Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 15.09.2021 14:22

Nie wiem co Ci tam GK psuł :mrgreen: ale całe clou meczu to był set pierwszy :P ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.09.2021 14:29

Potter napisał(a):Nie wiem co Ci tam GK psuł :mrgreen: ale całe clou meczu to był set pierwszy :P ...

Pruł :evil: ... znaczy szybko jechał, nooo :roll:
Końcówka drugiego też nie była zła, jakieś emocje były :lol:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.09.2021 09:53

Ostatni sensowny wpis miał tu miejsce 7 września ... :evil:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.09.2021 10:00

Potter napisał(a):Ostatni sensowny wpis miał tu miejsce 7 września ... :evil:

Masz rację, ten Twój ostatni jest bez sensu :nice:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.09.2021 11:03

No dooobra, do Anzio pojedziemy "jutro" :smo:
A dziś pojedziemy do Oii - specjalnie dla Potter i dla megidh (może jeszcze poczyta na lotnisku :smo: )

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. IV :lol:
chyba wskazany jest podtytuł ,,Moja wielka grecka porażka" :wink:

Jedziemy do Oia ... :oczko_usmiech:

Nie będzie to długi odcinek, bo to była moja największa grecka porażka ... serio, powinnam to przewidzieć :oops:
Ale po kolei ...
Do Oia jedziemy "dolną" drogą, tzn przez Ormos Armenis. Ma to takie znaczenie, że kiedy dojeżdża się do tego miejsca - 36°27'46.9"N 25°22'41.8"E, można pojechać tylko w prawo (w lewo zrobili ulicę jednokierunkową :roll: )
Jako że najpierw chcemy pojechać do starego portu w Oia, na dole, ten zakaz skrętu w lewo nam nie przeszkadza ...
No to jedziemy do portu ...
Już wjeżdżając w ulice Oii widać, że o parking może być trudno ...
Do samego portu nie zjeżdżamy, zatrzymujemy się na pierwszym wolnym miejscu, mniej więcej tu: 36°27'43.1"N 25°22'11.3"E
I do dziś pluję sobie w brodę, że nie zostawiliśmy tam samochodów na całe zwiedzanie Oii ...

W porcie z Potter nie byłyśmy 8O ... to było duże niedopatrzenie, więc teraz koniecznie muszę to nadrobić :D
A jest tu naprawdę bardzo ładnie :oczko_usmiech: ... i ludzi jeszcze tak w miarę nie za dużo ... :wink:


Widok na "właściwą" Oię też nie najgorszy :lol:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


W tym miejscu zaczynają się schodki, którymi można dojść do "centrum" ...
Obrazek

Nie jest ich jakoś bardzo dużo (na pewno mniej niż we Firze przy zejściu do portu) i ja bym spokojnie mogła iść - we Rzymie średnio 23 km dziennie chodziłam :mrgreen: ...
Ale reszta wycieczki jest na nie ...
Następnym razem będę bardziej stanowcza :!: :evil:

No więc wracamy do aut i jedziemy na górę ... na sunset :roll:
I tu kluczowe będzie to skrzyżowanie o którym wspominałam ...
Bo ja właśnie chiałam gdzieś tam na końcu/początku Oii zostawić auta, bo gdzie indziej nie było na to szans ...
Koniec końców parkujemy na płatnym parkingu tu: 36°27'49.4"N 25°22'42.1"E (10 euro o ile dobrze pamiętam)
Tak więc ja chyba polecałabym dojazd do Oia "górą", przez miejscowość Finikia i zostawić auto gdzieś na początku Oii

No ale miał być sunset ... idziemy ...
Obrazek


Ale bardzo szybko zawracamy ... bo to co tu się dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie (przynajmniej moje :roll: )
Już nawet nie o to mi chodzi, że ludzi jest dużo, bo jest baaaardzo dużo :lol: ...
Ale jak większość z nich wygląda ... 8O
Przeważają suknie wizytowe, garnitury, a nawet smokingi ... 8O 8O 8O
Do tego większość pań ma pełny makijaż ... 8O 8O 8O
Nieeee, to nie są moje klimaty ...
Wracamy ...

Ale kilka zdjęc zrobiłam ... :smo:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.09.2021 15:33

Ale cudnie położony ten port i piękne to, co nad nim, szok!

W kwestii tych ubranych w przepięknych toaletach ludzi .... trzeba było ZROBIĆ szybko OKO, przypudrować nos i MIĘDZY NICH ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.09.2021 15:44

Widoki przepiękne! :hearts:

Co do strojów wieczorowych, lubię przed wyjściem "na miasto" uskutecznić małe pindrzonko ;), ale taka rewia mody na wakacjach to zdecydowana przesada :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.09.2021 15:51

tony montana napisał(a):W kwestii tych ubranych w przepięknych toaletach ludzi .... trzeba było ZROBIĆ szybko OKO, przypudrować nos i MIĘDZY NICH ;)
Po pierwsze nie miałabym czym zrobić to oko :lol: , a nawet jak bym nabyła albo od dziecka pożyczyła, to bym nie umiała 8O
Ja tylko kremiku nawiżającego używam :oczko_usmiech: ... no dobra, jeszcze błyszczyka do ust, bo mam suche :lol:


maslinka napisał(a):Co do strojów wieczorowych, lubię przed wyjściem "na miasto" uskutecznić małe pindrzonko ;), ale taka rewia mody na wakacjach to zdecydowana przesada :?
Zdecydowana :roll:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.09.2021 22:36

mysza73 napisał(a):A dziś pojedziemy do Oii - specjalnie dla Potter i dla megidh (może jeszcze poczyta na lotnisku :smo: )

Na lotnisku nie dałam rady poczytać, ale dzięki za pamięć.
Oia jeszcze przede mną.
Dzisiaj zwiedzaliśmy Santoryńskie trójmiasto, czyli Firę, Forostefani i Imerovigli. Pięknie było.
Tutaj też na zachód słońca sporo kobiet zakłada nieziemskie kreacje. Suknie z długi....mi trenami. I wynajmują fotografów do sesji. Nie wiem, czy śmiać się z tego, czy płakać. Ale chyba bardziej mi do śmiechu.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2021 09:13

megidh napisał(a):Dzisiaj zwiedzaliśmy Santoryńskie trójmiasto, czyli Firę, Forostefani i Imerovigli. Pięknie było.
No raczej :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2021 09:16

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. IV :lol:
chyba wskazany jest podtytuł ,,Moja wielka grecka porażka" :wink:

Po wizycie w Oii mam trochę dość Santorini :? ... no ale dwa dni jeszcze wytrzymam ... chyba :wink:
Wstaję niezbyt wcześnie, bo jakoś po godzinie 7 i dla poprawy humoru chętnie obejrzałabym meczyk ... nasi na olimpiadzie grają z Japonią.
Ale i tu pod górkę ... :evil:
Obrazek


Trudno ... poczytam książkę na tarasiku ...

Po śniadaniu jedziemy do Megalochori 8)
To cudna, mała wioska, w której prawie wcale nie widać turystów 8O
Są za to urocze uliczki i cudna dzwonnica z dzwoneczkami :hearts:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Zaglądamy do jaskini :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Wokół bardzo przyjemnego placyku jest koścół, kilka sklepików, tawer i kawiarnii ...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Megalochori to oaza spokoju ... :hearts: ... jakże inna niż sunsetowa Oia :roll:

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.09.2021 12:29

mysza73 napisał(a):Megalochori to oaza spokoju ... :hearts: ... jakże inna niż sunsetowa Oia :roll:

Dla mnie dużo przyjemniejsza :D
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 23.09.2021 15:33

mysza73 napisał(a):Nie będzie to długi odcinek, bo to była moja największa grecka porażka ... serio, powinnam to przewidzieć :oops:


Chciałbym mieć tylko takie porażki.

Tak się złożyło, że byłem na Santo między 5 a 10 września i nieśmiało liczyłem, że będziemy tam razem. Ja w realu, Ty w wirtualu. Ale akurat wtedy zrobiłaś przerwę w relacji :( Jak to nazwać jak nie porażką :?: moją wielką porażką :wink:

Sunset w Oia odpuściłem sobie na dzień dobry, wystarczyło mi zobaczenie jaki tłum jest tam wczesnym popołudniem. Widziałem za to dwie panie w powiewających sukniach w towarzystwie fotografów, a potem trafiłem na reklamę firmy, która to robi za kasę.

pozdrav K.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.09.2021 15:36

Ładnie tam i klimatycznie , do tego mini jaskinie mieszkalne 8)
Aż się prosi wypełnić taką winem :mrgreen:



Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2021 18:45

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Megalochori to oaza spokoju ... :hearts: ... jakże inna niż sunsetowa Oia :roll:

Dla mnie dużo przyjemniejsza :D
Może nie powinnam jej tak reklamować :wink:


Morski Pas napisał(a):
mysza73 napisał(a):Nie będzie to długi odcinek, bo to była moja największa grecka porażka ... serio, powinnam to przewidzieć :oops:


Chciałbym mieć tylko takie porażki.

Tak się złożyło, że byłem na Santo między 5 a 10 września i nieśmiało liczyłem, że będziemy tam razem. Ja w realu, Ty w wirtualu. Ale akurat wtedy zrobiłaś przerwę w relacji :( Jak to nazwać jak nie porażką :?: moją wielką porażką :wink:

pozdrav K.
Przepraszam :oops: , ale akurat wtedy byłam w realu w Italii :?
No nie wiem czyja porażka była większa :lol: :wink:
Postaram się w miarę szybko dokończyć tą relację (jeszcze ze 2-3 odcinki zostało :wink: ), bo znowu mam plan przenieść się do Italii :oczko_usmiech:


piotrf napisał(a):Ładnie tam i klimatycznie , do tego mini jaskinie mieszkalne 8)
Aż się prosi wypełnić taką winem :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
Byle jakimś słodkim :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone