Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
konrad280495
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad280495 » 29.09.2023 22:01

Mam ten sam problem, dzisiaj listonosz przynosi list z Chorwacji, otwieram a tam mandat za złe parkowanie, w Splicie z 2021r. noi oczywiście ten sam adwokat i ta sama kancelaria. Co jest najlepsze że są załączone zdjęcia auta że niby mam kwit za wycieraczką, a w rzeczywistości nie miałem, bo jak bym miał to rozwiązał bym tą sprawę na miejscu. Teraz jest zastanawiam co zrobić, 163euro do zapłaty w ciągu 8dni.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.09.2023 21:25

Jeżeli nie będziesz jeździ tym autem do Chorwacji, to mandat w PL jest nie do ściągnięcia.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 30.09.2023 21:40

A nawet jak pojedzie to co? nie ma juz granic jak nic nie narozrabia to nic sie nie stanie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.09.2023 21:42

Zawsze można trafić na wyrywkową kontrolę....
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 30.09.2023 21:46

To wtedy zaplaci pozatym ja nigdy nie widzialem stajacego i lapiacego policjanta w Chorwacji a byłem juz 10 razy naprawde trzeba miec niefart.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.09.2023 21:51

Ja byłam 14 razy i też nie widziałam, koleżanka była drugi raz i już 2 razy zapłaciła :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.10.2023 11:28

Takie są przepisy dla Unii Europejskiej!

Jednocześnie policja wyjaśnia, że ​​wszystkie kraje europejskie mają obowiązek przekazywania danych dotyczących właściciela pojazdu w przypadku 8 wykroczeń drogowych na żądanie innego państwa. Tak, podano, jakie wykroczenia drogowe są:

- przekroczenie prędkości
- jazda bez zapiętych pasów
- przejeżdżanie na czerwonym świetle
- jazda pod wpływem alkoholu
- jazda pod wpływem narkotyków
- jazda bez kasku ochronnego
- jazda pasem ruchu, na którym jazda jest zabroniona
- jazda niezgodna z prawem korzystanie z telefonu komórkowego lub innego urządzenia komunikacyjnego podczas jazdy
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 01.10.2023 12:05

Tak, a jednak mandaty za parkowanie dostają właściciele aut. Już pisałem o tym wcześniej, dla mnie:

- RP niezgodnie z przepisami przekazuje dane właściciela auta
- służby chorwackie nie zgodnie z prawem proszą stronę polską o udostępnienie danych

Pomijając już praktykę, bo jeśli część wpisów jest prawdą to są zwykłe wyłudzenia mające na celu wzięcie turysty na huki.

Znam ten proceder dokładnie z rodzimego rynku.

:czytaj: @mirko może warto zainteresować tematem jakieś służby w Chorwacji. Podobne przypadki pewnie dotyczą turystów z wielu innych krajów i odstraszają ludzi do ponownych odwiedzin? Dla mnie wygląda to na zmowę kilku samorządów z pewną kancelarią.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 01.10.2023 12:17

ziemniak napisał(a):Tak, a jednak mandaty za parkowanie dostają właściciele aut. Już pisałem o tym wcześniej, dla mnie:

- RP niezgodnie z przepisami przekazuje dane właściciela auta
- służby chorwackie nie zgodnie z prawem proszą stronę polską o udostępnienie danych

Pomijając już praktykę, bo jeśli część wpisów jest prawdą to są zwykłe wyłudzenia mające na celu wzięcie turysty na huki.

Znam ten proceder dokładnie z rodzimego rynku.

:czytaj: @mirko może warto zainteresować tematem jakieś służby w Chorwacji. Podobne przypadki pewnie dotyczą turystów z wielu innych krajów i odstraszają ludzi do ponownych odwiedzin? Dla mnie wygląda to na zmowę kilku samorządów z pewną kancelarią.


Już nasz rząd wziął się za nich :D
https://www.gov.pl/web/chorwacja/wazna-informacja
konrad280495
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad280495 » 01.10.2023 19:06

Teraz to sam nie wiem czy opłacać czy nie? Najlepsze że nic nie miałem za szybą jak byłem w Splicie a zdjęcie dostałem z wsadzonym papierkiem.. kpina trochę. Googlowałem też tego adwokata i jakiś podejrzany gość, bo nie ma żadnej opinii i gość podobno nie odbiera i nie odpisuje na mejle..
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.10.2023 21:49

Ostatnio edytowano 06.10.2023 20:12 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 06.10.2023 13:34

piekara114 napisał(a):Zawsze można trafić na wyrywkową kontrolę....


No i co z tego. Jakby to był mandat od Policji to pewnie by poprosili o jego uregulowanie. To jest opłata za nieopłacenie parkingu i większości przypadków od firmy prywatnych zajmującej się obsługą parkingów. Wątpię, aby Policja sprawdzała czy nawet miała taką możliwość czy ktoś nie opłacił jakiejś firmie opłaty karnej.

Większość osób pisze ze te opłaty są sprzed kilku lat, a przecież kontrola zniknęła dopiero w tym roku i nikt nie został poproszony o zapłatę na granicy, a w przypadku mandatów za prędkość już tak. To wygląda na masową wysyłkę na zasadzie jak ktoś się przestraszy i zapłaci to będzie super. Zastanawia mnie tylko skąd maja dane adresowe, bo zakładam, że większość opłat zostało wystawionych przez prywatne podmioty zarządzające parkingami.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 06.10.2023 15:16

BartNS napisał(a):
piekara114 napisał(a):Zawsze można trafić na wyrywkową kontrolę....


No i co z tego. Jakby to był mandat od Policji to pewnie by poprosili o jego uregulowanie. To jest opłata za nieopłacenie parkingu i większości przypadków od firmy prywatnych zajmującej się obsługą parkingów. Wątpię, aby Policja sprawdzała czy nawet miała taką możliwość czy ktoś nie opłacił jakiejś firmie opłaty karnej.

Większość osób pisze ze te opłaty są sprzed kilku lat, a przecież kontrola zniknęła dopiero w tym roku i nikt nie został poproszony o zapłatę na granicy, a w przypadku mandatów za prędkość już tak. To wygląda na masową wysyłkę na zasadzie jak ktoś się przestraszy i zapłaci to będzie super. Zastanawia mnie tylko skąd maja dane adresowe, bo zakładam, że większość opłat zostało wystawionych przez prywatne podmioty zarządzające parkingami.


:piwo:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.10.2023 10:23

W związku z tym problemem zadzwoniłem do firmy PULA PARKING i otrzymałem odpowiedź:
Ich prawnik ma znajomego prawnika w Polsce, który na podstawie przekazanego mu numeru rejestracyjnego
przekazują informacje (imię i nazwisko, adres) o właścicielu samochodu, a następnie wysyłają polecenie pobrania mandatu.
Policja nie ma z tym nic wspólnego.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.10.2023 12:15

mirko napisał(a):W związku z tym problemem zadzwoniłem do firmy PULA PARKING i otrzymałem odpowiedź:
Ich prawnik ma znajomego prawnika w Polsce, który na podstawie przekazanego mu numeru rejestracyjnego
przekazują informacje (imię i nazwisko, adres) o właścicielu samochodu, a następnie wysyłają polecenie pobrania mandatu.
Policja nie ma z tym nic wspólnego.


A jakim cudem jakiś prawnik ma dostęp do bazy numerów rejestracyjnych i może z niej udostępniać dane kierowców? 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone