Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2013 23:08

Jak się okazuje mój bank na mój wyjazd wakacyjny zmienił mi regulaminy....dupa, założyłam dzisiaj konto w AliorSync. Chciał mBank - to ma, a w zasadzie nie ma już.
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 08:48

ania.i napisał(a):
ag88 napisał(a):A jak ma się płacenie kartą mBanku w Chorwacji? Opłaca się? Waham się czy brać ze sobą sporą ilość Euro i nosić gotówkę przy tyłku czy wziąć gotówki mniej i płacić kartą gdzie się da.
Wiem, że istnieje milion tematów na forum, ale nie będę robić wykopków z 2008 ;)


niech mnie cromaniacy poprawią ale z przekopanych milionów tematów wyczytałam, żeby kartą płacić gdzie się da ;) bo ponoć opłaca się najbardziej..

w tym regulaminie piszą że na świecie też (pkt II.3): http://www.mbank.pl/download/regulaminy ... omatow.pdf

szkoda, że to wycofają..ale zdążę wrócić z Cro

Mi kilka dni jeszcze urlopu zostanie w nowym regulaminie, więc zastanawiam się czy nie założyć konta w Aliorze ;)
A tyle lat z nimi było... :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.07.2013 09:52

myślę, że mBank się zdziwi jak ludzie zaczną od niego uciekać. widać im już nie zależy na stałych klientach. też zastanawiam się nad przeniesieniem konta do Alior Sync, na razie czekam jeszcze na odpowiedź od banku czy mnie jako posiadaczowi pakietu do ekonta również zabierają możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji. na razie czekam 2 dni i się nie mogę doczekać na odpowiedź;-)
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 10:28

KrisM napisał(a):myślę, że mBank się zdziwi jak ludzie zaczną od niego uciekać. widać im już nie zależy na stałych klientach. też zastanawiam się nad przeniesieniem konta do Alior Sync, na razie czekam jeszcze na odpowiedź od banku czy mnie jako posiadaczowi pakietu do ekonta również zabierają możliwość wypłaty gotówki za granicą bez prowizji. na razie czekam 2 dni i się nie mogę doczekać na odpowiedź;-)


Daj proszę znać co odpiszą :)
JAPP
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAPP » 09.07.2013 11:23

ania.i napisał(a):
ag88 napisał(a):A jak ma się płacenie kartą mBanku w Chorwacji? Opłaca się? Waham się czy brać ze sobą sporą ilość Euro i nosić gotówkę przy tyłku czy wziąć gotówki mniej i płacić kartą gdzie się da.
Wiem, że istnieje milion tematów na forum, ale nie będę robić wykopków z 2008 ;)


niech mnie cromaniacy poprawią ale z przekopanych milionów tematów wyczytałam, żeby kartą płacić gdzie się da ;) bo ponoć opłaca się najbardziej..

w tym regulaminie piszą że na świecie też (pkt II.3): http://www.mbank.pl/download/regulaminy/Regulamin_uslugi_wyplaty_ze_wszystkich_bankomatow.pdf

szkoda, że to wycofają..ale zdążę wrócić z Cro


Płacić kartą opłaca się się na pewno, szczególnie, że nie jest pobierana prowizja za przewalutowanie (Visa). Niestety w wielu knajpach przyjmują tylko gotówkę, po za tym jakieś zakupy na targu, pamiątki, lody itp, więc zupełnie bez gotówki nie da się przetrwać. Ja wziąłem jej bardzo mało licząc na wypłaty z bankomatów. I tu niestety się przeliczyłem, bo mbank wprowadził prowizję (3% - zorientowałem się dopiero po powrocie) i przelicznik już nie wyszedł taki ładny (w kantorze w Polsce płaciłem za kunę 0,62 a przy wypłacie z bankomatu kosztowała mnie 0,633). Nie jest to może kolosalna różnica, ale wypłacając 4 razy po 1000 to już miałem 50 pln w plecy.
Reasumując: płatność kartą - 0% za przewalutowanie i niezły kurs (pod koniec czerwca 0,615)
wypłata z bankomatu - dobry kurs (w tym samym czasie co wyżej 0,613), ale 3% prowizji
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 11:31


Płacić kartą opłaca się się na pewno, szczególnie, że nie jest pobierana prowizja za przewalutowanie (Visa).


Mastercard ma prowizję/opłatę za przewalutowanie? 8O
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.07.2013 11:40

ag88 napisał(a):Mastercard ma prowizję/opłatę za przewalutowanie? 8O


Z tego co mi wiadomo od niedawno w mBanku przy wypłacie z bankomatów każda karta wydana przez tenże bank nabija nam 3% za przewalutowanie, wraz z prowizją może więc wyjść owe 6%, o którym pisaliśmy.
JAPP
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.04.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAPP » 09.07.2013 12:01

sneer napisał(a):
ag88 napisał(a):Mastercard ma prowizję/opłatę za przewalutowanie? 8O


Z tego co mi wiadomo od niedawno w mBanku przy wypłacie z bankomatów każda karta wydana przez tenże bank nabija nam 3% za przewalutowanie, wraz z prowizją może więc wyjść owe 6%, o którym pisaliśmy.


Przy wypłacie z bankomatu na pewno nie ma opłaty za przewalutowanie (stan na koniec czerwca 2013). Kwota wypłacona w kunach jest przeliczana na euro, ale nie jest pobierana z tego tytułu żadna opłata (tylko 3 % prowizji)
Co do kart kredytowych Mastercard: nie wiem jak wygląda sprawa przewalutowania i dlatego zaznaczyłem w nawiasie, że chodzi o Visę, bo w tym przypadku jestem pewien, że opłaty za przewalutowanie nie ma.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.07.2013 12:13

JAPP napisał(a):Przy wypłacie z bankomatu na pewno nie ma opłaty za przewalutowanie (stan na koniec czerwca 2013). Kwota wypłacona w kunach jest przeliczana na euro, ale nie jest pobierana z tego tytułu żadna opłata (tylko 3 % prowizji)


Zgodnie z wypowiedzią pracownika banku: "Niestety w przypadku pobytu w Chorwacji i transakcji realizowanych w innej walucie niż EUR, nie unikniesz opłaty za przewalutowanie - w wysokości 3% wartości transakcji. ". Czyli łupią nas tak czy owak.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 09.07.2013 12:27

Trzeba czytać regulaminy.

Gnojki zmieniają je co chwila.

Aby nie mieć żadnych prowizji, usunąłem opcję "wypłaty ze wszystkich bankomatów", następnie wykupiłem pakiet "active" do eKonta. W dalszej kolejności usunąłem kartę debetową Mastercard paypass i zamówiłem kartę Mastercard Debit Gold. Wszystko razem miesięcznie kosztuje mnie 5 zł. Kartą można wypłacać kasę we wszystkich bankomatach za free(tak jak kiedyś w Mastercard PayPass), do tego jest darmowe ubezpieczenie turystyczne w karcie (wiadomo, że wykupuje się dodatkowe, bo to co bank oferuje jest kpiną) ...

Oczywiście nie zwalnia mnie to, od czytania kolejnych zmian w regulaminie.

Nie wiem czy dobrym sposobem jest usuwanie konta w mBanku i przenoszenie do Sync'a...
Ostatnio edytowano 09.07.2013 12:29 przez brzo1985, łącznie edytowano 1 raz
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 12:29

sneer napisał(a):
JAPP napisał(a):Przy wypłacie z bankomatu na pewno nie ma opłaty za przewalutowanie (stan na koniec czerwca 2013). Kwota wypłacona w kunach jest przeliczana na euro, ale nie jest pobierana z tego tytułu żadna opłata (tylko 3 % prowizji)


Zgodnie z wypowiedzią pracownika banku: "Niestety w przypadku pobytu w Chorwacji i transakcji realizowanych w innej walucie niż EUR, nie unikniesz opłaty za przewalutowanie - w wysokości 3% wartości transakcji. ". Czyli łupią nas tak czy owak.


A ja właśnie czatowałam z facetem z Alior Sync i niestety mBank mnie na razie traci ;) W Syncu wszystko za free. A co ciekawe przewalutowują z kun na dolary am. i wtedy na zł :D ciekawe jak to wyjdzie w ogólnym rozrachunku ;)
Aaa... no i Alior ma informować o zmianach w regulaminie na 60 dni przed ich wejściem w życie, a nie jak mBank mam wrażenie z partyzanta ;)

Brzo1985 - nie likwiduję konta w mBanku - tracą mnie na czas urlopu i piniędzy nie zobaczą :D
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 09.07.2013 12:37

W przypływie nerwów chciałem przenieść się do Alior Sync'a, ale zobaczyłem, że oni kasują jak za zboże, jeśli chodzi za smsy do potwierdzenia- w moim przypadku, nie opłaca mi się to w ogóle.

Jeśli chodzi o mBank, to właśnie w tej chwili zauważyłem, że nie można już wykupić pakietu active- masakra :D

Jeśli chciałoby się mieć teraz, to wszystko co wyżej opisywałem, należałoby płacić m-cznie ok. 10 zł.

Normalnie gudłaje...
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 12:42

Płaci się za te smsy do potwierdzenia operacji? tzn z hasłem?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.07.2013 12:44

brzo1985 napisał(a):zamówiłem kartę Mastercard Debit Gold. Wszystko razem miesięcznie kosztuje mnie 5 zł. Kartą można wypłacać kasę we wszystkich bankomatach za free(tak jak kiedyś w Mastercard PayPass),


brzo1985, a czytałeś regulamin karty Mastercard Debit Gold? Dronbym drukiem na dole regulaminu, masz zdanie: "W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 3% wartości transakcji.".

Zatem ni ch....a nie uniknie się 3% prowizji od przewalutowania w mbanku, jedny sposób to chyba zmiana banku, ale inni też niewiele lepsi.

Chyba, że masz nam myśli dodatkowe 3% prowizji za samą wypłątę (nie przewalutowanie) - tego owszem można uniknąć.
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 09.07.2013 12:48

Z tego co gdzieś słyszałem to od września w mBanku likwidują bezpłatne wypłaty w bankomatach za granicą nawet przy MC Debit Gold?
Ktoś może potwierdzić czy tak jest?

Pozdro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone