Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.06.2021 22:08

SebastianM napisał(a):
Lirene1 napisał(a):Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję

Orca w Rovinji byłem w tym miesiącu, wymiata. Jedliśmy jagnięcinę, muszle, kolega fishplate.

Dzięki, za dwa miesiące sprawdzę tą informację ;) :papa:
Droho
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Droho » 06.07.2021 09:17

Lirene1 napisał(a):Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję


W Fazanie było smacznie i niedrogo (a wręcz tanio) w Konobie Paesan 1986. Luzacka atmosfera, starszy miły właściciel i dobre jedzenie. Klimacik pozytywny, a my nawet wróciliśmy tam na kolację ponownie,tak nam się podobało. Sprawdź sobie zdjęcia,opinie i menu w Google. Ja polecam
Pozostałe konoby w Fazanie to bezpłciowe twory przy rivie nastawione na turystów. Są ok ale polecać nie będę. Ich ceny w odniesieniu do jakości jedzenia "takie se".
Ostatnio edytowano 06.07.2021 09:57 przez Droho, łącznie edytowano 1 raz
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 06.07.2021 09:21

Lirene1 napisał(a):Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję

W Puli "Boccaporta", w Rovinji "Balbi", w Fazanie nie jadłem niczego oprócz lodów. Konoby nie należą do tanich ale jako niezbyt drogie, to tak bym je określił. Atmosfera i jedzonko rewelacyjne.
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 19.07.2021 20:05

Właśnie wróciliśmy z Konoba Ulika w Fažana. Ciekawe miejsce, może nie z pięknym widokiem na port ale z bardzo dobrym jedzeniem. Super miejsce dla rodzin z dziećmi, od strony podwórka mały plac zabaw dla dzieci, trzy huśtawki, drabinka. Można spokojnie zjeść, a dzieciaki mogą się zająć zabawą.
https://www.eistra.info/konoba-ulika/

W Puli śmiało mogę polecić knajpę Jupiter, z nazwy pizzeria ale oprócz pizzy z pieca opalanego drewnem mają mega pyszne makarony. Trzeba tylko pamiętać, żeby wejść na piętro, bar na parterze świeci pustkami, a całość dzieje się na naprawdę dużym pierwszym piętrze.
http://pizzeriajupiter.com/
Lirene1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lirene1 » 20.07.2021 22:48

Droho napisał(a):
Lirene1 napisał(a):Czy możecie polecić dobrą i niezbyt drogą konobę w Fazanie, Puli i Rovinj
Z góry dziękuję


W Fazanie było smacznie i niedrogo (a wręcz tanio) w Konobie Paesan 1986. Luzacka atmosfera, starszy miły właściciel i dobre jedzenie. Klimacik pozytywny, a my nawet wróciliśmy tam na kolację ponownie,tak nam się podobało. Sprawdź sobie zdjęcia,opinie i menu w Google. Ja polecam
Pozostałe konoby w Fazanie to bezpłciowe twory przy rivie nastawione na turystów. Są ok ale polecać nie będę. Ich ceny w odniesieniu do jakości jedzenia "takie se".

Przeglądając menu i czytając opinie na temat konob w Fazanie właśnie Konoba Paesan 1986 było moim typem numer 1. Cieszę się że potwierdzasz moje informacje, dzięki
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 20.07.2021 23:04

A może coś w Sutivanie? :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.07.2021 00:24

Osobiście w Sutivanie mogę polecić trzy miejsca, gdzie bywaliśmy.

Konoba Bokuncin, pizzeria Bracera i zdecydowanie restauracja Dora. Ceny kształtowały się różnie w zależności od zamówienia. Porcja ryby z frytkami oborita riba wynosiła 140 kun, grillowany filet z kurczaka piletina na żaru 80 kun, ćevapćići czy svinjski kotlet również 80 kun, bardzo dobra była też riblja płata. Sałatka grecka, czy caprese 35 kun, sezonska 20 kun, soki, pivo toceno czy karlovacko w granicach 24- 28 kun.

Dla nas najbardziej klimatyczną i najlepszą okazała się konoba Dora, ok. 80 m z centrum, wejście z bocznej uliczki, na pewno z łatwością można trafić. Prawdopodobnie była to ul. Radovana Vidovića 35. Sama konoba to zacienione krzewami kwiatowymi miejsce, kilka stolików ustawionych na zewnątrz, sympatyczny klimat, spokój, różnorodne menu. Za kolację dla 6 osób z napojami, koszt wwynosił mniej więcej 700 - 800 kun. Podobnie konoba Bokuncin. Znacznie i zdecydowanie tańsza była pizzeria Bracera, mniej więcej o połowę. Zazwyczaj za 3 różnorodne pizze i napoje dla sześciorga osób płaciliśmy 350 kun.
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 22.07.2021 22:13

Lirene1 napisał(a):Przeglądając menu i czytając opinie na temat konob w Fazanie właśnie Konoba Paesan 1986 było moim typem numer 1. Cieszę się że potwierdzasz moje informacje, dzięki


Konoba Ulika bije na głowę Konoba Paesan. Dania z owocami morza (risotto, pasta), stek z tuńczyka czy talerz rybny - mega lepszy niż w Konoba Paesan.
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 23.07.2021 11:13

Tribunj-Plavi Val,Pirovac-Konoba Vesela
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2021 11:54

majeczka napisał(a):Dla nas najbardziej klimatyczną i najlepszą okazała się konoba Dora, ok. 80 m z centrum, wejście z bocznej uliczki, na pewno z łatwością można trafić.

No tak łatwo do niej trafić to nie jest, ja trochę pobłądziłem dlatego, że na ogół wybieram restauracja leżące dalej od centrum i w tym przypadku nie zawiodłem się. Ceny mają wysokie ale jedzenie bardzo dobre i hołoty tam nie ma :D
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.07.2021 21:44

:D
Załączniki:
FB_IMG_1627069284884.jpg
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.07.2021 22:53

Super :D

Mniej więcej, jak napis w jednej z zakopiańskich karczm...

Cyś Ty chłopie łosioł?
Cy Ty ni mos rozumu?
Karcma stoi u drogi,
A Ty idies do dumu?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2021 00:55

4esto napisał(a):
Lirene1 napisał(a):Przeglądając menu i czytając opinie na temat konob w Fazanie właśnie Konoba Paesan 1986 było moim typem numer 1. Cieszę się że potwierdzasz moje informacje, dzięki


Konoba Ulika bije na głowę Konoba Paesan. Dania z owocami morza (risotto, pasta), stek z tuńczyka czy talerz rybny - mega lepszy niż w Konoba Paesan.

Dzisiaj o 19:30 w 70 rocznicę urodzin sprawdzam Paesan.
Stolik zarezerwowany. :idea:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 24.07.2021 08:02

Wszystkiego, co najlepsze Janusz! Zdrowia! :-P

70_lat.jpg



I jak wrażenia z pobytu w Paesan?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.07.2021 08:40

Życzę wszystkiego najlepszego.
Post pisany po północy, czyli dzisiaj, tak więc wrażenia dopiero przed Januszem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone