Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 23:45

Ja wiem o tym, że Kruk straszy ludzi niezapłaconymi mandatami za parkowanie na Węgrzech :roll:

W sumie to jest niby mały pikuś, szansa, że złapią potem za te złe parkowanie w Omisu jest niewielka :roll:
Ale z drugiej strony, podświadomie, cały czas masz lekkiego cykora jadąc potem do Chorwacji.


Kwestia wyboru, twój mandat 8)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 05.08.2013 23:51

cooleczka napisał(a):Jeżdżę trochę po Europie, nigdy nic nie dostałem, nie ma jeszcze prawa wspólnotowego w tym zakresie, ponoć ma coś się zmienić w listopadzie, jedyne kto może Ci uprzykszać życie to Szwajcarzy i Skandynawowie. A tu mówimy o parkingu, bez przesady :mrgreen:

Trochę OT, ale odpowiem tak.
2 lata temu bylismy ze znajomymi we Włoszech.
Mandacik z radaru, z Florencji przyszedł do znajomych po 8 miesiącach 8O
Kwota ok 100 Euro.
roberts66
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberts66 » 07.08.2013 15:22

Lednice napisał(a):
artur77 napisał(a):Witam,
jak w tytule...wracaliśmy we wtorek przez Austrię do domu. Będąc już za Wiedniem niedaleko granicy z CZ jest zwężenie autostrady...Oczywiście nie widać ich wcale nawet z bliskiej odległości.
Sprawdzili czy jest trójkąt, apteczka i kamizelka.
Przejrzał dokumenty i ....70EUR za przekroczenie prędkości. Jechałem 120 km/h w miejscu gdzie ograniczenie do 80 km/h.
Tak więc miejcie się na baczności :wink:


Tam nie ma zwężenia autostrady, tam się kończy autostrada i są ogromne znaki ograniczenia prędkości :!:

Austriacy są bardzo przepisowi. :!:

Po prostu jechać zgodnie z przepisami, tolerancja +10 km/h poza miastami, w miastach 50 km/h i nic nikomu nie zrobią :!:

I nie dyskutować, jak złapią :wink:


To nie są Czechy, gdzie z Ołomuńca do Vyskova jest ograniczenie do 100 km/h a wszyscy grzeją 130, a niektórzy ze 150 :wink:
Ja też grzałem, ale ten numer w Austrii nie przejdzie 8)

Jakoś nie zauważyłem, prują na autostradach u siebie i po 170 /h. ha, ha . Miemcy też nie śmiecą, .... ale u siebie :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2013 15:41

170 km/h pruje w Austrii tylko policja

Powyżej 150 nikt nie jedzie, to nie Niemcy :roll:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.08.2013 10:32

Lednice napisał(a):No, ale pamiętaj, że Chorwacja jest w Unii i że przystępuje do systemu Schengen.

A to oznacza dostęp do polskiej bazy danych z numerami rejestracyjnymi :roll:



Nieprawda. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna obca służba nie ma bezpośredniego dostępu do bazy CEPiK.
Podonie jak do większości systemów informatycznych typu PESEL itp.


Pozdrawiam,
Rafał
messer
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) messer » 08.08.2013 10:35

W zeszłym roku złapano mnie na fotoradar w Niemczech i to dwa razy. Mandat nie przyszedł wcale...
Nie mnie jednak co jakiś czas mówi się o tym, że informacje z CEPIK będą dostępne ale policji europejskich.
CO do mandatów za parkowanie w Cro to ja płacenie absolutnie bym odpuścił z faktu, że to nie policja wystawia mandat tylko miasto.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.08.2013 10:39

artur77 napisał(a):Witam,
jak w tytule...wracaliśmy we wtorek przez Austrię do domu. Będąc już za Wiedniem niedaleko granicy z CZ jest zwężenie autostrady...Oczywiście nie widać ich wcale nawet z bliskiej odległości.
Sprawdzili czy jest trójkąt, apteczka i kamizelka.
Przejrzał dokumenty i ....70EUR za przekroczenie prędkości. Jechałem 120 km/h w miejscu gdzie ograniczenie do 80 km/h.
Tak więc miejcie się na baczności :wink:



Właśnie. Jakby się czytało forum dokładnie i korzystało z wyszykiwarki, nie byłoby takiego zdziwienia. Ładnych parę lat temu, bodajże Niezawodny (a może FUX..?) opisywał jak to Policja wiedeńska karze kierowców na S1. Ja pomny jego nauczki, do dziś jadę tam nad wyraz spokojnie, dzięki czemu uniknąłem wielokrotnie kontroli i suszenia portfela przez nieugiętych przedstawicieli władz austriackich.

Pozdrawiam,
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 10:45

asikx napisał(a):
Lednice napisał(a):No, ale pamiętaj, że Chorwacja jest w Unii i że przystępuje do systemu Schengen.

A to oznacza dostęp do polskiej bazy danych z numerami rejestracyjnymi :roll:



Nieprawda. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadna obca służba nie ma bezpośredniego dostępu do bazy CEPiK.
Podonie jak do większości systemów informatycznych typu PESEL itp.


Pozdrawiam,
Rafał


Możliwe, że to jest moja niewiedza. Jeśli tak, to przepraszam. Ale kilka razy słyszałem w mediach coś zupełnie innego :roll:

Poza tym pozostaje wyjaśnić, co oznacza w tym przypadku słowo "bezpośredni dostęp".
Przecież w przypadku zatrzymania auta i kierowcy, np. w Austrii,
oni MUSZĄ mieć możliwość sprawdzenia, czy np. dowód rejestracyjny jest prawdziwy :!:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.08.2013 10:55

Lednice napisał(a):Poza tym pozostaje wyjaśnić, co oznacza w tym przypadku słowo "bezpośredni dostęp".
Przecież w przypadku zatrzymania auta i kierowcy, np. w Austrii,
oni MUSZĄ mieć możliwość sprawdzenia, czy np. dowód rejestracyjny jest prawdziwy :!:



Bezpośredni dostęp polega na tym, że siedzi sobie na posterunku w Wiener Neustadt lub w Kninie sierżant Chwiej i klepie w komputerze sprawdzenie w polskiej bazie CEPIK. Nie ma takiej możliwości i z tego co wiem na dzień dzisiejszy, takiej możliwości mieć nie będzie żadna obca milicja i policja w Europie.

A system gdzie można dokonać sprawdzeń isnieje i nazywa się SIS (System Informacyjny Schnegen). I nie ma tam informacji o tym czy dowód rejestracyjny jest prawdziwy. A dlaczego? A no dlatego, ponieważ strony - sygnatariusze układu z Schengen ustaliły niezbędny zakres informacji, potrzebny do realizacji zadań ustawowych. Dowody rejestracyjne nie podlegają sprawdzeniom pod kątem "prawdziwości", podobnie jak wiele, wiele innych rzeczy i dokumentów.

Pozdrawiam
Rafał
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 08.08.2013 11:10

Lednice: 170 km/h pruje w Austrii tylko policja. Powyżej 150 nikt nie jedzie,

Zapewniam, że to twierdzenie jest nieprawdziwe :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 11:29

No, jeszcze celnicy i wojsko albo VIP z obstawą :wink:

Za dużo radarów, nie opłaca się taka zabawa. 8)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.08.2013 11:33

Lednice napisał(a):No, jeszcze celnicy i wojsko albo VIP z obstawą :wink:


oraz niektórzy Polacy, młodzi muzułmanie- imigranci i miłośnicy adrenaliny (złapią czy nie złapią?!)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 11:38

asikx napisał(a):
Lednice napisał(a):Poza tym pozostaje wyjaśnić, co oznacza w tym przypadku słowo "bezpośredni dostęp".
Przecież w przypadku zatrzymania auta i kierowcy, np. w Austrii,
oni MUSZĄ mieć możliwość sprawdzenia, czy np. dowód rejestracyjny jest prawdziwy :!:



Bezpośredni dostęp polega na tym, że siedzi sobie na posterunku w Wiener Neustadt lub w Kninie sierżant Chwiej i klepie w komputerze sprawdzenie w polskiej bazie CEPIK. Nie ma takiej możliwości i z tego co wiem na dzień dzisiejszy, takiej możliwości mieć nie będzie żadna obca milicja i policja w Europie.

A system gdzie można dokonać sprawdzeń isnieje i nazywa się SIS (System Informacyjny Schnegen). I nie ma tam informacji o tym czy dowód rejestracyjny jest prawdziwy. A dlaczego? A no dlatego, ponieważ strony - sygnatariusze układu z Schengen ustaliły niezbędny zakres informacji, potrzebny do realizacji zadań ustawowych. Dowody rejestracyjne nie podlegają sprawdzeniom pod kątem "prawdziwości", podobnie jak wiele, wiele innych rzeczy i dokumentów.

Pozdrawiam
Rafał


Dziękuję za informacje.
Wiem, że SIS nie zawiera wszystkich danych, co jest w SIS napisano tu:
http://www.edukacjaprawnicza.pl/aktualn ... engen.html
Ne wierzę w to, że policja austriacka nie będzie prosić polskich kolegów o pomoc w przypadku owego dowodu rejestracyjnego. I przypuszczam, że pomoc taką otrzyma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 11:40

Fatamorgana napisał(a):
Lednice napisał(a):No, jeszcze celnicy i wojsko albo VIP z obstawą :wink:


oraz niektórzy Polacy, młodzi muzułmanie- imigranci i miłośnicy adrenaliny (złapią czy nie złapią?!)


No, niektórzy Polacy tak :wink:
I Czesi :wink:
Ale turyści

Mieszkający w Austrii mogą tak próbować do czasu zapłaty pierwszego mandatu, czyli bardzo krótko :roll:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 08.08.2013 11:50

skylogg napisał(a):
Lednice: 170 km/h pruje w Austrii tylko policja. Powyżej 150 nikt nie jedzie,

Zapewniam, że to twierdzenie jest nieprawdziwe :lol:


Zgadzam się. To nieprawda. Jadąc w obie strony przez Austrię, wiele razy wyprzedzały mnie auta na autostradzie jadące bardzo szybko, powyżej 150 km/h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone