stronę półwyspu , jakieś 200m i jest piękna plaza skalista swietna do nurkowania. Najbliższa kameralna plaza żwirkowa jest ok 3km od kempu, ścieżką przez las, na tej plazy jest mała jaskinia z wypływającą słodka wodą, bardzo piękne miejsce

We fiordzie to woda jest raczej zimniejsza niż cieplejsza. Ciekawostka - wzdłuz rzeki kilka km, samochodem ok 8km od Turnaricy jest opuszczona strefa wolnocłowa, normalne szlabany znaki kontroli celnej i paszportowej, tylko że wszystko opuszczone, nie ma żadnej kontroli. Po dawnych biurach, składach nabrzeżach hula wiatr, wszystko rdzewieje. Droga przez strefę prowadzi do Puli
michalk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk1 » 29.06.2009 13:46

Czyli mam rozumiec ze pitch, parceled pitch itp to w ogole mnie nie interesuje? Mam tylko zwracac uwage w cenniku na namiot/samochod/elektryka/osoba? A jesli jest wypisane pitch a pozniej second tent/car to liczyc sama cene 2 namiotu/samochodu bez wliczania pitcha? Bo nie znam zasad panujacych na tych kempingach i nie wiem kiedy mam placic za pitch a kiedy nie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2009 14:29

Co polecicie w okolicy Zadaru (najlepiej nieco w strone Istrii). Najlepiej FKK choc wiem, ze tam to prawie niemozliwe. Jesli camp takstylny to moze choc z czescia czy plaza FKK. Jesli tez nie to zaraz za "plotem" takowa naturalna plaza lub jesli tez niestety nie to dobrze polaczona droga z kampem tak aby szybko i bezpproblemowo mozna bylo dojezdzac ...

Jak juz jechac taki kawal to naprawde chcemy ladnie sie opalic i na fkk bardzo nam zalezy :wink:

jak bylby basen ze slodka woda to bylo by idealnie :wink:
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 29.06.2009 15:23

michalk1 napisał(a):Czyli mam rozumiec ze pitch, parceled pitch itp to w ogole mnie nie interesuje? Mam tylko zwracac uwage w cenniku na namiot/samochod/elektryka/osoba? A jesli jest wypisane pitch a pozniej second tent/car to liczyc sama cene 2 namiotu/samochodu bez wliczania pitcha? Bo nie znam zasad panujacych na tych kempingach i nie wiem kiedy mam placic za pitch a kiedy nie.


To jest dość skomplikowane i na kazdym kempie inaczej. Parcele występują na ok 30% kempów i stanowią częśc powierzchni. Są zazwyczaj przeznaczone dla firm turystycznych wynajmujących namioty z wyposazeniem. Nie zawsze są w najlepszym miejscu ale zapewniają nawet w szczycie sezonu przestrzeń wystarczajaca dla na dość komfortowy wypoczynek 4osobowej rodziny. W cenniku zazwyczaj jest informacja co wchodzi w cenę parceli. Zazwyczaj jest to samochód namiot lub przyczepa plus prąd, czasem przyłącze wodne do przyczepy/kampera. Ja nie ma - można się tylko domyślać.

Na Turnaricy nie ma problemu - Pitch without electric power == second car + second tent

Masz zwracac uwagę tylko na osoba namiot samochód prąd taxa

Poza parcelami może byc problem z prądem - na parceli to kamp dostarcza prąd na granicę parceli, poza parcelą przedłuzacz musisz mieć własny, min 30m najlepiej ponad 50m, albo zrezygnować z pradu
michalk1
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk1 » 29.06.2009 16:23

Dzieki, troche mi rozjasniles. A jeszcze takie pytanie w zwiazku z tym pradem, czy jak jedziemy na 2 samochody i 2 namioty to mozemy wykupic tak jakby 1 prad? I korzystac z niego w 8 osob? Czy jest jakis przydzial pradowy, ze np na 1 pojazd/namiot lub okreslona ilosc osob?
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 29.06.2009 16:45

Jesli wykupicie 1 prad to moze oznaczac tyle ze bedziecie korzystac z niego na zmiany, bo najczesciej sa tam bezpieczniki 6 A czyli np. dwoch czajnikow po 1000W naraz nie właczycie, ani dwoch kuchenek (jesli elektryczne) ograniczeni bedziecie moca do ok 1400W (230V*6A=1380W)
KamiL10
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2009
Tanie pole campingowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) KamiL10 » 30.06.2009 13:00

Wybieram się na Chorwację kamperem ( 4 osoby ). Poszukuję jakiego taniego pola campingowego pomiedzy Rijeką a Sibernikiem. Czyli 4 osoby, kamper + prąd ( chodzi mi o cenę do 15 Euro za dobę ) ...

Moje gg: 2825765
email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Z góry dziękuje za pomoc ... :D

Ew. prosiłbym więcej info na temat:
*Peljesaca-Loveste-Camp Lupis
*lub Punta Sibuljina - Tribanj Subuljina

Dziękuje ;]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tanie pole campingowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2009 14:40

KamiL10 napisał(a):.. na Chorwacje ...


popraw "na" na "do" :wink: i bedzie git

w temacie nie pomoge :cry: ale wiele naprawde juz tu napisano i podobno wystarczy nieco poszukac choc 15 ojro za 4 osoby i spora bryke to malutko kasiury

ja zakladam za 2+1 i male autko z namiotem w 30-tu sie miescic lub nieco wiecej ...
KamiL10
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 30.06.2009
Re: Tanie pole campingowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) KamiL10 » 30.06.2009 15:02

KamiL10 napisał(a):Ew. prosiłbym więcej info na temat:
*Peljesaca-Loveste-Camp Lupis
*lub Punta Sibuljina - Tribanj Subuljina

Dziękuje ;]



No to może tak ;] W jakich cenach mógłbym się wyrobić za 4 osoby kamper + prąd/doba ... ???
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: Tanie pole campingowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 30.06.2009 18:43

KamiL10 napisał(a):Wybieram się na Chorwację kamperem ( 4 osoby ). Poszukuję jakiego taniego pola campingowego pomiedzy Rijeką a Sibernikiem. Czyli 4 osoby, kamper + prąd ( chodzi mi o cenę do 15 Euro za dobę ) ...


Bez szans, to musł by być kemp gdzie za osoba/noc jest taniej niż 2,5 euro.
Nawet na przydomowych musiałbyś się bardzo targować

KamiL10 napisał(a):*Peljesaca-Loveste-Camp Lupis


Rzoumiem że chodzi o ten:
http://www.peljesac-lupis.com/

no to cennik masz na stronie
4*3,74 + 5,02 + prad (nie ma w cenniku) = 19,98 plus prąd ok 3

Tylko ten kemp jest na Peljesacu i to na końcu, trochę daleko od obszaru Rijeka -Szibenik



KamiL10 napisał(a):*lub Punta Sibuljina - Tribanj Subuljina


przecież na temat tego kampu masz info w tym watki kilka postów wyżej

4*32 + 26 + 16 = 170kun == 23,4 Euro
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tanie pole campingowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2009 08:26

KamiL10 napisał(a): .. W jakich cenach mógłbym się wyrobić za 4 osoby kamper + prąd/doba ... ???


nic prostszego jak wejsc na strone konkretnego campu i pozliczac odpowiednie pozycje albo wyslac maila z zapytaniem w przypadku watpliwosci
irekk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekk » 08.07.2009 20:12

Witam wszystkich.
Szukam taniego, prywatnego kempingu na odcinku pomiędzy Sibenikiem, a Trogirem lub nawet do miasta Kastela, może też być na wyspie Ciovo.
Najlepiej by było aby koszt na 4 osoby nie przekraczał 10 Euro. Szczególnie mnie interesuje wybrzeże od Rogoznicy w kierunku południowym. Jeżeli z kempingu będzie zejście do morza to super.
Pozdrawiam i dzięki za info
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2009 00:18

irekk napisał(a):Witam wszystkich.
Szukam taniego, prywatnego kempingu na odcinku pomiędzy Sibenikiem, a Trogirem lub nawet do miasta Kastela, może też być na wyspie Ciovo.
Najlepiej by było aby koszt na 4 osoby nie przekraczał 10 Euro.


Napiszę jak Kir - koszt na 4 osoby 10 euro - bez szans :!:
irekk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekk » 12.07.2009 10:16

Witam.
To w takim wypadku na ile można liczyć na znalezienie niedużych prywatnych kempingów na południe od Rogożnicy.
Proszę o informacje o kempingach w tym rejonie.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Najtańsze prywatne kampingi? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone