Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja Brela czerwiec 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 31.07.2011 17:32

Ot Polak mądry po szkodzie, tak się cieszyłam, że doszliśmy do pierwszej wieży, że o drugą juz nie pytałam. No, ale musi coś zostać do zwiedzenia następnym razem.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.08.2011 17:38

Jeszcze kilka fotek z Breli
9 (13).JPG

9 (19).JPG

20-.JPG

20- (4).JPG

20- (2).JPG


Jeśli ktoś poznaje ten fragment promenady (w stronę skałki) to też pewnie zdziwi się na ten widok :D

23-3.JPG
Ostatnio edytowano 26.02.2016 19:54 przez beagm, łącznie edytowano 2 razy
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.08.2011 17:59

Jeśli chodzi o drogę powrotną to współczuję wszystkim, którzy mają w planach przejazd przez Słowację. Horror do potęgi. Na każdym kroku trzeba uważać, bo tamtejsi policjanci tylko patrzą na polskie tablice rejestracyjne. Wracając mąż wreszcie pozwolił mi trochę się wyręczyć za kierownicą. Żadne argumenty go nie przekonały więc zrobił to za mnie ból kręgosłupa. Pomykałam więc przez część Węgier pozostawiając mężowi atrakcyjną Słowację :lol: Po drodze na szczęście kilka patroli nas oszczędziło, ale też i jechaliśmy bardzo przepisowo. Największy horror był niespełna 7 km przed granicą w Barwinku. Już czuliśmy, że jesteśmy w domu, już już tak blisko. Aż tu przed maską wyjeżdża nam patrol policji. Skubańcy jechali 30 km/h i czekali na nasz ruch. Dobrze, że grało radio i nie słyszałam wszystkich słów męża, bo z pewnością nie były cenzuralne :lol: I tak słowacka policja prowadziła nas spory kawałek powodując znaczny wzrost ciśnienia u męża. W końcu widząc, ze ich nie wyprzedzimy, postanowili wybrać inny sposób. Przepuścili nas kulturalnie i obserwowali jak szybko pojedziemy. Jednak nie z nami te numery :lol: Zbyt blisko domu byliśmy, żeby dać się sprowokować i tak dojechaliśmy spokojnie do domu.
Ostatnio edytowano 26.02.2016 10:22 przez beagm, łącznie edytowano 1 raz
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 09.08.2011 19:40

No przecież jak jechali 30 to mogliście ich wyprzedzić... no chyba że jechaliście przez drogi osiedlowe :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 10.08.2011 06:51

Dodam, że obszar był zabudowany i po 14 godz jazdy i bliskości polskiej granicy - ostatnia rzecz na jaką mieliśmy ochotę to dyskusje, że nie przekroczyliśmy 50 km/h :lol:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 16.08.2011 12:58

Niestety takie polowania Czesi też robią :cry: . W 4 osoby jedziemy 28.08 i mam nadzieję,że jakiś apartament fajny uda nam się ustrzelić :lol: . W tamtym roku Baśka Voda w tym Brela :wink: . Jak nie to może przydadzą mi się namiary na twój 8) . Pozdrawiam :D .
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 16.08.2011 13:11

Wczoraj czyli 15 sierpnia ok. godz. 10 zajechał do Breli kolega. U naszych gospodarzy były zajęte pokoje, ale obok po sąsiedzku znalazł pokój dla 3 osób. Więc zanim wyruszycie powinno się jeszcze wyludnić. W każdym pogoda ładna. Tylko nas tam nie ma :(
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 16.08.2011 15:34

Witam,pozwolę sobie dodać,że promenadka z Breli do Baskiej ma ciąg dalszy. Przez Basko Polje prowadzi aż do Promajny. Do Breli przestaliśmy jeździć ,gdy na śćieżce do Baskiej poznawaliśmy,chyba wszystkie większe roślinki. Trafiłliście extra miejsce,za extra cenę.Cudowne miejsce . Ktoś tu pyłał o schody- TU TAK JEST. Jedynie 1-wsza linia ode plaży jest płaska,a poem ostro w górę. Jedyny minus to chyba knajpki . W porównaniu np. do Podgory,czy Tucepi drogo i nienajlepiej,ale to może moja subiektywna opinia. I jeszcze jedno- w sezonie MNÓSTWO LUDZIÓW, bo to BRELA
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 17.08.2011 14:38

Jak nie spodoba nam się w Breli to pojedziemy do Tucepi jedyny minus, że droga przebiega przez miejscowość :cry: . Jeżeli knajpki nie przypadły do gustu to można spacerkiem do Baśki Voda zawsze większy wybór :lol: . Twoja kwaterka to w centrum miejscowości , bo ja dotarłam do Dużego betonowego hotelu niestety przez leniwego męża :cry: dlatego chciałabym zobaczyć całą miejscowość :D .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.08.2011 15:26

To za tym hotelem masz jeszcze kaaaaawał Breli.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 17.08.2011 17:16

Fakt od hotelu to rzeczywiście spory kawałek Breli. Nigdy nie udało się nam (raczej nie chciało) dotrzeć do końca :D Doszliśmy spory kawałek za skałke, ale i tak jeszcze Brela się ciągnęła daleko. Może ktoś ma fotki z tych rejonów?
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 18.08.2011 12:27

A czy do centrum daleko z dzielnicy Podrace ? Niedługo wyjazd więc zastanawiam się gdzie szukać kwaterki by mieć blisko do plaży ze skałką :lol: . Mam mętlik w głowie proszę o pomoc w tej kwestii :wink:
rafii
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafii » 18.08.2011 12:31

agnes128 napisał(a):A czy do centrum daleko z dzielnicy Podrace ? Niedługo wyjazd więc zastanawiam się gdzie szukać kwaterki by mieć blisko do plaży ze skałką :lol: . Mam mętlik w głowie proszę o pomoc w tej kwestii :wink:


Podrace to według mnie najlepsza dzielnica Breli do zamieszkania - do centrum masz kilka minut, do plaży ze skałką jeszcze bliżej :)
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 18.08.2011 13:02

rafii napisał(a):
agnes128 napisał(a):A czy do centrum daleko z dzielnicy Podrace ? Niedługo wyjazd więc zastanawiam się gdzie szukać kwaterki by mieć blisko do plaży ze skałką :lol: . Mam mętlik w głowie proszę o pomoc w tej kwestii :wink:


Podrace to według mnie najlepsza dzielnica Breli do zamieszkania - do centrum masz kilka minut, do plaży ze skałką jeszcze bliżej :)
Podrace leży trochę z boku, piękne widoki,ale b.stromo do Jadrana. Ja wolę Donja Brela,mam na myśli tenduzy zjazd w prawo w dół (od strony Splitu) Fakt,jest bardziej tłoczno,ale już się zbliża koniec sezonu,więc nie powinno być z tym problemu. Z Podraca do Baskiej może być daleko, a wieczorki tam są kolorowe. Lubimy pokręcić sie w Baskiej,a nocą wrócić do cichej Brelusi. Stawiam na ulicę Kasica,lub sąsiednie-to po mojemu,ale to tylko mój gust. I jeszcze coś-przy szukaniu lokum w Breli-dobrze,jak w aucie zostaje ktoś potrafiący odjechać,w miarę potrzeby-tam naprawde trudno o parking(nie dotyczy gości apartmanów)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 18.08.2011 16:51

Zależy nam na apartamencie z dużym balkonem i widokiem na morze :wink: . W Breli mamy być 28.08 może trochę się wyludni :lol: . A te twoje miejsce to w okolicy portu czy troszeczkę dalej ? Chodzi mi o Donja Brela.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja Brela czerwiec 2011 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone