Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą)

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.10.2011 22:44

Zdjęcie może i tajemnicze, mroczne nawet (jak to na końcu świata), ale odstraszające także. Zimno, mży (ze skłonnością do opadów ciągłych)... Od razu zaparzyłam sobie gorącą herbatę z miodem i cytryną, brr! :lol: Zdecydowanie wolę cieplejsze klimaty. Natura samotnika nie wyklucza także dużej dawki słońca, a mnie jest ona niezbędna.

Co nie znaczy, że Twoja Bretania nie zaparła mi dechu :!: :D
O tych wcześniejszych jednak zdjęciach myślę... :wink:

Pozdrawiam,
Anka
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 16.10.2011 22:52

Wspaniale zapowiadająca się relacja Czekam na dalszy ciąg i zdjęcia. Pozwolę sobie tylko na pytanko czy nie chodzi czasem o "najbardziej na północny zachód (u Ciebie wschód) wysunięty półwysep Francji"? Przepraszam ale pozwoliłem sobie sprawdzić w Wikipedii:)) Pozdrawiam gorąco Piotrek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2011 23:05

helen napisał(a):No to się doczekałam. Piękny wstęp, a i zdjęcie pasuje idealnie. Warto było poczekać, apetyt teraz to już zaostrzony mam na dobre.

piotrf napisał(a):Po takim wstępie oczekiwanie na " danie główne " będzie się strasznie dłużyć Wojtku :D

Crayfish napisał(a):Tajemniczy wydźwięk zdjęcia - wspaniały ma klimat.

No wiecie, na początek trzeba czymś zanęcić. ;)
Kolejne odcinki - to już będzie proza życia... :lol:

Crayfish napisał(a):Gdzie ty takie łódeczki strzeliłeś ?

mahadarbi napisał(a):Zdjęcie może i tajemnicze, mroczne nawet (jak to na końcu świata), ale odstraszające także. Zimno, mży (ze skłonnością do opadów ciągłych)...

Łódeczki pochodzą z końcówki tego wyjazdu. W rzeczywistości wyglądały o wiele piękniej , niż na tej kiepskiej fotce. Ale pasowała mi do tego wstępu.
Dodam tylko, że po mglistym poranku nastąpił piękny i ciepły dzionek. 8)

piwo34 napisał(a):Wspaniale zapowiadająca się relacja Czekam na dalszy ciąg i zdjęcia. Pozwolę sobie tylko na pytanko czy nie chodzi czasem o "najbardziej na północny zachód (u Ciebie wschód) wysunięty półwysep Francji"? Przepraszam ale pozwoliłem sobie sprawdzić w Wikipedii:))

Dziękuję bardzo. Już poprawiłem. :oops:

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 16.10.2011 23:10

Franz napisał(a):Dodam tylko, że po mglistym poranku nastąpił piękny i ciepły dzionek. 8)


No i od razu mi lepiej na duszy i ciele :lol: Swoją drogą, przecież wiesz, że nie odpuszczę sobie i tak... :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2011 00:08

mahadarbi napisał(a):No i od razu mi lepiej na duszy i ciele :lol: Swoją drogą, przecież wiesz, że nie odpuszczę sobie i tak... :wink:

Na to liczę. ;)
Ale fakt, ze ta Bretania wilgotna była. Później to tylko Anglia była równie wilgotna.
O Maderze nie wspominam, bo tam - to jakbym pod rynną stanął :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.10.2011 09:38

Właaaśnie :!: Madera :!: :!: :!: Nie ukrywam, że to na nią mam ochotę największą, jeśli chodzi o wakacyjne plany. Więc? Kiedy kontynuacja wątku, Wojtku? :D

Pozdrawiam,
Anka
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.10.2011 09:42

helen napisał(a):Wygrzeb, wygrzeb...


Stolica Chorwacji, dziadku, byłeś tam kiedyś...
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 17.10.2011 09:43

A ja pamiętam, że z Bretanii przywiozłam niezłą opaleniznę - na prawie 3 tygodnie wakacji, padało tylko kilka dni :lol: - ale trafić można różnie.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 17.10.2011 17:25

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):No i od razu mi lepiej na duszy i ciele :lol: Swoją drogą, przecież wiesz, że nie odpuszczę sobie i tak... :wink:

Na to liczę. ;)
Ale fakt, ze ta Bretania wilgotna była. Później to tylko Anglia była równie wilgotna.
O Maderze nie wspominam, bo tam - to jakbym pod rynną stanął :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek


W Szkocji mieliśmy i ładną pogodę i mgły i deszcz, ale to tylko dodawało uroku całości. Gdzieś mam też takie mgliste zdjęcie. Tylko zamiast łódeczek są owieczki na wrzosowisku.

Na Maderę też z chęcią poczekam, ale już nie będę poganiać, bo sie autor nie wyrobi ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2011 20:51

mahadarbi napisał(a):Właaaśnie :!: Madera :!: :!: :!: Nie ukrywam, że to na nią mam ochotę największą, jeśli chodzi o wakacyjne plany. Więc? Kiedy kontynuacja wątku, Wojtku? :D

helen napisał(a):Na Maderę też z chęcią poczekam, ale już nie będę poganiać, bo sie autor nie wyrobi ;)

Tiaaa... myślę, że uruchomienie równolegle jeszcze jedngo wątku byłoby przesadą. To znaczy - ja mógłbym, ale jednak wydłużyłby się odpowiednio średni czas pomiędzy odcinkami w innych relacjach. Poza tym - kto by zaglądał do deszczowej relacji...

Jacek S napisał(a):
helen napisał(a):Wygrzeb, wygrzeb...

Stolica Chorwacji, dziadku, byłeś tam kiedyś...

:lol:

Aglaia napisał(a):A ja pamiętam, że z Bretanii przywiozłam niezłą opaleniznę - na prawie 3 tygodnie wakacji, padało tylko kilka dni :lol: - ale trafić można różnie.

To my trafiliśmy na to "różnie". ;) Mało było dni, kiedy uszło nam całkiem na sucho.

helen napisał(a):W Szkocji mieliśmy i ładną pogodę i mgły i deszcz, ale to tylko dodawało uroku całości. Gdzieś mam też takie mgliste zdjęcie. Tylko zamiast łódeczek są owieczki na wrzosowisku.

W Szkocji akurat miałem szczęście do pogody. Ale... to już strasznie dawno temu było. Właściwie, dojrzałem do ponownej wizyty. Ciekawe, czy zdążę jeszcze do północnej części Wielkiej Brytanii, czy już do niepodległej Szkocji...

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.10.2011 20:56

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Właaaśnie :!: Madera :!: :!: :!: Nie ukrywam, że to na nią mam ochotę największą, jeśli chodzi o wakacyjne plany. Więc? Kiedy kontynuacja wątku, Wojtku? :D

helen napisał(a):Na Maderę też z chęcią poczekam, ale już nie będę poganiać, bo sie autor nie wyrobi ;)



Poza tym - kto by zaglądał do deszczowej relacji...


Ja, chociażby :lol: Tak, wiem, żadne liczebnie audytorium, ale jednak wierne :wink: Poza tym, nieśmiało Ci przypomnę, że Twoje dwa czy trzy zdjęcia z Madery aż sobie skopiowałam :oops: Podobnie jak Korsykę... Że to niby nie zobowiązuje do kontynuacji? Czy ja wiem...? :wink:

Pozdrawiam,
Anka
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.10.2011 20:57

Franz napisał(a): Ciekawe, czy zdążę jeszcze do północnej części Wielkiej Brytanii, czy już do niepodległej Szkocji...

Chyba jak im się ten szkocki łebek od wyspy oderwie ;)

Swoją drogą, niesamowite jest, jak historia się na naszych oczach tworzy, a my tego nie zauważamy, patrząc w przeszłość lub wybiegając w przyszłość, zapominając o teraźniejszości.

Dlatego sobie setny wpis pozwoliłem w Twoim, Wojtku, wątku poczynić :lol:


PS a jaki, swoją drogą, jest teraz, po zwrocie świętego kamienia, status Szkocji?

Królestwo bez króla? Królestwo pod panowaniem?
Oni maja własny parlament zdaje się?

EDIT: ooops. 101 wpis :roll:


:D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 17.10.2011 21:00

o znaczy - ja mógłbym, ale jednak wydłużyłby się odpowiednio średni czas pomiędzy odcinkami w innych relacjach


No tego nie chcemy, a ja zwłaszcza tutaj ;)


Poza tym - kto by zaglądał do deszczowej relacji...


Kilka osób by się znalazło, ale skończ w spokoju inne relacje, potem będę męczyć o Maderę ;)

Właściwie, dojrzałem do ponownej wizyty. Ciekawe, czy zdążę jeszcze do północnej części Wielkiej Brytanii, czy już do niepodległej Szkocji...


Myślisz, że taka "rewolucja" na mapie jest możliwa? Nie śledzę tego tematu. Ale i u nas Szkocja kiedyś będzie powtórzona, byliśmy z grupą autokarem i brakowało wycieczek na własną rękę, chociaż i tak był to wyjazd bardzo udany. Ale może nie odbiegajmy od tematu, Bretania czeka ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.10.2011 09:42

mahadarbi napisał(a):Twoje dwa czy trzy zdjęcia z Madery aż sobie skopiowałam :oops: Podobnie jak Korsykę... Że to niby nie zobowiązuje do kontynuacji? Czy ja wiem...? :wink:

Trudno mówić o kontynuacji, skoro przecież nawet nie zacząłem, a tylko się pochwaliłem, skąd wróciłem. ;)
Owszem, notatki zebrałem, więc relacja może powstać. Pozostaje tylko kwestia, gdzie ją wcisnąć. Mógłbym zawiesić na ten czas Kanarki, bo to podobne klimaty, a wrócić do nich po Maderze.

weldon napisał(a):Swoją drogą, niesamowite jest, jak historia się na naszych oczach tworzy, a my tego nie zauważamy, patrząc w przeszłość lub wybiegając w przyszłość, zapominając o teraźniejszości.

Dzieje się na naszych oczach. Jedne państwa znikają, inne powstają...

weldon napisał(a):Oni maja własny parlament zdaje się?

M.in. dlatego nawet w Anglii wzrasta poparcie dla odłączenia sie Szkocji. Anglicy są wkurzeni, ze Szkoci mogą mieć lokalny parlament, a oni nie. :lol:

weldon napisał(a):EDIT: ooops. 101 wpis :roll:

Dałeś się wyprzedzić na ostatniej prostej. ;)

helen napisał(a):Kilka osób by się znalazło, ale skończ w spokoju inne relacje, potem będę męczyć o Maderę ;)

Mam też kilka relacji z Bałkanów, które czekają w kolejce. Niektóre już długo czekają...

helen napisał(a):Myślisz, że taka "rewolucja" na mapie jest możliwa? Nie śledzę tego tematu.

Przed dwudziestu laty Polska graniczyła z ZSRR, CSRS i NRD. Ani jeden z naszych sasiadów się nie ostał. Wszystko jest możliwe.
A w Szkocji większość zyskała partia dążąca do oderwania kraju od brytyjskiej korony. W końcu, Szkoci nie przystąpili do unii dobrowolnie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.10.2011 00:52

Powinienem był wcześniej o tym pomyśleć. Ale i tak nie jest za późno.

Do wstępnego odcinka, który wczoraj zamieściłem, warto posłuchać oraz obejrzeć to. Naprawdę, warto. Tak pięknej Bretanii, jak na tych ujęciach, ja Wam nie pokażę. Niestety...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na końcu świata: Bretania (Normandia, zamki nad Loarą) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone