Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 17.09.2018 19:26

Jeśli chodzi o Trogir to z czystym sumieniem mogę polecić:

"Alka Restaurant" - tanio i pysznie. W porze obiadowej zestaw zupa i stek za 100 kun.
"Marijana" - pyszne dania m.in.z grilla
"Era" - pyszne jedzonko, piękne podane w przystępnej cenie. Bardzo klimatyczne miejsce.

Wszystkie te miejsca na starym mieście Trogiru.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 18.09.2018 06:25

Jeżeli mowa o Trogirze...
Gdyby ktoś miał ochotę na przepyszne ciacha to gorąco polecam ciastkarnię na ul. Gradska. Numeru nie znam, ale wejście jest na przeciwko klasztoru św. Mikołaja (Samostan Sv Nikole). Jeśli jesteś na diecie ... omijać szerokim łukiem. Zwykle na jednym się nie kończy :D :D :D
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 18.09.2018 20:43

arek_sosnowiec napisał(a):Jeżeli mowa o Trogirze...
Gdyby ktoś miał ochotę na przepyszne ciacha to gorąco polecam ciastkarnię na ul. Gradska. Numeru nie znam, ale wejście jest na przeciwko klasztoru św. Mikołaja (Samostan Sv Nikole). Jeśli jesteś na diecie ... omijać szerokim łukiem. Zwykle na jednym się nie kończy :D :D :D

O ile dobrze pamiętam to tam właśnie były najlepsze looody w mieście :oczko_usmiech: Szczególnie te o smaku ciasteczkowo-figowym :mrgreen:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 19.09.2018 09:44

pocztówka28 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Jeżeli mowa o Trogirze...
Gdyby ktoś miał ochotę na przepyszne ciacha to gorąco polecam ciastkarnię na ul. Gradska. Numeru nie znam, ale wejście jest na przeciwko klasztoru św. Mikołaja (Samostan Sv Nikole). Jeśli jesteś na diecie ... omijać szerokim łukiem. Zwykle na jednym się nie kończy :D :D :D

O ile dobrze pamiętam to tam właśnie były najlepsze looody w mieście :oczko_usmiech: Szczególnie te o smaku ciasteczkowo-figowym :mrgreen:


Lody też były ale nie próbowałem. Dla mnie jak lody w Trogirze to tylko w "7 PALMI". :D :D :D
Troszkę dalej na taki malutkim placu po drodze do katedry. Bardzo duże porcje i wyborny smak :papa:
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 19.09.2018 20:14

pocztówka28 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Jeżeli mowa o Trogirze...
Gdyby ktoś miał ochotę na przepyszne ciacha to gorąco polecam ciastkarnię na ul. Gradska. Numeru nie znam, ale wejście jest na przeciwko klasztoru św. Mikołaja (Samostan Sv Nikole). Jeśli jesteś na diecie ... omijać szerokim łukiem. Zwykle na jednym się nie kończy :D :D :D

O ile dobrze pamiętam to tam właśnie były najlepsze looody w mieście :oczko_usmiech: Szczególnie te o smaku ciasteczkowo-figowym :mrgreen:


Czy to nazywało się Bella?
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 19.09.2018 20:37

CzechuXX napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Jeżeli mowa o Trogirze...
Gdyby ktoś miał ochotę na przepyszne ciacha to gorąco polecam ciastkarnię na ul. Gradska. Numeru nie znam, ale wejście jest na przeciwko klasztoru św. Mikołaja (Samostan Sv Nikole). Jeśli jesteś na diecie ... omijać szerokim łukiem. Zwykle na jednym się nie kończy :D :D :D

O ile dobrze pamiętam to tam właśnie były najlepsze looody w mieście :oczko_usmiech: Szczególnie te o smaku ciasteczkowo-figowym :mrgreen:


Czy to nazywało się Bella?


Niestety nie pamiętam nazwy :( nie mam też żadnej fotki, aby podejrzeć nazwę :(
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.09.2018 20:54

:D w tym sezonie próbowaliśmy lodów we Włoszech. Specjalnie kupowaliśmy po 2-3 kule z każdego rodzaju... Niektóre były wręcz rewelacyjne, w dużej mierze przypominały nam lody z Korculi, Braću, czy Jelsy...
Osobiście bardzo lubię czekoladowe z wiśniami i wszelkiego rodzaju sorbety. Zdecydowanie przegrywały pistacjowe, które w każdej Galaterii, jak dla mnie były zbyt słodkie.

W Volterze np. delektowaliśmy się smakiem lodów przy akompaniamencie gitary ulicznego wirtuoza.
Muzyka, klimat i wrzawa turystów była wręcz niesamowita; trochę szkoda, że podobnych wrażeń nie doświadczyłam nigdy w Croatii :oczko_usmiech:
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 01.07.2020 05:27

Witam odświeżam , pytanie o okolice Ražanji plus minus 10 km ktoś coś poleci z regionalnym jedzonkiem , niestety w wątku nie znalazłem za wiele ;) ...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 01.07.2020 15:55

Raz jeden, zatrzymaliśmy się przejazdem tu https://www.google.pl/maps/@43.532965,1 ... 6656?hl=pl . Chociaż z zewnątrz, nic ciekawego, wystrój w środku, taki trochę GS-owski, to muszę przyznać, że jedzenie było całkiem smaczne i klientów też całkiem sporo. Nie wiem jak jest teraz, bo było to z pięć lat temu.
homiciatko
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) homiciatko » 26.07.2020 12:22

Czy ktoś w okolicach Nin, plaży Bilotinjak może polecić miejsce do jedzenia? Z dziećmi lub bez :-)
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 26.07.2020 14:34

homiciatko napisał(a):Czy ktoś w okolicach Nin, plaży Bilotinjak może polecić miejsce do jedzenia? Z dziećmi lub bez :-)


RESTAURANT KONOBA ANTIKA Zaton warta odwiedzenia
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.08.2020 07:34

Nie wiem, czy już było?
Jeśli nie, to bardzo polecam konobę Belin na Korčuli, w miejscowości Žrnowo.
Wszystko bardzo smaczne, na dzień dobry, kieliszeczek nalewki dla kobiet, dla mężczyzn rakji. W oczekiwaniu na zamówioną potrawę, podawane bardzo dobre placuszki z cukini, oczywiście gratis. Porcje duże, ceny przystępne, a i tak na koniec przy płaceniu rachunku, jakiś rabat. Sporo miejsc zarezerwowanych, ale zawsze znajdzie się parę wolnych stolików.
Czynne od 18-24.
zibi40
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi40 » 04.08.2020 14:47

ja polecam obejrzec filmiki tego Pana na yt 4livetechtv
Lirene1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lirene1 » 22.06.2021 16:25

Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.06.2021 17:12

Lirene1 napisał(a):Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję

Orca w Rovinji byłem w tym miesiącu, wymiata. Jedliśmy jagnięcinę, muszle, kolega fishplate.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone