Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 30.10.2014 13:25

mszkudlarek36 napisał(a):borasbdg długo czekałeś na ten mandat??
Mi w sierpniu błysnęło po oczach w Szwajcarii, ale póki co jeszcze nic nie przyszło.


Zdjęcie zrobiło 4.09. a 23.10. wyjąłem ze skrzynki, czyli równo 7 tygodni.

boboo napisał(a):No to bank cię chce wyrolować.
Przelew europejski - SEPA - (nie mylić z zagranicznym) nie powinien kosztować więcej niż przelew wewnątrzkrajowy.
Jedyne na czym stracisz, to bandycki przelicznik EUR/PLN. Ale przy kwocie 55,-€ będzie to jakieś 7,- złotych (różnica między kursem banku a kantorem).


Na stronie mojego banku w zakładce odnośnie prowizji jest napisane coś takiego i kosztuje to 4,80 :

"Eurotransfer* - realizacja poleceń wypłaty (przekazów) za granicę nominowanych w EUR, z datą waluty TOMNEXT, spełniających następujące warunki (łącznie):
- rachunek beneficjenta znajduje się w jednym z krajów EOG,
- bezbłędnie wpisany IBAN beneficjenta,
- bezbłędnie wpisany BIC banku beneficjenta,
- określona opcja kosztowa SHA.
UWAGA ! Do eurotransferu nie dolicza się kosztów ryczałtu telekomunikacyjnego."

Po przeczytaniu tego co napisał boboo, zapoznaniem się z informacjami z tej strony http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm i sprawdzeniu czy ich i mój bank są uczestnikiem systemu SEPA (http://epc.cbnet.info/docs/SEPA_Credit_Transfer.pdf może się komuś przyda) stwierdzam z przykrością, że faktycznie mój bank chce mnie wydymać albo baba, która udzielała mi informacji na ten temat jest delikatnie mówiąc niekompetentna :/
Wszystko się zgadza, warunki przelewu spełnione, więc powinienem mieć możliwość zrobienia SEPA za 4,80, bo to się do tego kwalifikuje, a nie zostać wydojonym z 60pln :/

Ogółem dobrze, że się wstrzymałem z tym przelewem, będąc przerażonym wysokością opłaty, bo byłbym "biedniejszy" o kolejne 55 pln.

boboo napisał(a):Ale to już zauważyłem wiele razy: dopóki się "mordy na nich nie wydrze", to z bezczelnym uśmiechem rabują swoich klientów, licząc, że klient nie zna sytuacji.
Mam na myśli banki.


No i faktycznie wychodzi teraz na to, że w naszym kraju na każdym kroku trzeba się pilnować, żeby nie zostać przypadkiem czy też celowo wydymanym :(

Dzięki bardzo za przydatne informacje :)

maxredaktor napisał(a):Do zapłacenia mandatu SEPA jest OK, ale za nocleg to już nie bardzo. W każdym razie dzięki za tę informację - może się przydać :)


A tak z ciekawości jeszcze to dlaczego za nocleg nie bardzo, co to za różnica ?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.10.2014 14:07

borasbdg napisał(a):A tak z ciekawości jeszcze to dlaczego za nocleg nie bardzo, co to za różnica ?


Jeśli bym wiedział, że bank obciąży wyłącznie mnie kosztem przelewu, to pewnie zapłaciłbym przez przelew SEPA. Millennium, w którym mam konto, zaznacza, że kosztami obciąża po równi jednych i drugich. Jak mam przelać np. hotelowi czy właścicielowi pensjonatu dajmy na to 60 euro, aby zarezerwować nocleg, to chcę mieć pewność, że tyle właśnie dostanie i nie będzie miał dodatkowych kosztów. I potem się nie denerwować po przyjeździe.
Z drugiej strony, to są tak małe pieniądze, że nawet gdyby je potem doliczyli do rachunku, to i tak by się bardzo opłaciło.
Może w następne wakacje trzeba będzie spróbować :)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.10.2014 14:16

tak mi się widzi, że to SHA przy SEPA to takie mydlenie oczu.
Średnio robię miesięcznie 4-5 przelewów z Niemiec i 2-3 z Polski (w ramach EU).
Również z mojego polskiego konta na moje niemieckie konto.
Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby konto docelowe otrzymało mniej, niż było przelane.
Jak wysyłam z ING Banku Śląskiego X euro do Niemiec, to konto w Niemczech podwyższa stan o "X", a nie o "X" minus SHA/2
ING bierze 5 złotych i po sprawie.
To samo przy wysyłkach z Niemiec. Dochodzi pełna suma bez podziału kosztów, różnica tylko taka, że mnie jako wysyłającego kosztuje to 35 centów, czyli jakieś 1,50 złotego.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.10.2014 14:18

borasbdg napisał(a):Dzięki bardzo za przydatne informacje :)

:hut:
I nie "cymbałujmy" już.
:wink:
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 31.10.2014 19:11

Ma ktoś może aktualny taryfikator mandatów w Austrii ,znalazłem kilka ale niestety brakuje w nim więksozści przewinień a tego co ja szukam akurat go nie ma.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.10.2014 19:30

Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 31.10.2014 19:37

Tutaj tez tego brak Czyli mam rozumieć ,ze jak pojadę sporo mniej niż na ograniczeniu to nic mnie nie grozi (oprócz agresji nerwowych Austriaków i Polaków spieszących się na wakacje) , ponieważ w Polsce za to jest odpowiedni mandat. Plusy z tego takie ,że popodziwiam widoki i nie zapłacę mandatu :D
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.10.2014 19:51

http://www.vol.at/wer-zu-langsam-faehrt ... en/3506413
Za to też można zapłacić.
Do 726,- euro
Uregulowane jest to w jakiś sposób w Austriackim Kodeksie -> Paragraph 20, Absatz 1
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 31.10.2014 20:00

Dziękuje za odpowiedź. Czyli i do tego też się przywalają :( Faktycznie kraj w którym na-prawdę się trzeba pilnować. W sumie to się im nie dziwię jerden z najbardziej tranzytowych krajów.... . Nie wiem czy nie bardziej niż Niemcy
darek43211
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek43211 » 08.07.2015 20:05

Witam wszystkich

Ostatnio przez zagapienie przejechałem na czerwonym swietle w Austrii (Wiedeń), za to wykroczenie jest min 200e i miesiac zakazu jazdy i moe pytanie brzmi czy obcokrajowcy tez moga dostac zakaz jazdy? i czy na kozdym skrzyrzowaniu z zygnalizacja swietlna w Austrii jest system monitorujacy przejazd na czerwonym swietle?

Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 09.07.2015 07:38 przez darek43211, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2015 20:10

Przyjdzie mandat, to będziesz wiedział.
endriu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 11.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) endriu » 10.10.2015 19:56

Niestety i mnie dopadli ;-) Dostałem wczoraj mandacik z Austrii i nie byłoby może w tym nic dziwnego bo być może zdarzyło mi się trochę przycisnąć ale mandat a właściwie pisemko informujące o złamaniu przepisów i kwocie jest wystawione przez service center anonymverfügung i jest tylko informacja że w dniu takim a takim kierujący autem o numerach rejestracyjnych (moich) w Austrii przekroczył dozwoloną prędkość i nałożony jest mandat w wysokości 35 euro. Nie ma informacji gdzie i ile przekroczyłem. Dostał ktoś z Was coś takiego ? Dodam tylko, że pismo jest po polsku.
darek43211
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek43211 » 10.10.2015 22:02

Kolego (endriu) ile minęło od popełnienia wykroczenia do momentu kiedy otrzymałeś list ?
endriu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 11.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) endriu » 10.10.2015 22:07

1,5 miesiąca czyli całkiem szybko mnie namierzyli :roll:
darek43211
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek43211 » 10.10.2015 22:14

Jeśli bywasz w Austrii to możesz iść na policję i się zapytać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone