Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.11.2012 10:07

maslinka napisał(a):A ja nigdy nie widziałam Trzech Koron zimą... No to już mam to za sobą ;)

Jako i ja ... :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.11.2012 10:28

tony montana napisał(a):Jak dla mnie jest w tym coś "magicznego", ekscytującego i otwierającego różne możliwości w tym, że np "po drugiej stronie rzeki" jest już inny kraj.

A Ty tak nie masz ? Tylko rzeczka jakby szersza nieco chyba :lol: :wink: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.11.2012 11:09

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):Jak dla mnie jest w tym coś "magicznego", ekscytującego i otwierającego różne możliwości w tym, że np "po drugiej stronie rzeki" jest już inny kraj.

A Ty tak nie masz ? Tylko rzeczka jakby szersza nieco chyba :lol: :wink: ...


Kawał drogi do Sverige ... :(

Ale parę razy byłem nie? :oczko_usmiech: :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.11.2012 11:57

tony montana napisał(a):Nie widziałem jeszcze Trzech Koron w lecie, ale obiecałem sobie, że tam wrócę i wejdę na górę:)

Warto - piękne widoki z góry, mimo iż nieco gałęzie przeszkadzają.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.11.2012 11:58

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie widziałem jeszcze Trzech Koron w lecie, ale obiecałem sobie, że tam wrócę i wejdę na górę:)

Warto - piękne widoki z góry, mimo iż nieco gałęzie przeszkadzają.

Pozdrawiam,
Wojtek


Niedzicę i Czorsztyn widać? ;) :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.11.2012 12:04

tony montana napisał(a):Niedzicę i Czorsztyn widać? ;) :)

O ile dobrze pamiętam - nie. Ale - Dunajec. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.11.2012 15:58

Dunajec i ośnieżone szczyty

Obrazek

Zapora w Czorsztynie

Obrazek

Jezioro Czorsztyńskie

Obrazek

Wnętrze zamku w Niedzicy

Obrazek

Nasz Papież też lubił oglądać zamek

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.11.2012 11:48

Kolejnym wyjazdem, z którego nie mam jak zwykle dużo zdjęć, ale chcę w jakiś sposób opisać i podzielić się wrażeniami z niego, był wyjazd do Szklarskiej Poręby, z dwudniowym przystankiem we Wrocławiu. (pozdrawiam z tego miejsca mieszkańców tego pięknego miasta)

Jako, że w całej Polsce na przełomie stycznia i lutego 2012 roku panowały siarczyste mrozy postanowiłem, że aby nie tułać się w zimnie komunikacją miejską czy furą do centrum - zamieszkamy na samym Rynku.

Poprzez znaną stronę do rezerwacji noclegów wynająłem dwupokojowy apartament na Rynku za cenę nieznacznie przekraczającą 350 PLN (za dwie noce). Parkowałem niedaleko Rynku na tyłach firmy, która wynajmowała ten apartament, więc rzeczy też nie trzeba było za daleko nosić z fury. :) (na szczęście bo piździło mrozem niemiłosiernie)

Wielkim zdziwieniem okazał się dla nas fakt, że w samym Wrocławiu (a właściwie już od okolic mniej więcej Ostrowa) nie było grama śniegu. Gdy my wyjeżdżaliśmy z domu, miałem przy chałupie metrowe zaspy (zwykle jest chyba odwrotnie, na południu jest więcej śniegu niż nad morzem?)

Wyjechaliśmy z domu rano dnia 2.02.2012 (choć exif pokazuje mi wieczorne zdjęcia z tego dnia jako zdjęcia poranne z 3.02 - ktoś wie, gdzie pogrzebać w Sony A 450, aby przestawić exify? Śpieszą się o kilkanaście godzin :(

Po zakwaterowaniu udaliśmy się na miasto, które mieliśmy za oknem :) Fajnie jest zamieszkać na dwa dni na Rynku we Wrocławiu :) Mieszkaliśmy gdzieś na środku przy Przejściu Żelazniczym
http://goo.gl/maps/9B8M8

Ratusz - miałem go po drodze do auta ;)

Obrazek

Temperatura - minus 15 stopni, nawet imponująca choinka marzła

Obrazek

Resztę tego wieczoru, bo szybko zrobił się lutowy wieczór, spędzilismy na spacerach, jedzeniu i ucieczce do apartmana :)

Następnego dnia rano udaliśmy się pieszo w kierunku Muzeum Narodowego i Panoramy Racławickiej - bilety na Panoramę miałem zamówione wcześniej przez internet.

Najpierw jednak poszliśmy do Muzeum Narodowego, jako, że mieliśmy trochę czasu do godziny zwiedzenia PR

Tutaj http://goo.gl/maps/823yk

Co to za postać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muzeum Narodowe jest naprawdę interesującym miejscem

Obrazek

Mnie się najbardziej podobała architektura tego miejsca

Obrazek

Innym gabloty ..

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.11.2012 12:14

Po obejrzeniu części eksponatów w Muzeum udaliśmy się "na drugą stronę ulicy" do budynku, w którym mieści się słynna na cały świat (było też sporo turystów spoza Polski) Panorama Racławicka

Najpierw jednak oglądamy nietypowe kolekcje

Obrazek

Po chwili (w Tytusach było "WTEM!") huk, trzask, brzęk tłuczonego szkła.
To na szczęście nie nasze latorośle, tylko inne przewróciły jedną z gablot, zrobiło się zamieszanie, które skróciło nam czas oczekiwania na wejście. Wchodzimy!

Za Oficjalną Strona panoramy Racławickiej - http://www.panoramaraclawicka.pl

"PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1857-1942). Pomagali im: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański.


Dzieło jest piękne. Stojąc tam człowiek zastanawia się jak dużo pracy, wysiłku, talentu trzeba włożyć, aby osiągnąć taki efekt. Przewodnik opowiada po kolei o każdym fragmencie arcydzieła, my przesuwamy się co chwilę, aby stanąć przez częścią, o której właśnie mowa.

Obrazek

Obrazek

Niesamowite!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Napstrykałem tam z 50 zdjęć...

Po wyjściu oglądamy makietę poglądową czyli jak to było i gdzie to było...

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.11.2012 13:21

Dawaj tony ten Wrocław. Mam tam znajomych, ale jakoś nigdy się nie złożyło :oops: . A piękny ponoć bardzo ...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.11.2012 19:20

O tak, Panorama Racławicka robi wrażenie! Byłam zaskoczona (że tak mi się może podobać "jakiś obraz" ;)) i zachwycona.

Wrocław bardzo lubię i staram się odwiedzać od czasu do czasu :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 14.11.2012 06:54

Tony, wszystko ładnie i ciekawie , ale wytłumasz mi , proszę , jak przy temperaturze poniżej zera , Wy coś zwiedzacie ? 8O

Ja zamarzam w okolicach takiej temperatury , wychodzę z domu , tylko gdy MUSZĘ !

Nawet jeśli idę na spacer , czy jakieś ślizgańce z dziećmi , to po powrocie znikam w "swojej jaskini" , i długo się nie pokazuję.

A Wy , jakieś muzea , wystawy ( zmiana temperatur 8O 8O 8O ) , toż to dla mnie jak sport ekstremalny :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.11.2012 09:14

maslinka napisał(a):O tak, Panorama Racławicka robi wrażenie! Byłam zaskoczona (że tak mi się może podobać "jakiś obraz" ;)) i zachwycona.

Wrocław bardzo lubię i staram się odwiedzać od czasu do czasu :)


Ja też przecież nie jestem ani "muzealny" za bardzo, ani "malarski" ;)

Ale to zupełnie coś innego.

Wrocław pięknym miastem jest, aż dziw, po takich zniszczeniach wojennych...

Potter napisał(a):Dawaj tony ten Wrocław. Mam tam znajomych, ale jakoś nigdy się nie złożyło . A piękny ponoć bardzo ...



hehe, właśnie z Wrocka będzie parę zdjęć ale chyba nieprędko, ze Szklarskiej żadnych, bo nartowaliśmy, a z Harrachova trzy ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.11.2012 09:17

Iwona75 napisał(a):Tony, wszystko ładnie i ciekawie , ale wytłumasz mi , proszę , jak przy temperaturze poniżej zera , Wy coś zwiedzacie ? 8O

Ja zamarzam w okolicach takiej temperatury , wychodzę z domu , tylko gdy MUSZĘ !

Nawet jeśli idę na spacer , czy jakieś ślizgańce z dziećmi , to po powrocie znikam w "swojej jaskini" , i długo się nie pokazuję.

A Wy , jakieś muzea , wystawy ( zmiana temperatur 8O 8O 8O ) , toż to dla mnie jak sport ekstremalny :!:


Powiem szczerze, że jeśli chodzi o zimę to ja osobiście najlepiej czuję się w temperaturze od minus 5 do minus 10 przy ostrym słoneczku - to jest dla mnie kwintesencja zimy a nie chmury i ponury opad śniegu przy temp 0-2 stopnie.

Z zwiedzanie - cóż, kalesony ;), cieple spodnie, "narciarska" bielizna, dobry polar i luuuu :)
Twarze nasmarowane kremem, szaliki wysoko na nosie ;)

Jechać do takiego Wrocka i nie zobaczyć paru rzeczy przez jakiś mróz? Ja rozumiem ulewne deszcze(choć i w takich się zwiedzało kiedyś)

:oczko_usmiech: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.11.2012 09:44

tony montana napisał(a):
Iwona75 napisał(a):Tony, wszystko ładnie i ciekawie , ale wytłumasz mi , proszę , jak przy temperaturze poniżej zera , Wy coś zwiedzacie ? 8O

Ja zamarzam w okolicach takiej temperatury , wychodzę z domu , tylko gdy MUSZĘ !

Nawet jeśli idę na spacer , czy jakieś ślizgańce z dziećmi , to po powrocie znikam w "swojej jaskini" , i długo się nie pokazuję.

A Wy , jakieś muzea , wystawy ( zmiana temperatur 8O 8O 8O ) , toż to dla mnie jak sport ekstremalny :!:


Powiem szczerze, że jeśli chodzi o zimę to ja osobiście najlepiej czuję się w temperaturze od minus 5 do minus 10 przy ostrym słoneczku - to jest dla mnie kwintesencja zimy a nie chmury i ponury opad śniegu przy temp 0-2 stopnie.

Z zwiedzanie - cóż, kalesony ;), cieple spodnie, "narciarska" bielizna, dobry polar i luuuu :)
Twarze nasmarowane kremem, szaliki wysoko na nosie ;)

Jechać do takiego Wrocka i nie zobaczyć paru rzeczy przez jakiś mróz? Ja rozumiem ulewne deszcze(choć i w takich się zwiedzało kiedyś)

:oczko_usmiech: :papa:


Zwiedzanie w temperaturze poniżej 0 to zdecydowanie nie dla mnie.
Na nic ciepła bielizna, szaliki, rękawiczki :roll: .
Kiedy wchodzę z mrozu do ciepłego pomieszczenia z nosa leci mi jak z kranu :evil: ,
na dworze przy nawet niewielkim wietrze łzy płyną mi ciurkiem :roll: , już nie raz ludzie pytali mnie w takich okolicznościach, dlaczego płaczę :roll: :? .
Nie mam żadnej przyjemności ze zwiedzania w takich warunkach, więc nawet nic nie planuję :roll:


Ale na zdjęciach to chętnie zobaczę na ten mroźny Wrocław :wink: ,
no i Tony w kalesonach będzie :mrgreen: :smo: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone