Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.08.2013 12:47

dids76 napisał(a):W Austrii fotoradary często są tak ustawione że zdjęcia robią "od tyłu". Możesz nie wiedzieć nawet ze Cię "blitzło" :oczko_usmiech:


I te światełka nie są oczoj...e... :wink:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 23.08.2013 13:11

Chyba za szybko jadę przez ten Wiedeń zawsze, bo ani błysków ani policji nigdy nie widziałem :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 13:15

Albo za wysoko lecisz :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.08.2013 13:48

arb napisał(a):Chyba za szybko jadę przez ten Wiedeń zawsze, bo ani błysków ani policji nigdy nie widziałem :mrgreen:


Do czasu, aż Ciebie z auta nie sprawdzą lub do kontroli nie zatrzymają... :wink:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 23.08.2013 13:50

Oj tam oj tam.
Do tej pory nie zatrzymywali, nie uda im się i w tym roku :) :hut:
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 27.10.2014 14:19

Witam, dostałem wezwanie do zapłaty 55euro z obwodnicy Wiednia chyba z A23 czy coś takiego :D

Dostał też ktoś może? Jak to wygląda, bo pierwszy raz dostałem, płacić czy nie i jeśli lepiej to zapłacić to jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.10.2014 16:18

borasbdg napisał(a):(...) jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??

Pytanie brzmi: kto tu jest cymbałem?
A uzasadniam pytanie następującymi przesłankami:
1. Brak umiejętności czytania (tak trudno odczytać podczas jazdy duże czarne cyfry na białym tle z czerwoną obwódką?);
2. Od kilku lat w EU i problemy z wykonaniem przelewu wewnątrzunijnego.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 27.10.2014 16:22

Bravo Boboo, słuszny komentarz. Czasami lepiej się nie odezwać, żeby nie wyjść na cymbała!
Można się domyśleć zwrotnego szczekania za chwilę...
Pozdrawiam,
Tomek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.10.2014 16:24

Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.10.2014 18:38

Założyć konto walutowe np. w Millenium jeśli masz tam osobiste to założenie konta jest za free i dokonać przelewu za mandat, jeśli jeszcze chcesz jeździć u nich to lepiej zapłać a tak swoją drogą to nieżle musiałeś zapierniczać skoro mi przy 120(dozwolone 100) wlepili 35euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2014 18:59

W Austrii jak jest ograniczenie prędkości na autostradzie, to przeważnie ustawiają tam radar :roll:

A obwodnica Wiednia i sam Wiedeń to już radarowe żniwa :wink:

We Wiedniu i okolicach wszyscy jadą przepisowo, tylko skrajny desperat albo bardzo roztargniony tam grzeje, ile fabryka dała. 8)
Nie opłaca się :roll:

W Austrii miłym zaskoczeniem jest to, że poza ścisłym terenem zabudowanym, gdzie jest 50 i na straży tej 50 jest fotoradar ( przy okazji : jest taki w Poysdorf tu, naprzeciwko Weinmarkt, gustowna skrzynka :wink:
https://www.google.pl/maps/place/Poysdo ... 79837e7c7b
, to wszyscy jadą dozwolone 100, z tolerancją do 110
i nie ma zawalidróg 8)

Chyba, że droga jest mocno górska w Alpach i po prostu szybsze tempo tam oznacza szpital lub kaplicę, więc są ograniczenia prędkości 8)

Czasem jest tak, że teren jest zabudowany, ale znaki pozwalają jechać 70.
Pozwalają jechać szybciej, jak to nie zagraża pieszym, jest brak zwartej zabudowy.

Generalnie Austriacy to bardzo praktyczny naród.
Policja działa według przepisów, ma granice tolerancji, do 10 kilometrów więcej niż pozwalają przepisy poza ścisłym terenem zabudowanym da się jechać,
ale więcej nie toleruje :roll:
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 28.10.2014 12:15

boboo napisał(a):
borasbdg napisał(a):(...) jak to zrobić żeby do tych cymbałów zrobić przelew w euro ??

Pytanie brzmi: kto tu jest cymbałem?
A uzasadniam pytanie następującymi przesłankami:
1. Brak umiejętności czytania (tak trudno odczytać podczas jazdy duże czarne cyfry na białym tle z czerwoną obwódką?);
2. Od kilku lat w EU i problemy z wykonaniem przelewu wewnątrzunijnego.


Z policji jesteś, że Cię tak dotknęło określenie "cymbały" ?? Akurat takiego użyłem zamiast przekleństw cięższego kalibru, głównie żartobliwie, a Ty zachowujesz się tak jakbym takie określenie na Ciebie napisał, zastanów się :)

Więc słuchaj mądralo:

1. Pierwszy raz jechałem tamtędy i ogółem przez Austrię. Podróż długa już za nami jak i przed nami, była 4:30 nad ranem to najzwyczajniej w świecie mi się spieszyło i tyle, pomimo że znaki z ograniczeniem prędkości widziałem doskonale. Nie wiedziałem, że jest tam pomiar odcinkowy, tego znaku akurat nie dojrzałem pewnie już przez zmęczenie. Każdemu może się zdarzyć i moja sprawa czy jechałem przepisowo czy nie, pytałem tylko jak wygląda sprawa z płatnością takiego mandatu.
Odpowiadając na zdziwienie innych forumowiczów odnośnie wysokości mandatu to 96/80, więc przekroczenie tylko o 16km/h a 55euro do zapłaty :/.

2. Nigdy nie wykonywałem żadnego przelewu w obcej walucie, bo nie miałem takiej potrzeby, więc po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić i chciałem się zapytać o radę tych, którzy to już zapewne robili chociażby płacąc zaliczkę za nocleg (Ja akurat pojechałem w ciemno, więc mnie ta "przyjemność" ominęła) czy może niestety też mandaty.

Podsumujmy :P Może jednak Ty naucz się czytać i myśleć jak ewentualnie pomóc zamiast od razu komuś dowalać, bo widzę, że uważasz się za najmądrzejszego i najlepszego,który wszystko wie i wg Ciebie nikt nie może zapytać o coś co dla Ciebie jest oczywiste :) Każdy ma prawo zapytać jeśli czegoś nie wie, a jak Tobie to nie pasuje to nie czytaj i nie włączaj się do rozmowy na ten temat, bo tylko prowokujesz niepotrzebne sytuacje.

Sorry, że się tak rozpisałem, ale wkurzył mnie ten "cymbał" (używam tu tego określenia dla żartu i tłumacze to celem uniknięcia kolejnego postu, w którym pewnie znowu by się oburzył) boboo ;)

Dzięki za inne odpowiedzi, pozdro dla chcących pomóc :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.10.2014 12:31

borasbdg napisał(a):była 4:30 nad ranem to najzwyczajniej w świecie mi się spieszyło
borasbdg napisał(a): tego znaku akurat nie dojrzałem pewnie już przez zmęczenie.


8)
Ostatnio edytowano 28.10.2014 14:53 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.10.2014 13:01

Odniosę się tylko do tego:
borasbdg napisał(a):(...) Nie wiedziałem, że jest tam pomiar odcinkowy, tego znaku akurat nie dojrzałem pewnie już przez zmęczenie. Każdemu może się zdarzyć i moja sprawa czy jechałem przepisowo czy nie (...)

i podsumuję:
gdybyś wiedział, że jest pomiar, zwolniłbyś;
gdybyś wiedział, że na całej trasie nie ma pomiaru, byłby "Frog II";
zmęczenie odbierające zdolność widzenia/postrzegania? cóż to ma za znaczenie, jadę dalej, ja Frog-Reaktywacja;
czy jechałeś przepisowo czy nie, to nie tylko twoja sprawa - to sprawa także tych, którzy są w zasięgu twoich manewrów.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.10.2014 13:04

borasbdg napisał(a):Z policji jesteś, że Cię tak dotknęło określenie "cymbały" ?? Akurat takiego użyłem zamiast przekleństw cięższego kalibru, głównie żartobliwie, a Ty zachowujesz się tak jakbym takie określenie na Ciebie napisał, zastanów się :)
Odpowdając na zdziwienie innych forumowiczów odnośnie wysokości mandatu to 96/80, więc przekroczenie tylko o 16km/h a 55euro do zapłaty :/.

Sorry, że się tak rozpisałem, ale wkurzył mnie ten "cymbał" (używam tu tego określenia dla żartu i tłumacze to celem uniknięcia kolejnego postu, w którym pewnie znowu by się oburzył) boboo ;)


Zawaliłeś i to jest pewne "tylko" o 16 km/h. Nie trzeba być z Policji by mieć zastrzeżenia co do Twojego sposobu wypowiedzi na ten temat nieważne czy żartobliwej, chociaż ja tu nie zauważyłem żadnej żartobliwości. Mnie też nie odpowiada Twój sposób szukania pomocy ........ Nie chcesz mieć problemów o "16 km/h" nie wyjeżdżaj za granicę bo jak widać nie umiesz uszanować obowiązującego tam jak i tu pewnie prawa o czym świadczy między innymi Twoje określenie Policjantów.(przekleństwa cięższego kalibru ale dlaczego !!! czyżby Policjanci byli winni ??)
Co do braku wiedzy odnośnie przelewu rozumiem też miałbym pewien problem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone