Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 11:02

A ja wiele razy widziałem łapanki na autostradzie.
Mierzyli czas przejazdu odcinka i na jego końcu policja ściągała na bok auta.
Wlepiają mandaty, jak ktoś przekroczy granicę tolerancji, przeważnie to 10 km/h szybciej na danym odcinku, niż pozwalają przepisy.
Mierzą czas przejechanego odcinka. Więc w jednym miejscu może ktoś jechać 150, w drugim 120 i nie dostanie mandatu. :roll:

Do tego dochodzą zwykłe radary w różnych miejscach, ostrzegam np. przed tymi w tunelach :roll:
Ostatnio edytowano 08.08.2013 16:49 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 08.08.2013 11:25

Lednice napisał(a):A ja wiele razy widziałem łapanki na autostradzie.
Mierzyli czas przejazdu odcinka i na jego końcu policja ściągała na bok auta.
Wlepiają mandaty, jak ktoś przekroczy granicę tolerancji, przeważnie to 10 km/h szybciej, niż pozwalają przepisy.

Do tego dochodzą zwykłe radary w różnych miejscach, ostrzegam np. przed tymi w tunelach :roll:


Widocznie aż takiego nieszczęścia nie miałem :wink: Mogłoby być gorzej
Przez tunele akurat nie jechaliśmy, nie przypominam sobie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2013 12:10

Mandaty za przewinienia w Rzymie przyszły do domu z policji za wjazd do strefy, której nie powinienem naruszać. Wszystko szczegółowo udokumentowane ze zdjęciami i korespondencją w j. polskim.
Z uwagi na to, że do I jeździmy, zapłaciłem.

A Wy, jak uważacie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 16:45

artur77 napisał(a):
Lednice napisał(a):A ja wiele razy widziałem łapanki na autostradzie.
Mierzyli czas przejazdu odcinka i na jego końcu policja ściągała na bok auta.
Wlepiają mandaty, jak ktoś przekroczy granicę tolerancji, przeważnie to 10 km/h szybciej, niż pozwalają przepisy.

Do tego dochodzą zwykłe radary w różnych miejscach, ostrzegam np. przed tymi w tunelach :roll:


Widocznie aż takiego nieszczęścia nie miałem :wink: Mogłoby być gorzej
Przez tunele akurat nie jechaliśmy, nie przypominam sobie.


Ja nie zapłaciłem jeszcze w Austrii mandatu. Ten co mnie ostrzegał przed blitzami w tunelach, też nie zapłacił.
Po prostu znał blitze w tunelach z Niemiec i w Austrii były podobne.
Niektórzy Austriacy jadą te 150, szczególnie jak wiedzą, gdzie radary są :wink:
Komuś kto jedzie 120, może się wydawać, że kto inny gna 170 :roll: W rzeczywistości jedzie on te 150 :roll:

W Niemczech od razu rozpoznasz takiego,co grzeje 170-200, światła włączone, gaz do dechy, wszystko co żyje ucieka na boki :wink:
Ale tam też nie jest już tak lekko, coraz więcej ograniczeń prędkości, a przy nich są blitze :roll:
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 08.08.2013 17:01

W Austrii a dokładnie w Salzburgu odholowali nam samochód na parking (okazało się , że parkowanie było dozwolone do 11.00) . Po spisaniu danych odjechaliśmy i przez siedem lat cisza. Ale gdyby to była policja to zabraliby chociażby narty na poczet mandatu.
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 08.08.2013 17:03

A co do Austriaków jeżdżących powyżej 130 , to wielu takich jeździ na Węgrzech na autostradzie z Budapesztu do Wiednia. Tylko jak się zobaczy kierowcę to albo Bułgar albo Rumun .
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.08.2013 22:15

Ja właśnie w Niemczech dostałem 50 eurasów za przekroczenie prędkości...
tak się z żoną zagadaliśmy, że wyprzedzałem policję na ograniczeniu :D :D
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 22.08.2013 22:22

A że się tak nieśmiało zapytam co to "blitze" ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2013 22:29

Takie urządzenia, które robią zdjęcia kierowcom i samochodom naraz, 2 w 1 :wink:

Blitz - błysk, od lampy błyskowej :wink:


Po staropolsku fotoradary :)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 22.08.2013 22:30

Jechałem obwodnicą Wiednia lewym pasem (według znaków poziomych na Brno) 85 km/h i chyba blokowałem ruch, bo jakiś burak na austriackich blachach wyprzedził mnie z prawej i zaczął merdać rączkami. W odpowiedzi dostał stosowną odpowiedź w postaci znanego gestu. A na autobahnie też Austriacy gnali równo na ograniczeniach i zwężkach.
Ale najbardziej to mnie zszokowali Czesi: za granicą to jakieś 10 km poniżej ograniczenia, a na A1 przed Polską to gdy jechałem 150, to mi światełkami migali będąc 300 metrów za mną, żebym im z pasa zjeżdżał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2013 22:38

To musiał być jakiś Austriak rodem z Bukaresztu :roll:


Generalnie na obwodnicy Wiednia jest tyle radarów, że powyżej granicy tolerancji mało kto jedzie.
Tam jest 80, a tolerancja to 80+10 = 90
Czyli chyba blokowałeś :roll:

A jak wjedziesz to centrum Wiednia, to jest pełny szok, ma być 50 i wszyscy tyle jadą :roll:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 22.08.2013 22:41

Lednice napisał(a):Takie urządzenia, które robią zdjęcia kierowcom i samochodom naraz, 2 w 1 :wink:

Blitz - błysk, od lampy błyskowej :wink:


Po staropolsku fotoradary :)


A myślałem,że tam coś mądrzejszego mają w tych tunelach stąd pytanie :) Dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2013 22:47

Mądre, bo robią jasne zdjęcia w tunelach :!:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2013 12:06

W Austrii fotoradary często są tak ustawione że zdjęcia robią "od tyłu". Możesz nie wiedzieć nawet ze Cię "blitzło" :oczko_usmiech:
radekp
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radekp » 23.08.2013 12:17

Lednice napisał(a):A jak wjedziesz to centrum Wiednia, to jest pełny szok, ma być 50 i wszyscy tyle jadą :roll:

A co najlepsze ruch jest naprawde plynny mimo ze samochodow duzo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone