Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Vis na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.07.2017 19:41

I ja z ciekawością poczytam co tam widzieliście :wink:
Będzie jakieś info, na którym miejscu znalazł się Vis w Waszym rankingu wysp ? :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2017 19:56

5 lipca (środa): Przywitanie z Komižą i z Jadranem

Powoli dopływamy do wybrzeży Visu. Pierwsza pokazuje nam się latarnia morska Stončica, do której dotrzemy za jakiś tydzień:

IMG_0063.JPG


później okolice Češkiej vili - opuszczonego hotelu:

IMG_0077.JPG


Kut - "arystokratyczna" dzielnica miasta Vis:

IMG_0090.JPG


Kościół Gospa od Spilice - pomiędzy Kutem a Luką:

IMG_0098.JPG


i Luka, czyli dzielnica portowa:

IMG_0104.JPG

IMG_0108.JPG


Po lewej - urokliwy gaj palmowy, po prawej - przystań promowa:

IMG_0113.JPG


I jeszcze półwysep Prirovo z klasztorem franciszkańskim i kościołem św. Hieronima:

IMG_0124.JPG

IMG_0126.JPG


Pora stąd zjeżdżać, dosłownie ;) Rampa z samochodami jest opuszczana dopiero wtedy, kiedy zwolni się dolny pokład; niezwykłe uczucie 8O:

IMG_0133.JPG


Wyjeżdżamy z promu jako jedni z ostatnich. Na szczęście nie musimy się śpieszyć, kwaterkę mamy zaklepaną :)

Zjazd do Komižy (kilka nieźle zakręconych serpentyn) wywiera na mnie, przyzwyczajonej do różnych wąskich i pokręconych dróg, duże wrażenie i jest to wrażenie nieprzyjemne... Błędnik, już skołowany podczas podróży promem, nadal wariuje. Kręci mi się w głowie i nawet chcę wysiadać. Na szczęście droga się kończy :) Tylko ten pierwszy raz miałam takie niemiłe wrażenia, później jeździliśmy różnymi drogami na Visie i żadnych dziwnych odczuć już nie było. Widocznie niewyspanie w połączeniu z bujaniem na promie dały się we znaki.

Mimo gorszego samopoczucia zdołałam pstryknąć jakieś fotki ;):

IMG_0149.JPG

IMG_0151.JPG


Któregoś dnia zatrzymamy się na punkcie widokowym i wtedy będzie dużo zdjęć Komižy z góry.

Teraz już śpieszymy się, żeby rozgościć się w apartmanie, a potem polecieć na plażę. Bezbłędnie trafiamy do naszego wakacyjnego domku, więcej problemów jest ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego; codziennie będziemy na nie polować, ale ostatecznie zawsze coś się znajdzie, bliżej lub dalej...

Witamy się z gospodynią i zanosimy część rzeczy do apartmana. Jest to w zasadzie pokój z łazienką i malutkim aneksem kuchennym, ale dla naszych potrzeb wystarczający. Najbardziej podoba mi się taras; nie ma co prawda widoku na morze, ale otacza go piękna zieleń. No i jest huśtawka, moje ulubione miejsce :D:

IMG_0157.JPG

IMG_0170.JPG


Są i cykady, które będą nam tu hałasować, jak się okaże, przez najbliższe 17 dni 8O :D:

IMG_0167.JPG


Nie są to może najpiękniejsze stwory, ale jak cudnie cykają! Bez nich wakacje w Cro byłyby niepełne 8)

Mamy tu jeszcze jednego stwora - kota gospodarzy o imieniu Živko:

IMG_0214.JPG


Teraz jeszcze z dzwoneczkiem, który zgubi za kilka godzin ;) Kilka dni później zgubił również obrożę, na której miał wypisany adres 8O ;)

Do plaży mamy jakieś 300 metrów. Zmierzamy na pierwsze tegoroczne spotkanie z Jadranem:

IMG_0192.JPG


Najbliższa nam plaża to Gospa Gusarica:

IMG_0195.JPG


przy której znajduje się kościół Matki Boskiej Korsarskiej - nietypowy, bo początkowo był jednonawowy; boczne nawy dobudowano później:

IMG_0196.JPG

IMG_0201.JPG


Plaża, jak na miejską plażę, jest bardzo ładna i całkiem pusta. Widok w jedną stronę - w kierunku bazy nurkowej:

IMG_0198.JPG


i w drugą - w stronę centrum Komižy:

IMG_0202.JPG


Cały rok na to czekałam - pierwsza kąpiel w Jadranie :hearts::

IMG_0206.JPG


Jest cudnie! Zostajemy tu kilka godzin, na przemian przysypiając trochę na ręcznikach i kąpiąc się dla przebudzenia ;) :D
Ostatnio edytowano 19.01.2019 12:16 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 27.07.2017 20:10

... ach, Ci plażowicze pod kościołem - super :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.07.2017 20:46

Maslinka:
Jesteś gościem honorowym :) Często mówiliśmy o Tobie, spacerując uliczkami Komižy, zwłaszcza wtedy, kiedy przechodziliśmy obok "Twojego" domu :mrgreen: A wieczorami, na tarasie, czytywaliśmy Twoją relację :D


Bardzo mi miło :oops: Cieszę się,że moja skromna relacja (peljesac-i-vis-2014-zabawa-w-kotka-i-myszke-z-accuweather-t48842.htm)przydała się.

Już widzę pewną różnicę - o ile to nie kwestia aparatu - w lipcu kolory są bardziej soczyste..Moje zdjęcia z września są bardziej "rdzawe", nie wspominając o niebie - tak czyste, bezchmurne jak u Ciebie to ono rzadko bywało jesienią. Ciekawe, czy tak się utrzymało przez cały Wasz pobyt?

Będę śledzić relacje pilnie, bo tym razem we wrześniu mamy plan ,aby jednak dorwać jakieś pływadło - z motorówkami (wynajęciem) było ciężko - jak dotąd, ale myślimy o wynajęciu kajaka od bazy nurków.Mam nadzieję,że sporo tej relacji popełnisz do września ,żebym zdążyła z notatkami :oczko_usmiech: .
Jednocześnie z tą czytam Twoje bračkie relacje, bo po Visie robimy mały rekonesans po Braču, toteż roboty mam w pip :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.07.2017 20:50

jak będzie Sarajewo, to poczekam :hearts:
na Vis w międzyczasie też trochę popatrzę :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.07.2017 21:01

17 dni w jednym miejscu i do tego pokój z wcześniejszą rezerwacją... Hmmm... Zmieniasz się, maslinko. :wink: :mrgreen:

Z dużym zainteresowaniem będę czytać i oglądać... Vis - terra incognita. 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.07.2017 21:22

Dziękuję za zdjęcia portu :hearts:
Poczułam się jakbym już tam była :hearts:
I ten cumujący właśnie katamaran.....od razu szybciej bije serce :hearts:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 21:40

maslinka napisał(a): Powinnam Was kiedyś zaskoczyć i nie napisać relacji :P


Jak by to Chuck Norris powiedział:"Nawet o tym nie myśl"

DamianM napisał(a):Czekam na zdjecie z Piwem :D :papa:

Ja też :oczko_usmiech:
śledzę i
Pozdrawiam :D
Tom. :papa:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 27.07.2017 22:02

Proszą to jestem :wink: :hut: :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.07.2017 22:05

maslinko Ty to wiesz jak dawkować emocje...i to jeszcze wieczorem :mrgreen:
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 27.07.2017 22:09

Dobry wieczór !
Piękne zdjęcia , zazdraszczam .
Moje nie wyszły tak dobrze :( ....w zeszłorocznym pobycie na tej pięknej wyspie .
W moim prywatnym rankingu jest na pierwszym miejscu po Hvarze , Korćuli ...:) wiecie o co chodzi, nie wiadomo którą nazwać tą naj.
:D

Po prostu każda jest piękna i coś w sobie ma.

z przyjemnością pooglądam.

Pozdrowienia i serdeczności
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.07.2017 22:31

wiolek_lp napisał(a):I ja z ciekawością poczytam co tam widzieliście :wink:
Będzie jakieś info, na którym miejscu znalazł się Vis w Waszym rankingu wysp ? :mrgreen:

Myślę, że napiszę o tym na końcu, w podsumowaniu, chociaż będzie trudno wybrać tę naj... Jak do tej pory trzy wyspy: Hvar, Brač, Vis (kolejność - wg kolejności naszego odwiedzania) zrobiły na nas największe wrażenie. Trudno wybrać tę najlepszą :?

Goniaa napisał(a):... ach, Ci plażowicze pod kościołem - super :)

To była plaża, na której najczęściej wodowaliśmy kajak i zauważyłam, że niektórzy plażowicze mają swoje stałe miejsca ;)

Katerina napisał(a):Już widzę pewną różnicę - o ile to nie kwestia aparatu - w lipcu kolory są bardziej soczyste..Moje zdjęcia z września są bardziej "rdzawe", nie wspominając o niebie - tak czyste, bezchmurne jak u Ciebie to ono rzadko bywało jesienią. Ciekawe, czy tak się utrzymało przez cały Wasz pobyt?

Jeśli chodzi o kolory, na pewno w lipcu są bardziej soczyste niż we wrześniu. Wrzesień ma inne zalety ;) W tym roku pogoda bardzo nam się udała. Tylko dwa dni były trochę pochmurne, ale nawet wtedy popołudniami całkowicie się wypogadzało. Pierwszy tydzień - nuuudy: upał, zero chmur, minimalny wiatr (co ważne przy kajakowaniu); drugi tydzień - dwudniowa bora i nieco niższa temperatura (około 27 stopni). Zero deszczu i burz :)

Kasia i Krzyś napisał(a):jak będzie Sarajewo, to poczekam :hearts:

Sarajewo to najwcześniej w październiku ;)

Mikromir napisał(a):17 dni w jednym miejscu i do tego pokój z wcześniejszą rezerwacją... Hmmm... Zmieniasz się, maslinko. :wink: :mrgreen:

No tak, starzeję się ;) :mrgreen: i robię się bardziej leniwa. Doceniam spokój, smakuję miejsca powoli, bardziej odpoczywam i przeżywam niż zwiedzam... 8)

beatabm napisał(a):Dziękuję za zdjęcia portu :hearts:
Poczułam się jakbym już tam była :hearts:
I ten cumujący właśnie katamaran.....od razu szybciej bije serce :hearts:

Cieszę się, że Ci się podoba :D

tomekkulach napisał(a):
maslinka napisał(a): Powinnam Was kiedyś zaskoczyć i nie napisać relacji :P


Jak by to Chuck Norris powiedział:"Nawet o tym nie myśl"

:mrgreen:

alladyndelscorcho napisał(a):Proszą to jestem :wink: :hut: :papa:

Fajnie! :D

słoma79 napisał(a):maslinko Ty to wiesz jak dawkować emocje...i to jeszcze wieczorem :mrgreen:

Następny odcinek to dopiero będą emocje, bo pojawią się... koty :oczko_usmiech:

marcin19 napisał(a):wiecie o co chodzi, nie wiadomo którą nazwać tą naj.
:D

Po prostu każda jest piękna i coś w sobie ma.

Dokładnie, trudno wybrać tę najlepszą wyspę... I dobrze! :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 27.07.2017 22:52

Vis! I to u Maslinki :) co ja taka spóźniona...

A jeszcze Twoją Słowenię muszę dokonczyc

Dużo tej wyspy w tegorocznych relacjach - to dobrze... Bo mnie coraz bardziej kusi :) będę notować wszystko!
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 27.07.2017 22:53

O.K. Dwie pierwsze części przeczytane. Dodam tylko w jakich okolicznościach: przede mną lampka czerwonego domaciego nabyta drogą kupna u starszej pani na kaszteli w Skripie a za mną, w oddali majaczą światła Splitu. Tak, jeszcze jestem na Braću :) Do soboty raczę się pięknym Sutivanem. Będzie relacja a jakże. Maslinko to chyba Ty nie weszłaś do krypt na cmentarzu w Sutivanie? Ja wszedłem... o 7:30 rano :) Nic tak do życia nie pobudza jak wizyta w kryptach na dzień dobry :)
Będzie też sporo o jedzeniu bo "jeść trzeba" :) a my jesteśmy z tych co na dodatek lubią ;)
Pozdrawiam i nie rozpisuj się na razie za bardzo bo na komórce, źle się czyta a nie chciałbym za dużo nadrabiać w domu :)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 27.07.2017 22:58

Niesamowite....na zdjęciu z plazy Gusparica widzę osoby , które razem z nami byli w hotelu.....hihi...my w tym czasie byliśmy w okolicach plaży dla nurków, przy skalkach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Vis na ziemi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone