Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2021 13:59

mysza73 napisał(a):Basen był ... dla kóz :smo:


Jak to ?? Bez basenu? Ja w tym wieku już muszę mieć basen :lool: :lool: :lool: :lool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 14:15

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Basen był ... dla kóz :smo:


Jak to ?? Bez basenu? Ja w tym wieku już muszę mieć basen :lool: :lool: :lool: :lool:

Bo Ty chyba starszy ode mnie jesteś :nice:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.08.2021 15:37

tompakosc napisał(a):Zszedłbym na zawał. Przecież taras i widok z niego to absolutne must na pobycie. Od tego zaczyna się u mnie wyszukiwanie kwater... 8O 8O 8O
Primo: najpierw taras i widok,a dopiero potem cała reszta ... :evil:

Witam bratnią duszę :papa: ... Mam dokładnie tak samo :mrgreen: ..

Mysza, bez szafy 8O ?! Toć Wam się wszystkie 57575990 sukienek wygniotło :smo: ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 16:28

Potter napisał(a):Mysza, bez szafy 8O ?! Toć Wam się wszystkie 57575990 sukienek wygniotło :smo: ...
Szafa była ... akurat wszystkie kiecki się zmieściły :devil:
Ale jeszcze coś na mężowe koszulki i inne gacie by się przydało :roll:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.08.2021 18:24

Potwór z plaży to chyba murena? Widziałam takie cóś, na szczęście nieżywe, na hali targowej w Chani, a Grzesiek oko w oko snurkując w kreteńskim Stavros.
Co do formularza promowego, to gdzieś czytałam, iż ponoć 24 godziny wcześniej trzeba go wysylać elektronicznie, a potem jeszcze pokazać wraz z biletem albo w telefonie, albo papierowo. Z tego co piszesz, w realu jest zupełnie bez napinki, co jest bardzo pocieszające.
Nie mam co prawda jeszcze biletu do Aten na wrzesień, ale wciąż mam nadzieję że trafię na akceptowalne ceny, jak już termin urlopu będzie ostatecznie pewny.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2021 18:58

Danogal, a jaki plan masz na jesień? Jak j7e chcesz tu to proszę, napisz na priv. Właśnie zastanawiam się czy kupić bilety do Aten na 2 połowę września, tylko nie wiem co potem, bo byłby to wyjazd na 8 dni...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.08.2021 22:29

W zasadzie to planu jeszcze nie mam, bo nie wiem czy urlop będzie tygodniowy, czy raczej uda się wygospodarować10 dni. Chciałabym podzielić to na jakąś wyspę i Ateny, których jeszcze nie zwiedzaliśmy. A wybór wyspy dostosujemy wówczas do odpowiadającego nam rozkładu promów i oraz cen rezerwowanych na ostatni gwizdek noclegów. Tak więc pełna niewiadoma, zupełnie inaczej niż kiedyś z Koufonissi zaklepaną już wiosną. No i cały czas nie jest pewne, czy w ogóle nam ta Grecja się ziści...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2021 22:35

To życzę, aby ta Grecja Wam wyszła.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2021 17:33

piekara114 napisał(a):To życzę, aby ta Grecja Wam wyszła.

Ja życzę i Tobie i Danusi, coby ta Grecja wyszła 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2021 17:43

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. IV :lol:
chyba wskazany jest podtytuł ,,Moja wielka grecka porażka" :wink:


Po śniadaniu plaża Orkos Beach - 37°01'49.4"N 25°22'22.0"E
Nie wiem czy to plaża nudystów, ale akurat tego dnia było tam kilku golasów ...
Nam to nie przeszkadzało, a mój mąż nawet postanowił się dostosować ...
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Co do namiociku, to sprawdził się całkiem nieźle ... pod warunkiem, że wiatr nie był zbyt silny :wink:
Wygodny w transpoecie samolotem :wink: , daje dużo cienia :lol:


Po południu jedziemy na wycieczkę ...
Wszyscy dopytują GDZIE???? :oczko_usmiech:
Dumnie informuję, że do Świątyni Demeter (Temple of Demeter - 37°01'37.0"N 25°25'49.9"E) :lol:
Planując pobyt pomyślałam sobie, że skoro te kamienie są tak blisko, to podjedziemy :oczko_usmiech:
Żeby Tony nie gadał potem, że tylko białe domki na Cykladach oglądam :wink:
No to pojechalim ...
Nawet z drogi dojazdowej już coś tam widzieliśmy, znaczy że jakaś świątynia jest :lol:
Parkujemy ...
I już wtedy coś powinno mnie zaniepokoić :? , bo główna brama zamknięta ... i jakaś biała karteczka na niej wisi ...
Ale że widzimy jakowychś turystów (aparaty mieli, to chyba turysty :wink: ) wychodzących jakoś z boku, do bramy nie podchodzimy tylko idziemy "na przełaj" jak oni :oczko_usmiech:
Idziemy, idziemy, aż dochodzimy do kolejnej bramy - również z białą karteczką :wink: i również zamkniętej 8O ... no i wtedy czytamy, że we wtorki (jest wtorek :evil: ) NIECZYNNE, a w ogóle to czynne od 8.00 do 15.00 - jest coś koło 18 :lol:
Jako, że ja po kameniach zazwyczaj nie latam :wink: , zapomniałam, że w Grecji te muzea jakoś tak krócej są czynne :oczko_usmiech:
Więc nawet gdyby to nie był wtorek :roll: , to i tak dupa blada :wink:
No Tony, chciałam te kamienie Ci pokazać ... ale wyszła ... porażka :? :lol:

A oto dowód, że chęci dobre miałam ... :lol: ... tyle było widać zza bramy :smo:
Obrazek

Wracając na przełaj przez pola (bo normalnie to do tej Demeter prowadzi bardzo wygodna brukowana alejka :oczko_usmiech: ), mijamy sporą grupkę turystów również zainteresowanych świątynią :oczko_usmiech:
Nic im nie mówimy, że idą na darmo :devil: , niech też się jeszcze trochę ukurzą jak my ... :lol:

Kolejnym punktem na mojej mapce jest Vivlos :mrgreen:
Przejeżdżaliśmy tamtędy pierwszej nocy i wioska wyglądała całkiem nieźle ... :wink:
W ogóle to napiszę, że gdziekolwiek byśmy nie jechali, to zawsze przejeżdżaliśmy przez Vivlos :lol:
Parkujemy w samym centrum przed sklepem mięsnym :lol:
Widać wiatraki ... mam tylko nadzieję, że nie są we wtorek zamknięte ... :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Obrazek


Jakby to powiedzieć ... no szału nie ma ... ale chociaż można podejść :lol:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Panagia Tripodiotissa
Obrazek


Ten kościół zawsze w nocy jak wrcaliśmy wyglądał ładnie ... :mrgreen:
Obrazek



No Vivlos raczej nic nie urywa ... :lol:
Słońce jeszcze wysoko ... jedziemy do portu :lol:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Główna atrakcja i wizytówka Naxos - Portara
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tłumy wracają z zachodu słońca przy Portarze ... :? ... my idziemy "pod prąd" , jak zwykle :lol:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2021 18:06

No słabe te kamienie i jakieś nowoczesne bo białe ...
Nawet nie wiem czy dobrze że nie zamknięte, bo jeszcze po 5-10oiro od łba skasowałiby...
Zuzia normalnie jak modelka !

Co to za PORTARA? (LEPSZA od tego białego)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2021 18:10

tony montana napisał(a):
Co to za PORTARA? (LEPSZA od tego białego)

https://www.punt.pl/wyspa-naxos/
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.08.2021 11:04

Nadrobiłem zaległości i już jestem na bieżąco. Fajnie, że piszesz, dzięki Twojej relacji szybciej zleci mi czas do naszego greckiego wyjazdu. Naxos zobaczymy w tym roku tylko z pokładu promu.

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2021 11:22

KOL napisał(a):Nadrobiłem zaległości i już jestem na bieżąco. Fajnie, że piszesz, dzięki Twojej relacji szybciej zleci mi czas do naszego greckiego wyjazdu. Naxos zobaczymy w tym roku tylko z pokładu promu.

Pozdrawiam
Fajnie, że jesteś :D
Zazdroszczę, że Grecja jeszcze przed Tobą w tym roku ...
Gdzie się wybieracie? Bo szukam pomysłu na przyszły rok :lol:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.08.2021 11:37

mysza73 napisał(a):Gdzie się wybieracie? Bo szukam pomysłu na przyszły rok :lol:


Kalymnos, Telendos, Donoussa, to na pewno. Po jednym noclegu na Lipsi i Astypalei. Na kilka godzin na Leros przejazdem zawitamy. Parę szczegółów jeszcze ustalamy. Żeby tylko wszystko doszło do skutku, niczego teraz tak w sumie nie można być pewnym. My też mamy lecieć Aeganem, ciekawa więc Twoja informacja o sposobie wpuszczania na pokład.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone