Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.10.2014 14:48

borasbdg napisał(a):Z policji jesteś, że Cię tak dotknęło określenie "cymbały" ?? Akurat takiego użyłem zamiast przekleństw cięższego kalibru, głównie żartobliwie, a Ty zachowujesz się tak jakbym takie określenie na Ciebie napisał, zastanów się :)

Dałeś ciała , płać ! A nie się głupio pytasz na forum czy płacić czy nie.....
Wkurwiać się i przeklinać , że dostałeś mandat na tych cymbałów jak to określiłeś , za co ?
Możesz być wkurwiony i przeklinać sam na siebie , dałeś ciała , płać .....trza było jechać wolniej i zgodnie z dużymi czarnymi cyframi na białym tle w czerwonym kółku!!!!!
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 28.10.2014 14:55

Są na szczęście na tym forum jeszcze na tym forum rozsądne opinie - jak powyżej od Maniusta.
Pomimo tego z ogólnych chamstwem trudno walczyć!
Pozdrawiam,
Tomek
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 28.10.2014 15:04

Jak widać po prymitywnym zapytaniu i późniejszej chamskiej ripoście do otrzymanej odpowiedzi, niestety coraz więcej buractwa ciągnie do Chorwacji. To zresztą widać i słychać na plażach, na kocu obok słyszy się co chwilę k...Z tego względu ostatnio Chorwacja robi się mniej atrakcyjna na miłe wakacje.
Pozdrawiam,
Tomek
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 28.10.2014 15:10

boboo napisał(a):gdybyś wiedział, że jest pomiar, zwolniłbyś;
gdybyś wiedział, że na całej trasie nie ma pomiaru, byłby "Frog II";
zmęczenie odbierające zdolność widzenia/postrzegania? cóż to ma za znaczenie, jadę dalej, ja Frog-Reaktywacja;
czy jechałeś przepisowo czy nie, to nie tylko twoja sprawa - to sprawa także tych, którzy są w zasięgu twoich manewrów.


Gdybym wiedział to oczywiście bym zwolnił. Odnośnie mojej jazdy podczas całej podróży do Chorwacji to na autostradach jechałem 120/130 więc przepisowo tak jak i na innych drogach (nie autostradach), więc porównywanie mnie do słynnego Froga jest zdecydowanie na wyrost. W tamtym miejscu gdzie są po 4 pasy ruchu w każdym kierunku i ograniczenie było przez długi czas 80km/h po prostu po chwili jazdy przepisowo wkurzyłem się i przyspieszyłem, wiedząc ile jeszcze drogi przede mną. Miałem pecha, że akurat tam był ten pomiar i zrobiło mi zdjęcie.
Także aby Cię uspokoić nie wyobrażaj sobie, że jeżdżę jak wariat. To było pewnie moje jedyne przekroczenie prędkości i przewinienie na całej ponad 1600km trasie (nie dlatego, że później uważałem przestraszony błyskiem w plecy), więc najwyraźniej miałem wielkiego pecha, nie będąc świadomym tego pomiaru.

Poza tym czy jadąc na prostej czteropasmowej drodze 96 zamiast 80km/h jest to taki "manewr", który zagroziłby Tobie gdybyś akurat jechał np. pasem obok mnie?? Nie przesadzajmy.

Teraz chociaż wiem, że nie da się uniknąć zapłaty tego mandatu (na co po cichu liczyłem, 230pln piechotą nie chodzi), bo przy następnej wizycie w Austrii może być problem przez to i dzięki za tą informację.

Chciałem się tylko zapytać o jakieś wg Ciebie pierdoły a tu taki temat się nawiązał, więc proponuje zakopmy "topór wojenny :P" i go zakończmy :)

I a propos nie jestem żadnym burakiem i kombinatorem, ani osobą "z kocu obok" jak napisał TJL i przede wszystkim moja odpowiedź nie była chamska, ale to Wasze zdanie :)
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 29.10.2014 12:07

bluesman napisał(a):Co do braku wiedzy odnośnie przelewu rozumiem też miałbym pewien problem.


No i właśnie w tym rzecz, bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat, nigdy nie musiałem robić przelewu za granicę :/

Z tego co dowiedziałem się w moim banku mam do wyboru przelew SHA (Ja płacę koszty swojego banku, a oni swojego, czyli jakby po połowie) albo OUR (cały koszt przelewu pokrywam Ja). Różnica jest spora, bo 4,80 albo 60,00 pln opłaty za sam przelew :/

Podpowie mi ktoś kto już płacił na jakiej zasadzie robił przelew ??
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.10.2014 13:27

No to bank cię chce wyrolować.
Przelew europejski - SEPA - (nie mylić z zagranicznym) nie powinien kosztować więcej niż przelew wewnątrzkrajowy.
Jedyne na czym stracisz, to bandycki przelicznik EUR/PLN. Ale przy kwocie 55,-€ będzie to jakieś 7,- złotych (różnica między kursem banku a kantorem).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.10.2014 13:34

Są/były jeszcze prowizje banków pośredniczących.

Mandat we Włoszech płaciłem kartą. Także dostałem pocztą.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 29.10.2014 13:40

borasbdg długo czekałeś na ten mandat??
Mi w sierpniu błysnęło po oczach w Szwajcarii, ale póki co jeszcze nic nie przyszło.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.10.2014 14:11

Za nocleg w Austrii płaciłem przelewem ze swojego konta. Wszystkie koszty ponosiłem ja (60 zł). To był Bank Millennium. I raczej nie miałem żadnej możliwości, aby skorzystać z takiej formy (SEPA), o której napisał boboo.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.10.2014 14:48

ile kosztuje SEPA:
http://www.totalmoney.pl/artykuly/10096 ... niczne,1,1
SEPA Millenium:
http://www.bankmillennium.pl/klienci-in ... elewy/sepa
(już od 2008).

Ale to już zauważyłem wiele razy: dopóki się "mordy na nich nie wydrze", to z bezczelnym uśmiechem rabują swoich klientów, licząc, że klient nie zna sytuacji.
Mam na myśli banki.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 29.10.2014 15:02

Faktycznie najlepiej przelew typu SEPA. W niektórych bankach bez kosztów.
Pozdrawiam,
Tomek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.10.2014 15:13

boboo napisał(a):ile kosztuje SEPA:
http://www.totalmoney.pl/artykuly/10096 ... niczne,1,1
SEPA Millenium:
http://www.bankmillennium.pl/klienci-in ... elewy/sepa
(już od 2008).

Ale to już zauważyłem wiele razy: dopóki się "mordy na nich nie wydrze", to z bezczelnym uśmiechem rabują swoich klientów, licząc, że klient nie zna sytuacji.
Mam na myśli banki.


Do zapłacenia mandatu SEPA jest OK, ale za nocleg to już nie bardzo. W każdym razie dzięki za tę informację - może się przydać :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 29.10.2014 16:46

Nie wiem jak to wyglada "w druga strone", ale juz nie raz dokonywalam przelewu SEPA do Polski i tylko raz sie zdarzylo, ze polski bank "skubnal" cos dla siebie.A przynajmniej o jednym takim przypadku wiem ;)
Grosze, bo przy kwocie 100 € bylo to 10PLN.
Z kolei ja za taki przelew place tak jak za normalny, na terenie Niemiec.
Przesylalam rowniez kase za mandat do Austrii ;) i z przeslanych 40 € chyba cala kwota doszla do adresata :) bo sie nikt o wiecej nie upomnial.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.10.2014 17:13

:mrgreen: troszkę skruszonych grzeszników się pokazuje :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.10.2014 17:51

To nie skruszenie. Zwykłe ukazanie, że w krajach, gdzie banki BOJĄ się wyruchać klienta (nie dlatego, że go stracą, lecz dlatego, że zostaną sądownie ukarane) koszty przelewu są takie, jakie mają być w przypadku przelewów w EU.
Niestety w Polsce bank na to sam nie wpadnie, że przy przelewie do Austrii zamiast opcji "zagraniczny" (drogo) należy wybrać opcję "SEPA" (tanio). Dlatego trzeba - czasem ostrym słowem, możliwie głośno aby inni ewentualnie nieświadomi klienci usłyszeli o tej różnicy - mu w tym pomóc.
Faktem jest, że do kraju w EU można wykonać przelew "zagraniczny" - drogi. Jednak to zagranica.
Ale np. w Niemczech, gdy robię przelew online za granicę, to automatycznie po wpisaniu IBAN'u skrypt rozpoznaje kraj i w przypadku EU robi z tego SEPA'ę, a nie usiłuje mi wcisnąć drogi "zagraniczny".
Gdy robię przelew z polskiego banku, to muszę pamiętać i zrobić to ręcznie, bo standardowo jest na... "zagraniczny".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone