Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 04.07.2013 15:09

Mili Państwo był już wątek w tym temacie.
Aby pozbyć się opłaty za wypłatę - trzeba zrobić sobie Pakiet do e-konta, zamowić kartę mastercard world lub gold i po sprawie.
Opłata za mies. 5 pln.
Aha wówczas nie ma żadnych innych opłat do innych kart w rachunku oraz wszystkie bankomaty w Polsce za free do wszystkich art do tego konta.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 04.07.2013 15:38

pawelli napisał(a):mastercard world lub gold i po sprawie.


10 zł za wydanie karty, a do tego w regulaminie karty "Mastercard world" stoi następujący "kwiatek":

Opłata roczna pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty głównej: 200 zł

Opłata nie będzie pobrana, jeżeli roczna wartość lub ilość transakcji bezgotówkowych (włączając przelewy ze wszystkich kart wydanych
do rachunku danej karty kredytowej) za ostatnie 12 miesięcy
wyniesie minimum 18 000 zł lub 120 transakcji.


Już się trochę pogubiłem w sprawie tego mBanku. Chyba wezmę euro w skarpecie w tym roku.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.07.2013 08:12

Piszesz o kredytowej a ja pisałem o normalnej debetowej - nie mam żadnego limitu kredytowego na tej karcie. Jest to zwykła karta do konta.
Zadzwoń do "M" i zapytaj - dawali ją za free do pakietu do e-konta.

Obrazek



możesz jeszcze pomyśleć na tym: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karta-do-konta-mastercard-gold-paypass/
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 05.07.2013 09:38

pawelli napisał(a):Piszesz o kredytowej a ja pisałem o normalnej debetowej - nie mam żadnego limitu kredytowego na tej karcie. Jest to zwykła karta do konta.
Zadzwoń do "M" i zapytaj - dawali ją za free do pakietu do e-konta.


Dzięki za info, będę dzwonił, choć na stronie banku nie ma takiej karty (już) w ofercie.

Co ciekawe w informacji o pakiecie "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" (ten za 5 zł / miesiąc), stoi info: "Możliwość wypłaty gotówki z każdego bankomatu w Polsce bez dodatkowej prowizji" (bez słowa o całym świecie), w szczegółowym regulaminie mamy jednak: "...zwalnia posiadacza karty debetowej MasterCard Debit lub Visa Electron wydanej do rachunku eKONTOz opłat z tytułu wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.". Więc niby "zadziała" z istniejącymi starymi kartami także poza PL.

Przy okazji, płacił już ktoś w tym sezonie w Chorwacji kartami tegoż banku?

pawelli napisał(a):możesz jeszcze pomyśleć na tym: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karta-do-konta-mastercard-gold-paypass/


Ta karta małym druczkiem w regulaminie ma info: "W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 3% wartości transakcji."
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.07.2013 12:30

Tak - opłata za przewalutowanie to nie to samo co prowizja z wypłatę.

Praktycznie kazdy bank pobiera opłatę za przewalutowanie jeżeli waluta jest inna niż euro lub dollar (zalezy od banku). O tej opłacie zbytnio się nie chwalą.
Ważna jest druga sprawa "prowizja za wypłatę" zwykle 2-3% ale nie mniej niz 9pln.

co daje Ci 3% za przewalutowanie + 3% prowizji = 6% lub inaczej 3% + 9 pln

Najlepiej zadzwoń i porozmawiaj z konsultantem na mlinii - bo te w makretach to nic nie wiedzą.

Jak ja wyrabiałem tą Master World -> to mówił ze ta gold jest praktycznie taka sama oprócz tego ze z tą World zbiera się punkty za wydane pln-y
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.07.2013 12:44

pawelli napisał(a):Mili Państwo był już wątek w tym temacie.
Aby pozbyć się opłaty za wypłatę - trzeba zrobić sobie Pakiet do e-konta, zamowić kartę mastercard world lub gold i po sprawie.
Opłata za mies. 5 pln.
Aha wówczas nie ma żadnych innych opłat do innych kart w rachunku oraz wszystkie bankomaty w Polsce za free do wszystkich art do tego konta.


Czytałeś wątek? Pisałem kila postów wcześniej, że pakiety wycofali.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.07.2013 14:28

A to przepraszam w takim razie ....;)
dobrze że w porą sobie uaktywniłem tą opcje :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 05.07.2013 14:49

toomas napisał(a):Czytałeś wątek? Pisałem kila postów wcześniej, że pakiety wycofali.


W nowym panelu mBanku usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” jest cały czas możliwa do wykupienia (pasaż / usługi).
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 05.07.2013 21:04

1 lipca wypłaciłem w bankomacie 500 kun, bank policzył mi transakcję za 307,75 zł. karta master card debit paypass
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.07.2013 21:20

sneer napisał(a):
toomas napisał(a):Czytałeś wątek? Pisałem kila postów wcześniej, że pakiety wycofali.


W nowym panelu mBanku usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” jest cały czas możliwa do wykupienia (pasaż / usługi).


Ale pakietów nie ma, karty MC World Debit nie ma, a "wszystkie bankomaty" obowiązują tylko w PL.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.07.2013 12:12

toomas napisał(a):Ale pakietów nie ma, karty MC World Debit nie ma, a "wszystkie bankomaty" obowiązują tylko w PL.


Serialu ciąg dalszy.

Napisałem w tej sprawie na forum mBanku, oto odpowiedź

"Odnośnie usługi - Wypłaty ze wszystkich bankomatów, to wiążący jest regulamin, czyli usługa obowiązuje zarówno na terenie Polski, jak i całego świata. Błąd na stronie internetowej Banku, gdzie podana jest niepełna informacja określająca zakres usługi, zgłosiłam do upoważnionego pracownika Banku. Także zostanie to poprawione.

W przypadku kiedy planujesz wyjazd za granicę, to polecam Ci aktywację usługi, gdyż wówczas unikniesz prowizji za wypłatę gotówki. Innym rozwiązaniem jest zamówienie karty MasterCard Gold PayPass, gdzie również prowizja za wypłatę gotówki za granicą nie jest pobierana.
Niestety w przypadku pobytu w Chorwacji i transakcji realizowanych w innej walucie niż EUR, nie unikniesz opłaty za przewalutowanie - w wysokości 3% wartości transakcji.

Pozdrawiam, Iza."
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.07.2013 13:35

I jeszcze:

"Warto wspomnieć że tylko do 2 września. Od 3 wrzesnia będzie obowiązywał nowy regulamin w którym bezpłatne wypłaty z bankomatów ograniczono tylko do maszyn krajowych. "
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 08.07.2013 10:46

A jak ma się płacenie kartą mBanku w Chorwacji? Opłaca się? Waham się czy brać ze sobą sporą ilość Euro i nosić gotówkę przy tyłku czy wziąć gotówki mniej i płacić kartą gdzie się da.
Wiem, że istnieje milion tematów na forum, ale nie będę robić wykopków z 2008 ;)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 08.07.2013 14:37

sneer napisał(a):I jeszcze:

"Warto wspomnieć że tylko do 2 września. Od 3 wrzesnia będzie obowiązywał nowy regulamin w którym bezpłatne wypłaty z bankomatów ograniczono tylko do maszyn krajowych. "


zaczynają "przeginać pałę"
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 08.07.2013 21:19

ag88 napisał(a):A jak ma się płacenie kartą mBanku w Chorwacji? Opłaca się? Waham się czy brać ze sobą sporą ilość Euro i nosić gotówkę przy tyłku czy wziąć gotówki mniej i płacić kartą gdzie się da.
Wiem, że istnieje milion tematów na forum, ale nie będę robić wykopków z 2008 ;)


niech mnie cromaniacy poprawią ale z przekopanych milionów tematów wyczytałam, żeby kartą płacić gdzie się da ;) bo ponoć opłaca się najbardziej..

w tym regulaminie piszą że na świecie też (pkt II.3): http://www.mbank.pl/download/regulaminy ... omatow.pdf

szkoda, że to wycofają..ale zdążę wrócić z Cro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone