Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mroczne lochy w październiku.

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2009 06:52

Janusz Bajcer napisał(a):...jeleń szkocki...

Czyli Jozin z bazin :wink:.
Czy jeszcze jakieś ciekawe zwierzaki na bagnach zostały uwiecznione?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.04.2009 07:49

Janusz Bajcer napisał(a):
Jeśli chodzi o tego renifera czy jelenia, to był to niewątpliwie jeleń szkocki :wink: :lol:


Niewątpliwie masz rację :)

JacYamaha napisał(a):Czy jeszcze jakieś ciekawe zwierzaki na bagnach zostały uwiecznione?


Niestety nie :!: Oczywiście poza Nessi która... jadła nam z ręki :lol: :lol: :lol:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.04.2009 08:38

O :!:
OO :!: :!:
OOO :!: :!: :!:

Jakie przepiękne zdjęcia, naprawdę jestem pod wrażeniem. Wyspy brytyjskie zawsze traktowałem jako chyba najmniej atrakcyjną część Europy, coraz bardziej się przekonuję, że się myliłem :oops: . Już jak nam angielski ojciec naszej gospodyni w BG pokazywał górskie foldery ze Szkocji trochę oczy mi się otworzyły, teraz są już całkiem wytrzeszczone :lol:

Pogoda paskudna, ale co znaczy dobry fotograf w połączeniu z dobrym aparatem 8) . A taka pora roku jak widać może być dodatkowym świetnym atutem :!:

Pozdrawiam.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.04.2009 08:50

kulka53 napisał(a):O :!:
OO :!: :!:
OOO :!: :!: :!:

Jakie przepiękne zdjęcia, naprawdę jestem pod wrażeniem. Wyspy brytyjskie zawsze traktowałem jako chyba najmniej atrakcyjną część Europy, coraz bardziej się przekonuję, że się myliłem :oops: . Już jak nam angielski ojciec naszej gospodyni w BG pokazywał górskie foldery ze Szkocji trochę oczy mi się otworzyły, teraz są już całkiem wytrzeszczone :lol:

Pogoda paskudna, ale co znaczy dobry fotograf w połączeniu z dobrym aparatem 8) . A taka pora roku jak widać może być dodatkowym świetnym atutem :!:

Pozdrawiam.


Cieszę się, że zdjęcia przypadły Ci do gustu :D Ja jestem fanem Waszych zdjęć :!: Przyznam się też, że Twoje kilka zdań nt. Anglika i Szkocji w relacji z Bułgarii ostatecznie zmobilizowały mnie do zamieszczenia mojej relacji :!:
Szkocja jest piękna :!:

pozdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2009 13:27

janusz.w. napisał(a):
Jolanta Michno napisał(a):
janusz.w. napisał(a): Nessi... :?: Hmm..., a Nessi to nam z ręki jadły... :lol: :lol: :lol:

Czy to jakieś kuzynki Fiordów? :wink: :lol:


Zdecydowanie tak :lol: :lol: :lol:


A bratanice poliestrów....

:?:

A było to tak:
Zimowe popołudnie. Piękna dama wychodzi na spacer w futrze i spotyka na ulicy członków ekologicznej organizacji Greenpeace.
- Jak pani nie wstyd nosić futro zdarte z żywych norek?
- To nie norki, to poliestry.
- A czy pani wie, ile poliestrów musiało oddać życie, żeby pani miała futro?!

EDIT:
Ostatnie zdjęcie wklejone przez Autora jest przecudnej urody... (dzięki Shtriga)
Ostatnio edytowano 02.04.2009 13:44 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.04.2009 13:40

Pomimo mrocznego tytułu, robi się tu jeden z najweselszych wątków na tym forum :lol: Nie szkodzi, że już kilkaset mil morskich od głównego tematu :lool: :lool: :lool:
Janusz nas chyba zarąbie za chwilę. Żeby było choć trochę w temacie - ostatnie zdjęcie wklejone przez Autora jest ponownie przecudnej urody! :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2009 13:48

shtriga napisał(a):Pomimo mrocznego tytułu, robi się tu jeden z najweselszych wątków na tym forum :lol: Nie szkodzi, że już kilkaset mil morskich od głównego tematu :lool: :lool: :lool:
Janusz nas chyba zarąbie za chwilę. Żeby było choć trochę w temacie - ostatnie zdjęcie wklejone przez Autora jest ponownie przecudnej urody! :D


Ula, jęsli masz mnie na myśli, to nie mam siekierki tylko belonę (tym się nie da zarąbać :wink: )
Admin1 ostatnio pisał, że off-top to nie jest wielkie przestępstwo.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.04.2009 14:18

Nieeeeeee - ja o Autorze wątku myślałam :D Modów się nie boję :lol: :lol: :lol: :lol: (a może powinnam :twisted: )
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 02.04.2009 14:28

Jeżeli o mnie chodzi... to ja też nie mam siekierki :lol: :lol: :lol:
A jeżeli chodzi o ostatnie zdjęcie (oczywiście żeby troche w temacie... :wink: :lol: ), to u mnie ono nie załapało się do pierwszej ligi... :roll: - testowałem nim Żabę :)

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.04.2009 18:10

janusz.w. napisał(a):Jeżeli o mnie chodzi... to ja też nie mam siekierki :lol: :lol: :lol:
A jeżeli chodzi o ostatnie zdjęcie (oczywiście żeby troche w temacie... :wink: :lol: ), to u mnie ono nie załapało się do pierwszej ligi... :roll: - testowałem nim Żabę :)

pozdr


Januszu,
test wyszedł Ci od pierwszego podejścia bezbłędnie :D , zdjęcie zasługuje na extra ligę angielską :D (na ligach się nie znam :? , ale wiem że to najwyższa) i to zdjęcie próbne jest tak jak inni przede mną już napisali przecudnej urody! :D :D :D

Fajnie, że Cię Shtriga odmaszerowała do żaby, pewnie nie mielibyśmy okazji zobaczyć tego mosteczka w górskiej scenerii, jesienno - rudej i zimowo - śnieżnej. :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.04.2009 22:15

Rano, korzystając z braku jakiegokolwiek opadu, jeszcze przed śniadaniem wybiegłem przed hotel zrobić parę zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Po równie obfitym, jak w dniu wczorajszym śniadaniu spakowaliśmy manatki i ruszyliśmy obejrzeć zamek w świetle dziennym. Widok dzienny był tak samo imponujący jak nocny! Początkowo niebo było zachmurzone, po chwili na moment wyjrzało słońce. Przyznam, że gdyby było ciepło to mógłbym spędzić tam cały dzień!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krajobraz był piękny! My niestety musieliśmy ruszać. Zajechaliśmy jeszcze na drugą stronę Loch Duich w okolicę miejscowości Ratagan skąd widać Five Sisters... Widoczność była średnia, postanowiliśmy chwilę zaczekać, chmury szybko przemykały nad górami. W międzyczasie, na dnie strumienia uchodzącego do lochu znaleźliśmy kilka pięknych, wielkich muszli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tym razem aura nam nie sprzyjała, śnieg padał coraz mocniej i widoczność znacznie się pogorszała. Nie pozostało nic innego jak wsiąść w samochód i ruszyć w kierunku Inverness. Wracaliśmy inną drogą, wzdłuż północnego brzegu Loch Ness. Krajobrazy mieliśmy jesienno - zimowe, prawie cały czas padało, kolorowe drzewa były przyprószone warstwą świeżego śniegu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojechaliśmy do ruin zamku Urquhart, szczelnie ogrodzone płotem i krzewami miejsce - parking, wejście w ruiny słono płatne, niestety... A ponieważ pogoda była pieska, to nie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie, kasę wydaliśmy w pobliskiej knajpce na doskonałą kawę i słodkie coś tam :wink: . Wczesnym popołudniem zameldowaliśmy się w kolejnej kwaterze w Inverness. Z pensjonatu mieliśmy parę metrów do centrum. Godzinny spacerek w deszczu po miejscowości i zasiedliśmy w pubie na pożegnalną kolację. Tym razem posiedzieliśmy długo, jedzenie i... picie było znakomite, tym bardziej, że obsługiwała nas miła kelnerka - Polka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnego dnia rano pozostało już tylko oddać samochód i wsiąść w samolot do Bristolu :( No tak, jak weekend to i krótki ten pobyt! Wieczorem w Weston odwiedziłem jeszcze jednego kolegę z czasów liceum, znowu było wesoło, stare zdjęcia, wspomnienia, chyba się starzeję :wink: Pobudka o 3 nad ranem i znowu lotnisko... A w Balicach piękne słonce i 20 stopni!!! To ja jednak nie będę już narzekał na nasz klimat :) Droga powrotna do Opola, to jeszcze jedna atrakcja! Asia nie mogła tym razem po mnie przyjechać, więc wracałem pociągiem... dodam, że ostatni raz PKP podróżowałem 15 lat temu!

Dziękuję pięknie za uwagę i wszystkie miłe słowa :!: :D

pozdr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.04.2009 22:42

Już koniec :?: Wielka szkoda.
Januszu, relacja wspaniała, zdjęcia przepiękne. Fotki z konkursu utkwiły mi w pamięci :) Podróż klimatyczna, z wyczuwalnym lekkim sentymentem do "starych, dobrych czasów", kiedy kumple z liceum byli zawsze na miejscu...
Dzięki za ciekawą historię i piękne zdjęcia :)
Pozdrawiam :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.04.2009 22:51

maslinka napisał(a):Już koniec :?: Wielka szkoda.
Januszu, relacja wspaniała, zdjęcia przepiękne. Fotki z konkursu utkwiły mi w pamięci :) Podróż klimatyczna, z wyczuwalnym lekkim sentymentem do "starych, dobrych czasów", kiedy kumple z liceum byli zawsze na miejscu...
Dzięki za ciekawą historię i piękne zdjęcia :)
Pozdrawiam :papa:


Krótka wycieczka, krótka relacja :)
...jedną z fotek umieściłaś w głosowaniu na pierwszym miejscu - dzięki :D

pozdr
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 04.04.2009 08:04

Dziękuję za opowieść i porywające foty... Jednak jest coś, co sprawia, że zachmurzone niebo jest bardziej fotogeniczne od błękitu :) Jakoś dopiero teraz, kiedy zobaczyłam je tutaj, w relacji, bardzo zwróciły moją uwagę :oops: Hmmm zaczęły mnie kusić te szkockie klimaty...

A ta śliczna kraina wzbudziła większą sympatię tym bardziej, kiedy zobaczyłam... przegrzebka!!! Muszlę św. Jakuba - symbol Drogi do Santiago de Compostela. Taka sama jest w herbie papieża Benedykta XVI - i wiąże się z tzw. klasztorem szkockim w Ratyzbonie. Nie znam się na występowaniu przegrzebków - wiem, źe w Szkocji się je też hoduje - ale do tej pory myślałam, że żyją w słonej wodzie w Atlantyku (między innymi) A tu w strumyku! U mnie wisi na ścianie taka, która mi towarzyszyła w Drodze do S. :):):)
No i generalne baaardzo dużo wiąże Szkocję z hiszpańską Galicją - i krajobrazowo, i kulturowo!

Aha i jeszcze mi się podoba koniczynka wyrzeźbiona w piance. Ja rzeźbię takie serduszka w każdej knajpie w kawie ;) :D

I jeszcze się uśmiechnęłam, jak zobaczyłam perspektywę drogi z samochodu jadącego "po złej stronie" :D

A co do atrakcyjnej podróży pociągiem. Ja dla odmiany mam atrakcję jak jadę samochodem :D A dzieci znajomych z zazdrością ;) spoglądają na mnie jak się dowiadują, że ciocia przyjechała pociągiem :D:D:D Podróż marzeń... :twisted: Bo one tylko auto i auto ;) A w pociągu (polskim) czas inaaaaaaczej płyyyyyyyynie :twisted:

Dzięki Janusz! To co w tym roku? Może już gdzieś coś zdradziłeś, ale niestety nie zwróciłam bacznej uwagi. Pozdrawiam!

DOPISUJĘ SIĘ :D Już chyba doczytałam, gdzie :D:D:D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.04.2009 10:16

shtriga napisał(a):Dziękuję za opowieść i porywające foty... Jednak jest coś, co sprawia, że zachmurzone niebo jest bardziej fotogeniczne od błękitu :) Jakoś dopiero teraz, kiedy zobaczyłam je tutaj, w relacji, bardzo zwróciły moją uwagę :oops: Hmmm zaczęły mnie kusić te szkockie klimaty...


Zachęcam :!: :)

shtriga napisał(a):A ta śliczna kraina wzbudziła większą sympatię tym bardziej, kiedy zobaczyłam... przegrzebka!!! Muszlę św. Jakuba - symbol Drogi do Santiago de Compostela. Taka sama jest w herbie papieża Benedykta XVI - i wiąże się z tzw. klasztorem szkockim w Ratyzbonie. Nie znam się na występowaniu przegrzebków - wiem, źe w Szkocji się je też hoduje - ale do tej pory myślałam, że żyją w słonej wodzie w Atlantyku (między innymi) A tu w strumyku! U mnie wisi na ścianie taka, która mi towarzyszyła w Drodze do S. :):):)
No i generalne baaardzo dużo wiąże Szkocję z hiszpańską Galicją - i krajobrazowo, i kulturowo!


No to dowiedziałem się jeszcze czegoś ciekawego :) A z tą słoną wodą to się zgadza, bo strumyk uchodził do słonego lochu :!:

shtriga napisał(a):DOPISUJĘ SIĘ :D Już chyba doczytałam, gdzie :D:D:D


No marzy mi się w tym roku Morze Jońskie i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że się uda... Oby tylko Lukowi dobrze poszly sprawy gimnazjalno/licealne... :lol:

I ja Ci dziękuję za obecność i świetne komentarze :!:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom

cron
Mroczne lochy w październiku. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone