Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majka niejedno ma imię - BIHCROMNAL 2006 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.01.2008 20:46

Łoj, gdyby nie rodzina nieletnia, fikałbym po tych halach, skałach, te widoki podziwiał, a tak to znowu ten Jadran i Jadran :D :wink: .
Ale na szczęście są Twoje foty i telegraficzne przypisy :idea: 8) .
:papa:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 10.01.2008 20:49

Uprzedzę Darka :D
Pewnie chodzi o Planinarsko Druzstvo Karanfil, klub górski z Gusinja. 2.05 to chyba data.
Ta dolina to jak dla mnie Ropojana, w dole widać Gusinje. Zdjęcie na pewno zoomem robione.
pzdr :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.01.2008 21:00

zawodowiec napisał(a):Uprzedzę Darka :D
Pewnie chodzi o Planinarsko Druzstvo Karanfil, klub górski z Gusinja. 2.05 to chyba data.
Ta dolina to jak dla mnie Ropojana, w dole widać Gusinje. Zdjęcie na pewno zoomem robione.
pzdr :)



To skoro z Majki widać Gusinje to z Gusinje powinno być widać Majkę :lol: Tylko jak ja znaleźć na zdjęciach?

Wrócimy tam jeszcze. W Prokletje. Nawet tak pomyślałam, że to Gusinje bo coś spora ta osada wydawała mi się. Mamy zdjęcia z okolicy przełęczy Cakor na Gusinje, nie ma ich w tej chwili, ale jutro zobaczę.
Pozdrawiam :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.01.2008 21:29

Co Wy chcecie od mojej osoby, ciągle o mnie mówicie i chcecie mnie uprzedzać. Ja nie lubie gór latem tylko zimą. Lubię jeżdzić na nartach ale nie chodzić po górach. Cóż to za przyjemność na urlopie piąć sięw górę i zmachać się jak prosię. Lepiej polezeć na chorwackiej plaży w obecności interesujacych Pań. Pozdrawiam
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 10.01.2008 22:02

darek1 napisał(a):Co Wy chcecie od mojej osoby, ciągle o mnie mówicie i chcecie mnie uprzedzać. Ja nie lubie gór latem tylko zimą. Lubię jeżdzić na nartach ale nie chodzić po górach. Cóż to za przyjemność na urlopie piąć sięw górę i zmachać się jak prosię. Lepiej polezeć na chorwackiej plaży w obecności interesujacych Pań. Pozdrawiam


Hm... :? gdzieś przeczytałam :"W GÓRY CHODZĄ ludzie niedowartościowani, którzy chcą sobie coś
udowodnić. Starają się leczyć w ten sposób swoje kompleksy, przykre przeżycia i wspomnienia z dzieciństwa. Ja wolę gorącą plażę, ciepłą wodę, śródziemnomorskie jedzenie i wino oraz nocne dyskoteki, no ale ja znam swoją wartość i nie potrzebuję sobie nic udowadniać!"...

Jak widać każdy ma swoje typy :wink: Muszę się przyjrzeć jakoś bliżej tym zdjęciom....No bo się zastanawiam, na którym z nich wyglądam jak prosię???
A może jednak mam kondycję i bez problemu wskakuję na 3,5tys :wink: :lool: - a na to nie każdego stać :sm: i woli szczyty swoich możliwości osiągać na plaży...w pozycji leżącej rzecz jasna :wink: :devil:

Plażą nie gardzę :) ale na myśl by mi nie przyszło, by opalających się, spoconych i zmęczonych słońcem porównać do prosiaków....-siebie tez :lool: 8O
P.S. Wszyscy myślą o innym Darku, nie o Tobie-dla jasności
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 10.01.2008 22:03

zawodowiec napisał(a):Uprzedzę Darka :D
Pewnie chodzi o Planinarsko Druzstvo Karanfil, klub górski z Gusinja. 2.05 to chyba data.


Za pierwszym razem ten napis mnie trochę zdziwił (co tutaj robi napis Karanfil???), a potem go "wykorzystałem" ("Przychodzi mi do głowy, żeby coś zostawić na wierzchołku. Pakuje mały charakterystyczny kawałek papieru do folii i chowam go (pod kamieniem z napisem karanfil, od strony sterczącego metalowego pręta)"). Rok później już tego nie znalazłem..... Nie wiem czy nawet ten pręt został, ale na zdjęciach go nie widać....


Tu masz dokładny napis:

Obrazek

zawodowiec napisał(a):Ta dolina to jak dla mnie Ropojana, w dole widać Gusinje. Zdjęcie na pewno zoomem robione.
pzdr :)


Pewnie jest tak jak pisze Kamil - to Ropojana. Nie wiem, bo Ropojaną na Jezerce nie szedłem, ale rzeczywiście wg danych Exif zdjecie zostało zrobione przy ogniskowej 117 mm (odpowiedniku 35mm), czyli zbliżone. Przyglądałem się moim zdjęciom ze szczytu ale nie znalazłem podobnej dolinki.
Na pewno nie jest to Valbone, ani Thethi. Tej ostatniej nie widać bo zasłania ją Qafa Pejes a Valbone jest nieco inna i jest tam pare domów na krzyż:

Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.01.2008 15:46

Jak najbardziej się z Zawodowcem i Typem zgadzam. :)

Analiza tej mapki przekonała mnie ostatecznie.

Obrazek

Widok z Maja Jezerce na północ to dolina Ropojana i Gusinje.
Na mapce też widać, że nic tego widoku nie zakłóca.
:papa:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.01.2008 16:29

Lidka, ja też jeszcze raz na mapę spojrzałem zanim wydałem ostateczny werdykt :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.01.2008 18:36

Lidia - Ci dwaj koledzy :D mnie jeszcze w pole nie wyprowadzili :lol: (ale np. w góry - tzn. na szczyt - bardzo się starali, ale zawiodło moje słabe przygotowanie psychologiczne :lol: :lol: :lol: )

Buberku! - no to wszystko przed Tobą!!!!!!!!!!!!!!!!! Czego z całego serca życzę tak, jak i sobie wejścia na Maję :lol: :lol: :lol: oraz olimpijskiej formy :lol:

Wioluś - Ty już wiesz co! :D :D :D :D :D :D Piszemy następne relacje ze szczytowania!!!!!!!!!! Dziś Żaba połknęła naszą Andaluzję, więc niebawem, niebawem... :lol:

Darek1 - pozdrawiam!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.01.2008 20:34

shtriga napisał(a):
Obrazek


typ napisał(a): Valbone jest nieco inna i jest tam pare domów na krzyż:

Obrazek


Jako wielbicielka górskich dolin i ich widoków z wyższych poziomów poprzyglądałam się tym dwu zdjęciom i ..... powinna to być ta sama dolina Valbone. Nie jest to takie łatwe do porównania, chmury i cienie chmur, różne zoomy użyte podczas wykonywania zdjeć. Ale nic innego poza już rozpoznaną Ropajaną na innym zdjęciu być nie może.

Shtriga :D :D :D :D wiem kim są koledzy Typ i Zawodowiec. Są fachowymi turystami kochającymi góry, lubiącymi takie wyzwania, jakim są mało znane szlaki górskie. Ja też im wierzę, a mapkę dołączyłam nie dlatego, że miałam jakieś wątpliwości, tylko dlatego, że sama lepiej wtedy widzę jak to się ma do zdjęcia na które zwróciłam szczególną uwagę 8O 8O 8O

No i oczywiście też już tęsknię za takimi widokami :( :( :(

A jeszcze popatrzyłam sobie na mapę i sprawdziłam, że Gusinje jest na wysokości 917 m n.p.m. a Maja jest na wysokości 2691,4 m n.p.m. (1784 m - przewyższenia) w linii prostej od Gusinje do jest Majki 14 km.

Nad morzem odlegość 14 km jest już poza horyzontem (hej wilki morskie prawda czy fałsz) a z góry jaki WIDOK :!: :!: :!:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 11.01.2008 21:53

Lidia K napisał(a):Jako wielbicielka górskich dolin i ich widoków z wyższych poziomów poprzyglądałam się tym dwu zdjęciom i ..... powinna to być ta sama dolina Valbone. Nie jest to takie łatwe do porównania, chmury i cienie chmur, różne zoomy użyte podczas wykonywania zdjeć. Ale nic innego poza już rozpoznaną Ropajaną na innym zdjęciu być nie może.



Nawet jasna "plama" po szerokim (zapewne wiosną) korycie rzeki ta sama :-)

Lidia K napisał(a):Shtriga :D :D :D :D wiem kim są koledzy Typ i Zawodowiec. Są fachowymi turystami kochającymi góry, lubiącymi takie wyzwania, jakim są mało znane szlaki górskie. Ja też im wierzę, a mapkę dołączyłam nie dlatego, że miałam jakieś wątpliwości, tylko dlatego, że sama lepiej wtedy widzę jak to się ma do zdjęcia na które zwróciłam szczególną uwagę 8O 8O 8O

No i oczywiście też już tęsknię za takimi widokami :( :( :(


....wędrówki "palcem po mapie" i "wyobraźnią po zdjęciach" albo wędrówki po polskich górach muszą w takie zimowe dni nam wystarczyć.... Byle do lata...

Lidia K napisał(a):A jeszcze popatrzyłam sobie na mapę i sprawdziłam, że Gusinje jest na wysokości 917 m n.p.m. a Maja jest na wysokości 2691,4 m n.p.m. (1784 m - przewyższenia) w linii prostej od Gusinje do jest Majki 14 km.


Jeszcze większa różnica wzniesień jest pomiędzy Thethi a Mają (choć w linii prostej są one zdecydowanie bliżej siebie :-). Z map wynika, że Thethi (w zależności od tego w którym jesteśmy miejscu) leży jest na wysokości 700-850mnpm. Most "w centrum" leży wg mapy na pewno poniżej 800 mnpm. Mój wysokościomierz podawał nieco wyższe wartości, ale często ostatnio szwankuje. Leciwy już jest i pewnie zacofany technologicznie :-)
Koncząc wątek różnic wzniesień - Valbone leży też na podobnej wysokości. Bar w centrum, koło którego spaliśmy leży na wysokości ok 750 mnpm. Czyli 2 km przewyższenia. Prawie 2 razy tyle co ze schroniska przy Morskim na Rysy, albo 3 razy tyle co z Murowańca na Zawrat...
Ciekawe, czy mapa nie kłamie.....
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 12.01.2008 13:59

shtriga napisał(a): Piszemy następne relacje ze szczytowania!!!!!!!!!! Dziś Żaba połknęła naszą Andaluzję, więc niebawem, niebawem... :lol:


Hura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Będę miała co czytać siedząc w domu!!!!
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.01.2008 23:07

A ja jestem przy kurkach i estońskich toastach :D I słoniowej pamięci !
Choć Trąbalski miał z nią pewien problem :wink: :D
Do usłyszenia za czas jakiś .
Andaluzja ? Rewelacja ! Planowana na 2009. Będzie łatwiej :)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.01.2008 21:31

:lol: :lol: :lol:
Dobrej zabawy Plavacu :lol: Nooo - jak widzisz, nie jest to relacja w stylu naszych rzeczowych chłopaków, ale... nooo... Baw się dobrze :D
Pozdrawiam!

Aha - hmmmmm - ta nasza Andaluzja to taka naprawdę bardzo specyficzna była :D Pisze się :wink: :lol:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 21.01.2008 15:46

shtriga napisał(a): :D Pisze się :wink: :lol:

to dobrze, my czekamy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Majka niejedno ma imię - BIHCROMNAL 2006 :) - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone