Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 07.06.2023 13:54

trochę przypomina mi to polowanie na naiwnych, jakie zarządca parkingów przed lidlami czy biedronkami - firma APCOA urządzała zaraz po tym, jak zajęła się parkingami. Dlaczego naiwnych? - bo co któryś zapłaci.
Mój przykład - zaparkowałem, poszedłem po darmowy bilet, wracam - wezwanie do zapłaty za wycieraczką. Więc wziąłem to wezwanie i idę czytać regulamin co dalej mam zrobić. Wracam drugie wezwanie :)
Ktoś kto to wystawiał, naprawdę miał szczęście że się schował, byłem wściekły.
Oczywiście odwołałem się, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia, akceptacji, nic. Mandat chyba został anulowany.
Ale za takie traktowanie klientów, ta firma niedawno została ukarana przez UOKiK olbrzymią karą
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.06.2023 18:24

kaeres napisał(a):Ja się przyznam, że kiedyś w Pag dostałem mandat za parkowanie.
Był za wycieraczką więc go schowałem do samochodu aby go nie zwiało, ktoś nie ukradł, itp.
Wykorzystałem sytuację, że już i tak zapłacę mandat to zostawiłem samochód w tym samym miejscu.
Wracam, a tam drugi mandat za wycieraczką.
I tutaj czekam na chłostę od Was.
WYWALIŁEM GO DO KOSZA i zapłaciłem tylko ten pierwszy.

Szkoda, że schowany mandat nie położyłeś na kokpicie przy szybie aby był widoczny :idea: (czy byłby drugi... :?: :) )
Po przeczytaniu ciekawych historyjek (wielu userów) z parkowaniem nasuwa się teza, że trzeba knuć :!: Po zaparkowaniu obmierzyć miejsce parkingowe, zapisać dane, zrobić szkic i koniecznie wykonać dokumentację fotograficzną do archiwum :!: A "nóż-widelec" po czasie pan Kuzmanovic się odezwie i sprawdzi czujność polskiego zmotoryzowanego turysty. 8)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.06.2023 09:41

ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 08.06.2023 19:49

Jeśli dobrze rozumiem to nie jest tam nic wspomniane o parkowaniu bez biletu lub źle zaparkowanego auta?
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 11.06.2023 09:25

Sprawa wygląda tak:
1. Oszust Kuzmanovic przysłał pismo, że nie było biletu parkingowego w widocznym miejscu.
2. Załączył 3 zdjęcia zrobione z odległości ok 5m że za fiksa nie da się stwierdzić czy cos jest na podszybiu - jest widoczna jaśniejsza plamka.
3. Przetrzepując schowek gdzie wrzucałem wszelkie kwity z wakacji znalazłem rzeczony bilet z Puli :D :D :D Więc oszust Kuzmanovic niech sp... ada

Aż bym mu wyjaśnił w mailu parę kwestii ale dam sobie spokój i poczekam na ewentualną sprawę w sądzie - niech się wykosztuje :lol: :lol:
Eli87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eli87 » 19.06.2023 19:16

Witajcie, dzisiaj otrzymałam "przedsądowe wezwanie do zapłaty" Pula Parking reprezentowaną przez znanego Wam już adwokata Marko Kuzmanovic. Przysłał mi wezwanie na 193,94 euro za rzekomo brak dwóch płatności we wrześniu 2021 roku. Jestem w szoku, bo nie miałam żadnych wezwań za wycieraczką a przyslał mi dwa zdjęcia i na każdym zdjęciu są jakieś wezwania za wycieraczką. Nie ma takiej możliwosci abym rzekomo zapomniała o dwóch "mandatach" za brak parkowania. Poza tym my zawsze wykupujemy bileciki. Może się spóźniliśmy, ale przyjmuję że jak mandat by był wystawiony, to jednak ten mandat powinien być za wycieraczką. Znowu jest info o płatności na jego prywatny numer konta. Jest ten sam polski numer, który już był podawany na tym portalu 570 614 610. I straszy mnie w sądem w Chorwacji. Proszę napiszcie czy Wasze sprawy miały ciąg dalszy. Nie boję się że sprawa pójdzie do Sądu. Tylko zastanawiam się jak on uzyskuje nasze prywatne adresy? kto mu wydaje nasze dane osobowe? I jeśli sprawa pójdzie do sądu w Chorwacji czy ten chorwacki sąd w ogóle będzie coś przysyłał do mnie? Wiemy że w Polsce są doręczenia przez komorników i muszą być listy z sądu doręczane. Ciekawe jak jest w tej Chorwacji? czy mogą przeciwko nam wydać wyrok bez doręczenia dokumentów do Polski? Czy może mieliście jakiś ciąg dalszy w tej sprawie?
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 19.06.2023 19:22

Eli87 napisał(a): Tylko zastanawiam się jak on uzyskuje nasze prywatne adresy? kto mu wydaje nasze dane osobowe?

Unia Europejska.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.06.2023 19:30

@mirko masz jakiś pomysł aby nagłośnić to w mediach? Coś z tym zrobić? Dla mnie to jest jawne zastraszanie turystów i próbowanie wyłudzenia pieniędzy. To tylko zniechęca potencjalnych turystów do przyjazdów nad chorwackie wybrzeże.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 19.06.2023 20:35

Cała ta sytuacja moim zdaniem jest mocno słaba. Nie wiem dokładnie o który parking chodzi ale mogę sobie wyobrazić bo tak jest prawie wszedzie. Parkujemy, pobieramy bilet, dajemy go na podszybie, odchodzimy od auta, wracamy, albo już płaciliśmy monetami albo teraz płacimy gotówką, wyjeżdżamy a bilet ląduje w koszu - nie mamy kompletnie nic że byliśmy i płaciliśmy. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, że ktoś celowo z góry zakłada przekręt. Wystawia kartkę mandat wkłada ją za wycieraczkę pomimo tego, że widzi aktualny bilet który opłaciliśmy. Mało tego zasłania mandatem nasz wydruk. Nie trzeba nawet używać photoshopa - po prostu wystarczy zrobić zdjęcia umiejętnie - wiadomo że głownie takie zdjęcie robi się z frontu żeby było widać tablice przednią i upomnienie. Na koniec sesji zdjęciowej fotograf zabiera mandat bo wie ze jak go zostawi to będzie afera. Teraz wystarczy odczekać jakiś czas, im dłużej tym w sumie lepiej bo każdy już zdąży pozbyć się pamiątek w postaci wydruków parkingowych i przesłać wezwanie do zapłaty.

Niestety jest to chore ale od jakiegoś czasu nauczyłem się robić zdjęcia pod naszymi marketami swojego auta właśnie z włożonym bilecikiem - dlatego że oni robią ten sam proceder. Bilet jest darmowy wiec nie mamy żadnego potwierdzenia na karcie.

Ale wszędzie nie ucieknę nie przyłapią mnie na parkowaniu to na czymś innym. Kiedyś zastanawiałem się nad tym samym w kontekście Winiet. Kupuję - płacę przykładowo gotówką (często tak robiłem w Austrii), przyklejam, za parę dni ściągam, ten kwitek też po chwili ląduje w koszu. I defacto jakby ktoś mi powiedział, że jechałem bez winiety to nie miał bym się jak bronić.

Nie wiem - to przykre ale chyba trzeba dokumentować wszelkie płatności i to jak się okazuje być może nie na 5 a więcej lat. Trochę może jest łatwiej jak się płaci kartą bo jakiś ślad pozostaje ale czy to wystarczy.

Niestety co do samej sytuacji zdaje się że Pan pomimo kontroli w ubiegłym roku ma się dobrze i chyba si e dopiero rozkręca.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2023 20:39

pod marketami polecam 'zakup' w aplikacji - większość parkingów obsługiwanych jest przez jedną firmę, w ich aplikacji pobierasz bilet i dostajesz potwierdzenie na maila. Analogicznie w Chorwacji można skorzystać z Bmove, choć oczywiście nie każdy parking będzie przez nich obsługiwany, wtedy faktycznie pozostaje chyba, jak piszesz, robienie zdjęć.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 19.06.2023 21:38

Widzisz człowiek całe życie się uczy. O ile Bmove znam i tez polecam (mam nawet historie z wcześniejszego PayDo) o tyle widzisz zaciekawiłeś mnie apka dla polski - dzięki.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2023 22:54

zainteresowanych tematem Słowenii przepraszam za OT. nazywa się toto Apcoa Flow :) na wszystkich parkingach, z których dotąd korzystałem (pod różnymi Lidlami, Biedronkami, Kauflandami, Polomarketem) bezproblemowo wystawiało bilet na dostępny bezpłatny czas. Historię widać potem też w apce. Plusem jest też to, że nie trzeba wykładać żadnych kartek ani bujać się do i z parkomatu, można to nawet odklikać stojąc na światłach w drodze do sklepu.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 712
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.06.2023 14:12

Eli87 napisał(a):Witajcie, dzisiaj otrzymałam "przedsądowe wezwanie do zapłaty" Pula Parking reprezentowaną przez znanego Wam już adwokata Marko Kuzmanovic. Przysłał mi wezwanie na 193,94 euro za rzekomo brak dwóch płatności we wrześniu 2021 roku. Jestem w szoku, bo nie miałam żadnych wezwań za wycieraczką a przyslał mi dwa zdjęcia i na każdym zdjęciu są jakieś wezwania za wycieraczką. Nie ma takiej możliwosci abym rzekomo zapomniała o dwóch "mandatach" za brak parkowania. Poza tym my zawsze wykupujemy bileciki. Może się spóźniliśmy, ale przyjmuję że jak mandat by był wystawiony, to jednak ten mandat powinien być za wycieraczką. Znowu jest info o płatności na jego prywatny numer konta. Jest ten sam polski numer, który już był podawany na tym portalu 570 614 610. I straszy mnie w sądem w Chorwacji. Proszę napiszcie czy Wasze sprawy miały ciąg dalszy. Nie boję się że sprawa pójdzie do Sądu. Tylko zastanawiam się jak on uzyskuje nasze prywatne adresy? kto mu wydaje nasze dane osobowe? I jeśli sprawa pójdzie do sądu w Chorwacji czy ten chorwacki sąd w ogóle będzie coś przysyłał do mnie? Wiemy że w Polsce są doręczenia przez komorników i muszą być listy z sądu doręczane. Ciekawe jak jest w tej Chorwacji? czy mogą przeciwko nam wydać wyrok bez doręczenia dokumentów do Polski? Czy może mieliście jakiś ciąg dalszy w tej sprawie?


Adresy uzyskuje miasto, lub służby zajmujące się parkingami w Chorwacji.
Jesteśmy w UE i każdy kraj ma punkty wymiany danych i to za ich pomocą następuje szybka wymiana danych.

1) W Chorwacji mandaty przedawniają się po 5 latach.
2) Mandat z zagranicy może być ściągnięty w Polsce po orzeczeniu sądu Polskiego. Na pełną egzekucję są 2 lata od momentu zaistnienia. Ale trzeba mieć świadomość że teraz sądy działają bardzo szybko w sprawach mandatów z zagranicy. Zaocznie wystawiają/zatwierdzają wyrok zapłaty. Trzeba tego pilnować i sie odwołać o ile jest powód (wezwanie listem poleconym z polskim tłumaczeniem itd)
Do przedawnienia zostało kilka miesięcy.
Najlepiej skorzystaj z usług znajomego prawnika lub poczytaj i napisz na anuluj-mandat.pl
Anetaaa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anetaaa » 05.08.2023 23:22

Witam, my dziś dostaliśmy mandat w Splicie od nie wiem co to jest ale nie policja.
Stoimy na parkingu przy plaży, nie było nikogo kto pobiera opłaty bo cały dzień padało. Stoimy kamperem ale nie biwakujemy. Jedynie zaparkowaliśmy. Do zapłaty 33 euro do 3 dni a jak później zapłacimy to ponad 66 euro. Za co dostaliśmy mandat skoro to jest parking i nie ma zakazu parkowania. Wspomnę że stały też inne auta i nikt nie dostał tego wezwania do zapłaty tylko my.
Jest to parking na ulicy Seteliste Pepe Ivana Pavla II, broja 21.
Może ktoś wie czy zasłużyliśmy na ten mandat? Czy może nie płacić go?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2023 08:06

Plaža Žnjan...
Zapewne chodzi o interpetację, że jednak tam biwakowaliście...
Te inne auta to też były kampery?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone