Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka na Long Island ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.11.2018 22:25

Marsallah
(P)o(d)glądając Wasz spacer, mrużyłem oczy i TROCHĘ widziałem rivę w Visie, choć oczywiście TE GÓRY robią różnicę...


Ja tam bardziej obrazki z Peljeszca widzę ( na upartego :wink: )

Aga, pięknie tam, góry i budynki cudne :hearts: A kotory - jedyne w swoim rodzaju 8)

Jeśli chodzi o czapki na straganach :roll: , cóż u nas w Trójmieście na różnych "rivach" sprzedają w lecie wełniane, góralskie kapcie i futrzane skóry na ławy i podłogi.. :mrgreen: .Nigdy nie zapomnę pierwszego wyjazdu do Cro we wrześniu (lato stulecia) i szoku, bo wszystkie sklepy w Splicie miały na wystawach puchowe kurtki i kozaki :oczko_usmiech:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.11.2018 09:07

Katerina napisał(a):Marsallah
(P)o(d)glądając Wasz spacer, mrużyłem oczy i TROCHĘ widziałem rivę w Visie, choć oczywiście TE GÓRY robią różnicę...


Ja tam bardziej obrazki z Peljeszca widzę ( na upartego :wink: )


Jasne, że na upartego...Peljeszczak - no tak, góry wyższe :D Ale tak naprawdę, to Boka Kotorska to już inny świat. Mimo wszystko (bo to przecież obłędne widoki), trochę te góry przytłaczają. Nie ma tej przestrzeni, co np. na Alasce, a tło gniecie do ziemi...czy tylko klaustrofobicy tak mają? :lol:

A co do dziwnych produktów sprzedawanych w dziwnych miejscach, pamiętam jak kiedyś w Solinie (tej w Bieszczadach, jakby co) zgłodniałem i przy smażalni ryb, gdzie były wymienione wszystkie możliwe rodzaje ryb w zewnętrznym menu, włącznie z flądrami, upewniłem się u gościa, że mają te wszystkie ryby, po czym zamówiłem flądrę, na co on odparł, rozbawiony "No co pan, flądra w górach?" :lol: Mistrz trollingu...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.11.2018 19:24

gusia-s napisał(a):
maslinka napisał(a): ... Jak się okazuje, można zażyć przyjemnej kąpieli nawet bez cudnej urody plaży. Zwłaszcza jak ma się taki pogled!: ...
Oj tak :hearts: Pogled pierwsza klasa :hearts:

Śni mi się teraz po nocach...

beatabm napisał(a):
I nie mówię tu o flamingu ;)


Akurat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wydało się! :P

krakusowa napisał(a):
beatabm napisał(a): Swetry i grube czapki na straganie - dziwnie wygladają na adriatyckim wybrzeżu w te upały 8O :roll:

Na to samo zwróciłam uwagę,
asortyment niczym na zakopiańskich Krupówkach :wink: :oczko_usmiech:

W końcu góry niedaleko ;)

Abakus68 napisał(a):Ale żeby Flaminga używać w podwórkowym basenie...

Ktoś miał pokaźny zbiór dmuchańców :wink: Ten flaming wystąpi jeszcze w kolejnym odcinku 8)

pomorzanka zachodnia napisał(a):
maslinka napisał(a):Jeśli, podobnie jak ja ;), nie macie dość pięknego Perastu, zapraszam na ostatnią porcję zdjęć z tego miasteczka - w następnym odcinku 8)


Bardzo chętnie. :D

Cieszę się :)

Katerina napisał(a):Aga, pięknie tam, góry i budynki cudne :hearts: A kotory - jedyne w swoim rodzaju 8)

Kotorów w Peraście nie brakowało. Duża konkurencja dla tych z... Kotoru ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.11.2018 21:56

maslinka napisał(a):
2018-08-01-18h19m16.JPG


Piękny dom z Tonową palmą:


Nie wiem czemu tu jej nie widzę (gdzie masz teraz zdęcia Aga - na cro.pl?) ale faktycznie TONOWA ;)


maslinka napisał(a):Niebo nad górami wygląda groźnie:



A góry jak poważnie wyglądają! One tam mają około 1500 metrow?

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.11.2018 22:10

tony montana napisał(a):Nie wiem czemu tu jej nie widzę (gdzie masz teraz zdęcia Aga - na cro.pl?) ale faktycznie TONOWA ;)

Też nie wiem... Ja widzę. Tak, na serwerze cro.pl 8)

tony montana napisał(a):A góry jak poważnie wyglądają! One tam mają około 1500 metrow?

Najwyższy szczyt masywu Lovćen, Štirovnik, ma 1 749 metrów :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.11.2018 22:45

Chodzi mi o to że "giną" przy cytowaniu

Tak normalnie, oczywiście je widać

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.11.2018 15:58

tony montana napisał(a):Chodzi mi o to że "giną" przy cytowaniu

Tak normalnie, oczywiście je widać

Jest chyba na to jakiś sposób, ale ja go nie odkryłam :oops:


1 sierpnia (środa): Perast - część trzecia i ostatnia

Docieramy na sam koniec Perastu i dowiadujemy się, że od strony wschodniej miejscowość kończy się betonową plażą:

2018-08-01-18h55m43.JPG

2018-08-01-18h55m47.JPG


Kawałek dalej również żwirkowa, całkiem ładna.

Namierzamy też pomnik trzech nieznanych żołnierzy poległych w II wojnie światowej:

2018-08-01-18h53m53.JPG


Pora wracać na starówkę, gdzie wita nas koleżka flaming:

2018-08-01-19h01m09.JPG


Podziwiamy architektoniczne detale:

2018-08-01-19h01m11.JPG


Kanał:

2018-08-01-19h02m14.JPG


a po drugiej stronie - meleks 8O:

2018-08-01-19h02m27.JPG


Pewnie jedzie po jakiegoś hotelowego gościa.

Wchodzimy w urokliwe uliczki:

2018-08-01-19h03m20.JPG

2018-08-01-19h05m32.JPG

2018-08-01-19h06m04.JPG

2018-08-01-19h07m00.JPG


Kotorowi w żłoby dano :oczko_usmiech::

2018-08-01-19h05m45.JPG


Piękny rudzielec:

2018-08-01-19h06m34.JPG


Ten kot był całkiem mokry 8O:

2018-08-01-19h06m52.JPG


Nie wiem, jak do tego doszło, ale nie wyglądał na nieszczęśliwego - słodko spał :D

Docieramy do placu przed kościołem św. Mikołaja (to ten, przy którym handlują swetrami i czapkami):

2018-08-01-19h07m45.JPG


Dzwonnica, na którą wdrapywaliśmy się trzy dni temu:

2018-08-01-19h08m05.JPG


Pod nią właśnie trwa ślubna sesja fotograficzna:

2018-08-01-19h08m22.JPG


Wspinamy się schodkami z zamiarem zobaczenia twierdzy św. Krzyża z XVI wieku:

2018-08-01-19h09m43.JPG


Widok w stronę Zatoki:

2018-08-01-19h11m19.JPG


Gospa od Škrpjela bez turystów 8O:

2018-08-01-19h24m53.JPG


i Sveti Đorđe z leżakami ;):

2018-08-01-19h24m51.JPG


Samej twierdzy nie zdążymy już sfocić, bo właśnie spada na mnie kilka wielkich kropli deszczu. Chowam aparat i kierujemy się w stronę auta.

Dla przypomnienia, o którą twierdzę chodzi, zdjęcie z wody (z innego dnia):

2018-07-29-15h17m30 (Custom).JPG


Perast zrobił na nas duże wrażenie i chętnie do tej miejscowości wrócę. Kiedyś chciałabym też zobaczyć, jak wygląda po zmroku.

Deszcz przestaje padać tak szybko, jak zaczął. Ale my już jedziemy w stronę Kotoru. Po drodze zatrzymujemy się, żeby uwiecznić dwumasztowiec o zachodzie słońca :D:

2018-08-01-19h39m18.JPG

2018-08-01-19h39m14.JPG


Wracamy "do siebie" i zaczynamy bolesny proces pakowania :( Przed nami jeszcze cały ostatni dzień w Czarnogórze, ale pewne rzeczy trzeba ogarnąć już dzisiaj. Gospodyni pozwala nam skorzystać z węża ogrodowego, dzięki któremu doprowadzamy Plavca do porządku i rozkładamy go w ogrodzie:

2018-08-01-20h08m51.JPG


Przypuszczaliśmy, że w Montenegro nie będziemy kajakować - za dużo ciekawych miejsc do zobaczenia przy tak krótkim pobycie. Siłą rzeczy miał on zupełnie inny charakter niż główna (chorwacka) część wakacji.

Po intensywnie spędzonym dniu postanawiamy nie iść wieczorem na starówkę, tylko odpocząć na miejscu, delektując się czarnogórskim winem Krstač oraz serbską wodą mineralną Knjaz Miloš:

2018-08-01-23h05m03.JPG


Bardzo smaczna, gazowana, nieco przypominająca Jamnicę, choć bez tamtego charakterystycznego posmaku.

Słuchamy świerszczy, miauczenia kotów i planujemy jutrzejszą wyprawę nad Jezioro Szkoderskie :D
Ostatnio edytowano 14.01.2021 19:02 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.11.2018 20:25

Wspaniały widok tego dwumasztowca z zachodzącym słońcem i górami w tle :hearts:
Dobrze,że macie jeszcze to Szkoderskie przed sobą...Pakowanie jest jedynie znośnie wtedy, gdy odbywa się przed zmianą wakacyjnego lokum na inną miejscówkę - też wakacyjną. :roll:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 22.11.2018 21:28

Zachód słońca rzeczywiście bardzo piękny. :)
A po Peraście też chętnie bym tak jak Wy pospacerował :D .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.11.2018 07:34

maslinka napisał(a):planujemy jutrzejszą wyprawę nad Jezioro Szkoderskie


... o, Jezioro Szkoderskie - będzie rejsik ... :) ... wspominam go bardzo mile, ciekawe jaką trasą popłyniecie ... :lol: ...
Pozdrawiam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.11.2018 09:12

Genialne obrazki z zachodem słońca!

A propos flaminga, znalazłem mu drugą połówkę, co sądzisz, Agnieszko? :lol:
wtf_12.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.11.2018 10:47

Słusznych rozmiarów ten Twój flaming, ledwie się do basenu zmieścił 8O 8O 8O
Zachód słońca przesłonięty widokiem masztów takiej piękności przyspiesza bicie mojego serca :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2018 10:51

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Chodzi mi o to że "giną" przy cytowaniu
Tak normalnie, oczywiście je widać
Jest chyba na to jakiś sposób, ale ja go nie odkryłam :oops:

Nie wiem czy mój sposób jest w pełni poprawny, ale działa:
maslinka napisał(a):Deszcz przestaje padać tak szybko, jak zaczął. Dzięki temu mamy piękny zachód słońca - uchwycony gdzieś przed Kotorem :D:
Obrazek

Z innej relacji sama się zacytuję :D
piekara114 napisał(a): To już wyjaśniam: zdjęcia umieszczasz poprzez forum i jak się cytuje to nie widać. Jak się chce, aby były widoczne to w miejscu numerów zdjęć trzeba wkleić adres zdjęcia między :D
Adres zdjęcia/obrazka trzeba skopiować "z buta" klikając na nim i wybrać kopiuj adres obrazka...No trochę zachodu przy tym jest...

Tak wygląda zwykłe cytowanie:
maslinka napisał(a):Deszcz przestaje padać tak szybko, jak zaczął. Dzięki temu mamy piękny zachód słońca - uchwycony gdzieś przed Kotorem :D:
2018-08-01-19h39m18.JPG

a u mnie jest tak: uwaga, przed drugim img brakuje / bo inaczej się nie da, aby tu pokazać o co chodzi....
maslinka napisał(a):Deszcz przestaje padać tak szybko, jak zaczął. Dzięki temu mamy piękny zachód słońca - uchwycony gdzieś przed Kotorem :D:
[img]tu wkleja się skopiowany link który teraz ma w adresie download/...........[img]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.11.2018 11:57

piekara114 napisał(a):Nie wiem czy mój sposób jest w pełni poprawny, ale działa

Skoro działa, to poprawny :wink: . Też tak robię. Kopiuję adres zdjęcia i dodaję w odpowiedzi obrazek.


Przyłączam się do wyrażonych tu już zachwytów nad zachodem słońca 8) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.11.2018 18:33

Katerina napisał(a):Dobrze,że macie jeszcze to Szkoderskie przed sobą...

To był piękny dzień... Zakończyliśmy czarnogórską część z przytupem :D

Katerina napisał(a):Pakowanie jest jedynie znośnie wtedy, gdy odbywa się przed zmianą wakacyjnego lokum na inną miejscówkę - też wakacyjną. :roll:

Zmienialiśmy, ale w następnej miejscówce będziemy tylko dwie noce, a potem do domu :(

Nefer napisał(a):Zachód słońca rzeczywiście bardzo piękny. :)

Wyskoczyłam z auta i szybko pobiegłam w miejsce, skąd miałam najlepszy widok. Żeby mi to słońce nie uciekło :P

kmichal napisał(a):... o, Jezioro Szkoderskie - będzie rejsik ... :) ... wspominam go bardzo mile, ciekawe jaką trasą popłyniecie ... :lol: ...

Ofert było dużo i bardzo łatwo jest przepłacić...

Marsallah napisał(a):A propos flaminga, znalazłem mu drugą połówkę, co sądzisz, Agnieszko? :lol:

Mnie więcej to, co jest w nazwie pliku (zdjęcia) Wtf :?: :lol:

beatabm napisał(a):Zachód słońca przesłonięty widokiem masztów takiej piękności przyspiesza bicie mojego serca :hearts:

Wiedziałam, że Ci się spodoba :D

piekara114 napisał(a):Nie wiem czy mój sposób jest w pełni poprawny, ale działa:

Dzięki! :D Wykorzystam 8)

marze_na napisał(a):Przyłączam się do wyrażonych tu już zachwytów nad zachodem słońca 8) .

Te zachody niby takie banalne ;), a tak cieszą oko!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka na Long Island ;) - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone