Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia - Sveti Naum, Ochryda

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.01.2014 23:55

45 puszek piwa . . . na kilka/kilkanaście dni musiałeś zaplanować wyprawę :wink: chociaż z jednodniowym opóźnieniem wystartowałeś

Co tym razem :?: :)



Pozdrawiam
Piotr
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.01.2014 00:17

To nowa wyprawa ?

A zresztą, nowa czy stara . JAk nie napisana, to jeszcze nie czytana.....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2014 01:11

piotrf napisał(a):45 puszek piwa . . . na kilka/kilkanaście dni musiałeś zaplanować wyprawę

Myślałem o czymś jeszcze.
Przynajmniej piwa nie brakło. 8)

Torac napisał(a):To nowa wyprawa ?

A zresztą, nowa czy stara . JAk nie napisana, to jeszcze nie czytana.....

Trochę czekała, ale przyszedł na nią czas.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.01.2014 13:56

Franz napisał(a):Trochę czekała, ale przyszedł na nią czas.


No to powodzenia i pogody.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2014 16:23

Vjetar napisał(a):No to powodzenia i pogody.

Powinna dopisać. Prawie.

Pozdrawiam,
Wojtek
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 16.01.2014 21:55

Super, że ruszasz też z tą relacją, bo my cały czas się wahamy czy Albania czy Macedonia? Ponieważ kilka dni chcemy spędzić też na greckiej Lefakadzie, to na oba te kraje nie starczy nam czasu...

Pozdrawiam
Asia.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2014 00:05

JoannaG napisał(a):Super, że ruszasz też z tą relacją, bo my cały czas się wahamy czy Albania czy Macedonia? Ponieważ kilka dni chcemy spędzić też na greckiej Lefakadzie, to na oba te kraje nie starczy nam czasu...

Zawsze czasu mniej, niż by się chciało. :)
Ale na ciąg dalszy będziesz musiała poczekać. Jutro wyruszam - tradycyjna ucieczka przed zimą.

Pozdrawiam,
Wojtek
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 17.01.2014 00:39

Franz napisał(a):Zawsze czasu mniej, niż by się chciało. :)


Niestety...

Franz napisał(a):Ale na ciąg dalszy będziesz musiała poczekać. Jutro wyruszam - tradycyjna ucieczka przed zimą.


Jaką zimą, u nas wiosna na przemian z jesienią ;)


Szerokiej drogi :papa:


Pozdrawiam
Asia.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.01.2014 00:49

Franz napisał(a): Jutro wyruszam - tradycyjna ucieczka przed zimą.


Niech lato będzie z Tobą :)

Szerokości i obfitości :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2014 01:04

JoannaG napisał(a):Jaką zimą, u nas wiosna na przemian z jesienią ;)

Bo ja uciekam przed zimą. Nie czekam, aż zawita. ;)

JoannaG napisał(a):Szerokiej drogi :papa:

piotrf napisał(a):Szerokości i obfitości :papa:

I tyle lądowań, co startów. ;)

Dziękuję,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.02.2014 16:18

Mapka dojazdu do Macedonii.

MacMapa.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.02.2014 23:49

Witaj Wojtku
Fajnie , że już jesteś 8)

Napisałeś , że do granicy jechałeś autostradą , a mnie bardziej interesuje droga nr. 137 ( 125a ) ze względu na odnowiony królewski pawilon i sam Monastyr Pćinjski św. Prohora . Ciekawi mnie też dolina rzeki Pćinje ( znajomi urządzili sobie na niej prywatny rafting :wink: - byli zachwyceni ) , oraz sąsiedni Kozjak .
Równie ciekawie prezentuje się droga 125 , która biegnie wzdłóż rzeki Leśnićki , ale jak "mówi" wujek google - kończy się na granicy z Macedonią i wymagałaby poświęcenia sporej części dnia ( o kilometrach nie wspominając ), żeby dostać się do przejścia granicznego .
Ciekawi mnie stan dróg , bo być może prócz zaprawionego w bojach "Żółtka" pojedzie nisko zawieszony campervan .

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.02.2014 14:53

piotrf napisał(a):Witaj Wojtku
Fajnie , że już jesteś 8)

Fajnie, że Ty też jesteś. :)

piotrf napisał(a):Napisałeś , że do granicy jechałeś autostradą , a mnie bardziej interesuje droga nr. 137 ( 125a ) ze względu na odnowiony królewski pawilon i sam Monastyr Pćinjski św. Prohora . Ciekawi mnie też dolina rzeki Pćinje ( znajomi urządzili sobie na niej prywatny rafting :wink: - byli zachwyceni ) , oraz sąsiedni Kozjak .
Równie ciekawie prezentuje się droga 125 , która biegnie wzdłóż rzeki Leśnićki , ale jak "mówi" wujek google - kończy się na granicy z Macedonią i wymagałaby poświęcenia sporej części dnia ( o kilometrach nie wspominając ), żeby dostać się do przejścia granicznego .

Zależało mi na szybkim dojeździe do Macedonii.
Czyżbyś planował rafting? Wąwozy uwielbiam, ale w zasadzie tylko takie, gdzie się daje suchą stopą przejść.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.02.2014 21:53

Miałem w planie wymienić kasę na granicy, ale jakoś nieuważnie mijam zabudowania i w efekcie rozpoczynam zwiedzanie kraju bez miejscowej waluty. Trudno – nie jest to problem naglący, zajmę się nim przy okazji. Ruszam szosą na południe, ale nie dojeżdżając jeszcze do Kumanova, skręcam w lewo na Sofię. Nie, nie! Nie wybieram się do stolicy Bułgarii; mój pierwszy cel zdradza umieszczona pod głównym drogowskazem brązowa tablica, wskazująca kierunek na Kokino. Kilka kilometrów dalej odbijam na Staro Nagoricane, ale zanim do niego dotrę, zatrzymuję się po drodze urzeczony bogactwem polnych kwiatów w pełnym rozkwicie.

Jeszcze parę kilometrów i dojeżdżam do Staro Nagoricane z ładną – niestety, zamkniętą – cerkwią. No, dobrze, ale jak mam dalej jechać? Żadnej informacji, żadnych wskazówek… Rozglądam się dookoła, zatrzymując wzrok na posterunku policji, przed którym siedzi człowiek w mundurze.

RIMG0001.JPG


RIMG0002.JPG


RIMG0006.JPG


RIMG0007.JPG


RIMG0008.JPG


RIMG0009.JPG


RIMG0010.JPG
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 06.02.2014 22:20

Ruszyliśmy :wink: ...aż zatęskniłam za latem ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија



cron
Macedonia - Sveti Naum, Ochryda - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone