Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 28.10.2011 12:29

Ja z niecierpliwością czekam na drugą, grecką relację :lol: .
babeczka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) babeczka » 28.10.2011 13:28

Podobało mi się :D , to do następnej "wspólnej podróży", czekam :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 28.10.2011 13:32

Dzięki za ciekawą relację.

Noclegi - 0 zł - to mi się bardzo podoba. BRAWO.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2011 13:37

Zawsze bardzo chętnie z Wami podróżuję. Dzięki za tę podróż i czekam na następną :D
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 28.10.2011 14:19

Już przyzwyczailiście Nas do niezwykle ciekawych i fajnie opowiedzianych wypraw. Z reguły w po sezonie... ale nie tym razem. Fajnie pokazaliście, że Grecja to właśnie to miejsce gdzie nawet na przełomie lipca i sierpnia można znaleźć spokojne miejsca.
P.S Bardzo mi się podoba jak blisko z naturą jesteście podczas swoich wakacji.

Pozdrawiam i czekam na następne wyprawy!
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2011 16:21

Dziękuję za pierwszą część tegorocznej Grecji i zapisuję się na czytanie drugiej :D

Pozdowiam serdecznie :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.10.2011 17:56

Dzięki za obecność i miłe słowa :idea: :D

weldon napisał(a):Co te wakacje maja takiego, że się tak szybko kończą

Wakacje same w sobie to i może kończą się szybko.... ale ile trwa potem ich opisywanie :roll: :cool: a to jakby się na nich było po raz drugi... no prawie :wink:
A dzięki relacjom innych możemy zimową porą pół Europy zwiedzić :D

mariusz-w napisał(a):Pociecha tylko w tym, że zaraz wrześniowe "się zaczną !
Przynajmniej w tej relacji !

Ogarnę się tylko trochę po powrocie i zasiadam do pisania.... Małgosia już szykuje fotki :cool:

janusz.w. napisał(a):Zwłaszcza, że mowa będzie o jakiejś 'tajemniczej wyspie' :wink: no i mam nadzieję o Mitikasie... :D

Ach.... ta wyspa :cool:
Tak całkiem tajemnicza nie jest, choć na cro.pl i owszem....
Wreszcie znaleźliśmy miejsce dla nas IDEALNE :idea: :D

Jakieś góry też będą :wink:

Jacek S napisał(a):Tak :D

Jedyna słuszna i oczekiwana odpowiedź :wink: :D

longtom napisał(a):Ja bardzo chętnie ruszę po raz drugi :!:
Nawet wezmę kilka euro do kieszeni, na wypadek jakby miało trochę zabraknąć na powrotną benzynę. :lol:

Super :idea:
Euro nie będzie konieczne :wink: , wyjeżdżając wpadliśmy na genialny pomysł, że jakby co, w razie zbytniego opróżnienia portfela, zawsze za benzynę możemy zapłacić kartą :lol:

Aglaia napisał(a):Ja z niecierpliwością czekam na drugą, grecką relację :lol:

Wliczając zeszłoroczną, ta będzie już trzecia :cool:
Liczę na to, że za rok będziemy pisać czwartą i piątą :D

babeczka napisał(a):Podobało mi się :D , to do następnej "wspólnej podróży", czekam :D

Miło mi, że i taka sympatyczna babeczka wciąż zagląda do naszej relacji i do tego że jest z tych "wspólnych" podróży zadowolona :cool:

Crayfish napisał(a):Noclegi - 0 zł - to mi się bardzo podoba.

Nam też :cool:
To była czwarta podróż w czasie której na noclegi nie wydaliśmy ani grosza.... ta wrześniowa będzie piąta. I nie mamy najmniejszego zamiaru na tym poprzestać :D .

maslinka napisał(a):Zawsze bardzo chętnie z Wami podróżuję. Dzięki za tę podróż i czekam na następną :D

Wiem że to nieładnie namawiać do zdrady... ale w tym przypadku mam nadzieję, że coś z pokazanych przez nas miejsc Ci się spodoba i jednak się skusicie na mały "skok w bok" do GR. :D
Może nie ma tam klimatycznych dalmatyńskich starówek, ale niektóre inne miejsca też potrafią być nastrojowe, może uda się nam to pokazać :roll: .

piter83pl napisał(a):Już przyzwyczailiście Nas do niezwykle ciekawych i fajnie opowiedzianych wypraw. Z reguły w po sezonie... ale nie tym razem. Fajnie pokazaliście, że Grecja to właśnie to miejsce gdzie nawet na przełomie lipca i sierpnia można znaleźć spokojne miejsca.
P.S Bardzo mi się podoba jak blisko z naturą jesteście podczas swoich wakacji.

Dzięki Piter :D
Żeby w Grecji znaleźć spokój w sezonie trochę trzeba się natrudzić albo po prostu mając pewne doświadczenia trzeba wiedzieć gdzie jechać. To kraj z ogromną ilością kilometrów wybrzeża więc zawsze coś dla siebie znaleźć można.
Po sezonie... jest łatwiej, ale też fajnie jest dobrze trafić :cool:

dangol napisał(a):Dziękuję za pierwszą część tegorocznej Grecji i zapisuję się na czytanie drugiej :D

Tak naprawdę tej drugiej Grecji mogło nie być.... :? ale o tym na początku relacji, mam nadzieję niedługo :D

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz że jesteście :idea:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.10.2011 19:08

Odrobiłem zaległości :wink: i już wróciłem z Wami do kraju - pięknie było i bardzo fajnie , dlatego na kolejnej Waszej greckiej wyprawie też mnie nie zabraknie :D
Wiem jakie to może być niebezpieczne - napisałeś , że znaleźliście miejsca idealne , a ja jeszcze w totka nie wygrałem - wszyscy jednak twierdzą , że twardym trza być , a nie mientkim :lol: , więc cierpliwie czekam . . .


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.10.2011 03:57

piotrf napisał(a):Odrobiłem zaległości :wink: i już wróciłem z Wami do kraju - pięknie było i bardzo fajnie , dlatego na kolejnej Waszej greckiej wyprawie też mnie nie zabraknie :D
Wiem jakie to może być niebezpieczne - napisałeś , że znaleźliście miejsca idealne , a ja jeszcze w totka nie wygrałem - wszyscy jednak twierdzą , że twardym trza być , a nie mientkim :lol: , więc cierpliwie czekam . . .

:D

Żeby się tam znaleźć wygrana w totka na szczęście potrzebna nie jest, chociaż jakaś czwóreczka zapewne byłaby nie do pogardzenia :idea: :D .

Sypiając we własnym pojeździe można więcej (choć są inne ograniczenia), wyjazd wrześniowy to chyba pierwsza taka podróż, która nie wyglądałaby tak, jak wyglądała, gdybyśmy musieli płacić za noclegi :? .

Pojazd masz odpowiedni, szanse na zmieszczenie się nim w większości :wink: greckich uliczek są, zatem..... w drogę :D .

Tyko ja się grzecznie pytam, gdzie Twoja wrześniowa relacja jest :?: :roll: :cool: .

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2011 05:52

Witam.

Dzięki za kolejną wyczerpującą (temat - rzecz jasna :wink: ) relację.
Podoba mi się, że Wasz "greatest hits" pokrywa się z miejscami które nam udało się też zobaczyć.

kulka53 napisał(a):To była czwarta podróż w czasie której na noclegi nie wydaliśmy ani grosza.... ta wrześniowa będzie piąta. I nie mamy najmniejszego zamiaru na tym poprzestać :D .


Przyznam, że kiedyś na widok bilansu finasowego Waszych wyjazdów robiłem wielkie oczy. Po tegorocznym naszym wyjeździe pod namiot do Grecji zrobiłem wielkie oczy na widok własnego bilansu. Odejmując koszt pól namiotowych kręcimy się już blisko waszych kwot. :)

Pozdrawiam.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.10.2011 06:28

kulka53 napisał(a):Wreszcie znaleźliśmy miejsce dla nas IDEALNE :idea: :D

Jakieś góry też będą :wink:



Bardzo ciekawie to brzmi... miejsce idealne...
Rzadko się takie spotyka, gdy się standardowo podróżuje.
Zasiadam w ławce i czekam.
Dzięki za masę wspaniałych wrażeń i wspomnień z tego co kiedyś było i moim udziałem.
Pozdrawiam. :) :) :) :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.10.2011 18:17

Interseal napisał(a):Przyznam, że kiedyś na widok bilansu finasowego Waszych wyjazdów robiłem wielkie oczy. Po tegorocznym naszym wyjeździe pod namiot do Grecji zrobiłem wielkie oczy na widok własnego bilansu. Odejmując koszt pól namiotowych kręcimy się już blisko waszych kwot. :)

:D

Jak pisałem, tym razem koszt był wyższy od planowanego przez to że przejechałem 700 km więcej niż zakładałem (4500 :arrow: 5200), spalanie też było nieco wyższe na pewnych odcinkach (ach ten Pilion :wink: ), benzyna też była bardzo droga.... Okazało się, że w moim wykonaniu przejechanie 100 km Skodą to koszt minimalnie poniżej 10 euro, a z tego wszystkiego wynika, że wydaliśmy około 400 zł więcej niż gdyby było tak jak planowałem....

Jako że główny wydatek na naszych wakacjach to paliwo, nie ma szans bym zmienił auto na mniej ekonomiczne :?

Jeszcze taka ciekawostka :D , tegoroczny letni wyjazd do Grecji "na dziko" kosztował dokładnie tyle samo co wrześniowa Chorwacja 2009.... tyle że wtedy pływaliśmy promami na Cres, Korculę i Lastovo a spaliśmy w niedrogich co prawda, ale w apartamentach :lol: .Odległość też robi swoje...

Fatamorgana napisał(a):Bardzo ciekawie to brzmi... miejsce idealne...
Rzadko się takie spotyka, gdy się standardowo podróżuje.

Idealne dla nas.... a to niekoniecznie musi być miarodajne :roll: :wink:

Żadna chorwacka wyspa się taką nie okazała (choć Cres i Pag były blisko :D ), nie były takimi odwiedzone wcześniej Skiros i Lefkada. Wyspiarskie doświadczenia jakieś tam mamy, choć wciąż dalekie od tego, jakie mieć chcielibyśmy, może więc po prostu mieliśmy szczęście, że wpadłem na pomysł na jaki wpadłem, i że udało się nam go zrealizować....

A czy podróżujemy standardowo... pewnie w sumie tak, choć akurat dla Grecji standardem jest jakiś "lastminit" na Kretę czy Rodos, ewentualnie wczasy na Rivierze Olimpijskiej z wycieczką do Meteorów i Aten....

Fatamorgana napisał(a):Dzięki za masę wspaniałych wrażeń i wspomnień z tego co kiedyś było i moim udziałem.

Pamiętam ten udział....
Nawet podczas tego ostatniego wyjazdu wspominałem Małgosi o tym jak czytałem kiedyś Twoje opisy odwiedzonych miejsc z gwiazdkami świadczącymi o atrakcyjności, oglądałem zdjęcia. Wysłałem jej wtedy linka do tego miejsca. Nie było to aż tak dawno temu, jednak mało która nazwa cokolwiek mi mówiła... teraz jest już inaczej :D .

Pozdrawiam
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 30.10.2011 19:36

Przypuszczam, że niejednego Greka byście zawstydzili jeśli chodzi o wiedzę o jego ojczyźnie :D

Z niecierpliwością czekam na kolejną relacje :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.10.2011 20:57

kulka53 napisał(a):Żeby się tam znaleźć wygrana w totka na szczęście potrzebna nie jest, chociaż jakaś czwóreczka zapewne byłaby nie do pogardzenia :idea: :D .

Pojazd masz odpowiedni, szanse na zmieszczenie się nim w większości :wink: greckich uliczek są, zatem..... w drogę :D .


Problem polega na tym , że po drugiej części Waszej relacji wzrośnie znacznie ilość miejsc do odwiedzenia , a co za tym idzie - wydłuży się czas naszego pobytu tam . . .
Zastrzyk gotówki z totalizatora pozwoliłby odsunąć konieczność powrotu . . .

kulka53 napisał(a):
Tyko ja się grzecznie pytam, gdzie Twoja wrześniowa relacja jest :?: :roll: :cool: .


Porządkuję zdjęcia w wolnych chwilach - wiele ich nie ma , ale brak czasu również w tym nie pomaga :wink:


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.11.2011 12:50

pelkin1971 napisał(a):Przypuszczam, że niejednego Greka byście zawstydzili jeśli chodzi o wiedzę o jego ojczyźnie :D

Przypuszczam, że mocno przesadziłeś :wink: :lol:
Ale uwaga bardzo miła :D

piotrf napisał(a):Problem polega na tym , że po drugiej części Waszej relacji wzrośnie znacznie ilość miejsc do odwiedzenia , a co za tym idzie - wydłuży się czas naszego pobytu tam . . .

Proporcjonalnie zapewne wzrośnie :wink:
W niektórych miejscach po prostu TRZEBA być, to fakt :roll: .

Mam nadzieję, że uda się nam wrócić w tamte rejony, chociaż na tydzień, by uzupełnić to, co po tych trzech tygodniach jeszcze pozostało...

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 188
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone