Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mlini 2015 plus Montenegro

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 15:44

Oj człowiek już stary się robi...
Kiedyś wracał z wakacji i jeszcze w nocy relacje w necie płodził, a dziś...
Już prawie nie pamietam o wakacjach :( , ale do rzeczy, żeby innym się przydało.

Samochodem juz nie jeźdżę :) Jak policzę koszty dojazdu (paliwo, winiety, hotele po drodze, autostrady) to samolot wychodzi... taniej :) Poza tym, po mojej przygodzie sprzed dwóch lat, gdy styrany wracałem z koncertu nocnego i mi powieka "klapnęła" nawet nie wiem kiedy, to teraz mam taką rezerwę do jazdy nocnej. (wtedy nic się nie stało i całe szczęście, ale mogło być różnie, a nie mam już 30 lat , kiedy na raz brałem Dalmację, czy Paryż :)

No dobra podsumowujmy ekonomiczno - exploracyjnie.

Dlaczego Mlini ? Ponieważ zjeżdziłem już przed laty całą Cro, byłem rownież w Dubrovniku, ale w jego okolicach bawilismy tylko jeden dzień. Nie zawiodłem się ! W kierunku Montenegro - cudowne krajobrazy i plaże !

Samolot (3 osoby) Berlin - Dubrovnik - 780 zł w obie strony (oczywiście prawie rok wczesniej book !)
Do stolicy Niemiec mam 250 km autostradami nie licząć dojazdu do Kórnika, więc pikuś.

Lądujemy w Dubrovniku, wypożyczam Aveo za 700 zł/tydzień (które mi się po 1 dniu rokracza :), ale to na inny post :)

W nocy (około 22.30) dojeżdżam do apratamentu Apartments Ante, Put Bana Josipa Jelačića 31, 20207 Mlini, Chorwacja i okazuje się , że mieszkanie, a własciwie cały wynajęty dom jest klasa !
Apartamentami zarządza przesympatyczny Chorwat, mówiący w ojczystem języku, po niemiecku i angielsku (znowu historia jego życia na inny post).

Pan zaprasza nas na rodzinną imprezę zakrapianą i degustacyjną i tłumaczy, tu zakupy (oczywiście Konzum 3 km za Mlini w stronę Dubrovnika, tutaj wymienia się euro (jedyny bank w mieście w stronę Srebrena ze świetnym kursem bez prowizji), do plaży w lini prostej około 500 m ( no trzeba przejsć jadrankę, ale te miasteczka juz tak położone), Fajna knajpka przy samej plazy w Mlini, taka drewniana cała (koło kibelka czyściutkiego, darmowego z panią sprzatającą co kilka minut !) , wygląda niepozornie ale smacznie, duże porcje i no powiedzmy przystepne ceny , bo cała Riviera Dubrovnicka wydaje mi się droższa od innych części Chorwacji, ale w końcu nie byłem tam 3 lata...

Ponieważ nie lubię relacji typu na śniadanie zjadłem, na obiad... wstawiam krótką fotorelację z minimalistycznym opisem :)

Jak cudownie zobaczyć Dubrovnik z góry ! Lotnisko około 20 km za miastem w okolicach Cavtat
Obrazek

Jednej nocy Bora i na drugi dzień... woda 18 C ! Nie dało się do niej wejść, mimo że powietrze +35 ! całe szczęście kolejnego dnia wszystko wróciło do normy, a ta zimna aż parowała !
Obrazek

Taxi boat do Dubrovnika - swietna wycieczka - bilet niezbyt tani za dorosłego 70 kun w dwie strony, ale warto !
Obrazek

Znowu Dubrovnik z góry ! Tym razem SRD ! Znajomi poszli na mury, my juz tam bylismy przed kilka laty, więc mówię rodzince On the Cable ! Oni zdziwieni, a potem... zachwyt ! (Na murach +50 C ! Wyrazy współczucia dla twardzieli ! )
Obrazek

Gdzie ja w końcu mieszkałem :) Sam, gospodarz nie wiedział..., przywiesili mu prawie przed domem 2 tygodnie wczesniej coś takiego :) ale adres mam Mlini, przynajmniej na razie - mówił :)
Obrazek

No już pisałem wcześniej, Aveo się rozkraczyło :) Została tylko "trójka". Pomyślałem na trójce do czarnogóry nie dojadę :) Taki niepozorny Economy Car Rental stanął na wysokosci zadania i na drugi dzień przyprowadzono mi 2 letniego Cruze`a - fajnie się tym jeździło.
Obrazek

W drodze do Montenegro na promie skracającym Zatokę Kotorską ! cena za auto 4,50 euro - co za widoki ! Z powrotem wróciłem dookoła zatoki z ciekawości (30 km dalej też pięknie !) Za rok Czarnogóra ? ...
Obrazek

Budva - mury miejskie super - taki mini, mini Dubrovnik, ale spokojnie i powolutku w skwarze super się zwiedzało, a potem na zakupy ! Koszulki firmowe za 4 euro ! (firmowe ?!)
Obrazek

Majestatyczny Kotor i obiad za 6 euro ! Toż to grosze w porównaniu z CRO ! :)
Obrazek

Pani w Mlini (właściwie w Srebreno koło budowy wielkiego marketu sprzedaje anchois własnej roboty ! Do tego Zlahtina ! Wiem to wino z Krk, ale jak tylko widze w sklepie w Cro to się nie mogę powstrzymać :)
Obrazek

Ciekawostka , plaża nudystów w Mlini... Fotografowałem, zeby nagości nie było :)
Obrazek

Apratament Ante , cały do, do dyspozycji, widok z tarasu na jadran, ale około 500 m od plazy, całe szczęście tylko około 100 schodów, a właściwie 0, tylko ścieżką pod górkę :)
Obrazek

Najlepsza plaża jest w ... samym Mlini, maleńka, kameralna, kamyczki, taką uwielbiamy ! Nawet trochę skałemk i piasku tam jest (takie Cro Beach w pigułce ) :)
Obrazek

To ta plaża ! Żona twierdzi, że najfajniejsza w całej Cro, a w końcu 7 raz byliśmy ( albo 8... nie pamiętam )
Obrazek

Srebreno, cudna zatoka i jeden wieki plac budowy w tym roku (hotele, centra handlowe ) , dobrze ,że tutaj nie mieszkaliśmy, ale w zeszłym roku musiało być super :) i może za rok będzie :) (Jednak wolę Mlini)
Obrazek

Droga z Srebreno do kupari (kurczę bateria mi się w aparacie skończyła, ale Kupari rozczarowało, takie Mielno w Chorwacji :) Potem byłem jeszcze w ruinach hoteli w nocy ! To było przeżycie . brrrr
Obrazek

Cavtat - fajny port dla podobno rosyjskich dygnitarzy, tylko z kąpielami krucho , plaże skaliste, nie dla nas. miasto świetne.
Obrazek

i to tyle, a za rok może Montenegro jednak.... po te koszulki firmowe :)
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.08.2015 15:49

Się melduję tu oczywiście :mrgreen:
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 17:34

Czytam koleżanki relację z Mlini... szczęka mi opadła :)
To jest relacja ! Przynajmniej Mlini bardziej zaistnieje na forum, bo do tego roku tylko kilka relacji znajdowałem.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2015 18:24

:oczko_usmiech:
czekor68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 18.08.2015 18:41

Pozwolisz że i ja przycupnę bo w tym roku nie było tak nisko ale wspomnienia powracają :D
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 19:09

Dostaję prośby o namiary na apartament :)
Proszę bardzo:

http://www.booking.com/hotel/hr/apartma ... ni.pl.html

Ogólnie w tych rejonach rodaków jakby mniej.
Najwięcej Niemców, Holendrów i Anglików sporo :)
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2015 20:28

Jest Mlini, jestem oczywiście i ja :)

Twoja relacja to Mlini w pigułce, ale ziarnko do ziarnka ... i coraz więcej Zupy dubrovackiej na forum. Dzięki :D :papa:
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 20:35

No właśnie, dzięki Twoim wcześniejszym postom o tym rejonie moja noga tam postała :)
Trzeba jednak przyznać, że nie za wiele jeszcze informacji o terenie od Dubrovnika do granicy z Czarnogórą.
Chyba przez to, ze daleko.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.08.2015 15:25

Ekstra!
Pozdrawiam :oczko_usmiech:
jakubah
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubah » 25.06.2016 14:57

Niestety Mlini w tym roku wielkie rozczarowanie-częśc gastronomiczna dno ,imprezy tak samo no tv i mistrzostwa,plaże tez trzeba czasem sprzątnąć a nie tylko leżaki wstawić.Ceny dostosowane do okolicy. Ale czerwiec to okres przygotowań i może w sezonie jest inaczej w co też wątpię

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019