Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Money, Money, must be funny in the Greek world…:)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 07.09.2015 20:26

Cześć! Bardzo chętnie poczytam. Zdjęć nie widzę, żadnego...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.09.2015 20:43

U mnie tez już żadnego nie widać :( , a przecież były! Teraz zamiast każdej z fotek mam :mrgreen: napisy "obrazek"...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.09.2015 20:52

Potwierdzam fotek nie widzę ...ale nie przejmuj się - dawaj tekst - chętnie poczytam o Grecji :D .
Pozdrawiam
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 20:53

Propozycja wyjazdu w czerwcu była oczywista już od zeszłego roku kiedy to odwiedziliśmy Lefkadę w tym terminie.

Długi dzień w czerwcu, ludzi zdecydowanie mniej, piękna pogoda...to chyba nie mało argumentów? :lol:

Niewątpliwie wpływ na terminarz miał też fakt, że wrzesień w tym roku zecydowanie odpadał ze względu na pierwsze kroki w edukacji szkolnej naszej starszej córki od 1 września...( to już???przecież ja jeszcze taka młoda!!!! :lol: )


Czerwiec sprawdzony więc mamy termin...pytanie jak co roku tylko gdzie...?

Plan był Milos ale w okolicach października po przejrzeniu i przeliczeniu ofert oraz propozycji noclegów trochę nas z lekka ceny zniechęciły + a może przede wszystkim długa podróż promem i jego też cena...

Wtedy nie wiedziałam że w grudniu nasza sytuacja zawodowo-finansowa ulegnie nieco zmianie... ale:)


Nic to...szukamy coś alternatywnego i wtedy oczami pamięci widzę relację Kowolków i MCK jak Sporady zdobywali, film Mamma Mia oczywiście znany bardzo dobrze więc jest wstępna propozycja na kierunek.


Pytanie pada czy tylko Skopelos czy podział na Skiathos i Skopelos i/lub Alonissos?


Po burzliwym namyśle, kilku decydujących wymianach zdań wybór został ustalony...

Potrzebujemy nocleg w drodze więc takie dzielenie na ląd i 2 wyspy to dodatkowo zabiera czas przy przeprowadzkach, w tym roku nie mamy aż 2,5 tyg do dyspozycji więc decydujemy się na kompromis i 3 dni na Pelionie a potem Skopelos.



Ale zmieniłam w grudniu pracę, wątpliwości jak nam wyjdzie termin wyjazdu w czerwcu, trochę niepewności ale ostatecznie termin ok więc odliczamy...

i wtedy to wpadło w czerwcu wesele znajomych...klops...zmieniamy termin na maj chociaż mając w pamięci relację kulek z maja i niepewną pogodę mam wątpliwości.

W weekend majowy zapada decyzja, że jakoś to ogarniemy, w pracy poukładałam i wyszło nam 13 dni do zagospodarowania w czerwcu :D

Plan jest, relacje poczytane, podrukowane, mapa Skopelos kupiona w necie więc odliczamy po raz drugi:)

Teraz już nic nam nie może stanąć na drodze...jedziemy w Boże Ciało, 4 czerwca.

Pakowanie do walizek trwało dużo wcześniej bo w Boże Ciało jeszcze pracowałam, dzieci na procesji, ja na laptopie, 16.00 fajrant, pakowanie rzeczy do auta i spokojnie ruszamy koło 20.00...aż sama nie wierzę, że nam się udało tak wcześnie!!!!! :D

Nocleg mamy w Makrinitsa na Pelionie więc przez noc chcemy dojechać jak najdalej korzystając z ciszy nocnej smyków. Do ok 9 rano jedziemy tylko z przerwami na siku i tankowanie:) oraz zmianę kierowcy.

Postój we Vranje ponad godzinny i dalej w trasę...taki tryb podróży tylko dzięki temu że mam bohatera w swoim aucie... ja nie dam rady prowadzić dłużej nić 3-4h bo zasypiam, mąż potrafi nawet dobę prowadzić bez snu:)


gdzieś na stacji benzynowej....


Obrazek

Obrazek

Droga ok, ok. 13.20 przekraczamy granicę z Grecją-kierunek Makrinitsa!


Jest ciepło....:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zanim się tam wyspinamy chcemy kupić bilety na prom w Volos, łapiemy się na jakąś promocję więc taniej niż na rozkładzie sprawdzaliśmy.

Obrazek

Przegryzamy w knajpce obok agencji club sandwich, mały spacer i wspinamy się w górę do Makrinitsy. Podjazd robimy od Portarii.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Z odszukaniem hoteliku mamy problem bo wszystkie budynki wyglądają tak samo:), jest wąsko i stromo...w sezonie pewnie tu lekki dramat z mijaniem i parkowaniem itd.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano 08.09.2015 21:08 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 07.09.2015 21:36

No, nam tak szybko podróż nie mija...w takim czasie to my do Zadaru docieramy...do Valos bez noclegu chyba byśmy nawet nie próbowali... :?

Rozumiem, że trasa przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię?
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 21:42

toteż właśnie doceniam mojego bohatera...kiedyś, dawno temu jechaliśmy z Aten bez noclegu, miał zmiennika na 3-4h, resztę sam prowadził i nawet stawać nie chciał, tylko pasażerowie chcieli chociaż siku:)

to duży plus przy dalekich wojażach ale za rok jak myślimy o Cykladach to jednak chyba lot do Aten, prom i wynajem auta...chyba że uda nam się 3 tyg wygospodarować na wyjazd...co też się kłóci z planem wyjazdów w czerwcu i w sierpniu bo nam braknie urlopu:)



Aniu a czy teraz widać zdjęcia?? :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.09.2015 21:43

ArliJ napisał(a):
maslinka napisał(a):Arli, niestety nie widzę Twoich zdjęć :( Nie wiem, dlaczego...



a teraz maslinko? mam nadzieję, że już możliwe będzie śledzenie mojej relacji w której z wielką przyjemnością Cię goszczę:)

Śledzić będę na pewno :) Ale niestety nie widzę zdjęć z zajawki :(
Te z ostatniego odcinka już tak :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 21:46

To chyba już jestem w domu;)

Dzięki, poprawiam więc zajawkę po raz n-ty i oby juz finalnie;)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 07.09.2015 21:52

ArliJ napisał(a):Aniu a czy teraz widać zdjęcia?? :lol:


Ja widzę wszystkie :roll:

No tak....ja też mam bohatera-jest jedynym kierowcą w naszym aucie :wink: , ale i tak uważam że szybko Wam poszło :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.09.2015 21:58

Są piękne fotki i sukcesywnie zaczynają sie pokazywać na pierwszej stronie :D .
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 22:12

Buber napisał(a):Są piękne fotki i sukcesywnie zaczynają sie pokazywać na pierwszej stronie :D .


under construction powinnam wrzucić w trakcie edycji:)

uff skończyłam poprawiać i mam nadzieję, że teraz już skupimy się na relacji a zdjęcia nie znikną!:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 22:15

Podpytujemy tutejszych i za chwilę jesteśmy pod drzwiami hotelu. Wita nas specyficzny Mr Demetrius, częstuje napojami, prowadzi na pokoje...widok z okna bezbłędny...w oddali widać całe Volos a z drugiej strony góry:)
Piękny na taras na którym delektujemy się pierwszym greckim frappe...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ciężki dzień i noc za nami, nieprzespana noc daje o sobie znać więc padamy dość szybko...za oknem wzmaga się wiatr, oby nic z sobą nie przyniósł...
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2015 22:15

AniaJ. napisał(a):Rozumiem, że trasa przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię?


tak:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.09.2015 22:17

Już wszystko widzę :D Fotki przepiękne!

Rany, ale Ci dziewczyny urosły 8O Czas leci niesamowicie...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2015 23:10

Super tytuł, extra fotki - będzie fajnie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Money, Money, must be funny in the Greek world…:) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone