Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 26.07.2017 21:11

Jezeli jedziecie na Google Maps to pamiętajcie że nawet mając zapisane w urządzeniu fragmenty trasy lub nawet wszystkie kraje i nie wyłączycie danych pakietowych to jedziecie online.
Nie wyłączając danych możecie w menu aplikacji Google mapy zaznaczyć Wifi (menu czyli trzy poziome kreski w lewym górnym rogu) i wtedy navigacja korzysta tylko z map pobranych na telefon.
Niestety wtedy nie macie alternatywnych tras i info o korkach.

P.S. jak potrzebujecie pomocy z systemem Android to śmiało piszcie na priv
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.07.2017 23:31

świstak napisał(a):Czy kożystał ktoś podczas podróży do Chorwacji z oferty operatora Virgin mobile, a dokładnie chodzi mi o ofertę na kartę. Czy pakiety internetu są aktywne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Virgin Mobile i Lycamobile jako jedyni operatorzy nie zastosowali się do zasad RLAH więc możesz mieć problem. Jeśli to numer na kartę, to możesz zmienić operatora w ciągu dwóch dni, zachowując oczywiście numer. Są lepsze oferty niż VM.
świstak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) świstak » 27.07.2017 00:36

Dwa dni na przeniesienie nr chyba nie zdążę, no to się wpakowałem z tym Virgin mobile
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.07.2017 21:39

Kup sobie inną kartę a VM zostaw w PL i zrób przekierowanie na nowy numer. Wszyscy się dodzwonią
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 06.08.2017 10:22

Ja korzystam VM i wszystko śmiga.

W ramach roamingu płacimy 19 groszy za minutę połączenia.

Pierwsze 150 minut połączeń przychodzących mamy za darmo potem 9 groszy za minutę.

Internet trzeba wykupić jako pakiet (doładować konto i aktywować sms'em). 300 MB to 49 pln aktywne przez 14 dni. Średnio opłacalne, ale jak się jedzie na mapach Google to warto wykupić.

Na miejscu jak się dużo korzysta warto kupić coś lokalnego. Za 80 kun dostajesz no limit na 7 dni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2017 10:55

To brzmi jakby z epoki sprzed ostatnich zmian w roamingu.
Miko15
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miko15 » 10.08.2017 21:29

grzesiek240 napisał(a):witam proszę mi powiedziec czy internet tele 2 dostane bez problemu w chorwacji? w jaki sposob mam z tego korzystac jak mniemam jest to karta sim czyli wkładam karte w tel i moge korzystac albo musze miec adapter do karty sim to kompa i tam wkładam karte sim dobrze rozumiem?


W 2016 roku korzystałem z karty TELE2, z której można było wykorzystać 3GB internetu (lub prowadzić rozmowy, wysyłąć smsy). Karta (micro sim) w wersji dla TURYSTÓW ("Start paket prepaid tourist?ki") bez dodatkowych opłat, działa bezzwłocznie po uruchomieniu zgodnie z instrukcja. Internet "śmigał" w zależności od jakości sygnału w miejscu użytkowania. Kartę instalowałem w tablecie Colorovo i uruchamiałem przenośny hotspot. Została mi jedna taka karta ważna do maja 2018 r (w tym roku zamieniłem Adriatyk na Balaton). Oddam bezpłatnie wyjeżdżającym do Chorwacji - odbiór tylko w Warszawie.

Witam ponownie!
Zalecam zakup tylko karty internetowej z napisem "included 3GB/500 local minutes". W 2015 r na 1-szej stacji benzynowej w Chorwacji kupiłem taką kartą - zdjęcie z załączeniu (zawierała 1000 local minutes). W 2016 r kupiłem bardzo podobnie wyglądającą kartę - z podobnym napisem działającą w sieci 4G i tylko 500 minutami rozmów. Na stacji benzynowej w Chorwacji (chyba pierwszej po przekroczeniu granicy) usiłowano mi wcisnąć bardzo podobną kartą (też chyba za 50 kun), ale byłą to TYLKO SAMA KARTA (bez pakietu danych) do której można było dokupywać różne pakiety GB. Po 2-3 minutach "naciskania" na sprzedawcę (kupowałem tylko tę kartę) do kasy podszedł drugi sprzedawca i wyjął spod lady tę właściwą kartę. Nie wiem jak jest w tym roku, ale należy kupować karty (jeśli takie są) z napisem "included 3 GB".
Pozdrawiam
Mikołaj
PS odbiór karty na Mokotowie (Bartycka)
Załączniki:
CH-2-15-internet-starter-3GB-tele2.JPG
Ostatnio edytowano 16.08.2017 13:46 przez Miko15, łącznie edytowano 1 raz
finch
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) finch » 11.08.2017 17:10

Ciekawostka w Plus na kartę. W na terenie Chorwacji skończył mi się pakiet danych. W związku z tym dokupiłem kolejny pakiet. Komórka udostępniała internet. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się że dane nie z chodzą z pakietu ( pieniędzy też nie ubywało na koncie ). W aplikacji koszt za pakiety danych był 0 zł . Potwierdzone na dwóch komórkach. Dajcie znać jak to wygląda u was.

Pzdr
F
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 24.08.2017 16:36

Podpowiedzieć jak wygląda kwestia rejestracji prepaid z datą w CzG? Co aktualnie wychodzi najkorzystniej tak na 4-5 nocy?
szymon122
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.02.2018
Internet mobilny!!!!!!!!! Pomóżcie, proszę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymon122 » 08.02.2018 19:57

Witam serdecznie,
Będę w Cro za jakiś czas. Niestety służbowo.........
Będę potrzebował internet mobilny tak około 40 GB - uprzedzam wcześniejsze odpowiedzi- Wifi w zakwaterowaniu nie wystarczy.
Jaką kartę Sim kupić oraz gdzie, czy muszę ją rejestrować jak w Polsce?
Coś więcej wiecie?
Pomoże ktoś.. Proszę
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.02.2018 02:56

kilka postów wyżej... no-limit... za 80 kun na tydzien...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 09.02.2018 23:55

Wyjeżdzając rok temu na wakacje dowiadywałem się w Play jak to wygląda z pakietami danych informacja była jasna że działa to jak w Polsce że jak mam internet bez limitu u nas to tak samo będzie w Chorwacji i rzeczywiście tak było
Nasz syn całymi dniami na plaży i wieczorami w apartamencie ( nasz internet był szybszy i nie zacinał filmów ) oglądał YT,Cro.pl :D i inne portale po powrocie do domu żadnych dodatkowych kosztów nie miałem a Młody potrafił rozładować przez cały dzień swoją komórkę i jeszcze żony więc myślę że dodatkowe kupowanie innych kart jest niepotrzebne
Może się mylę ? czyli nie przekraczając swojego pakietu nawet jak jest mały nie ponosimy żadnych kosztów :papa:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 12.02.2018 12:34

czesiu1976 napisał(a):jak w Polsce że jak mam internet bez limitu u nas to tak samo będzie w Chorwacji
czesiu1976 napisał(a):czyli nie przekraczając swojego pakietu nawet jak jest mały nie ponosimy żadnych kosztów :papa:


To w końcu masz limit, czy nie? Bo trochę tu te stwierdzenia się kłócą...
Ja mam taryfę BIZ BOX w Play, wszystko no-limit, a internetu w EU mam 2,47GB odnawiane co miesiąc i szczerze mówiąc nie pamiętam żeby Play gdziekolwiek oferował w EU bez limitu, zresztą ten w Polsce też jest naciągany, bo tak naprawdę masz 10GB w pełnej prędkości, a potem trzeba się już martwić, lub za 10zł wysłać SMS przywracający prędkość dla kolejnych 10GB.

Ja dla świętego spokoju mam zarejestrowaną kartę T-Mobile chorwackiego, konto uzupełniam jak tam jestem i aktywuję 7-dniowy internet, który pakuję do byle jakiego sprzętu z możliwością hotspotu i udostępniam po wszystkich urządzeniach.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 12.02.2018 12:55

napisałem że wychodzi tak samo jak w Polsce czyli jak ktoś ma jakiś pakiet i go nie przekroczy to żadnych dodatkowych opłat nie ma
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.02.2018 13:04

Endrju napisał(a):To w końcu masz limit, czy nie? Bo trochę tu te stwierdzenia się kłócą...


Bo w PL zapewne ma tak, jak ja - pakiet nielimitowany ale za granicą (Plus) - już tylko 4.1 GB.

Osobiście podchodzę do tematu, żeby jednak mieć lokalną kartę (tragedia - wożę ze sobą angielską, czeską i chorwacką...) :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone