Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.09.2018 07:56

Ani w tamtym roku ani w tym nie miałem żadnych problemów z Polakami w Makarskiej a wręcz przeciwnie. Uczcie się języków, posłuchajcie o czym obcokrajowcy rozmawiają przy chlaniu na plaży to zrozumiecie co to bydło i chamstwo ;) Nie wiem czy to tylko w Polakach jest taka mentalność, że uwielbiamy za granicą narzekać na wszystko co polskie ? a już szczególnie uciekać na widok Polaka co na prawdę wygląda zabawnie :lol:
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 05.09.2018 10:25

Pytanie mam apropo Parkingu w Makarskiej, czy jest jakis Parking np za 50 kun cały dzień ? Bo wczoraj płaciliśmy 15 kun za każda godzinę ;/
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 05.09.2018 10:27

Zawsze parkowaliśmy przy lidlu wzdłuż drogi dojazdowej za free , nie wiem jak w tym roku bo nie byłam.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 05.09.2018 10:30

radzio327 napisał(a):Pytanie mam apropo Parkingu w Makarskiej, czy jest jakis Parking np za 50 kun cały dzień ? Bo wczoraj płaciliśmy 15 kun za każda godzinę ;/


Też się podłączam do pytania, wyjeżdzam w sobote pierwszy raz. Mam opcje wykupu hotelowego miejsca parkingowego za 7 euro za dzień i zastanawiam się czy to nie bedzie najlepsza opcja..
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.09.2018 11:03

Ja w tamtym roku parkowałem samochód (z racji apartamentu w Veliko Brdo) przy zjeździe na plaże (tym koło Buba beach) płaciłem 30 kun za cały dzień (w weekend 40) ale ile w tym roku tam kosztuje to nie wiem bo wszędzie chodziłem na nogach.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.09.2018 11:15

W lipcu kilka razy parkowałem przy Lidlu i zawsze było to darmowe parkowanie [pomimo tego,że jest tam ustawiony parkometr[. Nie tylko my Polacy ale widziałem Bośniaków,Czechów,Węgrów,którzy po zaparkowaniu nie szli bezpośrednio do sklepu ale kierowali się w stronę miasta.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.09.2018 14:33

Przy plaży są parkingi ale biorą 15 kun/h , cały dzień ile nie pamiętam.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 05.09.2018 16:07

Mam jeszcze do was pytanko co do zwiedzania z Makarskiej/Tucepi? Jutro wybieramy się do Splitu-Trogir cało dniowa wycieczka w planach następnego dnia chcemy wyruszyć do Mostaru i Wodospadów Kravica na kolejną wycieczkę do Dubrovnika, jeden dzień poświęcimy na rejs statkiem na wyspy tylko pytanie do was takie który rejs polecacie najbardziej? I co można jeszcze po zwiedzać w okolicy? Pozdrawiam
jakubk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubk » 05.09.2018 22:49

Tucepi - którą knajpkę na obiadokolację polecacie, żeby było miło a ceny nie 90-100kn za główne danie i piwko za 30 tylko bardziej połowę z tego? ;-)
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 06.09.2018 11:55

muchador napisał(a):
radzio327 napisał(a):Witam. Mam pytanie apropo restauracji z widokiem na Makarska ? Kiedyś czytałem o niej na forum ze bus zbiera osoby i odwozi ze jest pyszne jedzenie i widoki i długie terminy, przypomni mi ktoś nazwę ?

Restauracja Panorama - Veliko Brdo (chyba)- nr telefonu w necie


W jaki sposób dostać sie do restauracji? Można swoim autem? Jeżeli chodzi o dowóz o którym piszecie , są jakies konkretne godziny odjazdów z danego miejsca czy dzwonisz i przyjeżdzają po Ciebie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2018 12:03

ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.09.2018 12:22

radzio327 napisał(a):Mam jeszcze do was pytanko co do zwiedzania z Makarskiej/Tucepi? Jutro wybieramy się do Splitu-Trogir cało dniowa wycieczka w planach następnego dnia chcemy wyruszyć do Mostaru i Wodospadów Kravica na kolejną wycieczkę do Dubrovnika, jeden dzień poświęcimy na rejs statkiem na wyspy tylko pytanie do was takie który rejs polecacie najbardziej? I co można jeszcze po zwiedzać w okolicy? Pozdrawiam


Jeżeli lubisz imprezowe statki to albo Makarski Jadran albo Calypso. W tamtym roku płynąłem Jadranem do Korculi w tym roku Calypso do Hvar i Brać.
Na Jadranie spoko obsługa, bardziej mi smakowała grillowana makrela (możliwość dokładki) oraz nie ma co ukrywać- rakija i wino w dwie strony serwowali i widać było, że nie żałują nikomu. Dłuższy rejs, ok 3-4 h w jedną stronę jak dobrze pamiętam. Muzyka typu Abba, lata 80'90 ale współczesne kawałki też były. Rejs powrotny to jedna wielka impreza na górnym pokładzie :lol:Cena chyba 300 kun za osobę (w tamtym roku).
Calypso, obsługa jakaś taka dziwna, mało przyjemna, obiad bez szału, dziadek łaskawie 2x na cały rejs przeszedł z rakiją nalał minimum i uciekał dalej, żeby czasem ktoś nie chciał jeszcze. Wino i soki tylko do obiadu. Muzyka w jedną stronę house, elektroniczna w drodze powrotnej mieszana i oczywiście Sławomir :wink: . Cena 250 kun i jeszcze 0,7 Rakiji dostaliśmy od Antka (gość u którego zamawialiśmy rejs). Fajna sprawa była bo w drodze powrotnej gdy już dopływaliśmy do Makarskiej obserwowaliśmy na lądzie burzę (i tęcze) w którą w pewnym czasie wpłynęliśmy :wink: jak łatwo się domyślić mimo niesprzyjających warunków impreza trwała w najlepsze :twisted:

Ogólnie obydwa rejsy były bardzo fajne ale lepiej bawiliśmy się na Jadranie :twisted:

Jeżeli chodzi jeszcze o Makarską to polecam wycieczkę na Sv Jure (Biokovo) oraz spacer na jedną z najładniejszych plaż, Nugal Beach. Warto również wieczorową porą pospacerować po cyplu, porcie i ryneczku (gdzie często w sezonie bywały imprezy) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2018 14:55

dominikzw napisał(a):Przy plaży są parkingi ale biorą 15 kun/h , cały dzień ile nie pamiętam.

100 kn
https://www.google.pl/maps/@43.2982441, ... 312!8i6656
darek_gory
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek_gory » 06.09.2018 22:20

Makarska okolice - wspinaczka skałkowa ?? "atrakcyjne miejsce do nurkowania " ??
jaskinie ??? 9.09-15.09
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 11.09.2018 09:22

Czy od połowy września będą funkcjonowały tam kantory? Czy ktoś z was może zna dokładny adres albo któryś poleca?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone