Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.07.2017 09:53

ja należę do tych co mają firmę i kilka spraw online trzeba zrobić aby się nie zawaliło za bardzo :).

czasem wręcz przyjemnie posiedzieć na plaży, odebrać telefon i zarobić kilka stówek za kliknięcie na telefonie. Zaraz można iść i wydać.

a tak na poważnie, to przez 3 tygodnie w tym roku nie dałem rady wykorzystać 10GB z tele 2, a robiłem solidną foto relację na pewnym forum :)
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 03.07.2017 23:28

gebe14 napisał(a):jest też VIP mobile. jeszcze tańszy . http://www.vipnet.hr/tourist-offer/en

ktoś korzystał? ja na T mobile w BV miałem czasem zamuły ,


Ja korzystałem w Fazanie na Puli i nie miałem żadnych problemów, nawet youtube bez ścęć śmigał.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 05.07.2017 09:27

Tytusdj napisał(a):Jednak można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że jak google pokazuje korek to on będzie, zwłaszcza teraz po zniesieniu roamingu, ilość danych jakie google otrzymuje wzrośnie.


Na internet ceny nie zniknęły, są wręcz nadal wysokie. Coś koło 30-40 zł za 1 GB.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 05.07.2017 10:18

leszel napisał(a):
Tytusdj napisał(a):Jednak można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że jak google pokazuje korek to on będzie, zwłaszcza teraz po zniesieniu roamingu, ilość danych jakie google otrzymuje wzrośnie.


Na internet ceny nie zniknęły, są wręcz nadal wysokie. Coś koło 30-40 zł za 1 GB.


Zawsze jakaś część tego co mamy w pakiecie przenosi się na UE. Poza tym - jak już ktoś pisał - na trasie "zjada" zaledwie 200-300MB, to niewiele. No i nawet gdyby trzeba było zapłacić te 30 zł więcej to moim zdaniem i tak warto. Koszt w przełożeniu na całe wakacje niewielki, a wiedza otrzymana może być bezcenna. :D
Bartol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartol » 05.07.2017 10:44

Ktoś może mnie oświecić, jak wygląda sprawa w orange na kartę i pakietami internetowymi na miesiąc poza PL?
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 09.07.2017 08:09

Bartol napisał(a):Ktoś może mnie oświecić, jak wygląda sprawa w orange na kartę i pakietami internetowymi na miesiąc poza PL?



W skrócie - 5 zł wydane na pakiet oznacza 250mb limitu do wykorzystania w UE
$iwy
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) $iwy » 09.07.2017 10:09

Mam abonament w Play z nielimitowanymi połączeniami i internetem, po zniesieniu roamingu sprawdzałem ceny w roamingu wysyłając sms o treści R na nr 115. I wychodzi na to iż połączenia są rozliczane tak jak w ofercie krajowej- czyli bez limitu a internet w roamingu mam okrojony do prawie 5GB.Z racji tego iż mieszkam przy granicy z CZ połączenia sprawdzałem- są darmowe.
Polecam sprawdzić lub dowiedzieć się u swojego operatora.
Tomek777
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek777 » 09.07.2017 13:30

officeman napisał(a):
Bartol napisał(a):Ktoś może mnie oświecić, jak wygląda sprawa w orange na kartę i pakietami internetowymi na miesiąc poza PL?



W skrócie - 5 zł wydane na pakiet oznacza 250mb limitu do wykorzystania w UE


jakieś konkretne źródło? nie mogę się doszukać na stronach orange.

rozważam zakup karty pre-paid z internetem na EU do tableta na potrzeby nawigacji. Potrzebuję ogoło 1GB w obie strony - myślę, że powinno to wystarczyć.. ma ktoś inne propozycje?
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 09.07.2017 13:58

Tomek777 napisał(a):
officeman napisał(a):
Bartol napisał(a):Ktoś może mnie oświecić, jak wygląda sprawa w orange na kartę i pakietami internetowymi na miesiąc poza PL?



W skrócie - 5 zł wydane na pakiet oznacza 250mb limitu do wykorzystania w UE


jakieś konkretne źródło? nie mogę się doszukać na stronach orange.

rozważam zakup karty pre-paid z internetem na EU do tableta na potrzeby nawigacji. Potrzebuję ogoło 1GB w obie strony - myślę, że powinno to wystarczyć.. ma ktoś inne propozycje?


źródło to http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 569246.pdf punkt 8.1

a konkretniej, poniżej gdzie masz zaznaczone limity w UE

http://www.orange.pl/kid,4002009758,id, ... ticle.html

np Elastyczny Pakiet Internetowy 10Gb za 10 pln = 0,5 gb w UE (czyli 5 pln x 2 = 0,5 gb) itd

właściwie u prawie wszystkich operatorów można przyjąć podobną zasadę że 5 pln = 250Mb w UE
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 09.07.2017 14:44

Do samej nawigacji 1GB to sporo za dużo, w ubiegłym roku na nawigację w GoogleMaps do Bratysławy, dalej okolice Omisia, Dubrovnika, rejon Szybenika i okolice zużyłem ok 250 Mb , dodatkowo trochę bookingu do poszukiwania noclegu na ostatnią chwilę, więc nie jest to wielki pakiet, niezależnie od operatora.
Tomek777
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek777 » 09.07.2017 15:50

@officeman dzięki wielkie. Za 30zł 1,5gb na EU (jeszcze zostanie 28,5 GB na PL) to atrakcyjna opcja.
Tyle samo mam dodatkowo pakietu w ABO z Playa, ale jakoś przy korzystanu z internetu w roamingu, pewniej czuję się przy pre-paidzie.

Napisałem, że potrzebuję 1GB bo z nawigacji uznaję tylko google maps + uruchomiony WAZE w tle - zużycie danych na wczytanie mapy na tablecie jest nieco większe, wolę mieć rezerwę niż później bawić się w hot spoty z telefonu.
officeman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) officeman » 09.07.2017 16:14

przećwiczyłem już chyba wszystkich operatorów, u mnie rodzinie to każda komórka u innego.

Dlatego mogę powiedzieć, że Play poza dużymi aglomeracjami może mieć słaby zasięg, tak jest na pewno w Polsce.
nie polecam jako prepaida na wypady

najlepiej działa, jeżeli chodzi o Internet (powtarzam że z własnego doświadczenia) Plus w Polsce, T-Mobile i Orange za granicą
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 09.07.2017 20:16

Bartol napisał(a):Ktoś może mnie oświecić, jak wygląda sprawa w orange na kartę i pakietami internetowymi na miesiąc poza PL?


daj sobie spokój z tym badziewiem, wziąłem sobie za 9 zyla starter z 2gb internetu w UE, wszystko niby za darmo ale..... nie udało mi się uruchomić tego internetu ani na Węgrzech ani w Chorwacji.
Play działa wszedzie ale ograniczenie do bodajże 1.4Gb niezależnie od pakietu a za ponadt to 4gr za 1kb
Vodafone na Wegrech działał, w Chorwacji kupiłem Tele2 z 10gb za 55 kuna, działa aż miło.
tylko orange nie działa.
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 09.07.2017 20:29

BTW, do tych co się dziwią i zastanawiają po co nam internet na wakacjach odpowiadam. że każdy potrzebuje czegoś innego. Ja się nie dziwię tym z Was którzy piją piwko na plaży, czytają książki lub jedzą pizzę. Róbcie to co lubicie i nie zastanawiajcie się dlaczego ja lubie grzebać w internecie leżąc na plaży. Ja to poprostu lubię i nie zamierzam się nikomu z tego tłumaczyć :papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.07.2017 01:04

Tomek777 napisał(a):@officeman dzięki wielkie. Za 30zł 1,5gb na EU (jeszcze zostanie 28,5 GB na PL) to atrakcyjna opcja.
Tyle samo mam dodatkowo pakietu w ABO z Playa, ale jakoś przy korzystanu z internetu w roamingu, pewniej czuję się przy pre-paidzie.

Napisałem, że potrzebuję 1GB bo z nawigacji uznaję tylko google maps + uruchomiony WAZE w tle - zużycie danych na wczytanie mapy na tablecie jest nieco większe, wolę mieć rezerwę niż później bawić się w hot spoty z telefonu.


wyznacz trasę w domu.. google daje możliwość zapisania mapy offline, jedynie pobiera informacje z np Waze o korkach wypadkach itp, ale są to "groszowe" kilobajty,
Mapę offline, można pobrać dużo wczesniej a przed wyjazdem w opcjach ją po prostu aktualizować, lub sama się aktualizuje będąc w połączeniu wifi. i w roamingu zmieścisz się w 10mb
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone