Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JAPP
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAPP » 02.08.2013 23:33

A ja polecam tegoroczny letni hit:
Reggae Dalmatino-Jasmin Stavros
i ubiegłoroczny:
Dalmacijo od kamena-Dani Stipanicev
Bardzo przyjemnie się słucha a ogląda jeszcze lepiej :D
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 07.08.2013 16:41

A u mnie w aucie jak nie sentymentalnie-folkowo - Alen Nizetic:
DALMACIJO ZLATNA KOLANETO
to pop-rockowo - Boris Novkovic:
VIA LJUBAV

Ale największy sentyment pozostaje dla Tose:
FOREVER IN A DAY

Pozdrawiam wszystkich!
Ostatnio edytowano 30.08.2013 21:46 przez skee, łącznie edytowano 1 raz
lukaszk14
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2013
Szukam piosenki

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszk14 » 08.08.2013 20:31

Poszukuje piosenki słyszanej kilka razy w CMC.
Chorwat stylizowany na Michela Telo, czyli dyskoteka + ładne dziewczyny.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009
Re: Szukam piosenki

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 14.08.2013 11:08

Podaj więcej szczegółów z teledysku to może coś podpowiem bo dyskoteka w piosenkach pojawia się dość często.
lukaszk14
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszk14 » 17.08.2013 23:38

Kumpel mi pomógł: :-)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 23.08.2013 14:41

Jak kto lubi Električni Orgazam, Bajagę, Idoli, to może i ta kapele się spodobają... :D

Pekinška Patka - Ori, ori

Pankrti - Lublana je Bulana

Jeśli piosenki już były w tym wątku, to sorka za powtórkę, nie chciało mi się przeglądać wątku od początku :wink:
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 23.08.2013 15:18

pewnie ich nie było bo... mało tu takich co obczajają ten gatunek muzy ;)
Pekinska Patka i Pankrti to legendarne kapele z Bałkanów
pozdro
Madzikus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzikus » 26.08.2013 21:41

A nam podczas wakacji towarzyszył ten utwór

i Luka Niżetić ;)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 26.08.2013 22:05

PabloX napisał(a):Jak kto lubi Električni Orgazam, Bajagę, Idoli, to może i ta kapele się spodobają... :D

Pekinška Patka - Ori, ori

Pankrti - Lublana je Bulana

Jeśli piosenki już były w tym wątku, to sorka za powtórkę, nie chciało mi się przeglądać wątku od początku :wink:


Električni Orgazam pojawia się w filmie "Karaula", gdy nieposłuszny żołnierz Paunović "pożycza" sobie jedną literkę T z Josipa Broz Tito, by zmienić napis na posterunku granicznym na Električni Orgazam :D tłumacząc swojemu porucznikowi, że trzeba zaktualizować hasło i to jest świetny zespół wokalno-instrumentalny z Belgradu :D A porucznik na to: " A kogo ty jeb...sz w pićka..." Świetny film, polecam.
robbo_66
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) robbo_66 » 28.08.2013 18:11

Serdecznie witam! Leon Grubišić w swym przewodniku: Dalmacja poza czasem, w rozdziale dotyczącym atrakcji wyspy Hvar- pisze o peśni trzech starców z miasteczka Svirče. Ma to być pieśń żałobna do Matki- o ile dobrze zrozumiałem...Bardzo mnie temat zainteresował gdyż bardzo lubię chorwacką muzykę ludową. Tu prośba o pomoc forumowiczów: czy nagranie tej pieśni funkcjonuje gdzieś w sieci w jakiejkolwiek formie? Byłbym szalenie wdzięczny za pomoc czy podpowiedź :)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 04.09.2013 01:11

Bambi Molesters w "Breaking Bad": http://www.croatiaweek.com/croatian-ban ... aking-bad/
Nieźle.
geres
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2013
Re: muzyka chorwacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) geres » 05.09.2013 11:42

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum. Do zarejestrowania skłonił mnie temat "Muzyka Chorwacka". Skłaniam się bardziej w stronę muzyki współczesnej. Bałkańskie "nuty" w połączeni z nowoczesnym brzmieniem to jest to co lubię najbardziej :) Nie jest to jedynie muzyka z Chorwacji, ale z krajów byłej Jugosławii.
Może moje propozycje przypadną i wam do gustu :)







r1obert
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) r1obert » 21.09.2013 02:05

Białego Guzika i Elektrycznego Orgazmu słucham od prawie 40 lat, chociaż co poniektórzy z nich się skiepścili i skomercjalizowali. Teraz to tylko Majke i Hladne Pivo.

DLA TYCH CO ROZUMIEJĄ CO TAM SIĘ STAŁO i wiedzą:





Dla pozostałych

puzonik23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) puzonik23 » 03.10.2013 22:24

Czy ktoś mi może pomóc, szukam tytułu bądź wykonawcy tej piosenki (usłyszanej na weselu) ?
Bardzo fajna ale niestety nie potrafię znaleźć oryginalnego tytułu. Proszę o pomoc : http://w938.wrzuta.pl/audio/7UHXfu98axv/chorwacka Będę wdzięczny :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.10.2013 22:30

puzonik23 napisał(a):Czy ktoś mi może pomóc, szukam tytułu bądź wykonawcy tej piosenki (usłyszanej na weselu) ?
Bardzo fajna ale niestety nie potrafię znaleźć oryginalnego tytułu. Proszę o pomoc : http://w938.wrzuta.pl/audio/7UHXfu98axv/chorwacka Będę wdzięczny :D

Dražen Zečić
Idi,idi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone