Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.11.2011 18:51

Crayfish napisał(a):Te cholery osty zasiały się po całej Europie

Dokładnie tak... nie pierwszy raz spotkaliśmy je na naszej drodze, stąd napisałem o małej oryginalności tego gatunku :lol:
A te żółte kwiatki spotykaliśmy chyba w każdym kraju na którym przyszło nam wybrać się w jakieś góry :D , ja je bardzo lubię, podoba mi się ich kolor :cool:

janusz.w. napisał(a):Już liczyłem na szczytownie finałowe :wink: :!:

:D
Powoli, powoli.... nasze tempo podchodzenia dalekie jest od osiągnięć tytanów gór :? , stąd i opis nie może być zbyt szybki :cool:

janusz.w. napisał(a):Zarys przyszłoroczny już mam :D

Dobry jesteś 8O , to dopiero początek relacji i jeszcze trochę pokażemy :wink:
No ale tak naprawdę to i my mamy zarys... a nawet dwa całkiem konkretne zarysy :lol:

Joanka23 napisał(a):Taaa, jasne... po tych kamyckach...

Trudno Ci dogodzić :wink:
Co prawda nie był to piarg, ale miejscami podłoże zjazdówki było takie "piargopodobne" . Ja lubię schodzić po takim podłożu ze średnich kamyczków nawet jak jest bardzo stromo bo ono zachowuje się trochę podobnie jak śnieg... tzn w sensie że poddaje się nogom, osuwa się nieco, przez co nie ma takich obciążeń na kolana :D .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.11.2011 18:53

Ruszyliśmy dalej, wyżej prowadzi lekko wznosząca się droga, którą od biedy można pokonać terenowym samochodem. Rzecz jasna wojskowym :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki, do tej pory niezbyt powalające, zaczynają robić się coraz ciekawsze :D .

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:22 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.11.2011 18:54

Po drodze napotykamy skrzyżowanie szlaków.....

Obrazek

...z którego niedaleko mamy do czegoś w rodzaju przełęczy, miejsca odejścia bocznego grzbietu. Tam jest naprawdę pięknie 8O :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kierunek mamy jasno wyznaczony :wink:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:23 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.11.2011 18:57

Po drugiej stronie tego bocznego grzbietu jest głęboko wcięta dolina. Z niemałym zaskoczeniem dostrzegliśmy tam drogę i kilka samochodów 8O .Tu znów przydały się możliwości zbliżeniowe Fujiego :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My znajdowaliśmy się na wysokości około 2600 m. dno tej doliny z "parkingiem" :wink: nie mogło być niżej niż 300 m od nas... tak wysoko można podjechać autem pod Olimp 8O . Co prawda szutrem, ale z daleka wyglądał na całkiem przyzwoity :cool: . Po powrocie do domu sprawdziłem na google maps skąd może ta droga prowadzić, okazało się, że najprawdopodobniej da się tam dojechać z wioski Kalyvia. Gdybym wiedział o tym wcześniej, może ten dzień wyglądałby inaczej. A tak, przynajmniej dotrzymałem obietnicy "niekatowania" Feli :wink: .

Po tej krótkiej sesji zdjęciowej idziemy jeszcze kawałek dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dłuższy odpoczynek połączony z przegryzieniem małego co-nieco zatrzymujemy się już na głównej grani. Dopiero stąd zaczyna być widać którędy na najwyższe szczyty Olimpu prowadzi najpopularniejsza droga z Prionii i schroniska "A" . To właśnie miejsce było celem minimum na dzisiejszy dzień, tak naprawdę nie wiedzieliśmy przecież w jakiej Małgosia będzie kondycji i jak będzie wyglądało podchodzenie. Trasa jest jednak tak banalna, że nie było nawet o czym mówić, idziemy dalej :D . Na niebie zaczęło pokazywać się coraz więcej chmur, jednak byliśmy dziwnie spokojni, że dziś nie wyrządzą nam żadnej szkody....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Agios Antonios od północy.

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:23 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.11.2011 20:27

kulka53 napisał(a):Tu znów przydały się możliwości zbliżeniowe Fujiego :D

... "haesdziesięć" ... kilka zalet ma ! :)
Dla mnie właściwie ... to musi mieć wszystkie ! ;) :)

Trasa ładnie wygląda na fotkach, ale jeśli chodzi o widoki to ... to faktycznie jest czas, by się wszystkiemu dookoła dobrze przyjrzeć ! 8)

Pozdrawiam.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 05.11.2011 20:37

kulka53 napisał(a):... tzn w sensie że poddaje się nogom, osuwa się nieco, przez co nie ma takich obciążeń na kolana :D .


No tak, jeden krok w przód i trzy zjazdu... :wink: Nie tylko kolana, ale i kostecki już na samą myśl bolą... :lol:

kulka53 napisał(a):... My znajdowaliśmy się na wysokości około 2600 m. dno tej doliny z "parkingiem" nie mogło być niżej niż 300 m od nas... okazało się, że najprawdopodobniej da się tam dojechać ....


No masz! :lol:

Dobra jak już tyle weszłam to też idę dalej. :D Zresztą wcale się Małgosi nie dziwię, że też wolała dalej iść, mając w odwrocie "piargopodobną" zjazdówkę :wink:

PS
Poza tym, jak to mówią "nieważne gdzie, ważne z kim" a z Wami fajnie jest! :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.11.2011 00:24

kulka53 napisał(a):Po drugiej stronie tego bocznego grzbietu jest głęboko wcięta dolina. Z niemałym zaskoczeniem dostrzegliśmy tam drogę i kilka samochodów 8O .Tu znów przydały się możliwości zbliżeniowe Fujiego :D .

Obrazek



...to chyba Christakis Hut...
Właśnie zastanawiałem się czy tam można dojechać zwykłym samochodem..., a tu proszę jest info :D Uno + Sedici (lub SX4)...
Teraz pozostaje decyzja czy dłużej łagodniej czy krócej stromo... :wink:

pozdr
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 06.11.2011 00:35

Coś mi musiało umknąć... myślałem że macie Pentax'a K-r :) a tu nagle fuji ;) Co nie zmienia faktu, że jak na tak wielki zoom to na końcu jest jeszcze dość ostro, ja mam canona z 12x zoomem i jest niespecjalny.
Pozdrawiam i czekam na cd. :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 06.11.2011 13:41

ale przestrzenie 8O
i pojedyncze człowieki w tych przestrzeniach ... :D
SUPER.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2011 18:42

mariusz-w napisał(a):... "haesdziesięć" ... kilka zalet ma ! :)

Fakt, kilka ma :D

Ma też kilka minusów, które zauważyłem podczas dwutygodniowego użytkowania (potem znacznie skurczyła się nam ilość pamięci dostępnej na 6 kartach :wink: i Fuji powędrował na dno bagażnika...).
Denerwujące (dla mnie) było przełączanie wizjera/ekranu, w końcu przerzuciłem się tylko na ekran. Poza tym ilość możliwości ustawień kolorystyki jest jakby to powiedzieć... niezbyt duża :lol: .

mariusz-w napisał(a):Trasa ładnie wygląda na fotkach, ale jeśli chodzi o widoki to ... to faktycznie jest czas, by się wszystkiemu dookoła dobrze przyjrzeć ! 8)

Zwłaszcza jak wędruje się tak powoli jak my :lol:
Ale faktycznie, Alpy, Tatry czy Durmitor to nie jest....

Joanka23 napisał(a):Zresztą wcale się Małgosi nie dziwię, że też wolała dalej iść, mając w odwrocie "piargopodobną" zjazdówkę :wink:

Jak schodziliśmy, ja oczywiście po kamyczkach, Małgosia bokami po trawce :lol:

Joanka23 napisał(a):jak to mówią "nieważne gdzie, ważne z kim" a z Wami fajnie jest! :D

:D Dzięki :D

janusz.w. napisał(a):Właśnie zastanawiałem się czy tam można dojechać zwykłym samochodem..., a tu proszę jest info :D Uno + Sedici (lub SX4)...

Info z pierwszej ręki i całkiem świeżutkie bo sprzed 2 miesięcy :D
Co do modelu, stawiam na SX4, w Grecji jeździ tego strasznie dużo :cool:
janusz.w. napisał(a):Teraz pozostaje decyzja czy dłużej łagodniej czy krócej stromo... :wink:

Sądzę, że dużo lepszym pomysłem jest wgramolenie się autkiem do tego jak to nazywasz schroniska Christakisa... O ile ma się zamiłowanie do szutrowania pod górę :wink:
Nie jest wykluczone czy jeszcze się tam nie pojawimy...

piter83pl napisał(a):Coś mi musiało umknąć... myślałem że macie Pentax'a K-r :)

Gwoli ścisłości... wcześniejszy model Pentaxa, K-x jest w naszym posiadaniu :D . Z tego co się kiedyś orientowałem różnic między nimi nie ma zbyt wiele...
Z przybliżeń Fujiego jesteśmy bardzo zadowoleni...

Crayfish napisał(a):i pojedyncze człowieki w tych przestrzeniach ... :D

...i o to chodzi :idea: :roll: :D

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2011 18:45

Z tej "przełęczy" do celu mamy jeszcze tylko 200 m pod górę.... i bardzo dużo czasu :D . Pomniejsze szczyciki po drodze można ominąć bokiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy w końcu ukazał się nam ON, Małgosia koniecznie chciała mieć na Jego tle zdjęcie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do celu coraz bliżej 8O

Obrazek

I już po chwili.... dotarliśmy...
Skolio jest dziś nasze :idea:

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:24 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2011 18:47

Byliśmy pod wielkim wrażeniem widoków na pionowe ściany opadające spod najwyższych szczytów Olimpu i ogromnego kotła który utworzyły. Nie spodziewaliśmy się, że tak tu jest, że tak właśnie wygląda to miejsce które już od kilku lat nas przyciągało, a ostatnimi czasy stało się wielkim marzeniem zwłaszcza Małgosi. Mitikas, cel do którego nie zamierzaliśmy próbować dotrzeć był tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Jednak nie, nawet przez chwilę nie powstała w nas myśl, że może szkoda, że może trzeba było jeszcze trochę się wysilić, że może gdybyśmy zrobili coś inaczej.... Osiągnęliśmy.... nie, to złe słowo, dla mnie to nie było jakieś wielkie osiągnięcie. Małgosia osiągnęła coś, co być może odchoruje w najbliższej przyszłości, ale w tej chwili to nieważne. I tak cały czas mówi, że to nasza ostatnia góra, ostatni raz jesteśmy tak wysoko... w końcu ile razy można od nowa hodować paznokcie :wink: . Teraz to nie jest ważne, teraz jesteśmy tylko my i trochę zasnuty chmurami ON, Tron Zeusowy....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oczywiście wpisałem nas do szczytowego zeszytu wejść....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:25 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2011 18:48

Potem udałem się na zasłużony odpoczynek a Małgosia zabrała mi aparat :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:25 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2011 18:49

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 13:26 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.11.2011 18:50

Pobazgraliście skałę? 8O


:lol:


Przepiękne te kadry :roll:


Pozazdrościć.

Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 192
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone