Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.07.2019 11:54

slodkalatte napisał(a):Jesli chodzi o wodospady w Bosni - ja uwazam za strate czasu (ale wiadomo - kazdy moze miec inne odczucia)


Śmiem się nie zgodzić. Zjechaliśmy z małżonką trochę miejsc z wodospadami. Bardzo podobały nam się Norweskie wodospady na Lofotach i fiordach. Duże wrażenie robiły również wodospad na rzece El Taho w Andaluzji, czy Valle delle Ferriere niedaleko Amalfi. Ale żaden z nich nie był tak namacalny jak te w Kravicy. Można się w nich swobodnie kąpać (niczym Pocahontas). Wodospady otaczają nas z każdej strony co tylko potęguje ich urok. Polecam każdemu, który się waha :wink:

:papa:
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 22.07.2019 13:43

Byłem w ubiegłym roku. Ładne miejsce ale ludzi za dużo i wodospady tracą wiele uroku przez to.. Cieszę się że mogłem tam być, zaliczyć to miejsce (tak z perspektywy czasu), ale tak na świeżo odjeżdżając z tego miejsca, byłem trochę zawiedziony. Żona również.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.07.2019 15:06

DominikI napisał(a):Byłem w ubiegłym roku. Ładne miejsce ale ludzi za dużo i wodospady tracą wiele uroku przez to.. Cieszę się że mogłem tam być, zaliczyć to miejsce (tak z perspektywy czasu), ale tak na świeżo odjeżdżając z tego miejsca, byłem trochę zawiedziony. Żona również.


Faktycznie jak się wytarabanią cztery pełne autobusy to się trzeba przeciskać. Cóż, tak jest niestety praktycznie we wszystkich nadto popularnych miejscach. Pod koniec kwietnia br. skuszeni pięknymi zdjęciami i opisami o Capri wybraliśmy się na tą wyspę. Na miejscu ludzi, tłum nieprzebrany. Do najciekawszych punktów widokowych dosłownie skrobanie po piętach, przeciskanie się, kolejki, dramat. Miejsce przepiękne ale co z tego skoro go nie widać ;) Nauczka aby wybierać bardziej nieurlopowe terminy. Choć by się wydawało, że końcówka kwietnia taka właśnie jest :roll: !
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 23.07.2019 13:48

Czy testował ktoś może pieszą trasę Podgora-Makarska, albo chociaż Tučepi-Makarska? Czy da radę z wózkiem dziecięcym?
Mam wątpliwości do odcinków:
1. Dojście z Jadranki koło Dračevac Beach do ul. Kamena w Tučepi (dużo tam jest schodów - bo widziałam że są, ale nie wiem ile? Czy trzeba iść plażą (to chyba jest FKK), czy jest jakaś ścieżynka obok?
2. Od Tučepi (ścieżka pomiędzy hotelem Jadran, a drogą Jadranką, przez Park šuma Osejava?

Czy wieczorem da radę?
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 23.07.2019 18:45

Jadł ktoś gdzieś na Riwierze Makarskiej smażone małe ośmiorniczki(baby octopus) :?:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 23.07.2019 22:38

Andzik napisał(a):Czy testował ktoś może pieszą trasę Podgora-Makarska, albo chociaż Tučepi-Makarska? Czy da radę z wózkiem dziecięcym?
Mam wątpliwości do odcinków:
1. Dojście z Jadranki koło Dračevac Beach do ul. Kamena w Tučepi (dużo tam jest schodów - bo widziałam że są, ale nie wiem ile? Czy trzeba iść plażą (to chyba jest FKK), czy jest jakaś ścieżynka obok?
2. Od Tučepi (ścieżka pomiędzy hotelem Jadran, a drogą Jadranką, przez Park šuma Osejava?

Czy wieczorem da radę?

Wąsko na Jadrance, potem kamienie i pod górkę. Po mojemu się da ale może być trudno, FKK jest przy prawie przy samej drodze i kawałek trzeba przejść. Spacerówkę zawsze można wziąć pod pachę. Sama Osejava ok, ale dojście do Makarskiej znów wózek na łapki :) (schody) No i wieczorem - może być potrzebna latarka, a przy drodze ( Jadranka) bałbym się.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 24.07.2019 08:46

muchador napisał(a):Wąsko na Jadrance, potem kamienie i pod górkę. Po mojemu się da ale może być trudno, FKK jest przy prawie przy samej drodze i kawałek trzeba przejść. Spacerówkę zawsze można wziąć pod pachę. Sama Osejava ok, ale dojście do Makarskiej znów wózek na łapki :) (schody) No i wieczorem - może być potrzebna latarka, a przy drodze ( Jadranka) bałbym się.


Dzięki za info :)
A na SV ten kawałek Jadranki od Plaża Garma do Dračevac Beach nie wygląda źle - ładny chodniczek. Wieczorem, w takich miejscach, zawsze mamy na sobie kamizelki odblaskowe :)

Pamiętasz ile czasu zajęło Wam przejście? Bo google pokazuje ok 2 godz. i zastanawiam się, czy jest to prawdopodobny czas.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 25.07.2019 20:45

Witam czy ktoś jest w tej chwili w Makarskiej i może mi sprawdzić jak wyglada wynajem Łodzi na cały dzień od której do której jaki koszt czy z paliwem czy bez jaka i czy jest kaucja jestem między Splitem a Omiś i tutaj 220e za rib 110km + kaucja 300e + paliwo około 1000kn bo 100litrow ale mówią że stąd Hvar jest za daleko i zabraknie mi paliwa tylko wyspa Brać wchodzi w grę ale z Makarskiej mówią że bez problemu
bienchen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) bienchen » 29.07.2019 10:45

toudi158 napisał(a):
"Hvar i Brac najlepiej zaliczyc podczas fishpicnicu - natomiast na Korcule polecam poplynac Katamaranem Kapetan Luka".
Masz może ulotkę, stronę lub namiary na biuro/firmę która to organizuje?


Jeśli chodzi o fishpicnic, to codziennie na plaży albo w jej rejonie spotkać można ludzi reklamujących takowe. Chodzą z folderami ze zdjęciami, polują na potencjalnych klientów, zachęcają do kupienia biletów (w tym roku na początku lipca 250 kn/osoba) i opowiadają, jak wygląda taki wypad 8)
Najpopularniejsze to Makarski Jadran (który niemal co wieczór stoi w porcie i który oferuje całkiem w porządku jedzonko) i Calypso.
Najlepiej dowiadywać się wszystkiego na miejscu :) :)
Crofani_Śląsk
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofani_Śląsk » 29.07.2019 14:58

Temat - place zabaw dla dzieci w centrum Makarskiej - doradzicie gdzie?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.07.2019 15:13

Crofani_Śląsk napisał(a):Temat - place zabaw dla dzieci w centrum Makarskiej - doradzicie gdzie?


Plac zabaw dla dzieci jest na skwerze przy plaży miejskiej, zaraz przy miejskim targu
Crofani_Śląsk
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofani_Śląsk » 29.07.2019 15:23

Bravik napisał(a):
Crofani_Śląsk napisał(a):Temat - place zabaw dla dzieci w centrum Makarskiej - doradzicie gdzie?


Plac zabaw dla dzieci jest na skwerze przy plaży miejskiej, zaraz przy miejskim targu



Dziekuję, czyli nic sie nie zmieniło przez ostatnich kilka lat :)
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 29.07.2019 15:27

Parkingi - gdzie polecacie zaparkować w Makarskiej na dłuższy czas? Jest ponoć parking przy kościele za 14kun/h Czy znacie może jakieś inne parkingi?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2019 16:27

Ostatnio edytowano 29.07.2019 17:18 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2019 16:29

Bravik napisał(a):
Crofani_Śląsk napisał(a):Temat - place zabaw dla dzieci w centrum Makarskiej - doradzicie gdzie?


Plac zabaw dla dzieci jest na skwerze przy plaży miejskiej, zaraz przy miejskim targu

Tylko trzeba uważać na zjeżdżalnie . Gorące.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone