Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 25.03.2019 12:33

agulus napisał(a):Mam pytanie - czy z Makarskiej można popłynąć na Korčule - chodzi o osoby nie samochód?

https://www.krilo.hr/plovidbeni-red/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2019 12:55

Marcinowy napisał(a):Nie no, bez przesady! Kulturalne miejsce na poziomie, gdzie nie zdzierają pieniędzy, gdzie ludzie ze sobą miło rozmawiają i nie rzadko można spotkać lokalsów grających w karty.


Takie miejsca mają swój urok:) ja np uwielbiam pić piwko pod sklepem w Bieszczadach w wetlinie...( Może to mało wychowawcze :) ale nigdzie mi nie smakuje tak jak tam :) kilkanascie lat temu za czasów studenckich piliśmy tam wino na kubki i były też fajki na sztuki haha ( oby moje dziecko tego nigdy nie przeczytało )
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.03.2019 19:15

Sadeczanin78 napisał(a):
Marcinowy napisał(a):Nie no, bez przesady! Kulturalne miejsce na poziomie, gdzie nie zdzierają pieniędzy, gdzie ludzie ze sobą miło rozmawiają i nie rzadko można spotkać lokalsów grających w karty.


Takie miejsca mają swój urok:) ja np uwielbiam pić piwko pod sklepem w Bieszczadach w wetlinie...( Może to mało wychowawcze :) ale nigdzie mi nie smakuje tak jak tam :) kilkanascie lat temu za czasów studenckich piliśmy tam wino na kubki i były też fajki na sztuki haha ( oby moje dziecko tego nigdy nie przeczytało )

Albo w Chacie u Wędrowca:)!
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 26.03.2019 20:38

Bidon napisał(a):
agulus napisał(a):Mam pytanie - czy z Makarskiej można popłynąć na Korčule - chodzi o osoby nie samochód?

https://www.krilo.hr/plovidbeni-red/

Dzięki o to mi chodziło :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2019 21:02

amatus1 napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):
Marcinowy napisał(a):Nie no, bez przesady! Kulturalne miejsce na poziomie, gdzie nie zdzierają pieniędzy, gdzie ludzie ze sobą miło rozmawiają i nie rzadko można spotkać lokalsów grających w karty.


Takie miejsca mają swój urok:) ja np uwielbiam pić piwko pod sklepem w Bieszczadach w wetlinie...( Może to mało wychowawcze :) ale nigdzie mi nie smakuje tak jak tam :) kilkanascie lat temu za czasów studenckich piliśmy tam wino na kubki i były też fajki na sztuki haha ( oby moje dziecko tego nigdy nie przeczytało )

Albo w Chacie u Wędrowca:)!

'Chata wędrowca 'to bardzo grzeczna komercyjna restauracja zresztą otwarta tylko w sezonie ...prawdziwe bieszczadzkie klimaty znajdziesz w 'bazie ludzi z mgly' to miejsce to legenda :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2019 21:02

amatus1 napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):
Marcinowy napisał(a):Nie no, bez przesady! Kulturalne miejsce na poziomie, gdzie nie zdzierają pieniędzy, gdzie ludzie ze sobą miło rozmawiają i nie rzadko można spotkać lokalsów grających w karty.


Takie miejsca mają swój urok:) ja np uwielbiam pić piwko pod sklepem w Bieszczadach w wetlinie...( Może to mało wychowawcze :) ale nigdzie mi nie smakuje tak jak tam :) kilkanascie lat temu za czasów studenckich piliśmy tam wino na kubki i były też fajki na sztuki haha ( oby moje dziecko tego nigdy nie przeczytało )

Albo w Chacie u Wędrowca:)!

'Chata wędrowca 'to bardzo grzeczna komercyjna restauracja zresztą otwarta tylko w sezonie ...prawdziwe bieszczadzkie klimaty znajdziesz w 'bazie ludzi z mgly' to miejsce to legenda :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.03.2019 21:13

Sadeczanin78 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Sadeczanin78 napisał(a):
Marcinowy napisał(a):Nie no, bez przesady! Kulturalne miejsce na poziomie, gdzie nie zdzierają pieniędzy, gdzie ludzie ze sobą miło rozmawiają i nie rzadko można spotkać lokalsów grających w karty.


Takie miejsca mają swój urok:) ja np uwielbiam pić piwko pod sklepem w Bieszczadach w wetlinie...( Może to mało wychowawcze :) ale nigdzie mi nie smakuje tak jak tam :) kilkanascie lat temu za czasów studenckich piliśmy tam wino na kubki i były też fajki na sztuki haha ( oby moje dziecko tego nigdy nie przeczytało )

Albo w Chacie u Wędrowca:)!

'Chata wędrowca 'to bardzo grzeczna komercyjna restauracja zresztą otwarta tylko w sezonie ...prawdziwe bieszczadzkie klimaty znajdziesz w 'bazie ludzi z mgly' to miejsce to legenda :)

Przepraszam, pomyliłem się. Chodziło mi o " Bazę ludzi z mgły". W chacie wędrowca właściwie tylko byłem może z 3 minuty bo dzikie tłumy i oczekiwanie na stolik przeraziły nas...ceny też nie zachęcały. Co do klimatycznych lokali to sporo przesiadywaliśmy z znajomym w Siekierezadzie. Klimatyczne miejsce a najlepsza w tym wszystkim jest pani i jej okrzyk: "siekiera 8 do odbioru".
Marcinowy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinowy » 28.03.2019 12:57

Z tego co się orientuję to to jest nowa kamera z podglądem na Makarską ;)

https://www.livecamcroatia.com/hr/kamer ... Dr0B7cG__g
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 10.06.2019 20:39

Czytam że Panoramę otwierają dopiero o 15, faktycznie tak jest? Ceny są dużo wyższe? Czy można tam podjechać z marszu (choćby na tą 15) i dostać w miarę szybko żarełko? No i czy jest smaczne? :P
Będę tam jutro przelotem, chciałem zabrać znajomych do fajnej knajpy i zastanawiam się czy warto i czy w ogóle się da (nie będę mieć za wiele czasu).
cdm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdm » 09.07.2019 13:26

Jeśli chodzi o wynajem skutera, możesz go wypożyczyć online tutaj:

https://rentascootermakarska.com
toudi158
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudi158 » 15.07.2019 14:25

Witam,
Niedługo wybieram się do Makarskiej zamierzam odwiedzić.
1. Dubrovnik
2. Wodospady w Bośni
3. Góra Św. Jerzego
4. Może jeziorko "niebieskie"
5. Zamierzam popłynąć na wyspę tylko nie wiem którą wybrać, możliwe że wykupiłbym rejs ale mogę płynąć również promem będę miał auto więc nie ma problemu z dojazdem. Co polecacie?

Czy coś jeszcze jest wartego uwagi? Split i Omis odpada ponieważ już byłem.
slodkalatte
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slodkalatte » 18.07.2019 11:39

Bylam w Makarskiej juz trzy razy, w tym roku wybieramy sie po raz czwarty :) Jesli chodzi o wodospady w Bosni - ja uwazam za strate czasu (ale wiadomo - kazdy moze miec inne odczucia) Natomiast polecam Mostar - my bylismy na wycieczce zorganizowanej i niestety na zwiedzanie miasta mielismy tylko godzine - zostal niedosyt wiec planujemy wrocic na dluzej. Jesli chodzi o gore Sveti Jure - polecam jak najbardziej! My co roku wynajmujemy na caly dzien quada i zwiedzamy caly park Biokovo plus okoliczne miejscowosci - te polozone u stop Biokovo. Jesli chodzi o rejs na wyspy - my bylismy na Hvar, Brac i Korculi i zdecydowanie polecam wszystkie trzy! Hvar i Brac najlepiej zaliczyc podczas fishpicnicu - natomiast na Korcule polecam poplynac Katamaranem Kapetan Luka (o 9 wyplywa z Makarskiej, droga powrotna - o 17 wyplywa z Korculi) - super widoki i caly dzien wystarcza zeby zwiedzic na spokojnie Korcule. W Makarskiej trzeba koniecznie wybrac sie na najpiekniejsze plaze - Nugal Beach, czy plaza Ramova (w strone Krvavicy)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2019 13:27

slodkalatte napisał(a):...natomiast na Korcule polecam poplynac Katamaranem Kapetan Luka (o 9 wyplywa z Makarskiej, droga powrotna - o 17 wyplywa z Korculi) - super widoki i caly dzien wystarcza zeby zwiedzic na spokojnie Korcule.....


Wprowadzasz w błąd, z Korčuli odpływa 0 17:55, z Makarskiej o 9:15
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 18.07.2019 13:32

Bravik napisał(a):
slodkalatte napisał(a):...natomiast na Korcule polecam poplynac Katamaranem Kapetan Luka (o 9 wyplywa z Makarskiej, droga powrotna - o 17 wyplywa z Korculi) - super widoki i caly dzien wystarcza zeby zwiedzic na spokojnie Korcule.....


Wprowadzasz w błąd, z Korčuli odpływa 0 17:55, z Makarskiej o 9:15

Macie doświadczenie z biletami na ten katamaran? Będziemy pod koniec sierpnia i zastanawiam się czy kupić bilety online wcześniej czy na miejscu?
Gdzie warto zaparkować samochód na czas rejsu?
toudi158
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudi158 » 19.07.2019 08:50

Hej, dzięki za odpowiedź na Hvar chyba wybierzemy się autem a wodospady zrobimy razem z Medjugorią i Mostar.

"Hvar i Brac najlepiej zaliczyc podczas fishpicnicu - natomiast na Korcule polecam poplynac Katamaranem Kapetan Luka".
Masz może ulotkę, stronę lub namiary na biuro/firmę która to organizuje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone