Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najtańsze prywatne kampingi?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2009 23:41

Tam gdzie płaci się za parcelę, gdzie są baseny, boiska itp - jest drogo. ale coś za coś.

Sveti Petar jest blisko Zadaru i polecam tamtejsze kempingi (ale boisk tam nie ma)

Bliżej Zadaru jest Sukošan i kemping Malenica
Egon
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Egon » 29.07.2009 22:24

Niestety na campingu Malenica niema obecnie miejsc. Szukam dalej choć, prowadzę już daleko posunięte negocjacje z www.camping-puntica.hr :)
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 29.07.2009 22:46

Wróciłem wczoraj z CRO . Przejechałem ją prawie całą. Mieszkałem tylko w namiocie z żoną i dzieckiem 4 lata. Mieszkałem na 5 różnych kampach. Pojechałem w ciemno i jestem zadowolony. Jedynie co było najważniejsze. Nie rozbijać się na Campach w miastach, miasteczkach tylko zadala od ludzi gdzie jest spokój. Nie wyobrażam sobie że jak miałbym póść na plażę i gnieść się między plażowiczami. Udawało mi się znaleść całkiem fajne Campy
Jeżeli chodzi o nas 2+1 + samochód + prąd to ceny były od 118-do 200kun/ za dobę.

Jeżeli chodzi o nas to nie pojedziemy już dalej jak Split pod namiot w tym okresie co byliśmy ponieważ temp. są nie do wytrzymania i wieczorem jest też ciepło, ale w okolicy TRIGOR-u wieczorkiem jest już fajnie około 25st.C

Następna sprawa to, to że nie na każdej plaży jest cieplutka woda typu 27 st.C. Miałem termometr i sprawdzałem najchłodniejszą wodę którą spotkałem to 20,6 st.C

NEXT: Nie każda woda jest bardzo czysta i posiada barwę "lazurową" najładnieszy klimat i kolor wody wspomniam z Campu położonego na wyspie Korcula za miejscowością Vela Luka. Woda niczym bajka, lazur, kraby , skały, można znaleść łagodne zejście dla dziecka, można założyć maskę, płetwy i wysmarować sie filtrem 50 i nie wychodzić z wody.Na innych Campach nie na każdej plaży lub w pobliżu niej jest coś ciekawego do oglądania pod wodą. Czasami są zarośnięte brzydkimi roślinkami lub czymś podobnym.

NEXT: nie które Kampy w prowadzają w błąd w swoich broszurach, lub w ogłoszeniach w internecie typu: że mają dostęp do internetu - nie mają. Dziecko płaci 50% - a płaci 100%.

NEXT: Jeżeli chodzi o płatność W walucie Euro to przelicznik stosują taki:
1Euro = 7kun, raz spotkałem się z sytuacją ze przeliczyli mi 1Euro=7.25kun.

Next: Jeżeli chodzi o higienę, toalety i czystosć itd. To bywa różnie, ale raczej przychylam się do tego że jest to wszystko zadbane i czyste. Tylko na jednym Campie pod Dubrownikiem były kolejki do natrysków.

next: Kuchnia , lodówki, pralki itd. Na nie których Campach są lodówki, które sa zawyczaj zapełnione, coś tam zawsze włożyć można, ale na jedym Campie prąd wyłączali od 24.00 do 8,00. Poprostu prąd był tam dostarczany poprzez agregaty. Jajfajniej wyposażonu Kamp pod tym względem był Kamp za miasteczkiem Novigrad są tam chyba trzy lodówki nie są przepchane , zamrażarka, pralki, kuchnia - płyty grzewcze , czyba 3 stanowska. My byliśmy jedynymi Polakami na tym kampingu, kamping raczej nastawiony na Niemców. Namiot można postawić przy samej plaży, ale nurkowanie nie jest zbytnio interesujące, al eza to woda bardzo cieplutka. Cena około 23E.

Jeżeli ktoś ma ochotę coś zapytać i mógłbym coś pomóc to proszę na gg 3316584
Pozdrawiam
Maciek - Szczecin
carolayeah
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2009
Senj

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolayeah » 30.07.2009 12:48

Witam,
ja z prośbą pisze. Moglibyście mnie poinformować o kampingach w Senj. W wyszukiwarkach nic a nic nie znalazłam.

Dzięki z góry
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2009 16:34

W okolicach Senj jest kilka małych kempingów.ale ze względu na położenie Senj , nie cieszą sie one powodzeniem, dlatego mało info na forum.

Trochę info jest tu: forum/viewtopic.php?p=302905

lub tu urlop w Senj
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.07.2009 20:14

mxc napisał(a):Wróciłem wczoraj z CRO . Przejechałem ją prawie całą. Mieszkałem tylko w namiocie z żoną i dzieckiem 4 lata. Mieszkałem na 5 różnych kampach.....NEXT: Nie każda woda jest bardzo czysta i posiada barwę "lazurową" najładnieszy klimat i kolor wody wspomniam z Campu położonego na wyspie Korcula za miejscowością Vela Luka. Woda niczym bajka, lazur, kraby , skały, można znaleść łagodne zejście dla dziecka, można założyć maskę, płetwy i wysmarować sie filtrem 50 i nie wychodzić z wody.

Maćku, mam prośbę czy mógłbyś napisać dokładnie jak się nazywa i gdzie dokładnie znajduje się ten camp koło Vela Luki ? Szczytem moich marzeń byłyby jakieś fotki. Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.07.2009 07:59

mxc napisał(a):Wróciłem wczoraj z CRO ...

Napisz proszę nazwy i miejscowości.
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 31.07.2009 08:41

W Vela Luka jest tylko chyba jeden Camp , zresztą on jest za tą mieściną. Jedziesz przez miasteczko aż w końcu widzisz drogowskazy "Camp" . Nazywa się "MINDEL" Jest to Camp 3 gwiazdkowy. Bardzo tani, dzieci nie płacą (nie wiem do ilu lat) Moja córka ma 4 latka. Jeżeli dobrze pamiętam to chyba zapłaciłem tam około 140 Kun za samochód + prąd no i my 2+1. Minusem tego Campu jest temperatura tam panująca- to nie dla mnie 38st.C, oraz dalekie dojścia do plaży. I nie zapamnę szalejących świerszczy, które w dzień od słońca tak bardzo hałasują że drugiego dnia miałem już ich dosyć. Oczywiście w nocy nie hałasują, ale warto wziąść stopery do uszy.W okolicy jest sporo plaż. Z jednej strony jest czyściutka woda z drugiej mniej czysta. Odległości do plaży od 300m, do 900m i zejście dosyć strome. Z Campu widać może, bo jest u góry. Sanitaria bardzo czyste, mało ludzi , spokuj, no i po drodze te widoki. Acha ja za prom w Korculi zapłaciłem 77kn (tj.samochód + 2 dorosłe osoby+1dziecko zniżka do 12 lat). Z ludźmi na kampie bez problemu można dogadać sie w języku angielskim i polsko-chorwackim :-). Jeżeli chodzi o żywnosć to można u nich zamówić i rano przywiozą chleb, mleko itd. W Wela Luka na początku miejscowości jest market, w którym można się zaopatrzyć we wszystkie produkty.Jeżeli wejdziesz na ich stronę to zdjęcia nie są zachęcające do przyjazdu. W rzeczywistości jest to naprawdę ładny i zadbany Camp. Jezęli spotkasz mrówki na ziemi idziesz do gościa, a on daje tobie taki proszek i mrówki idą sobie gdzieś tam daleko. Dal mnie najfajniejsza plaża na której tam byłem to "The Cove of Martina Bok" Dzieci mogą się kąpać jest wysypany żwirek, ale jak wchodzą do wody trzeba uważać przynajmniej na te małe brzdące jak moja 4 latka. Później już wchodziła sama. Wrzucę Wam fotk z tej plaży o której pisałem :-) Pozdrawiam

Ps. Ale jak tu sie fotki wrzuca ?

Acha jeżeli chcecie to ściagnij program Google Erth i zobacz kolor wodu przy vela Luka. To widać z kosmosu. W niej Kraby :-) można szukać

Jeszcze jedno na Vela Luka lub do Korcula możesz dopłynąć promami z różnych miejscowości. Jednakże ja jechałem przez półwysep, ale musisz przejechać granicę Bośni i Hercegowiny około 8 km i znowu w Chorwacji.
Podobno trzeba tam mieć zieloną kartę. Ja jej nie miałem i nie sprawdza tam nikt tego tylko Paszporty i jedziesz dalej. Ale jeśli jesteś jeszcze w Polsce to poproś ubezpieczyciela aby Tobie wydał taka kartę, zawsze lepiej mieć,


W poszukiwaniu krabów
Obrazek

Obrazek

Plaża
Obrazek

Obrazek

W oczekiwaniu na prom
Obrazek

Przeprawa promowa
Obrazek

Między drzewkami oliwnymi na Campie, wśród hałasu świerszczy :-) Bardzo gorąco :-)
Obrazek

Chyba już wiem jak wrzuca się fotki :-)
Wystarczy?
Ja osobiście w tym okresie bym się tam nie wybrał , za gorąco, ale niektórzy schodzą na cały dzień na plażę i wracają tylko na wieczór. jak kto woli.
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 31.07.2009 09:50

A tu jedzonko już ugotowane :-)
Obrazek

warto zabrać ze sobą taki pół namiocik, ochrona przed słońcem i wsumie rzeczy które zabieracie ze sobą się nie pogubią, bo leżą w ograniczonym obszarze. Mało go widać na zdjęciu, ale może się domyślicie. Bardzo praktyczne lekkie, szybko się rozkłada, tanie. A komfort jeżeli chodzi o słońce bardzo duży. Pozniże foto :
Obrazek

Acha jeżeli chodzi o kolegę który chce mijescowości to proszę o kontakt gg 3316581, bo nie wiem czego dokładnie oczekujesz. Jeśli będe mógł Tobie pomóc to coś polecę , bo nie wszystkie Campy polecam.

Acha jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Kupcie sobie duże gwoździe (grube, solidne gwoździe) + młotek. z mich oryginalnych śledzi nie został się żaden prosty i nie służy teraz do wbicia. Dzięki jednemu gościowi wogóle rozbiłem namiot. Jeden z moich sąsiadów namiotowych dał mi 5 szt gwoździ. Dzięki nim robiłem gdziury i wbijałem później szpilkę. Lecz nie zawsze dało się wić nawet gwoździa, który też się gnął. Ostatecznie można by było przymocować tropik zawiązując sznurek do ciężkiego kamienia i położenie go w odpowiednim miejscu. Widziałem takie namioty i wcale im się nie dziwię, bo ja przeklinałem.
Zadażyło mi sie tylko raz trafić na kamping z glebą podobną do naszej.
Ostatnio edytowano 31.07.2009 14:16 przez mxc, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2009 11:01

mxc, nie ma potrzeby cytowania swojego poprzedniego posta.

PS Te "szalejące" owady to za pewne nie świerszcze lecz cykady.

Pozdrawiam
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 31.07.2009 12:35

mxc :-) Dzięki bardzo. Pozdrawiam
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 31.07.2009 14:20

Dzieki Janusz. Bo świerszczom się troszkę oberwało. Przepraszam świerszcze. :lol: Od dzis denerwują mnie Cykady. :x
Ale cóż to by był za biwak gdyby ich nie usłyszeć. Trzeba w całości posmakować Chorwacji. W końcu dla tego tam jedziemy.
A przez przypadaek mi się za cytowało :oops:
hagi1212
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hagi1212 » 03.08.2009 20:22

Witam. Szukam jakiegoś kampu na Wyspie Krk w miejscowościach Baska lub Stara Baska. Byłbym wdzięczny za informacje od osoby która była w jakimś Campingu w okolicy. z góry dziękuje i pozdrawiam Hagi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2009 21:01

hagi1212 napisał(a):Witam. Szukam jakiegoś kampu na Wyspie Krk w miejscowościach Baska lub Stara Baska. Byłbym wdzięczny za informacje od osoby która była w jakimś Campingu w okolicy. z góry dziękuje i pozdrawiam Hagi.


Na wyspie Krk nie za dużo kempingów.

W Bašce są dwa tekstylne i jeden dla naturystów.

W Starej Bašce jest jeden.

Tu masz wszystkie jakie są na wyspie.
hagi1212
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hagi1212 » 04.08.2009 10:30

Wielkie dzięki Panie Januszu.
Moje marzenia o 30 złotych na dobę w Campingu chyba jednak się nie spełnią.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Najtańsze prywatne kampingi? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone