Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.10.2023 12:29

To bardzo proste, prawnik ma znajomego w policji, który udziela mu informacji!!!
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 07.10.2023 13:08

marekkowalak napisał(a):
mirko napisał(a):W związku z tym problemem zadzwoniłem do firmy PULA PARKING i otrzymałem odpowiedź:
Ich prawnik ma znajomego prawnika w Polsce, który na podstawie przekazanego mu numeru rejestracyjnego
przekazują informacje (imię i nazwisko, adres) o właścicielu samochodu, a następnie wysyłają polecenie pobrania mandatu.
Policja nie ma z tym nic wspólnego.


A jakim cudem jakiś prawnik ma dostęp do bazy numerów rejestracyjnych i może z niej udostępniać dane kierowców? 8O


https://www.gov.pl/web/cepik/przez-internet7

Podaje powód brak opłaty parkingowej i dostaje informację.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.10.2023 11:47

Zbigniew74 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
mirko napisał(a):W związku z tym problemem zadzwoniłem do firmy PULA PARKING i otrzymałem odpowiedź:
Ich prawnik ma znajomego prawnika w Polsce, który na podstawie przekazanego mu numeru rejestracyjnego
przekazują informacje (imię i nazwisko, adres) o właścicielu samochodu, a następnie wysyłają polecenie pobrania mandatu.
Policja nie ma z tym nic wspólnego.


A jakim cudem jakiś prawnik ma dostęp do bazy numerów rejestracyjnych i może z niej udostępniać dane kierowców? 8O


https://www.gov.pl/web/cepik/przez-internet7

Podaje powód brak opłaty parkingowej i dostaje informację.


No przeczytałem sobie te 2 rozporządzenia. I są tam wypisane podmioty, którym udostępnia się dane z CEPIku

I nigdzie tam nie znalazłem pozycji "prawnik, kolega innego prawnika z Chorwacji".

Jest co prawda pozycja "Organom właściwym w sprawach realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem stref płatnego parkowania", ale na liście danych, które im się udostępnia, są tylko dane samochodu, a nie dane właścicieli. Poza tym nie sądzę, żeby polski znajomy prawnika był organem właściwym do realizacji zadań płatnego parkowania w Puli.

mirko napisał(a):To bardzo proste, prawnik ma znajomego w policji, który udziela mu informacji!!!


A, to to już jest poważne wykroczenie, o ile nie przestępstwo!
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.10.2023 12:28

marekkowalak napisał(a):
mirko napisał(a):To bardzo proste, prawnik ma znajomego w policji, który udziela mu informacji!!!


A, to to już jest poważne wykroczenie, o ile nie przestępstwo!

I pewnie tak jest. Tylko pewnie nikt nic z tym nie zrobi.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 08.10.2023 12:48

marekkowalak napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
mirko napisał(a):W związku z tym problemem zadzwoniłem do firmy PULA PARKING i otrzymałem odpowiedź:
Ich prawnik ma znajomego prawnika w Polsce, który na podstawie przekazanego mu numeru rejestracyjnego
przekazują informacje (imię i nazwisko, adres) o właścicielu samochodu, a następnie wysyłają polecenie pobrania mandatu.
Policja nie ma z tym nic wspólnego.


A jakim cudem jakiś prawnik ma dostęp do bazy numerów rejestracyjnych i może z niej udostępniać dane kierowców? 8O


https://www.gov.pl/web/cepik/przez-internet7

Podaje powód brak opłaty parkingowej i dostaje informację.


No przeczytałem sobie te 2 rozporządzenia. I są tam wypisane podmioty, którym udostępnia się dane z CEPIku

I nigdzie tam nie znalazłem pozycji "prawnik, kolega innego prawnika z Chorwacji".

Jest co prawda pozycja "Organom właściwym w sprawach realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem stref płatnego parkowania", ale na liście danych, które im się udostępnia, są tylko dane samochodu, a nie dane właścicieli. Poza tym nie sądzę, żeby polski znajomy prawnika był organem właściwym do realizacji zadań płatnego parkowania w Puli.

mirko napisał(a):To bardzo proste, prawnik ma znajomego w policji, który udziela mu informacji!!!


A, to to już jest poważne wykroczenie, o ile nie przestępstwo!


Ale pomyśl chwilę jak dopuszczają udostępnienie danych z CEPIK z powodu brak opłaty w strefie płatnego parkowania to po raczej żeby właściciela znaleźć. Po co im dane samego samochodu? Masz jakiś link do aktu prawnego? I wiadomo, że prawnik nie powołuje się że jest znajomym prawnika z Chorwacji Działa na dokumentach, upowaznieniach itd. Jesteśmy w UE i wymieniamy dokumenty.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.10.2023 16:19

Zbigniew74 napisał(a): I wiadomo, że prawnik nie powołuje się że jest znajomym prawnika z Chorwacji Działa na dokumentach, upowaznieniach itd.


A, jeśli działa na dokumentach i upoważnieniach, to inna sprawa - ja trochę inaczej zrozumiałem słowo "znajomy prawnik". Takiego człowieka, o którym ty mówisz, nazwałbym raczej przedstawicielem prawnym, a nie "znajomym".

Jesteśmy w UE i wymieniamy dokumenty.


Tylko po co w takim razie chorwackiemu prawnikowi znajomy prawnik z Polski? Chorwacja jest w UE od 10 lat i chorwaccy prawnicy sami mogą wystąpić o udostępnienie danych.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 09.10.2023 09:34

marekkowalak napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a): I wiadomo, że prawnik nie powołuje się że jest znajomym prawnika z Chorwacji Działa na dokumentach, upowaznieniach itd.


A, jeśli działa na dokumentach i upoważnieniach, to inna sprawa - ja trochę inaczej zrozumiałem słowo "znajomy prawnik". Takiego człowieka, o którym ty mówisz, nazwałbym raczej przedstawicielem prawnym, a nie "znajomym".

Jesteśmy w UE i wymieniamy dokumenty.


Tylko po co w takim razie chorwackiemu prawnikowi znajomy prawnik z Polski? Chorwacja jest w UE od 10 lat i chorwaccy prawnicy sami mogą wystąpić o udostępnienie danych.


Może przy takiej dłuższej współpracy już go nazywają znajomym prawnikiem z Polski. Ale on musi działać w Polsce na przepisach :) Czy sami mogą wystąpić, pewnie tak, ale szybciej i może skuteczniej jest to zlecić Polakowi. On ma profil zaufany na przykład, jego koszty i tak będę chcieli potencjalnie windykować z dłużnika.
Hunterpl444
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.12.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunterpl444 » 13.12.2023 20:12

Zapraszam do zapoznania sie ,,gov.pl/web/chorwacja/wazna-informacja,,
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.12.2023 20:18

Hunterpl444 napisał(a):Zapraszam do zapoznania sie ,,gov.pl/web/chorwacja/wazna-informacja,,


Dzięki za chęci, ale już było, m.in. na poprzedniej stronie...
Markar72
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.12.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markar72 » 16.12.2023 20:46

Witam , dostałem już drugie wezwanie przed sądowe od tego rzekomego adwokata za niby brak biletu .Bilet został kupiony i pozostawiony za szybą , w parkometrze został wydrukowany bilet na konkretną rejestrację samochodu , ale to nie przekonuje tej kancelarii a bilet był za szybą i został zasłonięty niby mandatem . Powinien zostać ślad w systemie o tej transakcji z rejestracją . Moje pytanie bo wszyscy piszą o wezwaniu przed sądowym , temat już rok się kręci ale czy ktoś dostał już jakiś wyrok w tej sprawie , bo nie wiem czy płacić ten mandat na jakieś prywatne konto kancelarii
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 18.12.2023 12:45

nie płacić.
stokrotkapolna
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stokrotkapolna » 16.01.2024 13:53

Dzięki za informacje. Ja również otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty od tego adwokata. Byliśmy w Omis w 20220 roku i jestem przekonana ,że kupiliśmy bilet parkingowy (zresztą na zdjęciu widać białą plamę) i jestem przekonana, że żadnego mandatu nie dostałam. Po prostu tak jak ktoś wcześniej pisał (nie pamiętam czy na naszym forum czy niemieckim),że robią zdjęcie z tym mandatem, po czym go wyciągają, żeby turyści nie robili zamieszania i nie chcieli sprawy wyjaśnić. Po za tym chodzi o doliczenie opłat dla tego adwokata stąd jest kwota 175 Euro, a nie trzykrotność biletu dziennego.Z tego co czytałam musi być nakaz płatniczy bądź mandat z Policji i innych urzędów, bo takie wezwanie to każdy może napisać. Chodzi o zastraszanie nas turystów. Trzymałam bilety parkingowe z Chorwacji , bo chciałam się asekurować , ale wybaczcie trzymałam 3,5 roku i przy wyprowadzce po prostu je wyrzuciłam wraz z broszurami i innymi biletami...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2024 14:00

W tym roku powrót do Chorwacji po 4 latach i aż strach parkować... Chyba każdorazowo będę robiła zdjęcie gdzie i jak zaparkowałam i ewentualnie zdjęcie szyby z kwitkiem i samego kwitka...bo jak czytam próbują wykorzystywać turystów na maxa...

stokrotkapolna napisał(a):Byliśmy w Omis w 20220 roku i jestem przekonana ,że kupiliśmy bilet parkingowy (zresztą na zdjęciu widać białą plamę) i jestem przekonana, że żadnego mandatu nie dostałam...
Ciekawe co by odpisała ambasada/izba turystyczna jakby zgłosić im próbę wyłudzenia, masz wkońcu fotkę, że kwitek jest za szybą ... No i co inspektor rodo na udostępnienie danych osobowych prywatnej firmie...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.01.2024 08:23

Za parę dni jest plan zajrzeć do Puli, ale wątek nieco odstrasza, może odwiedzę Pana Kuzmanovicia i pokażę mu bilet parkingowy live ;) wtedy powinno się udać bez pamiątki :czytaj:

. Aczkolwiek miasto nie zrobiło na nas wrażenia, więc nie wiem czy zajrzymy w stare kąty.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 21.01.2024 11:31

piekara114 napisał(a):W tym roku powrót do Chorwacji po 4 latach i aż strach parkować... Chyba każdorazowo będę robiła zdjęcie gdzie i jak zaparkowałam i ewentualnie zdjęcie szyby z kwitkiem i samego kwitka...bo jak czytam próbują wykorzystywać turystów na maxa...

stokrotkapolna napisał(a):Byliśmy w Omis w 20220 roku i jestem przekonana ,że kupiliśmy bilet parkingowy (zresztą na zdjęciu widać białą plamę) i jestem przekonana, że żadnego mandatu nie dostałam...
Ciekawe co by odpisała ambasada/izba turystyczna jakby zgłosić im próbę wyłudzenia, masz wkońcu fotkę, że kwitek jest za szybą ... No i co inspektor rodo na udostępnienie danych osobowych prywatnej firmie...


Moim zdaniem osoby zainteresowane/pokrzywdzone przede wszystkim powinny zwrócić się do chorwackich mediów tak aby narobić szumu i oczernić nazwisko tego Pana.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone