Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Malinska 2012 (+Wiedeń + Słowenia)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.09.2012 09:59

Interseal napisał(a):Pogoda w Słowenii rzeczywiście nie dopisała. Szkoda, gdyż z zamku są super widoki na Karavanki, a z drogi do Planicy na Triglav.

Nie no, z Bledu widoki były - jeszcze wtedy pułap chmur nie był taki niski. :D

Gorzej było w Planicy, ale akurat te widoki mam zaliczone 2 lata temu w pełnym słońcu :wink:

Co do planów na następne wakacje, to ambitne i rzeczywiście mało popularne kierunki. Kilka lat temu sam planowałem podobną do Twojej podróż i do Srebrenicy miałem się udać 11 lipca, w umowną rocznicę. Wtedy jest tam więcej ludzi z zewnątrz... jakoś samemu chodzić, pytać i plątać się po okolicy nie byłbym w stanie, ale jestem na punkcie tych tematów przewrażliwiony.

Ja z kolei tak kombinuję, żeby nie trafić do Srebrenicy 11-go lipca (czwartek) ani w trzy dni weekendu. Mam zamiar dojechać tam w poniedziałek - 15-go. W dni obchodów (zazwyczaj połączonych z pogrzebami) to tam jest nie "więcej" ludzi, a tłumy! Zawsze są rodziny ofiar, zawsze jakieś ważne osobistości (prezydenci państw, przedstawiciele NATO, Unii, Hagi itd.) - każdy z odpowiednią świtą. Razem parę tysięcy osób! Trudno wtedy cokolwiek zwiedzić, nie mówiąc o dojeździe, bo pewnie trzeba kilka kilometrów na pieszo drałować. Widziałem zdjęcia z uroczystości - wejście na teren cmentarza prawie niemożliwe (chyba że późnym wieczorem). W dodatku w dni obchodów nieczynne dla zwiedzających jest muzeum, utworzone w byłej bazie NATO w Potocari - naprzeciwko cmentarza. A stamtąd do miasta Srebrenica jest jeszcze ze 4 kilometry - i tylko jedna, zatłoczona droga! W dni poprzedzające rocznicę też może być nieciekawie, bo często część cmentarza jest zamykana dla wykopania nowych grobów.

Na forum CRO nie ma zbyt wielu informacji o Srebrenicy, ale w necie jest całkiem sporo - i stąd je zbieram.
Tutaj jest sporo informacji i zdjęć (także z corocznych uroczystości).

Podobnie jak ty, jestem bardzo wrażliwy w tym temacie - i dlatego tak bardzo chcę tam pojechać.

Pozdrawiam.
betinaJ
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) betinaJ » 20.04.2013 18:02

Raul73,
dzięki tej wspaniałej foto-i-nie-tylko relacji już nie mogę się doczekać wyjazdu, a do lipca tak daleko :)
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.04.2013 19:10

betinaJ napisał(a):Raul73,
dzięki tej wspaniałej foto-i-nie-tylko relacji już nie mogę się doczekać wyjazdu, a do lipca tak daleko :)

Cieszę się, że się podobało - i mam nadzieję, że będzie się podobać również na Krku :D :papa:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2013 20:12

Raul73 to i ja tu pozwolę sobie tu zakotwiczyć, super dokładnie pokazujesz interesujące mnie miejsca, i jak zwykle precyzyjnie
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.04.2013 07:17

te kiero napisał(a):Raul73 to i ja tu pozwolę sobie tu zakotwiczyć, super dokładnie pokazujesz interesujące mnie miejsca, i jak zwykle precyzyjnie

Witaj te kiero!

W tym roku to chyba razem będziemy relacje pisać, bo te same miejsca planujemy :lol: :lol:

Chociaż widzę, że ty dopiero w sierpniu, a ja na początku lipca. To nic, będziemy się uzupełniać :wink: :wink:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.04.2013 10:15

Raul73 napisał(a):
te kiero napisał(a):Raul73 to i ja tu pozwolę sobie tu zakotwiczyć, super dokładnie pokazujesz interesujące mnie miejsca, i jak zwykle precyzyjnie

Witaj te kiero!

W tym roku to chyba razem będziemy relacje pisać, bo te same miejsca planujemy :lol: :lol:
Chociaż widzę, że ty dopiero w sierpniu, a ja na początku lipca. To nic, będziemy się uzupełniać :wink: :wink:

trochę mi się komplikuje sytuacja, i wyjazd nie jest już na 100% pewny, ale zobaczymy, będę dążył i na razie nie dopuszczam myśli o zmianie planów...
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 22.04.2013 13:20

I ja gratuluje udanych wakacji!
Do wyjazdu 4m...

:papa:
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.04.2013 22:18

te kiero napisał(a):
trochę mi się komplikuje sytuacja, i wyjazd nie jest już na 100% pewny, ale zobaczymy, będę dążył i na razie nie dopuszczam myśli o zmianie planów...

No to pozostaje mi tylko życzyć, żeby się udało :papa: :papa:
MarDomi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.04.2013 22:27

Dzięki za relacje. Miała ona swój wkład w "zarażenie" mojego brata chorwacją i wybraniem przez niego Malinskiej za cel na najblirzsze wakacje. Mi także pozwoliła przyjżeć się miejscą które odwiedzę w tym roku w Słowenii.

Pozdrav :papa:
krasiu666
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 23.04.2013 23:13

Hej nie wiem dlaczego dopiero dzisiaj wpadłem na twoją relację ale lepiej późno niż wcale. Co ciekawe to też byliśmy w tym samym okresie w Malinskiej co ty pewnie się gdzieś mijaliśmy wieczorami bo plażowaliśmy codziennie gdzie indziej mieszkaliśmy na ul.17 Travnja. Jak dobrze pamiętam to wcześniej wymienialiśmy się jakimiś info na temat wyspy i Bled. Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży