Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 09.07.2013 13:05

http://www.mbank.pl/pobierz/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf

Strona 63- oczywiście, że biorą prowizję za "przewal.enie";), ale i tak wychodzi się na tym lepiej niż na kupnie waluty w kantorze...

[wybierając pieniądze w Austrii- nie mam żadnych "przewalutowywań"- bo karta jest rozliczana w euro, następnie to euro mogę sprzedać u koników w HR; wybierając kuny z ATM'u, mam lepszy kurs, aniżeli miałbym kupić je w PL]

Sęk w tym, że na "starych zasadach" mając kartę debit paypass dodali oprócz "przewal.enia" dodatkowe prowizje od samego wybierania kasy z ATM.

W regulaminie do pakietu "active" jest napisane, że mimo wycofania tego produktu z banku obowiązują mnie zasady na których je zawierałem- czyli koszt prowadzenia konta, używania karty zamyka mi się w 5 zł- nic nie straciłem i nic nie zyskałem- nie uważam, że mając złotą kartę mam 8 zer na koncie- no chyba, że będę paradować z nią jak Jaś Fasola w jednych z odcinków :D

Bank jest od tego, aby gnoić klienta- nie istnieje pojęcie przyjaznego banku.
Ostatnio edytowano 09.07.2013 13:08 przez brzo1985, łącznie edytowano 1 raz
marrconi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrconi » 09.07.2013 13:07

To mój pierwszy wpis, więc witam pięknie wszystkich :)

Z tego co się orientowałem jak to jest w Alior Syncu to sprawa wygląda następująco - najpierw jest przewalutowanie na USD (po kursie mastercarda), następnie z USD na Kuny (po kursie aliora) - czy to z bankomatu czy z płacenia kartą gdziekolwiek.

Pytanie, czy to się opłaca - czy nie lepiej zrobić w takim razie konta walutowego (jedno przewalutowanie odpada), bądź czy nie lepiej kupić te euro/kuny w polsce ? (Niebawem moja pierwsza wizyta w Cro :))

pozdrawiam serdecznie
M
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.07.2013 13:13

brzo1985 napisał(a):
W regulaminie do pakietu "active" jest napisane, że mimo wycofania tego produktu z banku obowiązują mnie zasady na których je zawierałem- czyli koszt prowadzenia konta, używania karty zamyka mi się w 5 zł- nic nie straciłem i nic nie zyskałem


własnie przestudiowałem nowy cennik i ku mojej uciesze stwierdziłem to samo.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 09.07.2013 13:14

marrconi napisał(a):To mój pierwszy wpis, więc witam pięknie wszystkich :)

Z tego co się orientowałem jak to jest w Alior Syncu to sprawa wygląda następująco - najpierw jest przewalutowanie na USD (po kursie mastercarda), następnie z USD na Kuny (po kursie aliora) - czy to z bankomatu czy z płacenia kartą gdziekolwiek.

M


przewalutowanie jest tak przy płatnościach jak i przy scianie płaczu.
Dopytaj się czy mają prowizję od wypłat - to jest dodatkowa opłata.

A czy się opłaca ?
Zawsze możesz zabrać w skarpecie eurosy albo pln-y
marrconi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrconi » 09.07.2013 13:18

Rozumiem więc, że się opłaca :)

Konto w Aliorze już założyłem, czekam na kartę i rezygnuję z mBanku, mimo, że byłem ich klientem od 2001 roku, szkoda, ale skoro tak traktują klientów...
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.07.2013 13:22

ag88 napisał(a):
KrisM napisał(a):myślę, że mBank się zdziwi jak ludzie zaczną od niego uciekać. widać im już nie zależy na stałych klientach. też zastanawiam się nad przeniesieniem konta do Alior Sync, na razie czekam jeszcze na odpowiedź od banku czy mnie jako posiadaczowi pakietu do ekonta również zabierają możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji. na razie czekam 2 dni i się nie mogę doczekać na odpowiedź;-)


Daj proszę znać co odpiszą :)

właśnie dostałem odpowiedź z banku, że posiadanie pakietu do ekonta nie uchroni nas od utraty możliwości wypłaty bez prowizji za granicą.
alior pobiera opłaty za smsy ale tylko potwierdzające stan rachunku, a nie z kodem wymaganym do przelewu
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 09.07.2013 13:26

Zamykać konto, które miało się 12 lat? Rozumiem, że 300 dni w roku jesteś w Chorwacji? Poczytaj opinie o bankach- pomijając "firmowe peany" i zastanów się nad tym.

BRE Bank, a Alior to dwie różne renomy- mimo wszystko.

System transakcyjny Alioru wygląda, jakby go zrobił 5-latek.

Bezpieczeństwo no i płatne smsy do zatwierdzania, są na niekorzyść.

(też zastanawiałem się nad przeniesieniem ROR-u do Aliora; ale mimo wszystko zostaje przy "przewa.leniach z Łodzi)
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 13:26

KrisM napisał(a):
ag88 napisał(a):
KrisM napisał(a):myślę, że mBank się zdziwi jak ludzie zaczną od niego uciekać. widać im już nie zależy na stałych klientach. też zastanawiam się nad przeniesieniem konta do Alior Sync, na razie czekam jeszcze na odpowiedź od banku czy mnie jako posiadaczowi pakietu do ekonta również zabierają możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji. na razie czekam 2 dni i się nie mogę doczekać na odpowiedź;-)


Daj proszę znać co odpiszą :)

właśnie dostałem odpowiedź z banku, że posiadanie pakietu do ekonta nie uchroni nas od utraty możliwości wypłaty bez prowizji za granicą.
alior pobiera opłaty za smsy ale tylko potwierdzające stan rachunku, a nie z kodem wymaganym do przelewu


mBank przecież też pobiera :) Chodzi Ci o potwierdzenie przyjścia przelewu jak mniemam?:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2013 13:29

Ja nie zrezygnowałam z konta w mBanku zupełnie, tylko założyłam dodatkowe konto w Aliorze. Tylko i wyłącznie na wyjazdy zagraniczne.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.07.2013 13:32

brzo1985 napisał(a):Zamykać konto, które miało się 12 lat? Rozumiem, że 300 dni w roku jesteś w Chorwacji? Poczytaj opinie o bankach- pomijając "firmowe peany" i zastanów się nad tym.

BRE Bank, a Alior to dwie różne renomy- mimo wszystko.

System transakcyjny Alioru wygląda, jakby go zrobił 5-latek.

Bezpieczeństwo no i płatne smsy do zatwierdzania, są na niekorzyść.

(też zastanawiałem się nad przeniesieniem ROR-u do Aliora; ale mimo wszystko zostaje przy "przewa.leniach z Łodzi)

Alior Sync nie pobiera opłat za smsy do potwierdzenia, nie wprowadzaj ludzi w błąd!
marrconi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrconi » 09.07.2013 13:32

brzo1985 napisał(a):Zamykać konto, które miało się 12 lat? Rozumiem, że 300 dni w roku jesteś w Chorwacji? Poczytaj opinie o bankach- pomijając "firmowe peany" i zastanów się nad tym.

BRE Bank, a Alior to dwie różne renomy- mimo wszystko.

System transakcyjny Alioru wygląda, jakby go zrobił 5-latek.

Bezpieczeństwo no i płatne smsy do zatwierdzania, są na niekorzyść.

(też zastanawiałem się nad przeniesieniem ROR-u do Aliora; ale mimo wszystko zostaje przy "przewa.leniach z Łodzi)


Tak naprawdę nic mnie w tym mbanku już nie trzyma.
Przede wszystkim podobają mi się wypłaty ze wszystkich bankomatów bez żadnych dodatkowych opłat, 5% zwrot z zakupy przez internet, bez prowizji przy wypłatach zagranicą.

O jakich smsach mówisz ? Jeżeli o tych, do potwierdzenia wypłaty (hasło jednorazowe) to te smsy są bezpłatne. Innych do szczęścia nie potrzebuję :-)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.07.2013 13:54

sneer napisał(a):I jeszcze:

"Warto wspomnieć że tylko do 2 września. Od 3 wrzesnia będzie obowiązywał nowy regulamin w którym bezpłatne wypłaty z bankomatów ograniczono tylko do maszyn krajowych. "


Ja tam w taryfie opłat i prowizji ściągniętej ze strony mbanku, obowiązującej od 04.06.2013 widzę, że dla kart wypłaty zagraniczne są płatne!
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.07.2013 13:58

KrisM napisał(a):myślę, że mBank się zdziwi jak ludzie zaczną od niego uciekać. widać im już nie zależy na stałych klientach. też zastanawiam się nad przeniesieniem konta do Alior Sync, na razie czekam jeszcze na odpowiedź od banku czy mnie jako posiadaczowi pakietu do ekonta również zabierają możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji. na razie czekam 2 dni i się nie mogę doczekać na odpowiedź;-)


Nie czekaj..ja się nie doczekałem. W regulaminie stoi jak byk, że pakiet intensive i classic ma bezpłatne bankomaty dla MC Debit i MC Debit Paypas. Ja mam pakiet Active+karta MC World = bezpłatne bankomaty w kraju i zagranicą. Tak też potwierdzili ma mlini ale maila nie przysłali.
wallander82
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wallander82 » 09.07.2013 14:05

popatrzecie na kantor Aliora - karta za darmo , 3 rozne waluty i pierwsza wyplata z bankomatu w miesiacu kalendarzowym tez gratis, dzis to zamowilem i czekam na karte, jak bedzie w praktyce sie okaze...a karta mbanku poszla do zasrzezenia choc kiedyś sporo z niej korzystalem za granicą , jak mieli za darmo wyplaty z bakomatow i do tego konto i karta byly bez żadnych gwiazdek za darmo
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 09.07.2013 14:07

Konto w mB otwierałem ze względu na bankowe bankomaty za granicą w roku pańskim 2009.
W tym roku z opisywanych powyżej szanowne koleżeństwo względów otworzyłem alternatywne konto w AliorSync - i miałem okazję używać karty za granicą (Szkocja, Irlandia, Anglia). Bez prowizji (tylko przewalutowanie).
Dodatkowym atutem jest 10 darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu za darmo. Nawet dzisiaj - z pilnej potrzeby korzystałem. Gotówka z AS na mB trafiła w ciągu minuty :)
+ bonusy za polecenie konta i zwrot 5% zakupów w internecie. To nie kryptoreklama. Póki co jest jak jest a jak sie pogorszy (jak z mBankiem) przyjdzie poszukać następnego...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone