Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bblu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1789
Dołączył(a): 06.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bblu » 10.08.2012 23:39

I ja się przyłączam do czytelników tej ciekawej relacji :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.08.2012 23:49

bblu napisał(a):I ja się przyłączam do czytelników tej ciekawej relacji :D


Witam kuzyna z CRR :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2012 00:23

Raul73 napisał(a):
bblu napisał(a):I ja się przyłączam do czytelników tej ciekawej relacji :D


Witam kuzyna z CRR :D :D


bblu to kuzynka Bożenka :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2012 00:46

Janusz Bajcer napisał(a):
Raul73 napisał(a):
bblu napisał(a):I ja się przyłączam do czytelników tej ciekawej relacji :D


Witam kuzyna z CRR :D :D


bblu to kuzynka Bożenka :lol:


OOOps :oops: :oops:

Na fotce w awatarku jest para - zawsze myślałem, ze piszą i słuchają we dwoje.

Witam oboje w takim razie! :D
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 11.08.2012 00:53

Witam
Zaczynam czytać, też jadę przez Wiedeń i mam przeznaczony jeden dzień na zwiedzanie, a chyba jest co zwiedzać.
Jeszcze tylko 12 DDW :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2012 00:57

czark123 napisał(a):Witam
Zaczynam czytać, też jadę przez Wiedeń i mam przeznaczony jeden dzień na zwiedzanie, a chyba jest co zwiedzać.
Jeszcze tylko 12 DDW :lol:


Witam serdecznie - mam nadzieję, że informacje się przydadzą. :D
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 11.08.2012 08:47

jestem...
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 11.08.2012 09:00

Czekam na Słowenię 8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2012 12:08

Kacper111 - witam


kataryniarz napisał(a):Czekam na Słowenię 8)


Również witam. Słowenia będzie na końcu, na powrocie. Ale za to będzie całkiem sporo: Bled, Vintgar, Planica.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 11.08.2012 12:14

Raul73 napisał(a):Kacper111 - witam


kataryniarz napisał(a):Czekam na Słowenię 8)


Również witam. Słowenia będzie na końcu, na powrocie. Ale za to będzie całkiem sporo: Bled, Vintgar, Planica.



nie ociągaj sie pisz ( jest sobota :D )
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 11.08.2012 12:21

Czyżby czas na Krk :oops:

:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.08.2012 12:31

Wiedeń ładny, jak dla mnie ładniejszy niż np Budapeszt, ale to tylko subiektywne odczucia :)
Czekam na Chorwację, od maja upłynęło już trochę czasu i z ogromną przyjemnością spędzę trochę czasu w Cro dzięki Twojej relacji ;)

Serdecznie pozdrawiam
:papa:
bblu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1789
Dołączył(a): 06.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bblu » 11.08.2012 12:39

Raul73 napisał(a):Witam oboje w takim razie! :D

Czytamy i czekamy razem na cd. :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2012 13:07

Witam kolejnych czytelników! Z ciągiem dalszym był mały problem, bo forum nie przyjmuje już zdjęć, a na Żabie limit mi się skończył, musiałem nowe konto zakładać.

Krzysztof i Lidia napisał(a):Czyżby czas na Krk :oops:
:)


Jeszcze pół dnia we Wieniu i jedziemy do Chorwacji! :D

Roxi napisał(a):Wiedeń ładny, jak dla mnie ładniejszy niż np Budapeszt, ale to tylko subiektywne odczucia :)
Czekam na Chorwację, od maja upłynęło już trochę czasu i z ogromną przyjemnością spędzę trochę czasu w Cro dzięki Twojej relacji ;)

Serdecznie pozdrawiam
:papa:


Roxi, przyznaję, że głównei z twoich relacji czerpałem inspirację i wiedzę na temat zaróno Budapesztu, jak i Wiednia - za co bardzo dziękuję! :D

Co do porównania, nam z kolei bardziej przypadł do gustu Budapeszt - jest bardziej przestronny, a Wiedeńw centrum jest taki trochę "ściśnięty" - ale to oczywiście również tylko subiektywne odczucia. :D

Pozdrawiam i zapraszam na ciąg dalszy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.08.2012 13:38

Ponieważ zbliżała się godzina 14ta, a my już porządnie zgłodnieliśmy, trzeba było poszukać jakiejś restauracji. Jeszcze w domu w necie wyszukałem sobie pizzerię z dobrymi opiniami i jeszcze lepszymi cenami – w samym centrum, na ulicy Operngasse, kilka kroków od targowiska Naschmarkt. No to idziemy na tą pizzę, pokonując po drodze trochę skomplikowane i ruchliwe skrzyżowanie przy Karlsplatz. Wreszcie docieramy, zmęczeni upałem, a tam… zamknięte! Pizzeria zlikwidowana. :cry:
No pięknie! Trzeba szukać czegoś innego. Znaleźliśmy… po 10 sekundach, kilka kroków dalej. I to jaką! Trafiliśmy na promocję – klasyk kuchni wiedeńskiej - Wiener Schnitzel – z frytkami i sałatką za 5 euro! :roll: Takiej okazji nie mogliśmy przegapić! Restauracja dosyć mała, ale czysta, a obsługa przygotowuje i smaży sznycle na naszych oczach – przynajmniej mamy pewność, że to żadne mikrofale czy zamrażarki, tylko świeża cielęcina! Trwa to co prawda dłuższą chwilę, ale wreszcie dostajemy dania takiej wielkości, że aż nam się oczy zaświeciły! Dziewczyny swoich porcji nie dały rady skończyć, my zjedliśmy z ledwością! Ale były super! Jeśli ktoś chce dobrze zjeść w Wiedniu, to zdecydowanie polecam! :lol: Nazwy restauracji nie pamiętam, ale jest to przy Operngasse 14, 16 albo 18.

Najedzeni (aż za bardzo) idziemy do stacji metra U4. Jest to metro nietypowe, bo tylko w centrum jedzie pod ziemią – pozostała część linii prowadzi normalnie na poziomie gruntu. Wadą jest brak cienia, widoki również w tym rejonie niespecjalne – brudne odrapane kamienice. Wygląda na to, że to biedniejsza część Wiednia.
6 przystanków dalej wysiadamy na Shonbrunn.
Stąd do pałacu jest jeszcze spory kawałek ,który trzeba przejść pieszo, wśród tłumu ludzi. Przed pałacem, przy którym witają nas takie osobistości..

Obrazek
Obrazek

...również tłumy zwiedzających. Na szczęście mamy Sissi Ticket, który upoważnia do wejścia bez kolejki i zwiedzania tzw. trasą dłuższą Grand Tour (40 pokojów). Jest też standardowa trasa Imperial Tour, obejmująca 22 pokoje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na terenie pałacu obowiązuje całkowity zakaz fotografowania, z wyjątkiem widoków z okien – dlatego z wnętrz zdjęć nie posiadam. Muszę jednak przyznać, że po Hofburgu trochę nas Shonbrunn rozczarowało, bo w dużej części było powtórzeniem tego, co widzieliśmy rano w Apartamentach Cesarskich i Mizeum Sisi – nawet część komunikatów audio była dosłownie skopiowana! Tak więc jeśli ktoś był w Hofburgu, zwiedzanie wnętrza Shonbrunn śmiało można sobie darować.

Za to park za pałacem to absolutna konieczność! :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Można też wejść do ogrodów prywatnych i labiryntu (dodatkowe opłaty), można również wspiąć się na Gloriettę. Ponieważ byliśmy już porządnie zmęczeni, wzgórze sobie darowaliśmy, doszliśmy tylko do fontanny.

Obrazek

Tutaj te 40 stopni upału dało się we znaki na tyle, że nie wytrzymałem i wsadziłem cały łeb w wodę! Od razu lepiej! Jak potem zauważyłem, mój krok powtórzyło przynajmniej kilka innych osób. :lol: :lol:

Wracając, w parku spotkaliśmy jeszcze takiego zwierza:

Obrazek
Obrazek

Była wyjątkowo oswojona - chwilę wcześniej jadła z ręki orzeszki jakiejś nastolatce z Włoch - niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia. :cry:

Wszystkie informacje na temat Shonbrunn są Tutaj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone