Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Może wędka..

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirnie
Croentuzjasta
Może wędka..

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 28.04.2006 21:30

Witam.Jak myślicie ,czy warto zabrać wędke tak dla ciekawości pomoczyć kijka, może coś złapać,he najlepiej jadalnego...Tak poważnie może się ktoś spotkał z wędkującymi, ciekawe czy trzeba mieć jakieś pozwolenia itp. Oczewiście połowy sporadyczne na skale mikro bardziej z ciekawości.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.04.2006 22:41

Trochę o wędkowaniu było tu:
forum/viewtopic.php?t=9825&highlight=dkowanie
Jak pogrzebiesz w archiwum - znajdziesz wiecej.
:papa:
velo_12
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 29.04.2006 17:08

Będąc w Podstranie mój tata na wędkowanie poświęcił ok.60-70% czasu 8O ,ale początkowo nic nie brało,dopiero miejscowe dzieciaki poradziły,aby łowić na takie małe ślimaki,które były szeroko dostępne na skłach falochronu.Raz nawet złapał się krab,i to całkiem pokaźnych rozmiarów :) ,ale został z powrotem wypuszczony do morza,podobnie,jak inne rybki :wink: bo nic pokaźnego się nie złowiło,zresztą wędkowanie miało charakter rekreacyjny.Raz doszło do śmiesznej sytuacji,mianowicie poza ślimakami złowiłem też 3-4 małe kraby,które zrobiły sobie ucztę ze ślimaków :P i z 40 ślimaków pozostało 5-6 :P
Adam,K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 01.05.2006 11:10

W zeszłym roku kupiliśmy taką małą dziecięcą wędkę i w porcie moczyliśmy kija bez spławika, bo woda była krystalicznie czysta i widzieliśmy jak rybki brały. Co prawda były to kolosy 10 cm, które trafiały potem do wody, jednak zabawy i uciechy było co nie miara. 8)
chris
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 11:10

Czy na wędkowanie Chorwacji jest potrzebny jakis papier?? W polsce wiadoma rzecz KARTA WEDKARSKA za odpowiednia oplata.
Pozdr
toudee
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 08.05.2006 12:15

W ubiegłym roku na Krku wędkowaliśmy bez "papieru" - nie wiem czy takowy jest wymagany. Kiedyś był podobny post na forum i coś mi się kołacze po głowie, że można bez "papiera" - ale pewności nie mam.
Na Krku kombinowaliśmy z różnymi przynętami i nic. Dopiero pod koniec pobytu nasz gospodarz powiedział nam, że należało zakupić świeże albo mrożone kalmary pociąć na odpowiednie kawałki i do wody. Podobno na Krku to jedyny dobry sposób na złapanie na wędkę "taaakiej ryby".
chris
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 13:52

Na forum jest pare info - rzecz w tym, że są sprzeczne. Jedni mówią, że trzeba inni że nie. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy ktos w mundurze poprosi o jakis paier :?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2006 18:50

chris napisał(a):Na forum jest pare info - rzecz w tym, że są sprzeczne. Jedni mówią, że trzeba inni że nie. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy ktos w mundurze poprosi o jakis paier :?

Wróć do postu nr 2 w tym temacie, masz tam odpowiedź i link do podobnego tematu o wędkowaniu, a tam post Leona-on wie najlepiej,że żadnego pozwolenia na wędkowanie z brzegu nad morzem nie trzeba!!!
chris
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 08.05.2006 19:08

No skoro tak no to wszystko jest jasne:)
Dzieki
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2006 22:04

Jak wszystko jasne to,życzę udanych połowów.
:papa:
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 09.05.2006 11:55

P. Januszu!
Czy łapał Pan rybki z łódki na głebokiej wodzie.
Ja wioze duży ponton z silnikiem (Korcula), i mam zamiar łowić kongery (odpowiednik naszego węgorza, ale dorastają do 3,5m takie na zdjęciach widziałem u swojej gospodyni).
Czy coś Pan na ten temat wie?
Pozdrowienia
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.05.2006 12:26

pozwolenie trzeba, wiecej zobacz:članak 31
zakon o morskom ribarstvu na http://www.pogodak.hr
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2006 17:30

daisykf napisał(a):P. Januszu!
Czy łapał Pan rybki z łódki na głebokiej wodzie.
Ja wioze duży ponton z silnikiem (Korcula), i mam zamiar łowić kongery (odpowiednik naszego węgorza, ale dorastają do 3,5m takie na zdjęciach widziałem u swojej gospodyni).
Czy coś Pan na ten temat wie?
Pozdrowienia

Witam-moje wędkowanie w Chorwacji odbywało się tylko z brzegu, jako że nia posiadam żadnego sprzętu pływającego, a moje fundusze wakacyjne nie pozwalają mi na wypożyczanie takowego w Chorwacji. Wędkowanie to miało raczej charakter dla zabicia czasu na plaży(nie lubię się wylegiwać), efekty były raczej mizerne-tylko dwa razy udało mi się w Zatonie k/Zadaru złapać
belony, co widać na zdjęciu (w galerii zdjęć jest większe).
Nic nie wiem o rybie konger (konger to np. producent sprzętu wekarskiego), a z tego co wiem - z netu i z forum, to na wędkowanie na otwartym morzu ze sprzętu pływającego potrzebne jest zezwolenie (podobnie jak i na połowy podwodne np. harpunem, kuszą)
Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 11.05.2006 19:14

Nic nie wiem o rybie konger (konger to np. producent sprzętu wekarskiego), a z tego co wiem - z netu i z forum, to na wędkowanie na otwartym morzu ze sprzętu pływającego potrzebne jest zezwolenie (podobnie jak i na połowy podwodne np. harpunem, kuszą)
Pozdrawiam[/quote]

Panie Januszu proszę poczytać.
Ja jestem z zamiłowania gliździarzem.
A złapanie tej ryby to poważna sprawa

http://www.vendi.pl/modules.php?name=Ne ... e&sid=4746
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2006 19:56

Poczytałem i też coś znalazłem:
http://www.fishing.pl/ryby/ryby_swiata/konger
Na załączonej mapie konger występuje w morzu Sródziemnym i nie jest pokazany jako żyjący w norzu Adriatyckim.Ale może tam też jest.
Jak się go łapie nie wiem i raczej połów tej ryby to tylko dla sportu, bo wynika, że to nie smaczna ryba. a nawej toksyczna.
Pozdrawiam "gliździarza"- ja kiedyś wędkowałem w rzekach sądeckich, ale teraz już spasowałem.
PS. tu masz ryby w Adriatyku, szukaj czy jest konger:
http://www.pfri.hr/fish/fish.html
Następna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019