Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2016 19:26

kmichal napisał(a):... Krynica bardzo nam się podobała, szczególnie wtedy jak dziki rano nas witały pod płotem kwatery i goniły w drodze powrotnej z plaży ... :wink:...
Pozdrawiam.

Nas nie goniły, ale przecinały nam ścieżkę na plażę, lub straszyły na koniec wieczornego spaceru :D
Chyba to ta sama rodzinką :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.01.2016 19:47

kulka53 napisał(a):
Nefer napisał(a):Mierzeja Wiślana warta jest odwiedzenia - moim zdaniem. Dużo uroku ma np. długa, piaszczysta i pusta (lub prawie pusta) plaża między Krynicą a Piaskami. :wink:

Zgadzam się w 1000% :wink: :D

Miło mi :wink: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 21:22

piekara114 napisał(a):
kmichal napisał(a):... Krynica bardzo nam się podobała, szczególnie wtedy jak dziki rano nas witały pod płotem kwatery i goniły w drodze powrotnej z plaży ... :wink:...
Pozdrawiam.

Nas nie goniły, ale przecinały nam ścieżkę na plażę, lub straszyły na koniec wieczornego spaceru :D
Chyba to ta sama rodzinką :mrgreen:


... całkiem możliwe... u nas podganiały nas aż do samej furtki i ryły pod nią dając do zrozumienia, że to ich tereny ...
:wink:...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2016 19:32

17 sierpnia, poniedziałek c.d.

Zatrzymaliśmy się znów już kawałek za Krynicą, przy drodze jest tu zatoczka w której można zostawić auto. Chcieliśmy zdobyć Wielbłądzi Garb :cool:

Kilkanaście minut niezbyt stromą ścieżką pod górkę, częściowo po drewnianych schodkach i jesteśmy na miejscu. Na „szczycie” stoi drewniana wieżyczka widokowa, fajnie, ale mogłaby być wyższa, bo nawet z niej widoki skutecznie zasłaniają wysokie sosny :roll:

Obrazek

Rzeczywiście, trochę widać zarówno morze...

Obrazek

Obrazek

...jak i zalew :)

Obrazek

Chwilę po nas na szczyt dotarły dwie starsze panie, po chwili rozmowy okazało się, że przyjechały ze Śląska i wypoczywają w jednym z tutejszych ośrodków, dawnych wczasów pracowniczych. Jedna z nich mimo dość zaawansowanego już wieku była po raz pierwszy nad morzem 8O , jakimkolwiek. Nie dziwiliśmy się, że była zachwycona okolicą :D .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2016 19:32

Wracamy i jedziemy dalej. Do Piasków jest jakieś 10 km i mocno byliśmy tym odcinkiem zaskoczeni. Tam po prostu nie ma zupełnie nic 8O poza jednym mikro-kempingiem i trzema oficjalnymi, oznakowanymi parkingami :idea: . Za to co kawałek jest ścieżka do plaży i wygniecione na poboczu miejsca po parkujących samochodach. W związku z tym – jest extra :idea: :D

No to sobie poplażujemy.... ale jeszcze najpierw parę chwil w kultowych Piaskach :cool: . Przejechaliśmy wolniutko drogą do samego jej końca, w pewnym momencie kończy się asfalt, są betonowe płyty. Na samym końcu wioski jest spory ośrodek z drewnianymi domkami lata świetności dawno mającymi za sobą, jednak po ilości parkujących aut wyraźnie było widać że cieszy się on dużą popularnością. Poza tym w Piaskach jest mały kościółek i trochę domów z pokojami do wynajęcia, całość sprawia baaaaaaardzo dobre wrażenie :) . Zatrzymaliśmy się przy małym porciku i chwilkę się rozejrzeliśmy po okolicy.

Jest tu przystanek PKS, dojeżdża tu również liniowy miejski autobus z Gdańska 8O , jazda trwa 2 godziny (tak wynikało z rozkładu)

Obrazek

Porcik rybacki

Obrazek

Wigwamy? 8O :roll: :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łódeczki nie są może tak malownicze jak greckie....ale funkcję pewnie spełniają :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główna ulica w Piaskach

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.01.2016 19:33

Około południa to już całkiem dobry czas na plażowanie :) , zanim jednak walniemy się na piach, zajrzymy w jedno miejsce które widzieliśmy jadąc do Piasków. Tuż przed nimi nad zalewem jest spory klif, a pod nim coś w rodzaju plaży :)

Obrazek

Z klifu choć o tej porze pod słońce, ładnie widać Frombork :)

Obrazek

Hmmmm, ładnie tutaj :idea:

Obrazek

Obrazek

Woda tu płytka i pewnie cieplejsza niż po drugiej stronie, nic dziwnego, że amatorzy tego miejsca są.

Obrazek

My jednak pojechaliśmy jeszcze kawałek dalej szukając na poboczu dogodnego miejsca na pozostawienie auta tak, by cały dzień miało zapewniony cień. Tak w ogóle nie jest to trudne, ale o tej porze najlepsze miejsca są już pozajmowane :cool: , Skodę jednak zawsze da się gdzieś upchnąć :lol: . Powędrowaliśmy na plażę by zostać tam do wieczora, prawie do zachodu słońca, zdjęć nie mamy, bo nie chciało się nam dźwigać aparatu. Plaże tutaj nie są może wybitnie szerokie tak jak w Białogórze, ale też niczego sobie, zwłaszcza że o tłoku mowy w ogóle być nie może. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego dnia, z tego jak i gdzie go spędziliśmy, a już najbardziej z tego, jakie udało się nam znaleźć fajne miejsce do spania 8O :idea: . Zajechaliśmy nieco wcześniej na jeden z parkingów, ten największy, położony mniej więcej w 2/3 drogi z Krynicy do Piasków, ale to nie było dobre miejsce.... szok, tam nocuje kilkadziesiąt kamperów 8O . My wolimy więcej intymności, a na Mierzei Wiślanej nie ma z tym żadnego problemu :idea:

c.d.n.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 04.01.2016 21:17

kulka53 napisał(a):Tam po prostu nie ma zupełnie nic 8O poza jednym mikro-kempingiem i trzema oficjalnymi, oznakowanymi parkingami :idea: . Za to co kawałek jest ścieżka do plaży i wygniecione na poboczu miejsca po parkujących samochodach. W związku z tym – jest extra :idea: :D

Dokładnie takie wspomnienia mam z tego miejsca - pełna zgoda :D .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.01.2016 21:17

... z Krynicy do Piasków zasuwałem plażą kilka razy pieszo z teściem, jak nie miałem jeszcze kompana w postaci syna ... :mrgreen: ... było poza sezonem i oprócz nas praktycznie nikogo ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.01.2016 02:01

kulka53 napisał(a): To był jeden z głównych celów tegorocznej nadmorskiej wycieczki. Krynica Morska i Piaski, nigdy nie byliśmy na drugiej polskiej mierzei – tej Wiślanej, od dawna myślałem by kiedyś tam pojechać. No i właśnie teraz jedziemy :idea: .

Aż z ciekawości sprawdziłam czy nie minęliśmy się gdzieś na Mierzei, ale minęliśmy się... o miesiąc i kilka godzin. 8O

kulka53 napisał(a):Około południa to już całkiem dobry czas na plażowanie :) , zanim jednak walniemy się na piach, zajrzymy w jedno miejsce które widzieliśmy jadąc do Piasków. Tuż przed nimi nad zalewem jest spory klif, a pod nim coś w rodzaju plaży :) .

Ciekawa właśnie byłam czy zajrzeliście na Skarpę. 8)

kulka53 napisał(a): Z klifu choć o tej porze pod słońce, ładnie widać Frombork :)

My byliśmy tam około piętnastej, słońce było już z boku. :)


kulka53 napisał(a): Hmmmm, ładnie tutaj :idea:

Trudno się nie zgodzić. :)

Pozdrawiam Was serdecznie!
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.01.2016 12:41

Piaski, wspaniałe miejsce :!:
Piwo Kuntersztyn tam piliśmy.

Byłem tam również służbowo wczesną wiosną. UAZem do samej ruskiej granicy pojechaliśmy. A wracaliśmy plażą. 8O Dawno to było, ale do dziś wspominam miodową smugę drobniutkich bursztynków skrzących się, w słońcu, na plaży.

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2016 19:40

Nefer napisał(a):
kulka53 napisał(a):Tam po prostu nie ma zupełnie nic 8O poza jednym mikro-kempingiem i trzema oficjalnymi, oznakowanymi parkingami :idea: . Za to co kawałek jest ścieżka do plaży i wygniecione na poboczu miejsca po parkujących samochodach. W związku z tym – jest extra :idea: :D

Dokładnie takie wspomnienia mam z tego miejsca - pełna zgoda :D .

Z tego wynika, że nic się tam nie zmienia :) .
I oby tak dalej :idea:
kmichal napisał(a):... z Krynicy do Piasków zasuwałem plażą kilka razy pieszo z teściem, jak nie miałem jeszcze kompana w postaci syna ... :mrgreen: ... było poza sezonem i oprócz nas praktycznie nikogo ... :wink: ...

Poza sezonem to już zupełne pustki muszą być.... :)
Teść, syn... to już większa ekipa, a jeszcze jak drugi podrośnie to dopiero :idea: :cool:

Jolanta M napisał(a):Aż z ciekawości sprawdziłam czy nie minęliśmy się gdzieś na Mierzei, ale minęliśmy się... o miesiąc i kilka godzin. 8O

Witaj Jolu 8O , bardzo nam miło, że zajrzałaś :idea: :D
Minąć się o kilka godzin byłoby bardziej żal niż jeszcze o miesiąc, ale zawsze można się spotkać tutaj :)
A ten miesiąc, to w którą stronę?

Jolanta M napisał(a):Ciekawa właśnie byłam czy zajrzeliście na Skarpę. 8)

Zajrzeliśmy i to nieraz :wink:

Jolanta M napisał(a):My byliśmy tam około piętnastej, słońce było już z boku. :)

A my, nawet wtedy, gdy słońca nie było wcale :cool:
I to wcale nie dlatego, że akurat zasłoniły je chmury :wink:

Jolanta M napisał(a):Pozdrawiam Was serdecznie!

I my pozdrawiamy :)

longtom napisał(a):Piaski, wspaniałe miejsce :!:
Piwo Kuntersztyn tam piliśmy.

Byłem tam również służbowo wczesną wiosną. UAZem do samej ruskiej granicy pojechaliśmy. A wracaliśmy plażą. 8O Dawno to było, ale do dziś wspominam miodową smugę drobniutkich bursztynków skrzących się, w słońcu, na plaży.

Do ruskiej granicy tej pierwszej czy tej prawdziwej? :wink:

No właśnie... okolice mierzei to bursztynowe zagłębie. Ponieważ nigdy nigdzie indziej będąc nad morzem nie udało mi się znaleźć ni kawałka, liczyłem że może teraz. No i niestety :roll: :?

Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy i to w miarę niedługo :idea:
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 05.01.2016 19:47

Nefer napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Nefer napisał(a):Mierzeja Wiślana warta jest odwiedzenia - moim zdaniem. Dużo uroku ma np. długa, piaszczysta i pusta (lub prawie pusta) plaża między Krynicą a Piaskami. :wink:

Zgadzam się w 1000% :wink: :D

Miło mi :wink: .


Popieram
w Piaskach byliśmy w 2011 roku i mimo sezonu na plaży było pusto , w tym roku Katy Rybackie i tez nie było dzikich tłumów ................
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2016 20:16

kulka53 napisał(a):Teść, syn... to już większa ekipa, a jeszcze jak drugi podrośnie to dopiero


... teść chwilowo wypadł z ekipy bo do skodziny się już nie zmieści ... :wink:...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.01.2016 20:20

Danka napisał(a):w Piaskach byliśmy w 2011 roku i mimo sezonu na plaży było pusto , w tym roku Katy Rybackie i tez nie było dzikich tłumów ................

Witaj w naszym wątku :)

Piaski są fantastyczne, ale przy pobycie stacjonarnym będą dobre dla kogoś kto szuka ciszy i spokoju i chce się zaszyć na tzw. końcu świata. Jeśli chce się pozwiedzać to i owo, przejazdy przez całą mierzeję mogą być niepotrzebną stratą czasu i kilometrów. W tym przypadku Kąty Rybackie mogą być lepsze, to dogodniejsza baza wypadowa :D
A jeszcze większą "dziurą" niż Piaski, choć położoną nieco dalej od morza (mogą się przydać rowery) jest Przebrno :cool:

kmichal napisał(a):... teść chwilowo wypadł z ekipy bo do skodziny się już nie zmieści ... :wink:...

Fakt :lol:
Podobny problem ma moja przełożona :cool:
3 dzieci w wieku szkolnym i nawet Felicia kombi za ciasna :wink:
Planują zakup czegoś 7-miejscowego 8O :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.01.2016 20:25

kulka53 napisał(a):Fakt
Podobny problem ma moja przełożona
3 dzieci w wieku szkolnym i nawet Felicia kombi za ciasna
Planują zakup czegoś 7-miejscowego


... też o takim myśleliśmy, ale boimy się, że jeszcze go zapełnimy ... 8O... wolimy nie ryzykować ... :wink:...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone